Şimdi Ara

iPhone çaldıranlar dikkat!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
4
Favori
8.778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
115 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu hafta içinde arkadaşım Iphone 14 Pro Max'ini çaldırdı ve sonrasında hırsızlar peşini bırakmadı. Yöntemlerini buradan anlatmak istedim ki hem telefonu hem de Icloud hesabınızı kaptırmayın.

Öncellikle hırsızlık çetesi siz ihbarı yaptıktan sonra size bir olta araması yapıyor. (Numarayı paylaşmıyorum çünkü yabancı insanların üzerine kaydediyorlarmış) Arayan kişi Gebze'de telefoncu olduğunu ve çalıntı telefonun kendi dükkanına geldiğini söyleyip yalanlara başlıyor. Telefonun kendisine geldiğini ama almayıp iyi niyetinden aradığını söyleyen hırsız sizden bilgileri öğrenmek için verdiğiniz ihbar tutanağını istiyor. Hatta bunu söylerken burada kimse Polisi aramaz ben Gebze telefoncular Whatsapp grubuna atacağım diye de ekliyor. Bunu istemesindeki sebep ise cihazın sim tepsisindeki IMEI okunmuyormuş. Hatta güveninizi kazanmak adına size Gebze üzerinde fake bir adres veriyor. Zaten verdiği adresi kontrol ederseniz gönderdiği adreste bir telefoncu olmadığını bile görürsünüz.

Telefonu kapattıktan sonra da ikinci hamle olarak kullanıcı adı "SMS" olan bir numaradan size fake bir site linki geliyor, sanki telefonunuz Gebze'deymiş gibi. Mesajdaki link apples_inc_us.com linke tıkladığınızda ise sizi fake bir Icloud Iphone'umu Bul ekranı karşılıyor. Orada cihaz sanki telefon Gebze'de hareket halindeymiş görünüyor ve ekrana bir süre sonra ise kullanıcı adı ve şifre isteme ekranı geliyor. Sitenin linki Icloud-tr.net . Buradaki amaç da sizin heyecanınızı kullanıp oraya kullanıcı adı ve şifrenizi girmenizi sağlayıp Icloud hesabınıza ulaşmak. Teknolojiyle içli dışlı olan insanlar zaten siteye girince tuhaflıkları ve bozuk Türkçe'yi fark eder ama bu işlerden anlamayan birinin çözmesi zor. Link o kadar prof. ki kim için hazırlanmışsa hangi cihazdan linke tıkarsanız tıklayın hazırlanan kişinin mail adresi ekranda görünüyor.

Özetle telefon çaldırdıysanız dikkat edin hem cihazı hem de hesabınızı kaptırmayın. Bu arada Polisler de bu durumdan haberdar ama numaralar başka isimlere kayıtlı olduğu için bulamıyorlarmış :) Forumda paylaşıldı mı bilmiyorum paylaşıldıysa da yeniden hatırlatmakta fayda var.

• Polis birşey yapamıyor diye birşey yok hattın kimin adına hangi firmadan ne şekil de çıkartıldığını ortaya çıkarta bilir hattı çıkartan şahsın bilgileri ve kimlik fotokopileri ile işlem yapılabilinir ayrıca kamera göruntulerinden şahsın esgaline ulaşabilirler onu geç telefona takılan her sim kartın yerini saniyede görecekleri sistem var ellerinin altında polis istesin dakikasın da eliyle koymuş gibi bulur çıkartır adamları

Trol cevap olmaması durumu için yazmak istiyorum sadece,

Geçen sene evime hırsız girip ne var ne yok toplayıp 130k lık zarar verdi. bunun 80k sı bilgisayarımdı. Bilgisayarımı buldum, satan adamı buldum. Satan adamın TC sini buldum, imaketgahını buldum, dükkanını buldum herşeyini buldum ama ilgilenen 1 polis bulamadım. Polis adamın ifadesini almaya 8 ay sonra gitti. Bu ülkede polisin vatandaş için değil güçlüler için çalıştığının farkına vardım. o yüzden bu ülkede vatandaşa polis yok. Başka herkese var.

Karakolların teknik takiple ilgisi yoktur; ama Reyiz'i eleştireni 2 saatte şak diye bulup paket edebildiklerine göre çalıntı telefon, tablet sayısı aşırı fazla olduğu için tek tek uğraşmak istemiyorlar diye düşünüyorum. Zaten hırsızlar da bir ceza almıyor, aynen devam ediyorlar "mesleğe".

• android candır :)

Çalınınca delikanlı gibi bırakıyorsun telefonun peşini :)

• Aynısını birkaç ay önce eksi sözlükte okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Polisler bulamıyormuş derken böyle dandik bir mesele için çok çaba sarfetmeye gerek yok.

yoksa bi siyasetçiye küfür et , 7 ceddini bulurlar

• Polis birşey yapamıyor diye birşey yok hattın kimin adına hangi firmadan ne şekil de çıkartıldığını ortaya çıkarta bilir hattı çıkartan şahsın bilgileri ve kimlik fotokopileri ile işlem yapılabilinir ayrıca kamera göruntulerinden şahsın esgaline ulaşabilirler onu geç telefona takılan her sim kartın yerini saniyede görecekleri sistem var ellerinin altında polis istesin dakikasın da eliyle koymuş gibi bulur çıkartır adamları

• ülke yazılım bilen dolandırıcı kaynıyor...

sahte içerikler üretip insanları dolandırıyorlar

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt

Aynı ozellik androidde var .d

• Polis bulamıyormuş xD haha kapatsınlar eğer polis gerçekten bulamıyorsa karakolları polis bulamaz olur mu ya

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt

Yahu kim uğraşacak onunla? Polisin daha önemli(!) işleri var. "FETOcular telefonumu çaldı, arayıp para istiyorlar" dersen belki ilgilenirler. iPhone çaldıranlar dikkat! 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 18 Aralık 2022; 9:40:54 >
  • Bu oltalamaya düşüp önce telefonu sonra icloudu kaptırmış biriyim.

iPhone çaldıranlar dikkat!

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ülke sınırlarında 40-50 liraya satılan bir telefon olursa, böyle mucit hırsızlar yetiştirilmesi normal.

• hitokiri_johndoesai H kullanıcısına yanıt

Bence telefonu çalan akp küfür etti derseniz kesin bulurlar iPhone çaldıranlar dikkat! 

• hazarcep H kullanıcısına yanıt

Karakolların teknik takiple ilgisi yoktur; ama Reyiz'i eleştireni 2 saatte şak diye bulup paket edebildiklerine göre çalıntı telefon, tablet sayısı aşırı fazla olduğu için tek tek uğraşmak istemiyorlar diye düşünüyorum. Zaten hırsızlar da bir ceza almıyor, aynen devam ediyorlar "mesleğe".

• Geçmiş olsun, nasıl çaldırdı arkadaşınız telefonunu?

• Havya Makinesi kullanıcısına yanıt
    Bende oradan okuyup arkadaşıma artım derken başımıza geldi…

• Dupp kullanıcısına yanıt
    Beşiktaş’ın ortasında cebinden aldılar. Deniz müzesinin oradaki duraktan… O nokrtoda hiç bir kamera sizi görmüyor….

• dawras kullanıcısına yanıt

Gasp bu bildiğin

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Şu basit detayları zaten ayırt edemeyip dolandırılmaya elverişli adam bi zahmet iphone kullanmasın lütfen 😂

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.