Şimdi Ara

iPhone 5, konuşurken ses bozulma/robotlaşma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
6
Favori
34.852
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı görüşmelerde (karşıdakinin telefonundan bağımsız olarak) karşıdakini anlayamama durumu ortaya çıkıyor. Ses sanki mekanikleşiyor/robotlaşıyor ve anlaşılmıyor. Her görüşmede yada olmuyor. Aynı noktadan diğer telefonumla (iphone 1) gayet sağlıklı konuşabiliyorum. Can sıkacak kadar çok denk geliyor (6-7 konuşmada bir).

Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yabancı forumlarda duyan gören var mı?

iphone 5, 16gb, A1429, 6.0.2, kesilmiş nanodan Türkcell sim.

• kesilmiş simlerde genelde az çekme gibi durumlar oluyodu diye biliyorum.. dediğiniz şeyde yine bundan kaynaklı olabilir.. Tabi ben fikir yürütüyorum.. kesin konuşmak istemem...
  • Kız arkadasınız telefonunuzu dinletiyordur. Kıskançlıktan ne olacağı belli olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplayanlar 5 kullaniyorlar mi acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var maalesef bazen sesim direkt bana geliyor

• Bu telefonun sesi gerçekten enteresan çıkıyor. Özellikle 2 adet iPhone 5 arasında ise görüşme, ses sanki Viber' dan konuşuyor gibi geliyor. Deneyen arkadaşlar varsa hak vereceklerdir bana.
  • Sesimin bana geldiği olayı bir kere yaşadım telefonla konuştuğum arkadaş telefonu eller serbest olarak kullanıyordu.
  • Bir haftadır 5 kullanıyorum hiç sorun yok 4 varken nasılsa 5 te de aynı şekilde.

• sanki kulağımda basınç oluyor gibi bir his oluyor bende de ince bir ses sanki saatlerce konuşsam kulağımdan kan gelecek gibi hissediyorum :S

ama robotik bir ses farketmedim.. o konuya da dikkat edeyim bakalım.. yazarım bir kaç güne..

turkcell kesilmiş sim benimki de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet331

sanki kulağımda basınç oluyor gibi bir his oluyor bende de ince bir ses sanki saatlerce konuşsam kulağımdan kan gelecek gibi hissediyorum :S

ama robotik bir ses farketmedim.. o konuya da dikkat edeyim bakalım.. yazarım bir kaç güne..

İŞTE BU! Kaç kere kulağımdan şüphe ettim, o basınç hissini aynen yaşıyorum !
  • Hattim avea nano sim ayni durum var bazen kendi sesim bana geliyor karsidan geliyormus diye.Kesilmis vodafone var ayni durum ondada var.

• quote:

Orijinalden alıntı: HeliTeknik

Bu telefonun sesi gerçekten enteresan çıkıyor. Özellikle 2 adet iPhone 5 arasında ise görüşme, ses sanki Viber' dan konuşuyor gibi geliyor. Deneyen arkadaşlar varsa hak vereceklerdir bana.

+1905 ... 2 i5 arasında sesten anlaşılıyor ...

• Aynı sorun bende de var sesim bana geri geliyor :(

• quote:

quote:

sanki kulağımda basınç oluyor gibi bir his oluyor bende de ince bir ses sanki saatlerce konuşsam kulağımdan kan gelecek gibi hissediyorum :S

Allah allah aynısı bendede var ve ilk zamanlar acaba telefonu kulagima cokmu bastriyorum diye dusunmustum ama bastirmsamda ayni. Sanki ucakla yukseliyormusta yavas yavas kulagim tikaniyormus gibi...

• bende de buna benzer sorun var. yankı degil ama ses 3 4 saniyeligine sanki telsizdeki konuşmalar gibi fışır fışır ses olarak geliyor. nerdeyse her konuşmada oluyor bu
  • Aynı sorun esimin telefonunda da var,umarım donanımsal değildir..

• acaba bu basınç olayını yaşayan arkadaşlarla ortak özellikleri yazsak belki sorunu çözebiliriz. mikrofon gürültüyü engelleyip sesimizi iyi iletebiliyor mesela kimle konuşsam senin telefonun neydi ya ses çok iyi geliyor diyorlar..

turkcell normal simden kesilmiş nano sim kullanıyorum.. beyaz renk 1428 amerika ny apple store dan alındı.
  • Siyah renk vodafondan alınma a1429 orjinal nano sim. Ses guzel geliyor ama basınç veya her neyse sanki kulağım şişiyor...

• aynen ses bende de çok iyi gelip gidiyor ama o basınç sanki kulağım patlıcak :(

ve sizin telefonla benim telefonun rengi dahil hiçbir şeyi ortak değil :( benim tezimde çürüdü böylelikle.. yoksa bu donanımsal bir sorunmu ya çok rahatsız edici..
  • quote:

Orijinalden alıntı: GreldoR

quote:

quote:

Allah allah aynısı bendede var ve ilk zamanlar acaba telefonu kulagima cokmu bastriyorum diye dusunmustum ama bastirmsamda ayni. Sanki ucakla yukseliyormusta yavas yavas kulagim tikaniyormus gibi...

Bende kendi kulağımdan şüphe etmiştim, bunları okuyunca rahatladım.. O basınç olayı gerçekten garip ve bir kere değil birkaç kere oldu. Özellikle dışarıda yürüyorken konuşuyorsam, telefonun dayandığı kulakta rahatsız edici bir basınç oluşuyor.
    Ek olarak 2 iPhone arasında konuşma meseleside garip, açıkçası karşı tarafta sorun olduğunu düşünmüştüm ilk. Aynı şekilde sesin değişmesi gibi bir problem mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GodWasTaken -- 9 Ocak 2013; 0:19:24 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.