Şimdi Ara

iPhone 5, konuşurken ses bozulma/robotlaşma (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
6
Favori
34.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benimde arkadaşımda yankılanma sorunu oluyordu 1 hafta önce.
    ikimizde de turkcell hatlı iphone 5 var ve hd voice teknolojisi olduğu için diğer telefonlara göre bariz bir şekilde daha net ve yüksek ses geliyor.
    dolayısıyla arkadaşımla konuşurken sonuna kadar açık olan sesi yandan (-) tuşuna basarak kısmasını istedim ve yankılanma olayı gitti.
    ses çok yüksek olduğu için büyük ihtimalle hoparlörden çıkıp tekrar mikrofona gidiyor ve yankılanmaya sebep olabiliyor. bilginize...
  • bazen ben de bu sorunu yaşıyorum ama sanırım sorunu yaşadığım kişi tek...
    onun da ipphne 5 i var...sürekli olmuyor ama neden oluyor bilemiyorum..
    karşıdan mı kaynaklı benden mi bilemedim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurol

Vayy arkadaş, meğer ne çokmuş yaşayan.

Yukardaki yorumlardan çıkardışım sonuç; yazılımla düzelecek bir şey.

Ancak hala yurdışı forumlarda birebir aynı şikayete rastlamadım.

https://discussions.apple.com/thread/4348915?start=510&tstart=0

Apple in forumlarinda konu 35 sayfayi asmis durumda.

Ve cok ciddi bir sorun bence.

Arkadasim da 2 haftadir bu sorunu yasamaya basladi ve telefonla konusmasi malasef mumkun degil ..

Restore ettik, sim karti degistirttik ama nafile sonuc ayni...

Linkini verdigim konuda robotik ses sorunu yuzunden telefonunu 4-5 kere degistirenler bile var ve hep ayni sorun ile karsilasmislar.

GECICI COZUM OLARAK:

Ayarlardan Genele oradan Erisilebilirlik menusune girdikten sonra

Isitme Cihazi Modunu acmayi tavsiye etmisler.

Bir kisim kisi Isitme cihazi modunu acinca sorunun azaldigindan bahsetmis..

Arkadasimda degisen birsey olmadi...

Asagida da sorunun videosunu paylasiyorum

http://www.youtube.com/embed/CvyHS_4ZmeE?rel=0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draco1987 -- 11 Ocak 2013; 11:51:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ertugbilgin

quote:

Vayy arkadaş, meğer ne çokmuş yaşayan.

Yukardaki yorumlardan çıkardışım sonuç; yazılımla düzelecek bir şey.

Ancak hala yurdışı forumlarda birebir aynı şikayete rastlamadım.

https://discussions.apple.com/thread/4348915?start=510&tstart=0

Apple in forumlarinda konu 35 sayfayi asmis durumda.

Ve cok ciddi bir sorun bence.

Arkadasim da 2 haftadir bu sorunu yasamaya basladi ve telefonla konusmasi malasef mumkun degil ..

Restore ettik, sim karti degistirttik ama nafile sonuc ayni...

Linkini verdigim konuda robotik ses sorunu yuzunden telefonunu 4-5 kere degistirenler bile var ve hep ayni sorun ile karsilasmislar.

GECICI COZUM OLARAK:

Ayarlardan Genele oradan Erisilebilirlik menusune girdikten sonra

Isitme Cihazi Modunu acmayi tavsiye etmisler.

Bir kisim kisi Isitme cihazi modunu acinca sorunun azaldigindan bahsetmis..

Arkadasimda degisen birsey olmadi...

Asagida da sorunun videosunu paylasiyorum

http://www.youtube.com/embed/CvyHS_4ZmeE?rel=0

bu konu ile alakalı bir çözüm bulan yok mu ?

• Belçikadan alınma iphone5 32 gb kullanıyorum. ancak bu bahsedilen soruna ilişkin hiçbirşey yaşamadım ben. Telefonu hem normal gsm üzerinden hem de viber ve tango üzerinden kullanıyorum ancak bahsedilen bu sorunla ilgili en ufak bir sorun bile yaşamadım. Hattım turkcell'den alınma nano sim 64 kb.
  • 4s'ten note2'ye geçtim. Iphone 5 ile konuşurken robotize ses olayı galaxys3'teki gibi tekrar ortaya çıktı. İki taraftan biri 3g'yi kapatınca sorun olmuyor. Bugün birçok defa denedik bu şekilde. 4s'te bu problemin olmamasını ise anlayamadım. Sonuçta onda da 3g sürekli açıktı. Konuşma esnasında otomatik 2g'ye geçmesi gibi bir durum varsa belki ama bu da uzak ihtimal.

Saygılarımla.

• Bende de nadiren oluyor arkadaşımın note 2 siyle konuşurken bayada sıkıntı mesela "taşak" kelimesi "tatak" olarak geliyo o kadar farklılaşıyo.
    Örnek verdiğim kelime için kusura bakmayın çok gülmüştüm ilk sorunla karşılaşınca :)
  • Bir kaç gün önce Vodafone'a geçtim. Nano sim ile kullanmaya başladım. Tüm şikayetlerim sona erdi.
  • Bende de vodafone nano sim herhangi bir sıkıntı yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar ,

ses 'te yankı seste mekanikleşme seste boğulma nın tek sebebi kullanmış olduğunuz gsm oparatöründen kaynaklanmaktadır burda iphone 5 in hiç bir suçu günahı yoktur.....
  • Peki bu sesdeki robotlaşma durumu Apple yemi türkcellemi bildireceğiz yada bildiren oldumu

• arkadaşlar yorumlara bakılırsa çok ciddi bir sıkıntı olduğu kesin. ben iphone 5'i vodafonedan aldım yaklaşık 10 günde 3 tane i5 değiştirdim vodafone orjinal nano sim kullandım telefonları turkcelldede denedim fakat hepsinde de seste robotlaşma, dalgalanma hatta bazen gelen sesi duyamadığımdan, anlamadığımdan insanların yüzüne telefonu kapatıp tekrar aradım bazen düzeldi bazen de işkence çekmeye devam ettim. telefonları 3g açık ve kapalı hallerde de denedim fakat sorun eksilmeden devam etti ben donanımsal sorun olduğu düşüncesindeyim ama inşallah yanılırım..

bazı arkadaşlar operatörlerden kaynaklı olduğunu yazmış ama ben katılmıyorum aynı noktadan iki akıllı cihazdan sadece i5 'te sorunlar bu şekildeydi..
  • bir arkadaşımızın yorumunda verdiği link 46 sayfaya ulaşmış (şuan 49 olmuş) ve orda aşşağıdaki cözümü gördüm uyguladım bende düzeldi bunu uygulayıp düzelmediğini söyleyenlerde var ama bende oldu hem söyleneni uyguladım hemde 3G yi kapalı tutuğumda karşı tarafın sesindeki mekanikleşme parazitlilik gitti.
    dilerim diğer tüm arkadaş
    larımızı
    n sorunlarınada cözüm ol
    ur

https://discussions.apple.com/thread/4348915?start=675&tstart=0

A FIX. !!
    Problem:
    Bad voice call (Incoming voice) for iPhone5.
    Voice was very chopped, staccato, dropped, NOT able to hold a conversation.
    (Do you have any idea how monumentally frustrating that is Mr Cook?, even the smallest inkling Mr Cook?)
    A potentially very promising fix for the extraordinarily annoying & frustrating problem that pretty much renders my iPhone 5 completely useless as a phone.

Fix first, then a few words second:
    Tap into the “gear box” .. Icon labeled “settings”
    Tap "general"
    Tap “accessibility”
    In the section labeled "Hearing", Turn on “mono audio”
    That’s it.

Get over it, its not an audiophile device, never will be.
    I can live with mono if it means I can, in fact, actually, engage in phone conversations from my phone.
    -----------
    TESTED to date:

Using low to medium sound levels in my ear.
    WiFi, 3G, LTE turned on.

In the last 24 hours it has been successfully tested as:
    using phone to voice call, placing phone on ear, very quite office environment. (fantastic!)
    using phone to voice call, using speaker phone on desktop, very quite office environment.
    using phone to voice call, inside noisy diesel 4 wheel drive, radio turned up (some crappy music), rain drumming on vehicle. Placing phone on ear, and then jacking in apple’s new ear buds. All works well. There may have been some slight chopping and dropping at one point, but very minor, still able to hold a conversation.

It would be wonderful to say that my electronics degree (many years ago now) and much pondering over functional schematics lead me to this considered conclusion.

Alas, after reading forum threads, looking through lots of (my) iPhone screens at what is available to play with, it was in the end a purely intuitive decision with perhaps a sub-conscious background of training and years in IT. A God inspiration, if you like.

So far, I am very happy with the results. It is really a preliminary result being only 24 hours old.
    But you lot in the forum really need to try it.
    Good listening to you! (we hope)

• quote:

Orijinalden alıntı: omertnc

bendede oluyor robotlaşma kesikleşme bide arama yaparken bağlanmasini beklerken kendi sesin kendine geliyor.

Aynen ben de bunu yazacaktım şimdi. Nedir o karşıda meşgul çaldığı anda 1-2 saniyeliğine kulağa gelen ortam sesi. Bunlar koskoca yazılım devi Apple'ye yakışmıyor gerçekten.

• nano sim kullanıyorum 3 defa aynı kişiyi aradıktan sonra 4. de alo diyorum açtı sandım kendimle konuştum arama sonlandırdım tekrar aradım sorun olmadı bir daha
  • aslında başka bir başlığa yazmıştım ama sanırım asıl yeri burası

arkadaşlar benim sorunum şu

telefonum vodafone dan 32 gb iphone 5 siyah

ben birisini aradığımda görüşürken sorun yaşamıyorum. görüşme karşı taraf telefonu açar açmaz başlıyor.
    sorun bana gelen çağrıyı yanıtladığımda görüşme 5-6 sn sonra başlıyor. benim ilk konuştuğum kelimeler karşı tarafa gitmiyor.
    bu sorun aracımda bluetooth üzerinden görüşürken ve aynı simkartı eski telefonumda denediğimde olmuyor
    bunun çözümü nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem650

arkadaşlar ,

ses 'te yankı seste mekanikleşme seste boğulma nın tek sebebi kullanmış olduğunuz gsm oparatöründen kaynaklanmaktadır burda iphone 5 in hiç bir suçu günahı yoktur.....

Peki bende neden böyle bir durum yok?
    Ben de Turkcell Nano Sim kullanıyorum.

• 2 gündür 2 görüşme yaptım bende de böyle robotlaşma olayı var,ses böyle efektli gibi geliyor.Şimdi sürüm güncelliyorum bakalım düzelicek mi ?
    Önceden böyle bir sorun yoktu yalnız wifi'den bağlı telefon evde olduğum için ama 3G de açık halde sürekli.Onla ilgisi var mı bilmiyorum,sonuçları yazarım.
    Ayrıca sizi arayan bir kişiyi geri ara yaptığınız da da kendinizle konuşuyorsunuz ilginç bi şekilde,bi problem var yani.Tekrar rehberden seçip arayınca düzeliyor.
    Telefon bağlanmadan önce konuşursanız sesiniz yankılı bir şekilde size geri geliyor.Bunlar yaşadığım bir kaç ufak problem..
  • quote:

Bazı görüşmelerde (karşıdakinin telefonundan bağımsız olarak) karşıdakini anlayamama durumu ortaya çıkıyor. Ses sanki mekanikleşiyor/robotlaşıyor ve anlaşılmıyor. Her görüşmede yada olmuyor. Aynı noktadan diğer telefonumla (iphone 1) gayet sağlıklı konuşabiliyorum. Can sıkacak kadar çok denk geliyor (6-7 konuşmada bir).

Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yabancı forumlarda duyan gören var mı?

iphone 5, 16gb, A1429, 6.0.2, kesilmiş nanodan Türkcell sim.

bende de var hocam hatta karşı taraf benim sesimi alamıyordu ama sonra avea yı aradım sordum bölgesel sorun varmış yani direk onların sorunu. telefonda sorun yokmuş. seninde operatörde sorun vardır. telefonda değil
    ama orjinal nano alırsan kafanda soru işareti bile kalmaz. bende kestirdim en yakın zamanda alacağım

• ıphoneun ılk serılerınde nedense problem oluyor,cıhaz uzerınde yeterlı testlerı yapmadıklarından mı oluyor bılemıyorum ama ıphone4te sınyal kaybı sorunu 4ste asılmıstı, aynı sekılde ıphone 5tekı cızık ve seste robotıklesme sorunu da 5ste gıderılecektır.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.