Şimdi Ara

Apple iPhone 14 Pro / iPhone 14 Pro Max [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
37.694
Cevap
778
Favori
2.000.819
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
96 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #5
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1099 Dolar iphone 14 pro -128gb

1199 Dolar iphone 14 pro max -128gb

Dan çıkarsa alırım.

• Merhaba 14 pro ve pro max serilerinde 13 proya göre ağırlık açısından bir azalma bekliyor musunuz?

Çünkü 13 pro max cidden ağır bir telefon.
  • sepulturgay kullanıcısına yanıt
    Titanium çerçeveden bahsedildi bi ara. Eğer öyle gelirse ağırlıkta bir miktar azalma söz konusu olabilir. Paslanmaz çelik çerçeve olursa değişen bisey olmaz.
  • Resmi etkinlik açıklaması

https://www.apple.com/tr/apple-events/

7 Eylül 2022 saat 20:00
  • 14 pro 128lik 35bini geçer mi sizce?

• Durotan35 kullanıcısına yanıt
    Ben 37-38k bandında olacağını düşünüyorum. Umarım daha uygun olur da hiç umudum yok
  • Tam 10 yıl sonra ilk kez iOS telefon deneyimimi 14 Pro'da gerçekleştireceğim inşallah,heyecanla beklediğim bir telefon.Note 8 ile artık yolun sonuna gelmiş bulundum vadesi doldu.Umarım en ucuz versiyonu 30 bin bandını aşmaz.

Geçmezse sevindirir o derece...

• Dupp kullanıcısına yanıt

Ne yazık ki haklısınız. 35 e gelse sevinecek duruma geldik.

14 Pro max 37.999 olur diye tahmin ediyorum. Kendimi ona göre hazırladım.

Pronun 34.999 olacağını düşünüyorum.

256 ile baslayacagini duymustum
  • Arkadaşlar 128 GB telefon ile tam olarak ne yapmayı düşünüyorsunuz? Ne kadar mantıksız bir yatırım olacağının farkında mısınız? Şu an 1 dakikalık bir video 1.5 GB'a yakın yer kaplıyor. Bir tatilde telefonun hafızasının yarısını sadece galeri ile doldurursunuz. 256 GB 12 Pro kullanıyorum ve asla yetmiyor, defalarca kez galeriyi bilgisayara atıp duruyorum. Ki her yeni çıkan telefonda dosyaların, videoların, fotoğrafların kapladığı boyutlar daha da artıyor.

8K videodan bahsediliyor, bu durumda değil 128, 512 GB bile anca yeter. Ben az kullanıyorum çok da video çekmem falan demeyin, öyle olmuyor o işler. Hele uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız başınızı taşlara vurursunuz.

Neyse ki büyük ihtimalle 256 GB'tan başlayacak ve 128'i kaldıracaklar ancak 256 GB bile hiçbir şekilde bu telefonlara yetmeyecektir.

• NomadCRY kullanıcısına yanıt

Bende 128 GB var. 6 aydır kullanıyorum. 70 GB boş yerim var. Başımı taşlara hiç vurmadım.

• 14 Pro'nun başlangıç fiyatı 1100 dolar civarında olur ve kur da bu seviyelerde kalırsa başlangıç modelin fiyatının 36-37,5 bin TL civarında olacağını düşünüyorum.

geçen yıl eşime 12 pro alırken 512gb alayım dediğimde 64gb8 plus kullanıyorum yetiyor demişti 256gb almıştık. şimdi oda ben de pişmanım tamda dediğiniz gibi bir tatile gidiyoruz bi de ufak bebek olunca her ay pc ye fotoğraf aktarıyorum. 512gb usb aldım o bile 4 ayda doldu. maalesef telefona harici disk bağlayınca ipad gibi çalışmıyor aşırı yavaş kalıyor. o sebepten bundan sonra alırsam 1tb dan aşağı almamak gerekiyor. eski de kaldı 64gb yeter mantığı

saygılar

• burcink kullanıcısına yanıt

Kesinlikle öyle. 1 yılda kaç kere telefon temizliği yaptığımı, videoları bilgisayara aktardığımı sayamam bile.

Sizin de dediğiniz gibi ben de bundan sonraki telefon alımımda kesinlikle 1 TB’ın altına düşmeme kararı aldım. En az 512 GB.

• 5 uygulama ile, ayda 2 tane 1 dakikalık video çekerek kullanıyorsunuz sanırım telefonu. Keşke iPhone’a bu kadar para dökmeseydiniz madem bu kadar kullanmıyorsunuz. Bir uygulama 500 MB, verilerle 1 GB’ı geçiyor. 20 uygulama kursanız zaten yarısı dolar.

Dediğim şey zaten herkes için geçerli değil. Böyle bir kaide yok. Ancak telefonu verimli kullanan herkes için geçerlidir yukarıdaki arkadaşımızda da görebileceğimiz üzere.

74 tane uygulama, 6000’e yakın da fotoğraf varmış telefonumda. Bir dönem YouTube için video çekiyordum. Ama o videoları da telefonumda tutmadım hiçbir zaman. Onun dışında da video çekmiyorum. Çektiğim fotoğraflara da sosyal medyaya yükledikten sonra bir kere bile dönüp bakmıyorum. Ama yer problemim olmadığı için de silmiyorum.

Ayrıca telefonu verimli kullanmak için illa bir sürü de video çekmek gerekmiyor.
  • Icloud kullanılıyor ve iphone da saklama yapılmıyorsa 64gb bile yetebilir. Bu şekilde 128gb bana hayli hayli yetiyor. Hepsini cihaza alsam, 512gb gerekir.
  • Bu sene ekran çentiği sonunda değiştiği için 14 Pro'ya çok hevesliyim. 2000 doları kenara şimdiden ayırdım. Umarım iPhone 12 mini ve 12 maceramdan sonra güzel bir cihaz olur. Çünkü çentik artık fena batıyor gözüme Apple tarafında.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.