Teğmen
28 Mart 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 151 (Bu ay: 3)
Gönderileri
Herkese merhaba,

Aile büyükleri için kritik durumlarda belirlenen bir kişiye uyarı gönderen akıllı saat var mı? Varsa tasviyeniz ne yönde olur?

TCL MOVETIME MT43A modeli var sanırım ama TR'de satışa çıktı mı bilmiyorum.

Sizlerin önerileri neler olur?

Şimdiden teşekkürler..
Herkese merhaba.

Yaklaşık 2 ay önce MacBook Pro 16'' aldım. Ve kullanmaya başladım. Birkaç hafta sonra ekranda anlık bir titreme olduğunu farkettim. Şöyle ki, saniyelik hatta saliselik olan bir şey. Ekran sanki yerleşiyormuş gibi yada silkelenmiyormuş gibi sağdan sola bir anlık titreme hareketi yaptı. Bunu farkettikten sonra düzenli takip etmeye başladım. Düzenli bir şekilde olan bir şey değildi kesinlikle. Düzensiz, ne zaman olacağı belli olmayan ve çok anlık bir hareket. Önce kendimce nedenini bulmaya çalıştım. Daha çok safarideyken olduğunu farkettim. Tabi bunu farkedene kadar da bir süre geçti çünkü çok sık olmuyordu ve çok nadir oluyordu. Safaride olduğunu farkettikten sonra başka bir tarayıcı kullandım ancak onda da 1-2 defa olunca sorunun kaynağının bu olmadığına karar verdim. Daha sonra Apple ile iletişim kurdum. Sorunu elimden geldiğince anlatmaya çalıştım ki kolay anlatılıp kolay anlaşılacak bir durum değil. Video olarak çekmeye kalksam, ne zaman olacağı belli olmadığı için yakalama şansı çok zordu. Nadiren oluyordu bide. Hâl böyle olunca sorunu anlamak zor oldu. Neyse, Apple ile iletişim kurdum ve sorunu elimden geldiğince anlattım. Öncelikle klasik birkaç yöntem denedik. NVRAM sıfırlama, MacOS sistemini silip yeniden kurma vb. Sorun buna rağmen devam etti. Ancak Apple'dan nerdeyse 5-6 farklı danışmanla görüştüm ve neredeyse hepsi bunun donanımsal olmadığını söyledi. Çünkü donanımsal olacak kadar sık ve düzenli bir durum söz konusu değildi. Bu arada belirtmeliyim ki, Kullanımı engelleyecek bir sorun değildi asla. Sadece ilerde daha ciddi sıkıntılar çıkmasından endişelendiğim için danışmak istedim. Açıkçası daha 1 aylık cihazı da servise götürmek istemiyordum. Servise bulaşmak istemedim. Her neyse, Apple Danışmanları ile uzun bir süre iletişim halinde kaldık. Sağolsunlar zaten inanılmaz ilgilendiler. Söylediğim gibi NVRAM sıfırlama, MacOS yeniden kurma gibi yöntemlerin üzerine farklı kullanıcı ile kullanma, farklı tarayıcı kullanma gibi ekstra küçük detaylar da denedik. En son konuştuğum danışman son çare olarak 'Otomatik Grafik Değişimi' özelliğini kapatarak kullanmamı söyledi. Biliyorsunuz ki 16'' MacBook Pro'larda harici ekran kartı mevcut ve bu seçenek bilgisayar için anlık en iyi tercihi yaparak ekran kartları arasında geçiş yapıyor. Daha çok pilin daha az gitmesi için bildiğim kadarıyla. Bu özelliği kapatınca harici ekran kartında kalıyor ve en yüksek grafik tercihleri ile kullanılıyor bilgisayar. Bu özelliği kapatıp kullandım son çare olarak. Bu da olmazsa servise götürecektim artık. Ancak hala danışmanlar donanımsal olmadığını düşünüyorlardı. Hatta kısa bir video çekip yolladım Apple danışmanına. Şans eseri anlık yakalam şansım oldu sonradan. Her neyse, Otomatik Grafik Değişimi özelliğini kapatıp kullandığımda sorun ortadan kalktı. Yani hiç olmadı. Tekrar açtığımda ise bahsettiği sorun ara ara oluyor. Söylediğm gibi çok sıkıntı yaratan, kullanımı etkileyen bir durum değil. Ben biraz böyle şeylere takıldığım için ve de ileride daha büyük sorunlara yol açmasından endişelendiğim için peşinden gittim. Ve Apple danışmanı en son olarak servise gitmeye gerek olmadığını; bunun sıkıntı yaratacak bir sorun olmadığını söyledi.Çözüm olarak da böyle bir yöntem uyguladık. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var ise bundan faydalanabilir.

Bu sorunu başka yaşayan var mı? Varsa yazabilirse sevinirim.

Sorun hakkındaki görüşlerinizi de yazarsanız sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
Herkese merhaba,

SAP Eğitimi almayı düşünüyorum. Mühendisim. Mesleki açıdan artık ilanlara bakarken SAP kriterinin istendiğini dikkatimi çekti. Uzun bir süredir araştırıyorum . Araştırmalarım sonucunda SapAkademi.net üzerinden eğitim almaya karar verdim. Hem maddi anlamda hemde kurs içeriği anlamında bir tık daha uygun geldi bana. Daha önce bu kurs üzerinden eğitim alan var mı ? Nasıldır, güvenilir mi?

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Herkese iyi forumlar.
Herkese merhaba. MacBook Pro 16'' koruyucu kılıf ve çanta konusunda bir süredir araştırma yapıyorum. Ancak malesef gördüğüm kadarıyla bu konudaki çeşitlilik oldukça az.

Bende böyle bir konu açma isteği duydum.

Kılıf ve çanta kullanan arkadaşlar veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar tavsiyelerini paylaşabilirlerse, benim gibi bu konuda araştırma içerisinde olanlar için faydalı olabilir.

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaslar merhaba.U.S Robotics modemim var.bugun modeme reset attim.daha sonra yaptigim islemleri aynen soyluyorum:
Once 192.168.1.1 e girdim ve modem sayfasina girdim ve modemi yeniden kurmaya calistim.ilk olarak vpi 8 vci 35 yazip devam ediyorum.sonra pppoa-vc/mix secip ilerliyorum. Ttnet kullanici adi ve sifremi yaziyorum ilerliyorum.aradaki islemleri de bextleyerek geciyorum.onume bir tablo geliyor yaptigim seylerle ilgili tamam diyorum sonra finish diyorum rebiot ediyor sonra eanip kirmizi yaniyor hep.cozum onerebilecej olan var mi
Merhabalar.Ben messengerı açtığımda konuşma penceresini açtığım zaman yazma kısmında '11b345a7-1b95-11e1-8368-e0cb4eb12a02' yazıyor.Bu konuşma penceresinin yukarısında da mevcut.Silmeye çalışıyorum silinmiyor.Başka şeyler yazıyorum yanına enter'a basıyorum göndermiyor.Ve karşı tarafta bana yazamıyor.Programı kaldırıp yeniden yüklememe rağmen yine aynı sorunla karşı karşıya kaldım.Yardımcı olursanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler.
iTunes açıldığında yeni sürümü yüklemek ister misiniz diye soru geliyor.Bende tamam diyorum 10.5.1'i indirmeye başlıyor.Bitmeye yakın hata veriyor.Daha sonra ben iTunes'i silip öyle yükleyeyim dedim.Ancak silerken hata kodu2329 olan bir hata veriyor.Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Arkadaşlar merhabalar herkese.Öncelikle hepimizin Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun.Benim sorum şu ki Hayyam'da D90 ve D5000 fiyatlarının ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum.İStanbul'da yaşamadığımdan gitme fırsatım olmuyor .0 veya 2.el farketmez.ama 2.el fiyatlarını da bilenler olursa ve paylaşırsa çok memnun olurum çünkü çok acil .Biraz zaman kısıtlı.Şimdiden yardımlarınız çin teşekkürler.
Hakkında
Meslek: İnşaat Mühendisi
Sistem ve Tercihleri
Mobil cihaz
Apple
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH’de
Nerede: Bir konuya bakıyor.
Son Giriş: 18 sn. önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 482
İkinci El Bölümü Mesajları: 1
Konularının görüntülenme sayısı: 1.295 (Bu ay: 404)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 147 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.