Şimdi Ara

iOs 5.0.1 iPhone 4S ve iPad 2 JB Çıktı! Windows YENİ versiyon yayınlandı. (Tek tuşla JB) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.602
Cevap
10
Favori
88.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Takip, bu arada appletv de eklesek mı başlığa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

iPad 2 3G için bekliyorum ben de. Henüz dün aldım 4.3.5 ile geldi. JB'siz hiç tadı yok bu cihazların.

hayirli olsun , bende benim eski ipad 2 64gb 4.3.3 ü isik sizmasi yuzunden yenisi ile degistirdim, haliyle 4.3.5 ile geldi . ios 5.01 de bekliyorum jb . gerci itunes ortakliktan ücretli baya program ve oyunum oldu ama yinede jb sadece beles oyun demek degildir...
  • Jb olmadan telefonun tadı tuzu yok. JB de sorun olmuyor hemen çıkıyor diye 4s e geçtim geçmez olaydım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender

bir yontemle bu iphone 4s ler 4.3.3 dusurulebılse jailbreakme.com dan hemen jb edılebılır sanırım..

Zaten SHSH ve APTicket olmadan versiyon düşürme olsaydı diğer bütün cihazlar faydalanırdı özellikle limera1n açığı bulunan cihazlar.

Mantık şu, elimizdeki cihazlar imzalanmamış kodu kabul etmiyorlar. Bu yüzden Cydia'yı enjekte edemiyoruz IPSW'ya. Limera1n gibi bootrom/iBoot açığı sayesinde ise tethered jailbreak yapabiliyoruz. Yani imzalanmamış kodun çalıştırılmasını zorluyoruz gibi diyeyim.

İşte A5 çipliler bundan faydalanamıyor. Bütün olay bundan ibaret. Eğer IPSW dosyalarını çıkartıp Cydia'yı enjekte edip daha sonra imzalanabilseydi belki de ömür boyu untethered jailbreak sahibi olacaktık ama bu o kadar kolay değil.

Zaten SHSH ve APTicket ihtiyacı da buradan doğuyor. Her cihaza özel olan bu dosyalar Apple sunucuları tarafından sağlanıyor ve her IPSW dosyası için de farklı. IPSW dosyaları dağıtılırken bu SHSH ve APTicket olmadan dağıtılıyor ve iTunes'dan her güncelleme yapılınca Apple Sunucularından indirilip imzalanma işlemi gerçekleşmiş oluyor. iFaith'teki "Create SIGNED IPSW" olayı buradan gelmekte.

Bu güne kadar yapılan untethered jailbreak'ler ise hep işletim sistemi bazındaki açıklarla yapılıyor. pod2g'nin son kullandığı 2 exploit'in biri, string (cümle) tipi açığı, diğeri ise dosya sistemi açığı kullanılarak yazılmış.

Jailbreakme'de ise şu hepimizin bildiği meşhur PDF açığı kullanılıyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PythEch -- 30 Aralık 2011; 19:48:27 >

• takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

quote:

Orijinalden alıntı: ender

bir yontemle bu iphone 4s ler 4.3.3 dusurulebılse jailbreakme.com dan hemen jb edılebılır sanırım..

Zaten SHSH ve APTicket olmadan versiyon düşürme olsaydı diğer bütün cihazlar faydalanırdı özellikle limera1n açığı bulunan cihazlar.

Mantık şu, elimizdeki cihazlar imzalanmamış kodu kabul etmiyorlar. Bu yüzden Cydia'yı enjekte edemiyoruz IPSW'ya. Limera1n gibi bootrom/iBoot açığı sayesinde ise tethered jailbreak yapabiliyoruz. Yani imzalanmamış kodun çalıştırılmasını zorluyoruz gibi diyeyim.

İşte A5 çipliler bundan faydalanamıyor. Bütün olay bundan ibaret. Eğer IPSW dosyalarını çıkartıp Cydia'yı enjekte edip daha sonra imzalanabilseydi belki de ömür boyu untethered jailbreak sahibi olacaktık ama bu o kadar kolay değil.

Zaten SHSH ve APTicket ihtiyacı da buradan doğuyor. Her cihaza özel olan bu dosyalar Apple sunucuları tarafından sağlanıyor ve her IPSW dosyası için de farklı. IPSW dosyaları dağıtılırken bu SHSH ve APTicket olmadan dağıtılıyor ve iTunes'dan her güncelleme yapılınca Apple Sunucularından indirilip imzalanma işlemi gerçekleşmiş oluyor. iFaith'teki "Create SIGNED IPSW" olayı buradan gelmekte.

Bu güne kadar yapılan untethered jailbreak'ler ise hep işletim sistemi bazındaki açıklarla yapılıyor. pod2g'nin son kullandığı 2 exploit'in biri, string (cümle) tipi açığı, diğeri ise dosya sistemi açığı kullanılarak yazılmış.

Jailbreakme'de ise şu hepimizin bildiği meşhur PDF açığı kullanılıyordu.

Cok guzel aciklamissiniz, elinize saglik.

• Sanirim epey bir beklememiz gerekecek.
  • Tahmini olarak ne kadar bekleriz sizin fikirleriniz neler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Apple Teknik Servis

quote:

Orijinalden alıntı: pekitkan

iPhone 4 - iOS 5.0.1 için untethered jb'nin demo videosunu 2 gün önce yayınlamıştı. Artık bu jb için geri sayım başladı diyebiliriz. Ama iPhone 4s veya A5 çip için birkaç ay daha beklenecek gibi geliyor bana.

tabi canım.

hocam noldu jb yayinlandi? ve A5 icin su anda destek yok
  • hocam benım surda acık var dıye cihaz soylemiyor keske ole olsa adamlar nerede acık var dıye arıyo tarıyo
    bulunca bırseyler yağıyor hemen nerede acık oyle bulması kolay olsa herkes bulur
  • takip
  • Daha çok bekleyeceğiz gibi duruyor!
  • her ikisi içinde beklemedeyim umarım kısa sürede çıkartırlar...çalış pod2g çalış
  • Yakın zamanda çıkacağını düşünüyorum . Bu gece sürpriz yapsa , ne güzel olurdu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PythEch

...
    Çok teşekkürler açıklamanız için. Aslında bu konuya mesaj yazmak, bekleyenleri boş yere ümitlendirebileceği için kötü oluyor :( ama teşekkür etmek istedim. Bir de çok özür dilerim arkadaşlar iyice dağıtıyorum konuyu ama, merak ettiğim bir konu var, daha önce boottan ya da pdfteki açıktan faydalanıldığını yazmışsınız, farklı dosya türleri hatta internet sayfalarındaki binlerce hatalı/hatasız koddan (iOS'da öngöremedikleri bir bugdan ötürü örneğin) faydalanılamıyor mu? Aranan açıkların belirli bir özelliğinin olması mı gerekiyor? Yanlış hatırlamıyorsam pod2g işlemci önbelleği ile ilgili bir açık olduğu yazmıştı.

• benimde 4S im bugün gelecek umarım .. :D

ama JB yok .. JB is waiting.. Aslında JB bekleyenler die bi baslık da acmak lazım.. :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: westernblew

benimde 4S im bugün gelecek umarım .. :D

ama JB yok .. JB is waiting.. Aslında JB bekleyenler die bi baslık da acmak lazım.. :D

O konudasin zaten su anda
  • Bi kac gune ipad2 sahibi oluyorum. Daha dogrusu dolayli yoldan olucam, babama ipad2 hediye geliyor bende ustune cokuyorum. Babalar cok yasasin yaa :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmanPower

Bi kac gune ipad2 sahibi oluyorum. Daha dogrusu dolayli yoldan olucam, babama ipad2 hediye geliyor bende ustune cokuyorum. Babalar cok yasasin yaa :)))

Hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın..Birde Jb cıkarsa artık elınızden bırakmazsınız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATAKAN2009

quote:

Orijinalden alıntı: İmanPower

Bi kac gune ipad2 sahibi oluyorum. Daha dogrusu dolayli yoldan olucam, babama ipad2 hediye geliyor bende ustune cokuyorum. Babalar cok yasasin yaa :)))

Hayırlı olsun şimdiden güle güle kullanın..Birde Jb cıkarsa artık elınızden bırakmazsınız..

Evet onuda bekliyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.