Şimdi Ara

iOS 12 [ANA KONU] - iOS 12.4.1 Final Sürümü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
8.655
Cevap
89
Favori
684.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 2 ay
 • Cevaplayan Üyeler 1140
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 156
 • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 10 dakika
 • Toplam Okunma Süresi 14597
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1140
 • Favoriye Eklediklerim 89
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • diyar_21 (520 mesaj) Se4n Kingst0n (396 mesaj) ~Lion King~ (295 mesaj) Mhmmt4991 (268 mesaj) DPLALİ (218 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (2330 mesaj) Mobil (4054 mesaj) Tablet (240 mesaj) Mini (764 mesaj) Uygulama (1509 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Apple - iPhone - iPad >> Firmware, Unlock, Jailbreak, vb. >> iOS 12 [ANA KONU] - iOS 12.4.1 Final Sürümü
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1700 Mesaj
  Konu Sahibine Özel


  iOS 12 Özellikleri

  5S ve 2013 yılından itibaren tanıtılan tüm iOS uyumlu cihazlar iOS 12'yi alacak.  Sistem daha hızlı ve tepkisel olacak(iPhone 6 Plus üzerinde %40 daha hızlı uygulama açılışı, %50 daha hızlı klavye gelişi ve %70 daha hızlı kamera açılması).
  CPU kullanımı daha akıllı hale geldi ve sistemin ihtiyacına göre çok daha tepkisel olarak hızlanabilecek ve bu yavaşlatılmış CPU'larda da geçerli olacak.  ARKit için USDZ dosya standartı oluşturuldu.(Adobe, Autodesk, Sketchfab, ptc, Quixel... destekleyecek.). Sistem bu dosya formatını kullanarak nesneleri 3 boyutlu olarak gösterebiliyor(Safari,Mail...).
  Measure adlı uygulama tanıtıldı. Bu uygulama sayesinde AR kullanılarak nesneler ölçülebiliyor
  ARKit 2  Fotoğraflar uygulamasına akıllı arama özelliği geldi(Yerler, konumlar, kişiler, anlar). Aynı zamanda resme uygun efekt seçenekleri sunuyor. Paylaşma seçeneği adlı özellikle fotoğraflarınızda bulunan kişilere resimlerini paylaşmak için öneriler sunuyor.
  Kısayollar adlı uygulama geldi. Bu uygulama sayesinde Siri'ye kullanıcının belirlediği komutlar ile çoklu işlem yaptırılabiliyor.
  Siri uygulama kullanımına göre sistem içerisinde bildirim, arama sonucu olarak öneriler sunuyor.
  Haberler uygulamasına Gözat kısmı geldi ve bu sekme iPad'de yanda küçük sekme olarak gözüküyor.  Stok uygulaması ile Haberler uygulaması entegre hale geldi ve Stok uygulaması içerisinde finans ile alakalı haberler bulunuyor.
  Ses kaydı uygulaması yeniden tasarlandı ve iPad'e de geldi.  iBooks, Apple Books oldu ve yeniden tasarlandı.  Uyku sırasında Rahatsız etme adlı özellik tanıtıldı. Rahatsız etme modunun süresi kontrol merkezinden ayarlanabiliyor.
  Gruplanmış bildirimler özelliği geldi.  Ekran süresi uygulaması geldi ve haftalık olarak telefonu kullanma aktivitesine dair rapor verecek. Bu uygulama içerisinde ebeveyn kontrolleri var.
  Animoji aynı zamanda dil de çıkarabilecek. Yeni animojiler geldi; Hayalet, Koala, Kaplan, T-rex  Memoji adlı uygulama ile kişisel emojiler tasarlanabiliyor.  Mesajlar içindeki kameraya Snapchat tarzı efektler geldi.
  FaceTime'a 32 kişiye kadar görüntülü konuşma özelliği geldi ve bu özellik iMessage içindeki gruplardan doğrudan erişilebiliyor.(İleriki iOS 12 güncellemeleri ile sunulacak.)
  FaceTime içerisinde Animoji ve Memojiler kullanılabiliyor.  Belirli üniversitelerde kullanılabilecek Öğrenci kartı özelliği Wallet uygulamasına geldi.
  Ayarlardaki batarya kısmında 24 saatten 10 güne kadar kullanım detaylarına erişilebilecek.

  iOS 12 Beta Profili
  https://downloadmirror.co/Wsp/iOS_12_Beta_Profile.mobileconfig

  iOS 12 Kullanıcı Deneyimi

  İlk olarak gelen yenilikleri doğrudan sistem içerisinden görüntülerle destekleyerek göstermek istiyorum

  Ulaşılabilirlik kullanıldığında ekranı normale döndürmek için küçük bir ok eklenmiş.  Ayarlar menüsünde bazı sekmelerin yeri değişmiş.  Siri'ye gelen Kısayollar özelliği Siri ayarları içine dahil edilmiş. Kısayollar ise sistem tarafından size öneriliyor ve oradan istediğinizi aktif hale getirebiliyorsunuz.  Batarya kısmı artık grafikler ile destekleniyor. Burada gözüken veriler 10 güne kadar geriye dönük veri sunabiliyor.  Kontrol merkezine duyma ve qr okuma adlı iki kısayol gelmiş.  Yeni işletim sistemine özel duvar kağıdı gelmiş ancak iOS 9'a ait duvar kağıdı kaldırılmış.  Touch Id ve Şifreler kısmına USB kısıtlama adlı seçenek gelmiş.  Uyku zamanı rahatsız etme özelliği gelmiş ve rahatsız etmeyi istediğimiz konum olay ve zamana göre zamanlayabiliyoruz.  Uygulama bildirimleri kısmı düzenlenmiş. Burada uygulamanın nasıl gruplanacağına dair ayara da ulaşabiliyoruz.  Ses Kaydı uygulaması yeniden tasarlanmış ve ayarlardan kayıt kalitesini ve kaydın isminin neye göre olacağını değiştirebiliyoruz.  Fotoğraflar uygulamasına Sizin İçin ve Ara sekmeleri gelmiş. Ayrıca Albümler kısmı çeşitli tasarımsal düzenlemelerden geçmiş.  İpuçları uygulaması tasarımsal olarak elden geçirilmiş.  Borsa uygulamasına haberler sekmesi eklenmiş ve bilgiler çeşitli grafikler ile desteklenir hale gelmiş.  Müzik uygulaması bildirim ekranında koyu bir arayüze sahip hale gelmiş.  3D Touch olmayan cihazlarda klavye üzerinden metinde gezinme yapmak için boşluk kısmına basılı tutulunca benzer ekran(Trackpad ekranı) geliyor.  Siri artık el fenerini açabiliyor.  Yazılım güncellemelerinin otomatik yüklenmesini ayarlayabiliyoruz.  Safari sekme görünümünde web sayfalarının isminin yazdığı kısma ikon desteği gelmiş.  Ekran resmi alındığında düzenleme yapılan yerdeki kalemlere kalınlık ve opaklık ayarlama gelmiş.  Face ID tanıması başarısız olduğu tekrar denemek için yeniden yukarı kaydırabiliyorsunuz.
  iPhone X'te uygulamaları yukarı sürükleyerek doğrudan kapatabiliyorsunuz.
  Face ID'ye alternatif görünüm adlı ayar gelmiş. Böylece çoklu yüz tanıma yapabiliyorsunuz.
  iPad'e iPhone X tarzı uygulamadan çıkma gibi hareket desteği gelmiş.
  Safari'ye doğrulama kodlarını otomatik doldurma özelliği gelmiş.

  Kestirmeler Uygulaması

  Apple'ın iOS 12 tanıtımında sunulacağını aktardığı uygulama iOS 12'nin çıkışı ile birlikte AppStore'da erişilebilir hale geldi. Uygulamanın temel amacı Siri'ye birkaç farklı işlemi tek bir komut ile yaptırmayı sağlayacak işlemleri oluşturmak ve ardından tek bir komut ile Siri'ye tanımlamak.

  Uygulama hem yerleşik hem de sonradan yüklenmiş uygulamar ile komut desteği sağlayabiliyor ancak şu an desteklenen uygulama sayısı az ve özellikle müzik ile alakalı sadece Apple Music destekleniyor olması yetersiz. Diğer yandan uygulama neredeyse kompleks düzeyde kestirme atanmasına izin veriyor. İşlem sırası arasında beklenmesine izin vermesi, yineleme ve sıra oluşturma gibi ayarlamalar oluşturulması uygulama üzerinden detaylı komutlar atanmasına yardımcı oluyor.


  iOS Beta Takvimi

  iOS 12 Geliştirici Betası 1 - 4 Haziran 2018
  iOS 12 Golden Master(GM) - 12 Eylül 2018
  iOS 12.0.1
  iOS 12.1
  iOS 12.1.1
  iOS 12.1.2
  iOS 12.1.3
  iOS 12.2
  iOS 12.3
  iOS 12.4 Geliştirici Betası 1  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkgamer_gs -- 13 Eylül 2019; 20:22:49 >  _____________________________
  iPhone 6 - iPhone XR - Alienware m15 R1&R2
 • Telefonu kapatirken sifre sormali artik sunu akil edemiyorlar mi yahu?

  Çalan kişi telefonu kapatirsa nasil iphone umu bulu kullanicam?

  Her uygulamaya touch id kilidi gelmeli. Bunun yuzunden telegram kullaniyorum.

  Touch id destekli gizli mod olmali foto ve videolari saklayalim
  Her ios güncellemesi öncesi olan mevzu.

  “ BU YENİ SÜRÜM MÜKEMMEL OLACAK ÇOK STABİL PERFORMANSLI OLACAK “

  İos işletim sistemi ios 6 ile bitmiştir her güncellemede bir yazılımın nasıl batırıldığına milyonlarca iphone kullanıcısı şahit oldu.

  Tabi umut ediyoruz ki ios 12 güzel bir sürüm olur cihazlar yavaşlamaz aksine hızlanır rahatlar.
  Apple performans ve stabiliteye odaklanacağız diyor adamlar çöp demiş aynı adamlar ios 11 konusunda stabil değil diye ağlıyor sorununuz ne sizin arkadaşlar?
  Troll ise komik değilse daha komik. Güncelleme alamadım diye telefonmu satılır. 12 henüz tamamen çıkmadı o yüzden son sürüm 11.4.1. Yani bence siz gidin 3310 kullanın.
  iOS 12 Geliştirici Betası 6 Değişiklikler

  Books uygulamasına yeni bir tanıtım ekranı eklenmiş.
  Mesajlar uygulamasında kamerayı açınca sol köşede resim kütüphanesi kısayolu eklenmiş ve ses açma kapama butonları ile resim çekilebilir hale gelmiş.
  Bluetooth ile müzik dinlerken durum çubuğundaki simge değiştirilmiş.
  Saat uygulamasının simgesi daha belirgin hale getirilmiş.
  iOS 10'a ait duvar kağıdı kaldırılmış ve olan duvar kağıtları yeniden sıralanmış.
  Home uygulaması için duvar kağıtları değiştirilmiş.
  Bildirime 3D Touch yapınca veya göster denilince açılan ekrandaki çarpı butonu yatay olarak açıldığında bildirimin soluna taşınmış.
  iPad'de PiP modunda açılan küçük ekranın kenarları yuvarlatılmış.
  Müzik uygulaması için yeni tanıtım ekranı eklenmiş.
  AppStore için yeni tanıtım ekranı eklenmiş.
  Aranızdaki saçma sapan polemikleri başka şekilde halletseniz keşke. Buradaki insanların, birilerinin çıkıp iosun övülmesine ya da androidin gömülmesine ihtiyacı yok. İnsanlar zaten tercihlerini yapmışlar ve bunun sonucunda eğer varsa bir sorunları veya yararlı olduğunu düşündükleri bir önerileri varsa yazıyor burada. En azından amaç o yani. Görüyoruz burada adamın profiline girip attığı mesajları ss alıp burada paylaşıyorlar falan. Bunlar gereksiz olduğu kadar bizi zerre ilgilendirmeyen şeyler. Lütfen mesaj kirliliği yapmaktan vazgeçin.
  3 Kuruş param var diye kendini bir *** sananlarda bugün... Neyse biz bir iphone için 50 takla atıyoruz senin karakterini satın alan kişi de hiç o kadar uğraşmamış olsa gerek malum ucuza benziyorsun.
 • Yarbay
  2700 Mesaj
  Her ios güncellemesi öncesi olan mevzu.

  “ BU YENİ SÜRÜM MÜKEMMEL OLACAK ÇOK STABİL PERFORMANSLI OLACAK “

  İos işletim sistemi ios 6 ile bitmiştir her güncellemede bir yazılımın nasıl batırıldığına milyonlarca iphone kullanıcısı şahit oldu.

  Tabi umut ediyoruz ki ios 12 güzel bir sürüm olur cihazlar yavaşlamaz aksine hızlanır rahatlar.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Coskrpa -- 25 Mayıs 2018; 0:19:3 >
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  347 Mesaj
  yerimizi alalım
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  2646 Mesaj
  Ya arayüzden baygınlık geldi artık ıq.

  Kaç yıldır aynı çehre. Değişsin artık  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yarbay
  4990 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: qmerzM

  Ya arayüzden baygınlık geldi artık ıq.

  Kaç yıldır aynı çehre. Değişsin artık
  Sizce gerçekten böyle bir şey yaparlar mı? :))  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Binbaşı
  1486 Mesaj

  13 ile olur diye düsünüyorum.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  ctrl-alt-delete kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2646 Mesaj

  Bilemiyorum hocam sizce?  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  |
  |
  ctrl-alt-delete kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1408 Mesaj
  Bence Sir,ağırlık verilmesi gereken diğer konu.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  iPhone 5s Kullanıcı Kulübü

  iPhone 5S 16GB Uzay Grisi

 • Yarbay
  4990 Mesaj

  Açıkçası ben arayüzün bi 5 yıl daha değişeceğini hiç zannetmiyorum. Zaten neyi değiştirmeye kalksalar sistem daha kötüye gidiyor. Değişmemesi belki bizim hayrımıza olur. :)  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 25 Mayıs 2018; 9:44:26 >
  |
  |
  Bahsedilenler: qmerzM kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör sakulta8585
 • Binbaşı
  1486 Mesaj

  Evet haklisin aslinda  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  ctrl-alt-delete kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  2142 Mesaj
  11 den ne gördük ki 12 den beklentimiz olsun.
  neyse 10.3.3 ile devam.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  747 Mesaj
  bence çok büyük yenilik getirmeyecekler çünkü hem İOS 11 faciası hemde iPhone 6'nında 1GB ram olduğundan çok fazla yenilik getiremeyecekler. İOS 13 ile en düşük donanım 2GB ram olacağından asıl köklü değişiklikler o zaman olacaktır diye düşünüyorum
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  5808 Mesaj
  Eski Kullanıcı Adı:
  DjarumBlack-


  |
  |
  _____________________________

  MSI B150M Bazooka | Intel Core i5 6500 | MSI Nvidia GeForce GTX1660 Ti | CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance | Kingston 120GB SSD | WD 1TB HDD | Zalman Z3 Plus 600W | BenQ GL2460HM | LOGITECH Z506 5.1 SURROUND | SteelSeries Rival 310 | RAMPAGE DLK-5115 | Logitech G29 &amp; Shifter | Beats Solo3 Wireless - Break Blue | Iphone 7 32GB Jet Black | PHILIPS 65PUS8204 65" TV
  Steam PSN TvTime
 • Binbaşı
  1607 Mesaj
  ios 10.3.3 akar
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  14366 Mesaj
  iPhone'dan soğuduğum versiyondu iOS 11. Zar zor 1.5 sene kullandım iOS 12'ye kadar idare ettim. Eğer bunda da sorunlar çıkarsa behlül kaçar
  _____________________________
 • Binbaşı
  1834 Mesaj
  Değiştirin şu flat tasarımı baydı  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________

  Apple iPhone 11 64GB

  İntel Core i7 4790K 4.9Ghz - MSI Z97A Gaming 6 - EVGA GeForce GTX 980 Ti ACX SC+ ACX 2.0+ - Kingston HyperX FURY 4x8 1866Mhz - EVGA SuperNOVA 750 G2 80+ GOLD - Samsung 850 Evo 250x2 RAID0 - NOCTUA NH-D15 - Zalman Z11 Neo Acer K272HULBMIIDP - 27" 2560x1440 LED IPS Monitör
 • Yarbay
  5403 Mesaj
  İos 7'den beri aynı tasarım baydı artık ve üstüne stabilite sorunları cabası, ios 12'de düzelme olmazsa good bye apple
  |
  |
  _____________________________
  AMD Ryzen 3700X • MSI MPG X570 GAMING PLUS • MSİ RX 5700 XT 8GB GDDR6 • GSKILL 16GB (2x8GB) TRIDENT Z NEO DDR4 3600MHz • CORSAIR RM750x 750W 80 Plus Gold • SAMSUNG 1TB 970 EVO NVMe
 • Yarbay
  3562 Mesaj
  su arayuzu hafiflestirin, dark mode gelsin, pil yonetimi duzelsin ve bildirim ekranini duzeltin.
  |
  |
  _____________________________
  ...
 • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
  3 Not
  Arayüz değişmeli baydı artık.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1474 Mesaj
  Karanlık mod gelsin artık  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Bitcoin
Canlı Tv izle
bankalar.org
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.