Şimdi Ara

İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Benim e5620 ile gelip tokatliyim mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • anakart ep45ds3l
    işlemcim e5200
    ekran kartı hd3850
    ram 2*2 gb
    120gb ssd

Benim işlemciyi x5460 la değiştirmek istiyorum aliexpresde 27.45 dolar yeni bilgisayar toplamak istemiyorum anakart sorun çıkartırmı birde ekran kartını değiştireceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal_.1987 -- 22 Mayıs 2016; 15:40:30 >
  •  İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi
     İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi

• Geçenlerde aynı CPU'yu kardeşimin PC'ye taktım, konusunu açmıştım zaten LGA771 nasıl takılır diye baya bilgi verdim. Soğutucu Intel stok olduğundan işlemci stok hızda bile stress testinde 90 derece oluyor Eski mimari olduğundan oldukça ısınmaya meyilli bir işlemci. Fakat LGA775 platformunu kurtardı bence birkaç sene daha. Çok iyi bir soğutucuyla kullanmak şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

Geçenlerde aynı CPU'yu kardeşimin PC'ye taktım, konusunu açmıştım zaten LGA771 nasıl takılır diye baya bilgi verdim. Soğutucu Intel stok olduğundan işlemci stok hızda bile stress testinde 90 derece oluyor Eski mimari olduğundan oldukça ısınmaya meyilli bir işlemci. Fakat LGA775 platformunu kurtardı bence birkaç sene daha. Çok iyi bir soğutucuyla kullanmak şart.

Stock soğutucu ile kullanılacak işlemciler değil.
    E5xxx serileri stock soğutucu ile idare edilecek olsa da aynı performansı veremiyor.
    CNPS14X çift fan takıp 4.44 hedefini gerçekleştirmeyi not ettim kenara.
    Amaç belli bir hıza çıkmaktan ziyade o hızda stabil kalmak.
    Windows açma hedefim olsa 4.5ghz de dahi açılabilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 22 Mayıs 2016; 20:53:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cinayet13

quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Maaşallah diyeyim hocam,güzel işlemciymiş.Sayende geforce 7950 olduğunu da öğrendim.

Gorgusuzluk olmasin diye 2.ciyi gorsele dahil etmedim.
    Nvidia bu gun varsa o seri ve ondan onceki 6xxx serisi sayesinde var..Elimde calisan x1950xtx olsaydi icim daha bi hos olurdu..😊

Xtx yok ama gt var hemide 512mb guzel olmus ellerine saglik bayagi performans veriyor :)

Bu hizda stabil tutlabildigi surece render dahi alinabilir...

Renderdaki performansını acayip merak ettim... Bu kadar overclockla acaba sağlıklı render alınabilir mi? ses kayması vs oluşur mu acaba :| Bu xeonlar acayip fiyatlarıda çok uygun

Bi ara x1950gt ile cs go oynayıp ss atıcam foruma vakit bulursam Geçenlerde denemiştim 50-60fps alıyor namussuz

http://www.donanimcibaba.com/2015/01/sapphire-x1950gt-512-mb-ekran-karti-incelemesi-nostalji.html
    İlgini çeker belki bana ait bir iki oyunu kurcalamıştım

O karti XP de half life 2 kurup haritadan haritaya atlarken isitmak vardi...

Karti temizlemek icin kolonya kullanmadiniz umarim..:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 23 Mayıs 2016; 1:05:50 >

• Sebebini anlamadığım bir şekilde 1950gt şuan kullandığı intel hd4600den daha fazla fps veriyor half life 2 de
  • quote:

Sebebini anlamadığım bir şekilde 1950gt şuan kullandığı intel hd4600den daha fazla fps veriyor half life 2 de

Ihtiyar olsa da 256 bit lik arabirimi hafife almamak lazim.teknolojinin arayi acmadigi yerde o kart bir cok sasirtici sonuca imza atabilir...
    O kart ile yapilacak en iyi fantazi 2 adet segate sv35 1tb raid 2x2gb ddr 1066mhz asus p45 ve 4.0 gazlanmis xeon cpu..
    Sonrasi mi...Anlatilmaz yasanir..

• Ben biraz overclock yapmayı denedim karta ama 2 adet şişik kondansatörü var sağlam çalışıyor ama endişe ettim bozulur falan diye :D çocuklarıma emanet edicem kartı Bi yerde çalışıyodum bi çizim firmasına bakıma gitmiştim diye hatırlıyorum ordan hediye vermişlerdi bana bitanede hd2900xt vermişlerdi ama bellekleri bozuk çıktı çok üzülmüştüm :D
  • quote:

Ben biraz overclock yapmayı denedim karta ama 2 adet şişik kondansatörü var sağlam çalışıyor ama endişe ettim bozulur falan diye :D çocuklarıma emanet edicem kartı Bi yerde çalışıyodum bi çizim firmasına bakıma gitmiştim diye hatırlıyorum ordan hediye vermişlerdi bana bitanede hd2900xt vermişlerdi ama bellekleri bozuk çıktı çok üzülmüştüm :D

Sizde daha cevherler vardir.Hafizanizi ve vakit buldukca odanizo falan bi kurcalayin..:)
    Hd 2900 sorunsuz vikaydi.
    Sayacin duzgun calsip calismadigini anlamaya kullanabilirsik....

• quote:

quote:

Ben biraz overclock yapmayı denedim karta ama 2 adet şişik kondansatörü var sağlam çalışıyor ama endişe ettim bozulur falan diye :D çocuklarıma emanet edicem kartı Bi yerde çalışıyodum bi çizim firmasına bakıma gitmiştim diye hatırlıyorum ordan hediye vermişlerdi bana bitanede hd2900xt vermişlerdi ama bellekleri bozuk çıktı çok üzülmüştüm :D

Sizde daha cevherler vardir.Hafizanizi ve vakit buldukca odanizo falan bi kurcalayin..:)
    Hd 2900 sorunsuz vikaydi.
    Sayacin duzgun calsip calismadigini anlamaya kullanabilirsik....

Evin bi köşesinde 3dfx voodoo3 var geçen kurcaladım half life 1'i 3dfx modunda açtım bayağı keyifli oluyor Ama yarın forumdan bi arkadaşa nostalji çoğu şeyi vericem :)

• Yalnız 4.4ghzde benim i5den fazla single core gücü var işlemcinin
  • quote:

Yalnız 4.4ghzde benim i5den fazla single core gücü var işlemcinin

i5 neysede fx 8xxx serisine epey fark atiyor..

• quote:

quote:

Millet cidden boşuna amdye para vermesin abi alsın ebayden şunlardan bitane 4.4ghze falanda gerek yok 3.8 3.9 yapsın tokatlar 8350yi singleda...

• quote:

quote:

quote:

Millet cidden boşuna amdye para vermesin abi alsın ebayden şunlardan bitane 4.4ghze falanda gerek yok 3.8 3.9 yapsın tokatlar 8350yi singleda...

• cift olunca 2500k pesinde olmak guzel

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence o kadar zorlamaya değmez işlemciyi ..
     İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi

• Anakartlar normal bellekleri deneyebilseydik skorlar havada ucusurdu..
    Deneme sonuclarini 4 gozle bekliyoruz......
  • quote:

Orijinalden alıntı: seckınbukulmez

Anakartlar normal bellekleri deneyebilseydik skorlar havada ucusurdu..
    Deneme sonuclarini 4 gozle bekliyoruz......

Ecc yerine non ecc kullanilirsa performansi bir miktar daha yukselir...

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.