Şimdi Ara

İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
1
Favori
5.912
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    single core de gerçekten çöp. özelllik ile çok oyunculu oyunlarda çok kötü performans veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Hocam benim anakartim asrock G41 mvs3 işlemcim de daha yeni sayılabilecek e5440 bu anakartın o.c için uretilmmememiş olduğunu biliyorum fakat biraz da o.c yapmak isterim çarpan 8.5 fsb ise default 333, çarpan'ı 9 yapsam pc açılmıyor fsb ile 100 mhz artırabildim var mıdır bir çaresi?
    En azından bi 3.2 falan olsa.

Cpu carpanini degistirme sansiniz bu urunlerde ne yazik ki yok.
    Fsb ile oynayarak saat hizino yukari cekebilirsiniz.
    Adum adim acele etmedwn ve her hizi defalarca test ederek ilerleyebilirseniz en stabil hizi yakalayip hiz oraninda performans alabilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ddsmurat

Buradan AMD nin fx işlemcilerinin çöp olduğunu bir daha gördük. Teşekkürler AMD

Cok cekirdek performansi ve kolay o.c ve guncel komut setlwrinde avantaji disinda mimari anlamda gercektemdw cok kotu.
    2.elden alinacak phenom 2 cpu bile fx cpu lardan daha performanslidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: selahattın ısık

quote:

Orijinalden alıntı: vjdrsjejv

Hocam benim anakartim asrock G41 mvs3 işlemcim de daha yeni sayılabilecek e5440 bu anakartın o.c için uretilmmememiş olduğunu biliyorum fakat biraz da o.c yapmak isterim çarpan 8.5 fsb ise default 333, çarpan'ı 9 yapsam pc açılmıyor fsb ile 100 mhz artırabildim var mıdır bir çaresi?
    En azından bi 3.2 falan olsa.

Cpu carpanini degistirme sansiniz bu urunlerde ne yazik ki yok.
    Fsb ile oynayarak saat hizino yukari cekebilirsiniz.
    Adum adim acele etmedwn ve her hizi defalarca test ederek ilerleyebilirseniz en stabil hizi yakalayip hiz oraninda performans alabilirsiniz.

Aynı şekilde voltaj artırma özelliği de yok core voltaj sekmesi yok bios'ta, sanırım sınıra geldim 2.93 den yukarısını göremeyeceğim :'(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vjdrsjejv -- 26 Mayıs 2016; 15:58:44 >

•  İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi
    Bu da benim yaşlı kurt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

İntel Xeon X5460 Extreme O.C Denemesi 4.37Ghz>4.42 > 4.43 Geldi
    Bu da benim yaşlı kurt.

Elimde o.c a yatkin x58 anakart olsa o yasli kurta neler avlatacam ama..:)

• Benimki yatkın da soğutucu sınırlıyor gammax 300 ile bu bile başarı sayılır benim için.
  • BiilimAdamı kullanıcısına yanıt
    Tahminimce sizin cpuda yada yazilimda sıkıntı var . Çünkü ben FX 8300 la 4.2 ghzde 7.2k multicore skoru alıyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    FX6350 olduğu için olabilir mi?
  • quote:

FX6350 olduğu için olabilir mi?

Ben 8350 diye gördüm mobilde pardon.
  • quote:

Benimki yatkın da soğutucu sınırlıyor gammax 300 ile bu bile başarı sayılır benim için.

Sararim bi cnps14x...

• Bende geçen günlerde bir tane x5460 edindim. Hyper 212 Evo fanımda var ancak. Nalet olası p5g51 tm lx ile bir türlü o.c yapamıyorum :D O.C üzerine her hangi bir ayar değiştirmem dahilinde sistem açılmıyor. Anakart bile boot etmiyor. Çare bios resetlemek... Sorunu bir türlü çözemedim. Anakart mı kurtarmıyor nedir, stokk hızda kalakaldım. Oysa 4ghz hayalim vardı...
  • işlemciden sonra gpu yu da oc edersen efsane olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yigido59

işlemciden sonra gpu yu da oc edersen efsane olur

Gunaydin.
    Musait bir zamanda o.c sonrasi yapabilirsem 3DMARK2001 skoru almaya calisacagim...:)

• Bulldozer OPTERON'lar Cop Ama Phenom II OPTERON'lar Oldukca Basarili O Yuzden Onerdim Bir Zaman Phenom II x6 Efsanesi Vardi.

• Ben Size Bosuna Phenom II x4 Phenom II x6 Efsanedir Demiyorum. Phenom II x4 Zamaninda i5'i Tokat Manyagi Yapiyordu Hemde Pahaliydi i7'le Kapisan islemciydi Phenom II x6 Zaten i7'yi Zar Zor Gecen islemciydi Fakat Hyper-Threading Olsa Ucardi. Bulldozer'ler Gercekten Cok Kotu Aslinda Mimarisi Guclu Fakat CMT'nin Performansi Cok Kotu Ve CMT'de Kod Eksikligi Olmasa Bulldozerler Ucardi.

• sıcağında stabil kalacağı hız konusunda fikri olan var mı?

Kışın en soğuk günlerinde seçilecek bir kaç CPU ile 4.44 lük deneme için planalr yapıldı.
    Macunlar alındı.Ram ve anakartlar stoklandı....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 14 Temmuz 2020; 1:45:35 >
  • X5460 kesinlikle harika bir işlemci. 4790k ile aynı.
  • 4790K nın hakkını yemeyelim.İntel in ürettiği en iyi zarlardan biriydi.
    Ama kullanıcılardan daha çok AMD mühendislerinin unutmayacağı bir işlemcidir diye düşünüyorum...
    O kadar sağlam bir darbe oldu ki iNTEL 4790x i çıkarmaya gerek görmedi.(bulldozer yamaçtan devrilmesi)

not : bulldozerin devrilmesi diye yanlış arama sonucu çıkan google aramasındaki ilk link ibretlik....

https://www.google.com.tr/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=bulldozerin%20devrilmesi

Bulmaya çalıştığım video..

1:50

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sething -- 22 Temmuz 2016; 0:59:55 >

• asus p5q deluxe ve x5460 ikilisini 3.6 ghz de kullanıyorum yetiyor. Ama 1066lık ram bulursam 4.4 leri deneyeceğim. 4.2 de kullandım ama bir süre sonra mavi ekran verdi ramlerden galiba.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.