Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
969
Cevap
28
Favori
82.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • P7p55d pro anakart var bende buna mosfet soğutucu takmaya gerek varmı ve takmazsak kaç ghz kadar oc yapabilirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: harun44.

P7p55d pro anakart var bende buna mosfet soğutucu takmaya gerek varmı ve takmazsak kaç ghz kadar oc yapabilirim
    3.2 ghzlara kadar mosfet soğutucusuz kullanabilirsiniz. lakin 3.5ghz ve üstü için daha yüksek voltaj gerekeceğinden vramler gerçekten çok fazla ısınıyor. Sistem bu şekilde stabil çalışsa bile anakartın ömründen ömür gidiyor.
    Ben h55m-s2h kullanıyorum. Mosfet soğutucuları ekledikten sonra şu an 3.8ghzda temiz bir şekilde çalışıyor. Burda önemli olan faktör kesinlikle cpu voltajı. 1.3 volt sizin için bu anakartta sınır değeriniz olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 9 Mayıs 2019; 16:40:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferg13

Arkadaşlar ben x3440 ile bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı olarak 1050ti düşünüyorum elimde hazır 8gb 1600mhz ram ve 500w psu var ancak psu kaliteli değil 2 senedir kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmadı ama çıkarır mı acaba?
    Anakart için ise işlemci + gigabyte p55 anakartı 500 tl olarak buldum
    İşlemciyi 3.8ghz olarak kullanmayı düşünüyorum soğutucu ile tabii.
    Bir sıkıntı çıkarmı ve mosfet soğutucu kullanmalımıyım ?
    1050ti muadillerine göre az yakıyor:) bildiğim kadarıyla 500w psu x3440 birleşimiyle sorun çıkaracağını sanmıyorum.
    Anakartı alırken dikkat edin malum sitede bunların önemli bir kısmı socket pinleri kırık, eksik vs. ya da bana öyle denk geldi.. Dikkat edin, detaylı fotoğraf isteyin.
    3.2ghz lere kadar mosfetsiz, 3.5ghz üstü kesinlikle mosfet soğutucu kullanın. Vramlar ısınıyor. h55m-s2h anakart üzerinde oc denemelerim sonucu bu kanıya vardım. Mosfet + güzel cpu soğutucusuyla 3.8ghz da kullanmanız dileğiyle..

• Hangi işlemci soğutucusunu kullanıyorsunuz bende alıcamda tam olarak karar vermedim

• Malûm site hangisi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AliExpress ten çok uzun sürede geliyor bakıyorum herkes 2 3 hafta yazıyor bana 2 3 ayda geliyor ama sahibinden de bunu buldum yani marka fark etmiyorsa bu nasıl bir soğutucuhttps://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-lga1156-anakart-icin-2-fan-6-bakir-boru-x6-kule-fan-10adet-999-685365089/detay

• Hocam linktekiyle benimkinin malzemesi ve yapısı (bakır , alüminyum kısmı) birebir aynı diyebilirim. Sadece fanı değişik..
    Adetli alıma 100 demiş. Tekini aynı fiyata satacağını sanmıyorum lakin ben olsam 150ye kadar bu ürün için verirdim. Arayıp sorun isterseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 9 Mayıs 2019; 21:48:1 >
  • harun44. H kullanıcısına yanıt
    Ilçedeyseniz 2 3 ayda gelir. Afyona bile 1ayda geliyor ürünlerim genelde

• saasc S kullanıcısına yanıt
    İstanbul’da oturuyorum

• Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    Gigabyte P55-UD3L ile P55M UD2 arasında bir fark var mı ? Overclock anlamında
    Yoksa sadece küçük hali diyebilirmiyiz
    Overclock yaparken voltaj vermeye gerek var mı?
    Malum kişi videosunda çok basit bir şekilde yapıyor da
  • harun44. H kullanıcısına yanıt
    Verdiğin linkteki model 2 fanlısını satıyor ürün aynı ama fanlar sanırım mavi ledli ben ledsiz düz 3 fanlısını Aliexpress'den sipariş verdikten 19.günde elime ulaşmıştı. Alternatif olarak buradaki yine 6 ısı borulu ama 12cm'lik 2 fanlı modele de bakabilirsiniz her ikisi de hemen hemen aynı performansı verecektir 12cm'lik model 1-2 derece fark edebilir belki ama diğerinde de 3 fan var. Bu fanlarla rahat 4.0Ghz'de X3440'ı çalıştırırsın hatta ince ayarlar konusunda düşük voltajda daha stabil hızlar için gerisi senin uğraş kabiliyetine kalmış. Bol şanslar.

• Her ürün için gecerlimidir bilmiyorum ama 12 cm fanların daha sessiz çalıştığı söyleniyor. Bende 6 borulu 92mm 3 fanli model kullanıyorum fan devri en yüksekte çalıştığı zaman baya bir ses oluyor. Şimdilik bir sorun yok aslında ama havalar ısınınca ne olacak merak ediyorum :)

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Orta ve yuksek kalitede 12cm fanlar her zaman daha sessizdir. Düşük kalitede kimin ne yaptığı belli olmadığın allaha emanet o kısım
    Ancak bende 92mm kullanmama rağmen fanları yarı devirde açıyorum 3.6 ghzde aida64 testinde bile 70in üzerine çıkmıyor oyunlarda 60 civarında hep. Fanı otomatiğe bırakınca aida64de 65 civarında kalıyor ama 5 derece için kafa ütülemeye değmez

• x3470 ve Asus p7p55d-e anakart ikilisi var. Soğutucu ile birlikte 3 parçayı 500 liraya vermeyi düşünüyorum. Akasa x4 soğutucu oc yapıldığında bile yeterli soğutma sağlıyor. Ram de lazımsa iki tane 4er GB 1600 mhz ddr3 corsair vengeance var. Onlarla beraber 700 TL.

• Sorun mosfetlerin ısınması ile alakalı stress testinde 3.6 MHz'de 60 derece oluyor işlemci ama mosfetler ısınıp çarpanı düşürüyor. Mosfetlerin üstünde soğutucu var fakat işe yaramıyorlar sanırım mosfetlerin üzerine soğutucu almam gerek 3.6 nın üstüne çıkmak istiyorsam.
  • Mosfetler bende işe yarıyor hocam. Sizde işe yaramamasının 2 nedeni olabilir;
    1. Kasa içi hava dolaşımı iyi olmayabilir. İçeri ve dışarı üfleyen egzoz fanlarınız olmalı. Ayrıca kasa içi kabloları olabildiğince gizleyerek hava verimi artırılmalı.
    2. Mosfet soğutucularıyla beraber gelen yapışkan bantın termal iletkenliğe sahip olması gerekiyor.
    3.8 ghz da yaklaşık 1 saat stres testi yapmama rağmen çarpanımın değiştiğini gözlemlemedim sürekli 19x199.
    Belki de farklı olan anakartlarımızın vramlerinin marka/performans farklılığından kaynaklanıyordur...
    3.8 ghz için 1.263v ayarladım yetiyor. 1.25 lere düşürdüğüm zaman arada mavi ekran veriyordu.
    3.8 üstü için kesinlikle 1.3v ve üzeri vermemiz gerektiğini anladım. Bence bu hızlara gerek yok.
    (x3440 için)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferg13

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim.
    Gigabyte P55-UD3L ile P55M UD2 arasında bir fark var mı ? Overclock anlamında
    Yoksa sadece küçük hali diyebilirmiyiz
    Overclock yaparken voltaj vermeye gerek var mı?
    Malum kişi videosunda çok basit bir şekilde yapıyor da
    Bilgisi olan cevaplayabilir mi lütfen ?
  • ferg13 F kullanıcısına yanıt
    http://www.gigabyte.com.tr/products/comparison/mb/list?pids=1852,1924

• Overclock için P55-UD2 almanızı öneririm ikisi arasında. Mosfetleri diğer anakarta göre daha düzenli ve çok yakınlarında kapasitör v.s. olmadığı için sonradan alacağınız mosfet soğutucuları daha kolay montajlayabilirsiniz. Mesela ben h55m-s2h kullanıcısı olarak bu konudan muzdaribim. 14x14 boyutlarında olan soğutucularım sığmadığı için 2 adet mosfetim açıkta kaldı.Eğer mosfet soğutucu alacaksanız 8x8 veya 11x11 alın.
    Bu resim belki size fikir sağlayabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RNGamer -- 16 Mayıs 2019; 21:34:27 >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.