Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    ekran kartına oc yapmayı denedigim zamanlarda wattman hatası ile karsılasıyorum evet oldugu gibi kullanıyorum :D
  • xigmatekx X kullanıcısına yanıt
    Intel Xeon X3440 Klubü
    biosdan bu şekilde ayarlamıştım voltajı da biraz arttırmıştım oc yaparkenhttps://www.youtube.com/watch?v=NItI0J5ZR68 bu videoyu referans almıştım dilerseniz karşılaştırabilirsiniz

• seckin.bozkurt S kullanıcısına yanıt
    https://youtu.be/E8znxnpL82c
    Burda yapılanları yapabilirsiniz. Yukardaki link ince ayarları içerir.
    Alttaki link daha basit ayarlar içerir
    https://youtu.be/ME9I9P8kYuk

Gtx 670 ile gtx 960 aşağı yukarı aynı performansta 2.5ghzde darboğaz yaşamıyorum. Ama madem OC yapmayacaksın x3470 al bari

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ~Kawaii~ kullanıcısına yanıt
    Ekran kartlarına OC çok bisey katmıyor zaten gereksiz :) teşekkürler yorum için. Gtx 670den rx 570e geçmeye değer mi acaba

• saasc S kullanıcısına yanıt
    aynı linki atmışız :D
    overclock yapmayı bende hiç bilmiyordum attıgım linktekileri tek tek uygulayarak yaptım aida 64 den 10 dakikalık stres testine soktum hiç bir sorunla karşılaşmadım eğer ki anakartınız p55 serisi mosfetleri pasif sogutuculu ise overclock yapmakta bi zorluk yasıyacagınızı zannetmiyorum
    x3440 ile x3470 arasındaki farka gelicek olursak hiç gerek olucagını zannetmem alın x3440 yapın basit bi overclock bakın keyfinize forumda sevilmemesine rağmen maglum şahıslardan birisinin rtx 2080 ile x3440 ı darbogaza sokmadan oyun oynadıgı testler mevcut
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-670-vs-AMD-RX-570/2181vs3924

gösterilen değerlere göre geçmeye değer bir performans söz konusu oldugunu düsünüyorum
    Benimki x3440 için tamamen aynı değerleri uygulayarak yapılabilir:)

Aynen dediginiz gibi geçmeye değer. Wattman hatasından korkuyordum. Oda OC ile alakaliymis.

ne yazıkkı h55mxv anakart
    Sen carpanı 20 yapıp bclk yı 200 yapmışsın hocam 4 MHz de mi kullanıyorsun işlemciyi? Ben baya uğraştım oc için ama benim anakart ile ilgili çok bir şey bulamadım mostfet de taktım 15 tane ama bir türlü stabiliteyi yakalayamadım 3.8 ve 4 MHz de. Bu videolar benim işime yaramıyor çok izledim çok uyguladım.
    Benim anakart P7P55 LX ve üzerine de 15 tane de mosfet sogutucusu taktım fakat 3.6 da stabil bazen darboğaz oluyor gibi ve 3.8 yapmak istiyorum fakat 3.8 olmuyor bir türlü carpanı19 yapıp bclk yı 200 yapıyorum. GTX 960 ekran kattım xeon x3440 işlemci 600 watt psu.
    evet 20x200 şeklinde kullanıyorum
  • Size özel mesaj attım bakar mısınız ? ~Kawaii~
    turbo boostla alakalı. biosta bu özellik aktif olduğu için 3.8, devreye girmediği zaman 3.6ghz da çalışıyor.

Bende birkaç aydır şu sistemi kullanıyorum

x3440
    h55m s2h- v1.0
    rx570 itx
    4*2gb 1333 ram
    hight power 500w 80+ bronze

anakart overclock ile çok uğraştırdı, manuel mosfet soğutucu ekledim vramlere...

3.5ghz stabil olarak kullanıyorum. cpu stress de max 70-75 arası geziyor.
    Tabi aliexpressten 6 ısı borulu şu meşhur devasa soğutucuyla kullanıyorum.
    Sorusu olanlara yarımcı olurum.
  • Foruma yeni katıldım kulübede işlemci gelince katılacağım inşallah. Elimde bu anakart ( ga-p55 ud3r ) var. Merak ettiğim konu şu bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Elimde 1333 mhz 4x2 g.skill ram var ama ben ramleri 16 yapmak istiyorum. Acaba takacağım 4 raminde aynı marka model aynı frekans mi olması gerekiyor yoksa Çin'den killsre 4x2 1600 mhz ram sipariş etsem elimdekiler ile birlikte kullanabilir miyim . Overclock yapicagim için ram frekanslarinda ki farklılık sorun olur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2019daDHyekatilmak -- 4 Mayıs 2019; 19:48:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    960 ile kesinlikle darboğaz yapmaz

• 2019daDHyekatilmak 2 kullanıcısına yanıt
    Ga p55 us3l kullanıyorum
    4gb 1333mhz cl9 team marka
    4gb 1333mhz cl9 kingston marka
    2gb 1333mhz cl9 hilevel marka
    Kullanıyorum memtest86da sorun çıkartmadı. Oyunlarda da bir problem olmadı.

Işin özü mhz ve cl değerleri aynı olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 5 Mayıs 2019; 21:2:42 >
  • Arkadaşlar ben x3440 ile bir sistem toplamak istiyorum. Ekran kartı olarak 1050ti düşünüyorum elimde hazır 8gb 1600mhz ram ve 500w psu var ancak psu kaliteli değil 2 senedir kullanıyorum bir sıkıntı çıkarmadı ama çıkarır mı acaba?
    Anakart için ise işlemci + gigabyte p55 anakartı 500 tl olarak buldum
    İşlemciyi 3.8ghz olarak kullanmayı düşünüyorum soğutucu ile tabii.
    Bir sıkıntı çıkarmı ve mosfet soğutucu kullanmalımıyım ?
  • Hazir sekilde 3440 sistem satan varmi aranizda yada işlemci anakart ram

• 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.