Şimdi Ara

Intel Xeon X3440 Klubü (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
970
Cevap
28
Favori
82.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3.6da kaç voltaj veriyorsunuz?
    Autoda bırakırsanız gerekenden fazla voltaj verir. Stock halde autodayken 1.25v veriyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saasc S kullanıcısına yanıt
    3.6 da da otomatik bırakıyorum ve 1.24 voltaj veriyordu yükte.Su an 3.8 yaptım ve bir sıkıntı yok gibi. 1.320 veriyor boşta yük altındayken 1.240 ile 1.288 arası gidip geliyor. fakat oyunlarda deneme şansım olmadı HDD bozuldu da oyunlarımın hepsi silindi.
    580'i besleyen 1060'ı da besler diyebiliriz sanırım:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustam benim anakrt Asus P7P55 LX sizde bu anakarttan bahsetmişsiniz ve size de sormuştum nasıl diye gayet iyi demiştiniz. Sorunum OC yapıyorum fakat voltajı ben ne kadar kendim ayarlarsam ayarlayayım anakart benim verdiğim voltaja göre hareket etmiyor. 2. sorunum kendi kendine 60 derece sıcaklığa gelince işlemcinin MHz'ini düşürüyor 3.6 dayken 1.7 lere düşürüyor. Bana yardımcı olursan sevinirim. 1 haftadan beri bu işle uğraşıyorum hergün.
  • xigmatekx X kullanıcısına yanıt
    Ekran kartınız nedir?

• GTX 960

• xigmatekx X kullanıcısına yanıt
    750ti falansa ocye gerek yok diyecektim

• 4. jenerasyon hatta 1. jenerasyon ekstrem işlemciler bile şuanda iyi performans sağlıyor
  • Elimde Gigabyte H55M-S2V Rev 1.4 var fakat X3440 ile hiçbir şekilde görüntü alamıyorum (ekran kartı da var) i3 vesaire takıldığında açılıyor ama X3440 ile birlikte açılmıyor bana yardımcı olacak birileri var mı acaba bios update falan mı gerekiyor hiçbir yerde çözüm bulamadım
  • BarisAbut B kullanıcısına yanıt
    Bios güncellemesi deneyin

• Aklıma gelmişti fakat elimde şu an işlemci yok bir şekilde hallederim ama Gigabyteın sitesine girdiğimde bios update notlarında cpu ile alakalı hiçbir şey görememiştim
  • BarisAbut B kullanıcısına yanıt
    Normalde f1 bios yani ilk bios x3440 destekliyor gözüküyor ama yinede guncellemenizi tavsiye ederim. En azindan bios surumunden kaynaklanıyor seçeneğini elersiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 15 Nisan 2019; 23:16:47 >
  • Teşekkür ederim deneyeceğim fakat bu olmazsa nasıl bir yol izlemem gerekiyor komple çalışmıyor olsa eğer başka işlemcilerle boot olmazdı diye düşünüyorum
  • 4x4gb ram kullanan var mı? Intelin sitesinde 2 kanal bellek desteği yazıyor

• arkadaşlar merhaba. i3 550 foxconn h55mxv anakart 8gb 4×2 ram gtx 970 2 gb 500w psu olan sistemim mevcut. stock halde 3440 kullanmayi düşünüyorum yeterli midir yoksa stock halde 3470 e mi yönelmeliyim ? i3 550 oc yapamamaktayim.normal islemci fani stock halde kullanimda herhangi problem cikarir mi ? konu hakkinda desteğinizi rica ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • seckin.bozkurt S kullanıcısına yanıt
    X3440 alın. Artan parayı soğutucuya yatırırsınız. Ama OC'siz 970i besleyemez tahminimce.
    Linke bakarsak 3.8de bile besleyemiyor.
    https://youtu.be/jvZrjHBJq7k

Edit: bende i3 540dan x3440a geçtim. Stok kullanıyorum. Ama bende gpu gtx 670

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi saasc -- 22 Nisan 2019; 19:40:9 >

• Efendim buyursunlar buda benim skorumdur sistemi yılbaşı günü topladım 5 aya yakın süredir kullanıyorum soruları cevaplayabilirim mutlulukla :D
    Çok sıkıntılar yaşadım ama hallettiğimi düşünüyorum artık :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ~Kawaii~ -- 22 Nisan 2019; 21:5:34 >
  • ~Kawaii~ kullanıcısına yanıt
    https://www.userbenchmark.com/UserRun/16429400
    Buda benimki daha fazla ocye ihtiyaç duymadım rahat beslediği için 2.5ghzde bile besliyor aslında:)
    Soruma gelecek olursak rx 570de wattman hatası kronik sorun rx 470de böyle birşeyle karşılaştınız mi?

• ~Kawaii~ kullanıcısına yanıt
    Asus p7p55 LX anakart ile Xeon X3440 ve GTX960 kullanıyorum. 3.6 OC da sorun yok ve oyunlarda sıkıntı yok fakat 3.8 OC yapınca pc ozelliklerinde 3.61 hwmonitorde 3.8 oyunlarda msiafterburnerde 3.6 görünüyor bu sorunu nasıl çözebilirim nasıl 3.8 yapabilirim OC?
    Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim aslında çok oyun oynamıyorum gta 5 ve pubg gıbı oyunları arada sırada oynuyorum i3 550 de de sorun yaşamıyorum oyun oynarken ancak darboğaz oluyor mu olmuyor mu anlamıyorum. X3440 için güçlü işlemci diyorlar çoğu yerde 1060 a kadar besleyebileceği hatta stoc halde bir çok ekran kartını beslediği bahsedilmiş. Dediğim gibi overclock yapmayı bilmediğim için stock halde kullanmayı düşünüyorum eğeralın derseniz ona göre x3440 veye x3470 almayı düşünüyorum. Anlayan arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.