Şimdi Ara

Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
51
Cevap
0
Favori
3.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: FairLighty

Yine mukemmel bir inceleme olmus elinize saglik hocam
    i5 2500k cok iyi sonuclar vermis oyunlarda
  • quote:

Orijinalden alıntı: FairLighty

Yine mukemmel bir inceleme olmus elinize saglik hocam
    müthiş bir inceleme olmuş, teşekkürler. tam da böyle bi konu arıyordum.

bende 4460 almayı planlıyorum. doların düşmesini bekleyip 4460 almak mı mantıklı, 2. el 2500k almak mı yoksa hemen şimdi 4460 alayım mı?
  • Bende 4690K kullanıyorum çok memnunum :) anakartım msi z97 gaming 3
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

i5 2500k cok iyi sonuclar vermis oyunlarda

Alıntıları Göster
    testte amd islemci yok bir tane bari karsilastirma olsun.su senin test:

Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]

ayarlarim:

8320 4.4 ghz + 280x stok 1000/1500 + 1600 mhz cl9 ram + win7 ultimate + catalyst 14.11.2 beta

bu oyun ekran kartina yukleniyor kart ayni model ve hizda oldugu icin pek fark olmamis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jake Lockley -- 19 Mart 2015; 21:58:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

testte amd islemci yok bir tane bari karsilastirma olsun.su senin test:

ayarlarim:

8320 4.4 ghz + 280x stok 1000/1500 + 1600 mhz cl9 ram + win7 ultimate + catalyst 14.11.2 beta

bu oyun ekran kartina yukleniyor kart ayni model ve hizda oldugu icin pek fark olmamis.

Alıntıları Göster
    G3258 incelemesinin ardından, aynı tat ve kıvamda müthiş bir inceleme daha. Eline ve emeğine sağlık.
    Yalnız, işlemcinin F/P oranının kötü olması, belki de en büyük eksisi.

• quote:

Orijinalden alıntı: bocekgrafik

G3258 incelemesinin ardından, aynı tat ve kıvamda müthiş bir inceleme daha. Eline ve emeğine sağlık.
    Yalnız, işlemcinin F/P oranının kötü olması, belki de en büyük eksisi.

Alıntıları Göster
    İnceleme dört dörtlük, ellerinize sağlık. 4690 ile gtx970 kullanıyorum çok memnunum. Anakart konusunda çok pahalıya kaçmaya bence de gerek yok ama fazladan birkaç özellik olsun, Broadwell işlemcilere geçebilirim diyenler H97 tercih edebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: trulli

İnceleme dört dörtlük, ellerinize sağlık. 4690 ile gtx970 kullanıyorum çok memnunum. Anakart konusunda çok pahalıya kaçmaya bence de gerek yok ama fazladan birkaç özellik olsun, Broadwell işlemcilere geçebilirim diyenler H97 tercih edebilirler.

Alıntıları Göster
    Üstad eline sağlık, her zaman ki gibi çok güzel incelem olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Def. voltaj ile 2500K @ 4.0ghz'de gayet yeterli bana, bir süre daha gideri var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

Üstad eline sağlık, her zaman ki gibi çok güzel incelem olmuş, paylaşım için teşekkürler.

Def. voltaj ile 2500K @ 4.0ghz'de gayet yeterli bana, bir süre daha gideri var.

Alıntıları Göster
    hocam 2500k yı 4,7 de değilde 4,5 de deneseydiniz keşke :) 4,7 herkesin harcı bir değer değil. en azından ben cesaret edemem.

eskiden oc anakartlar ile normal anakartlar arasında ki fark bu kadar yüksek değildi şimdi anakart fiyatları arasında ciddi farklar oluştu. işin sonu nereye gider belli değil.

i5 k işlemci + oc anakart vs düz i7 + düz anakart hangisi daha tercih edilebilir sizce?

• selmand kullanıcısına yanıt
    Mevzu oyun ise i5 k ile iyi bir anakart terchim olurdu ki oldu.Ben yılbaşından önce aldım dolar 2.20 civarıydı 634'e 4690k aldım 4790k ya 1000 istiyolardı aradaki farka değer bir performans sunmuyor 4790k diye 4690k aldım.İlerde overclock ederim yetmediği yerde 1-2 sene extradan göturur diye dusundum bu konu ne olur onu görmek için bir kaç seneye ihtiyaç var bakalım oc kurtaracak mı :)

Soruya tekrar dönersek vatanda 1000 lira ustu şuan duz 4790 o paralar verilecek bir işlemci değil şahsi kanaatim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fatih211

Mevzu oyun ise i5 k ile iyi bir anakart terchim olurdu ki oldu.Ben yılbaşından önce aldım dolar 2.20 civarıydı 634'e 4690k aldım 4790k ya 1000 istiyolardı aradaki farka değer bir performans sunmuyor 4790k diye 4690k aldım.İlerde overclock ederim yetmediği yerde 1-2 sene extradan göturur diye dusundum bu konu ne olur onu görmek için bir kaç seneye ihtiyaç var bakalım oc kurtaracak mı :)

Soruya tekrar dönersek vatanda 1000 lira ustu şuan duz 4790 o paralar verilecek bir işlemci değil şahsi kanaatim

valla bende 2500k yı 2 sene evvel alırken aynen böyle düşünüyordum şimdi 2500k için yedek anakart bulayım alayım diyorum piyasada 2500k için 0 z68 z77 anakart kalmamış hep h61 ve b85ler. h61lerin hepsi 2 slot ve oc desteksiz. b85ler bence parasını haketmiyorlar ve oc destekleri yok. bu durumda ben yine sistem değişikliğine gideceğim gibi duruyor ne etsem bilemedim çok kararsızım...

• selmand kullanıcısına yanıt
    Elindeki anakartta sorun yok ise ölene kadar kullan ölunce yenilersin yedek karta para verilir mi .)
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

hocam 2500k yı 4,7 de değilde 4,5 de deneseydiniz keşke :) 4,7 herkesin harcı bir değer değil. en azından ben cesaret edemem.

eskiden oc anakartlar ile normal anakartlar arasında ki fark bu kadar yüksek değildi şimdi anakart fiyatları arasında ciddi farklar oluştu. işin sonu nereye gider belli değil.

i5 k işlemci + oc anakart vs düz i7 + düz anakart hangisi daha tercih edilebilir sizce?

Kullanım amacım ve bütçeme göre değişirdi. Eğer bütçem darsa i5 alıp o arada farkı ekran kartına yatırırdım. İmkan olsa tabi i7 alırdım çünkü bazı kullandığım uygulamalarda HT'nin önemeli getirisi var. Birde her işlemci overclock olmuyor aynı düzeyde. Bundan önceki 2500K 5.4 GHZ filan görüyordu. Bu onun yanında takozun kralı.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Kullanım amacım ve bütçeme göre değişirdi. Eğer bütçem darsa i5 alıp o arada farkı ekran kartına yatırırdım. İmkan olsa tabi i7 alırdım çünkü bazı kullandığım uygulamalarda HT'nin önemeli getirisi var. Birde her işlemci overclock olmuyor aynı düzeyde. Bundan önceki 2500K 5.4 GHZ filan görüyordu. Bu onun yanında takozun kralı.

hocam o işlemci müzelikmiş resmen :))

• quote:

quote:

quote:

hocam o işlemci müzelikmiş resmen :))

Alıntıları Göster
    Cinebenchmark R15 te i7 ile 586 puanı gördüm yeni nesil i5 e bakıyorum da niye böyle bir skor almış ki ben daha fazla beklerdim.

Intel performans artırımını ağırdan mı alıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Suppordle

Cinebenchmark R15 te i7 ile 586 puanı gördüm yeni nesil i5 e bakıyorum da niye böyle bir skor almış ki ben daha fazla beklerdim.

İkinci nesil Core ailesinden sonra gelen işlemcilerde fazla bir performans artışı olmadı. Üretim teknolojisi ilerledi, güç tüketiminde iyileştirmeler oldu, dahili grafik performansı arttı, stok boost hızı 4 GHZ'ye çıktı vs vs . Çekirdek performansında kayda değer bir ilerleme olmadı. Tabi onlara ilaveten chipsette de iyileştirmeler oldu PCI 3.0 gibi. Yine Iris Pro, 14NM ve DDR4 ile en büyük ilerleme Skylake ile olacak.
  • quote:

quote:

İkinci nesil Core ailesinden sonra gelen işlemcilerde fazla bir performans artışı olmadı. Üretim teknolojisi ilerledi, güç tüketiminde iyileştirmeler oldu, dahili grafik performansı arttı, stok boost hızı 4 GHZ'ye çıktı vs vs . Çekirdek performansında kayda değer bir ilerleme olmadı. Tabi onlara ilaveten chipsette de iyileştirmeler oldu PCI 3.0 gibi. Yine Iris Pro, 14NM ve DDR4 ile en büyük ilerleme Skylake ile olacak.

Alıntıları Göster
    4690 değilde 4690k incelense daha iyi olurmuş özellikle sizden de bu beklenirdi ama tabiki hangisi mümkün ise onu değerlendirmişsiniz. Diğer detaylara girmeye lüzum yok.

Verilen her emek değerlidir, bunca fazlası daha da değerlidir teşekkürler.

• Malay üretimi i5 4690 ve MSI z97 gameing 3 anakartla kullanıyorum gayet memnunum şu aralar gtx960 lar ucuzlamış nasipse doğum günümde kendime hediye etçem
  • quote:

quote:

Hocam konunun arasında soracağım belki konuyu bölmüş olacağım , şimdiden özür dilerim. bir kaç kere konu açdım ama tatmin edici cevaplar alamadım.

Şu değerleri bi yorumlayabilirmisiniz, çok uzman değilim ancak bende ki anakartda bazı ayarlar yapılamıyor sanırım. betadan önceki son sürümü kullanıyorum.
    Biraz uğraştıkdan sonra bu değerler ile 15 dk kadar prime95 stabil kaldı. bu voltaj ayarıyla 45x çarpanında mavi ekran aldım bende 44e düşürdüm. Sizce bios ayarlarında bir sorun var mı yada daha iyileştirebileceğim yerler var mı?

4. resimde göreceğiniz gibi c1e, c3/c6, cpu eist function, no-execute memory protect , usb legacy support gibi özellikleri kapattım. bunlardan hangilerini açmalıyım yada kapatmalıyım.

6. resimde göreceğiniz gibi vtt voltajını bir basamak arttırarak 1.080 e çıkarttım, pch core dende bir basamak arttırdım ve 1.080v yapdım. bu anakartda vcore ayarlanmıyor sanırım onun yerine dynamic vcore (dvid) i default bırakdım. bazı zamanlarda voltaj 1.356 ya kadar çıkıyor.

Anakart Adı Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3
    işlemci 2500k
    8gb dd3 kingston dual ram 1600mhz
    sandisk sata3 extrem
    wd black 500gb
    wd blue 1tb

genel olarak sistem özelliklerim bu şekilde.
    Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]

• quote:

quote:

quote:

Hocam konunun arasında soracağım belki konuyu bölmüş olacağım , şimdiden özür dilerim. bir kaç kere konu açdım ama tatmin edici cevaplar alamadım.

Şu değerleri bi yorumlayabilirmisiniz, çok uzman değilim ancak bende ki anakartda bazı ayarlar yapılamıyor sanırım. betadan önceki son sürümü kullanıyorum.
    Biraz uğraştıkdan sonra bu değerler ile 15 dk kadar prime95 stabil kaldı. bu voltaj ayarıyla 45x çarpanında mavi ekran aldım bende 44e düşürdüm. Sizce bios ayarlarında bir sorun var mı yada daha iyileştirebileceğim yerler var mı?

4. resimde göreceğiniz gibi c1e, c3/c6, cpu eist function, no-execute memory protect , usb legacy support gibi özellikleri kapattım. bunlardan hangilerini açmalıyım yada kapatmalıyım.

6. resimde göreceğiniz gibi vtt voltajını bir basamak arttırarak 1.080 e çıkarttım, pch core dende bir basamak arttırdım ve 1.080v yapdım. bu anakartda vcore ayarlanmıyor sanırım onun yerine dynamic vcore (dvid) i default bırakdım. bazı zamanlarda voltaj 1.356 ya kadar çıkıyor.

Anakart Adı Gigabyte GA-Z68MA-D2H-B3
    işlemci 2500k
    8gb dd3 kingston dual ram 1600mhz
    sandisk sata3 extrem
    wd black 500gb
    wd blue 1tb

genel olarak sistem özelliklerim bu şekilde.
    Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]Intel I5-4690 İncelemesi [Ortaya Karışık]
    2500k zaten bi efsane işlemci intel böyle işlemci üretmiyor artık 5ghz leri görmek için neler napmıyoruz delid ten tutta bilmem neler neler bu arada güzel inceleme olmuş eline saglık

• quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

2500k zaten bi efsane işlemci intel böyle işlemci üretmiyor artık 5ghz leri görmek için neler napmıyoruz delid ten tutta bilmem neler neler bu arada güzel inceleme olmuş eline saglık

Alıntıları Göster
    Öncelikle burda konunun uzmanları arasındayken haddim olmayarak :) soru sormak isterim :)

Bu 4690'ı geçen sene indirimdeyken aldım 560 TL idi... Sizce 2500k alsaydım daha mı iyi olurdu ? Testlere bakarsam hata yapmışım diye düşünüyorum :)

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.