Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.966
Cevap
11
Favori
70.271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Lafım o arkadaşa değil kimseye kişisel değil ama evet kimse şunu diyemiyor yav bu AMD 8 -9 aylık mimari nasıl bu açık olabiliyor diyemiyor. Ben intel kullanıyorum buradaki herkesten çok sövüyorum intele, daha önceki mesajımda da belirttim elimden gelse dava açarım. Banane diyorum kaç gündür AMD'den para vermişim almışım böyle bir şey ile karşılaşmışım beni ne alakadar eder AMD onu AMD kullanıcısı düşünsün. Mesele kıyasa geliyorsa update yaptım ve kullanıyorum hiç bir oyunda benim işlemcimden daha iyi performans veren bir AMD işlemci yok. Arkadaşımda r7 1700x var Hiçbir çizimde halen benden performanslı değil. Hiçbir işimde Su dökemiyor AMD elime. AMD kullananlar gelmiş gece gündüz intele saydırıyor burada. intele saydırması neyse kullanıcılarına da laf ediyor zevk alan da bir kesim var ciddi anlamda.

Ama AMD kullansam da oturup bir düşünürüm 9 aylık bir litografi ve ortada açık var diyorlar ve gösteriliyor şu powershellde.

Şu Ryzeni de kral yaptılar başımıza ne diyelim bu da intelin suçu işte. Konunun geldiği yere bak. Oturup burada r7 i7 konusuna dönmesin neyse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ScriptKidie -- 9 Ocak 2018; 19:9:19 >

• konuyu bayagidir takip ediyorum. yorumlar komedi gibi.

13'' MacBook Pro Late 2016 kullanıcısiyim High Sierra kurduğum gun sentetik test yapıp sonuçları kenara koymuştum. Dun aksam macOS a güncelleme geldi ve bende kurdum. Burada donen bir suru acayip yorumdan sonra test yapıp kendim bakma gereği duydum. Bence fark yok. macOS icin, sentetik testlerde gördüğüm budur. Detaylar asagida.

27 Eylül 2017 - PCiSSD Testi
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

9 Ocak 2018 - PCiSSD Testi
    Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!)

27 Eylül 2017 - CPU Testi
    https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4240998

9 Ocak 2018 - CPU Testi
    https://browser.geekbench.com/v4/cpu/6266647

27 Eylül 2017 - GPU Testi
    https://browser.geekbench.com/v4/compute/1181020

9 Ocak 2018 - GPU Testi
    https://browser.geekbench.com/v4/compute/1793709

• quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Yav ala alaaa şaka gibi herkes. Onu bunu demiyorum saldıran amd ve intel tarafları özellikle bir kesim gördüm intele saldırıyor bu durumdan zevk alıyor. Nesiniz siz arkadaşlar, AMD de İntel kapitalist bir firmadır. AMD İntelden az değildir. Bunu şuan yıllardır hezimete uğramış bir firma diye görmüyor olabilirsiniz bu kadar olmayın.

Şuan alacak olsam yine intel alırım ben ya da beklerim. Neden mi kullanım amaçlarım %70 oyun %30 ıvır zıvır çizim vs. Şimdi bakıyorum halen fazla bir etkilenme söz konusu değil benim için. Oyunlarımda bir problem yok. Çizim işlerimde bir sıkıntı yok ne diye büyütüyorsunuz. Şu micro code cart curtları amd de değiştirsin onda da açık varmış karşılaştıralım. Update olmuş intel ile AMD kıyası bile yok (windows update)

Ulan AMD fanboyları zevkten 4 köşe olmuşsunuz bakın bu ayıptır. Bu konu eğlence diye açılmış onu anlıyorum. Lafım konu sahibine değil açan derken genel olarak konuştum. Ama konu sahibide gerçekten bilgilendirmek için mi açtı yermek için mi şüpheliyim.

Yıllardır intel kullanan insanlar intele sövüyor. Ulan sizi yıllardır intele mahkum eden AMD hangi ara kral oldu.

Şurada bilgilendirme konuşalım artniyetsiz. Sözüm hem AMD hissesi olan fanboylara diğer yandan kabullenemeyen intel fanboylarınadır.

AMD kullanan arkadaşlar acaba bizde de bu açık var mı tereddütü yok sütten çıkmış ak kaşık değil mi AMD. Yapmayın bunu. Belki gerçekten yok ama hiç sormuyorlar bile. Üstüne Ryzen intele fark attı diyorlar şaka gibi. Kesin olmamakla birlikte AMD'de çıksa bu açık ki daha yeni bir mirari ne olacaktı ki yine olduğu şüphesi var 8-9 aylık mimarinin Variant 1-2 açıkları konuşuluyor. Meltdown ise yok deniyor bilmiyorum.

Ben inteli savunmuyorum ama tarafsız olarak ryzen ya da intel kullanmam hiç fark etmez. burada insanların mağduriyetinden zevk alan insana ağza alınmayacak laflar ederim.

+1 aynı şeyleri ben de yazdım. En son 10gün ceza verilmesi lazım falan diyordu benim gibi yazanlar için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

quote:

Orijinalden alıntı: ScriptKidie

Yav ala alaaa şaka gibi herkes. Onu bunu demiyorum saldıran amd ve intel tarafları özellikle bir kesim gördüm intele saldırıyor bu durumdan zevk alıyor. Nesiniz siz arkadaşlar, AMD de İntel kapitalist bir firmadır. AMD İntelden az değildir. Bunu şuan yıllardır hezimete uğramış bir firma diye görmüyor olabilirsiniz bu kadar olmayın.

Şuan alacak olsam yine intel alırım ben ya da beklerim. Neden mi kullanım amaçlarım %70 oyun %30 ıvır zıvır çizim vs. Şimdi bakıyorum halen fazla bir etkilenme söz konusu değil benim için. Oyunlarımda bir problem yok. Çizim işlerimde bir sıkıntı yok ne diye büyütüyorsunuz. Şu micro code cart curtları amd de değiştirsin onda da açık varmış karşılaştıralım. Update olmuş intel ile AMD kıyası bile yok (windows update)

Ulan AMD fanboyları zevkten 4 köşe olmuşsunuz bakın bu ayıptır. Bu konu eğlence diye açılmış onu anlıyorum. Lafım konu sahibine değil açan derken genel olarak konuştum. Ama konu sahibide gerçekten bilgilendirmek için mi açtı yermek için mi şüpheliyim.

Yıllardır intel kullanan insanlar intele sövüyor. Ulan sizi yıllardır intele mahkum eden AMD hangi ara kral oldu.

Şurada bilgilendirme konuşalım artniyetsiz. Sözüm hem AMD hissesi olan fanboylara diğer yandan kabullenemeyen intel fanboylarınadır.

AMD kullanan arkadaşlar acaba bizde de bu açık var mı tereddütü yok sütten çıkmış ak kaşık değil mi AMD. Yapmayın bunu. Belki gerçekten yok ama hiç sormuyorlar bile. Üstüne Ryzen intele fark attı diyorlar şaka gibi. Kesin olmamakla birlikte AMD'de çıksa bu açık ki daha yeni bir mirari ne olacaktı ki yine olduğu şüphesi var 8-9 aylık mimarinin Variant 1-2 açıkları konuşuluyor. Meltdown ise yok deniyor bilmiyorum.

Ben inteli savunmuyorum ama tarafsız olarak ryzen ya da intel kullanmam hiç fark etmez. burada insanların mağduriyetinden zevk alan insana ağza alınmayacak laflar ederim.

+1 aynı şeyleri ben de yazdım. En son 10gün ceza verilmesi lazım falan diyordu benim gibi yazanlar için.

Mete can'ın ettiği hakaretlere rağmen dh yönetimi ceza vermiyor kolay kolay.

Trollere kemik, trollere yem, fanboy diyip duruyor kaç defa şikayet ettim hiçbir işlem yapılmadı. Fanboy dediğim içi 2 kez 4 gün ceza aldım fakat onlar dediğinde işlem yapılmıyor. Adamlar rahatça istediği kişiye hakaret edebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Ocak 2018; 19:28:55 >

• Arkadaşlar cahilliğime verin bi sorum olacak. Benim laptop i3 5005U acaba bu yavaşlama bizde uğramışmıdır. Zaten dandik bi sistemim var bide yavaşlarsa tam sıçtık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LacWer L kullanıcısına yanıt
    bunu kendin deneyimleyeceksin kardeş, kim ne derse boş. şirket yavaşlayacağını söylemiş. burda performansım düştü diyende var arttı diyende.
  • Laptop serviste hocam. Hdd çöp oldu servise gitti artk hele bi gelsin deneyimlerin hızını yazarım buraya bende

• LacWer L kullanıcısına yanıt
    SSD taktırın hocam, yavaşlama olsa bile siz hızlanma olarak algılarsınız. :D
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de aynı şüpheye düştüm konu sahibi arkadaş için. O sebeple profile bir bakayım dedim de ne konu açarsa açsın hepsi intel'e bir şeyler gömmek için olmuş. Bu sebeple konuda belirtilen şeylere karşı şüpheyle yaklaşıyorum. Bu söylenen şeylerin asla doğru olamayacağını düşündüğümden değil, sadece bu işin tek tarafın kabahati üzerinde durulduğundan kaynaklanıyor.

Kendim i7 6700k kullanıyorum bu arada ve ben aldığımda ryzen in esamesi okunmuyordu. Ben aldıktan aylar sonra bile sürekli öteleme yedi ryzen tarafı. Şu olanlar yüzünden intel e çok kızıyorum. Ama olanlar baz alındığında intelin 10 yılı 15 yılı hesaba katılırken amd'nin sadece ryzen üzerinden düşünülmesi garip geliyor. Ne yani yıllardır amd hiç bir açık bulundurmadığı için mi intel den gerideydi? Açık kapanınca hersey eşitlendi mi? Ya da amd intel den çok daha mı dürüst v ahlak sahibi bir firma mı?

Neyse, hala çözüm için çaba harcanıyorken bunca atışmanın(kavga boyutun varan) gereksiz olduğu kanaatindeyim. Gösterecek benchmark ı olan varsa buyursun gelsin. Yorumunu forum ahalisi de hakkıyla yapsın. Yoksa ne amd ne intel. Benzer performansı uygun fiyata snapdragon sağlasın onu alırım. Babamın firması mı intel ya da amd?

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Merhabalar. Bir meslektaşınız olarak uyarmak istedim, eğer bir konferansta bu cümleyi yazdığınız gibi çevirirseniz sorun yaşarsınız. Dinleyicilerden biri "Az önce AMD'nin bu sorundan muzdarip olmadığını söylediniz, o zaman AMD mi almalıyız" diye sorar adam da "Hayır ben bizim kadar muzdarip değil dedim, yanlış çevrilmiş" filan der. İhale size kalır. Aman dikkat.
  • Oyun oynayanlar için bir kayıp yok. Hadi dağılın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutercim

Merhabalar. Bir meslektaşınız olarak uyarmak istedim, eğer bir konferansta bu cümleyi yazdığınız gibi çevirirseniz sorun yaşarsınız. Dinleyicilerden biri "Az önce AMD'nin bu sorundan muzdarip olmadığını söylediniz, o zaman AMD mi almalıyız" diye sorar adam da "Hayır ben bizim kadar muzdarip değil dedim, yanlış çevrilmiş" filan der. İhale size kalır. Aman dikkat.

Siz yanlış biliyorsunuzdur üstad, nightsniffer ekonomi-işletme uzmanı ve başarılı bir simultane tercümecidir. Bir hata varsa o da sizdedir. nightsniffer asla hatalı olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Ocak 2018; 22:35:38 >
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    Bende de cpu kullaniminda ve performansta bir degisiklik yok suan.Update kodunu hatirlamiyorum ama son gelenlerden biri ai suiteyi mahvetti.Genel olarak herkeste mahvetmis.Cozumu var ama versiyon degisiyor eskisi gibi kullanisli degil son buldugum versiyon.Push noticeyi kullanabiliyorum ama digerleri calismiyor.
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Pratikte henuz bisey gormedim.Denilenler dogruysa kandirildik,aldatildik.
  • Acaba başka açıkları kapamak için yine performans kaybediyormuyuz?

3-5 tane açık olsa ama getirisi %100 olsa böyle bir şey mümkünse benim kabulum.

1 açıktan %20-30 götürüsü var ise hali hazırda kapattıkları açıkları geri açsınlar isterim ben

zaten 4k pro gamer'ım beni ilgilendirmez açık filan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 9 Ocak 2018; 22:46:52 >
  • Performans kaybı amd Ryzen işlemcilerde mevcut mu?

Güncellemeden önce test sonucum yazın yapmıştım forumda mevcut.
    Güncellemeden sonraki puan böyle çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi awsalli -- 9 Ocak 2018; 22:59:45 >

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Performans kaybı amd Ryzen işlemcilerde mevcut mu?

Bios güncellemesi sonrası belli olacak ryzenlerdeki net durum.

Windows güncellemesinin etkisi az ve ryzenlerdeki açığı tamamiyle kapatmıyor, bunun için bios güncellemesi yayınlaması gerekiyor amd tarafının.

Buradan işlemcinizde açık var mı kontrol edebilirsiniz, büyük ihtimalle çıkacaktır.

https://forum.donanimhaber.com/meltdown-and-spectre-cpu-guvenlik-acigi-kontrol-etme-rehberi--130751211

• quote:

Orijinalden alıntı: awsalli

Performans kaybı amd Ryzen işlemcilerde mevcut mu?

Arkaplanda calisan uygulamalari kontrol edin ozellikle saatin yaninda calisan uygulamalari. Onlari kapatarak tekrar deneyin. Hala bu kadar dusukse sizin icin kotu bir sonuca varmis olacak. Benim ryzen 1700x su an 3.6 ghz de 1587 puan aliyor en azindan oyle hatirluyorum. 1 ay once 1600 puani gordugumude hatirliyorum sanki. Bende de bir 15-20 puan kayip var sanki.

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.