Şimdi Ara

Intel CPU'larda %21'i bulan Performans Kaybı(15 Mart 2018: Yeni Meltdown Yamaları Kaybı arttırıyor!) (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.967
Cevap
11
Favori
70.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
99 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Low Level'da kontrol edilebilen her şey açıktan etkilenebilir durumda. Açık alt katmandan girişe izin verdiği için zaten alarm seviyesi yüksek.
  • Bu durum i7 2600k yı kapsıyormu . Eger kapsıyorsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu arada %30luk genel bir düşüş olursa şirket batacağından iş akdiniz de sona erecek o sebeple doğal olarak forumu bırakacaksınız... :D :D

O sebeple yok bırakırız yok ederiz diye tatava yapmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 9 Ocak 2018; 15:32:15 >
  • Arkadaslar benim pcmde i5 6200u 14 nm var yavaslama olacak mi ? Bazi yerlerde 14 nm oldugu icin yavaslama yapilmayacaklar dediler birde buraya sorayim dedim .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Xeon e5450 ye müdahale ettilermi?

• Kim algı yapıyormuş, kim doğru söylüyormuş söyleyin bakalım yiğidolar??

Intel CEO'su:

The newly discovered Meltdown and Spectre exploits aren't exclusive to Intel; they also affect chips from other companies. Some companies aren't as vulnerable, such as AMD, but a range of Intel's competitors, such as ARM and Nvidia, share comparable vulnerabilities.

Çevirisi:

Yeni bulunan Spectre ve Meltdown açıkları yalnızca Intel'i etkilemiyor. Bu açıklar ayrıca diğer çip şirketlerini de etkiliyor. Bazı şirketler, mesela AMD, bizim gibi bu açıktan muzdarip olmasa da, Intel'in rakiplerinden bazıları olan ARM ve Nvidia bu açık açısından benzer güvenlik zaafiyetleri taşıyor.

http://www.tomshardware.com/news/intel-ceo-10nm-meltdown-spectre,36280.html

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Hele şükür doğru yazmayı öğrendin

Biz açığı hiç bir zaman inkar etmedik,inkar ettiğimiz perf düşüşüydü ve birkaç kişinin bench sonuçları dışında buna dair veri yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi For Mother Russia -- 9 Ocak 2018; 16:14:48 >
  • For Mother Russia F kullanıcısına yanıt
    Vallahi orada andığım arkadaşların 3-4'ü her yerde "AMD de etkileniyor" diyordu. Sen cezalıydın. Onlarla fikirlerin genelde aynı diye seni de ekledim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Kim algı yapıyormuş, kim doğru söylüyormuş söyleyin bakalım yiğidolar??

Intel CEO'su:

The newly discovered Meltdown and Spectre exploits aren't exclusive to Intel; they also affect chips from other companies. Some companies aren't as vulnerable, such as AMD, but a range of Intel's competitors, such as ARM and Nvidia, share comparable vulnerabilities.

Çevirisi:

Yeni bulunan Spectre ve Meltdown açıkları yalnızca Intel'i etkilemiyor. Bu açıklar ayrıca diğer çip şirketlerini de etkiliyor. Bazı şirketler, mesela AMD, bizim gibi bu açıktan muzdarip olmasa da, Intel'in rakiplerinden bazıları olan ARM ve Nvidia bu açık açısından benzer güvenlik zaafiyetleri taşıyor.

Test sonuçları açık olduğunu söylüyor, amd tarafından yüzde yüz açık olmadığına dair kesin bir açıklama gelmiyor ama intel ceo'sunun amd tarafı için neye dayanarak söylediği belli olmayan birşey için "intel ceo'su açıklama yaptı amd'de açık yok" diyebiliyorsunuz.

B vitamini çok önemli arkadaşlar, düşünebilme ve yorumlayabilme yetisi kazandırır insana. İhmal etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Ocak 2018; 16:19:18 >

• nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Bu arada 10nm geçiş planını ertelemişler, muhtemelen yeni mimari için kolları sıvadılar.
  • ITX mecburiyetinden dolayı Z270 anakartla beraber i5 7500 kullanıyorum. Ekran kartımda 1060 6GB. Oyun odaklı kullanıyorum bu sistemimi ve herhangi bir performans kaybı görmedim.(R6 Siege, For Honor, The Division, PUBG)
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    b vitamini sana lazım, pazardaki tek rakibinin açığı olacakta bu adam dile getirmeyecek ha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Intel CEO'su:

Çevirisi:

Test sonuçları açık olduğunu söylüyor, amd tarafından yüzde yüz açık olmadığına dair kesin bir açıklama gelmiyor ama intel ceo'sunun amd tarafı için neye dayanarak söylediği belli olmayan birşey için "intel ceo'su açıklama yaptı amd'de açık yok" diyebiliyorsunuz.

B vitamini çok önemli arkadaşlar, düşünebilme ve yorumlayabilme yetisi kazandırır insana. İhmal etmeyin.

Ortaokul-translate ingilizcesi ile o kadar oluyor. Intel'de fazladan Meltdown açığı var ama açık sadece bizde değil ve bu açıktan sadece biz etkilenmedik, AMD de ARM da Nvidia da etkilendi diyor CEO. "Some companies aren't as vulnerable" demiş, "Not vulnerable" dememiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: RoqueE

ITX mecburiyetinden dolayı Z270 anakartla beraber i5 7500 kullanıyorum. Ekran kartımda 1060 6GB. Oyun odaklı kullanıyorum bu sistemimi ve herhangi bir performans kaybı görmedim.(R6 Siege, For Honor, The Division, PUBG)

Bu yorum gibi perforamnsı etkilemediği yazılan yorumları ilk sayfada göremiyoruz nedense. Ama kimsenin umrunda olmayan Serverlardaki işlemci kullanımı var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BimBitmiş

quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

Intel CEO'su:

Çevirisi:

Ortaokul-translate ingilizcesi ile o kadar oluyor. Intel'de fazladan Meltdown açığı var ama açık sadece bizde değil ve bu açıktan sadece biz etkilenmedik, AMD de ARM da Nvidia da etkilendi diyor CEO. "Some companies aren't as vulnerable" demiş, "Not vulnerable" dememiş.

hocam kaçırdın galiba aren't derken zaten are not demiş, not var yani

• Firma yetkilileri görse konuyu kahkaha ile güler. Bu denli sert tartışma niye?

Ama amd ye bravo tartışma oluşturacak derecede işlemciler yaptılar. Eskiden olsa sadece intel şu kadar düştü diye laf edilir eyy amd ciler yine sizden üstünüz diye karşı cevap verilirdi. Şimdi ciddi manada canı yanan fırsat kollayan bir intelci grup var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben simultane tercümanım kardeş. Sen benim bildiğim İngilizceyi görsen diz çöker tövbe istersin.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Gelecek gösterecek üstad bakalım ne olacak

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Ben simultane tercümanım kardeş. Sen benim bildiğim İngilizceyi görsen diz çöker tövbe istersin.

Ekonomi ve işletme profesörüydün şimdi de simultane tercüman mı oldun? 10 parmağında 10 marifet maşallah

• Hocam çeviriniz çok iyi ama ufak bi yanlış kelime kullanımı var sanki, aren't as vulnerable demiş yani bizim gibi'yi bizim kadar olarak düzeltirseniz daha anlaşılır olur. İkinci olaraksa bu açığı kamuya paylaşmadan önce tüm hisselerini satan Intel CEO'su (batan gemiyi ilk fareler terk eder hesabı) nasıl açıklama yapabiliyor. Nasıl başka üreticilere böyle laf sokabiliyor anlamadım hâlâ.

• 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.