Yüzbaşı
18 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 386 (Bu ay: 1)
Gönderileri
Op.Dr.Bilgehan BİLGEtwitter
“Cebelitarık. 35.000 nüfuslu bir ülke. Özelliği şu: Dünyada nüfusunun %100'ünü aşılamış ve tamamlamış ilk ve tek ülke. Hem de iki ay önce. Sonuç: Vaka sayısında %2500 artış. Buyurun size gerçek laboratuvar sonucu. Yalanların mumu bir bir sönüyor.”
https://twitter.com/OpDrBilgehan/status/1427513671161458701

Cebelitarık. 35.000 nüfuslu bir ülke. 

Özelliği şu: Dünyada nüfusunun %100'ünü aşılamış ve tamamlamış ilk ve tek ülke. Hem de iki ay önce.

Sonuç: Vaka sayısında %2500 artış.

Buyurun size gerçek laboratuvar sonucu.

Yalanların mumu bir bir sönüyor.

Geçen yaz aylarında ülkede ölüm yok. Yani sıfır. Hatta 2021 nisan, mayıs, haziran, temmuz aylarında da sıfır!

Tekrar ediyorum kriz değil pahalılık var. Bu pahalılık kriz olduğu anlamına gelmez çünkü alım gücü artmaya devam ediyor. Eskiden ucuzdu bu kadar harcayan yoktu şimdi pahalı ama alım gücü daha da yükseldi. İnsanlar demek ki alım gücünü yükseltti pahalılık bir şey ifade etmiyor.


Alım gücü düştü diyen insanlar var. aynı ülkede ilk kez Bodrum belediye başkanı gelmeyin artık dedi. Burada herkes çok pahalı diye yazdı durdu yıllarca. Nasıl oluyor da tarihte ilk kez belediye başkanını bile çıldırtacak kadar insan gitti? Hep aynı hikâye bir kaç bin kişi hikâyesi anlatılıp duruyor. Ben de kriz olduğuna inanıyordum, ama bu sene artık gerçeği gördük. Böyle kriz mi olur. Evet pahalı onu kabul ediyoruz, ama almaya devam ediyor insanlar. Hem de daha önce alamadıklarını bile alabiliyorlar. Bir kişi de çıksın eskiden aldığım bir şeyi alamıyorum desin. İlla ki alım gücü düşen insanlar olmuştur ama genelin durumu hiç olmadığı kadar iyi. Aksini kanıtlamak isteyeni dinlemek isterim.


Döviz %20 artıyor ise enflasyon %35 oldu diyelim. Ancak milletin geliri bu sırada %100 artıyor. Dolayısı ile insanlar para harcayacak yer bulamaz hale geldi.


Kimisi kafayı kırıp sıfır araç kuyruğuna girdi bayilerde araç bırakmadı, kimisi ev aldı sıfır ev kalmadı, kimisi Bodrum vs. tatil yerlerinde 10-15 gün blok tatil yaptı bunların hepsini Instagram'da vs. görüyoruz zaten.


Sonuç olarak kriz var mı? Hiç bir kriz ibaresi yok ortalıkta. Zaten kriz olmadığı her sene açılan emlak balonu, otomobil satışları ve tatil yapanlardan görebilirsiniz. Sosyal medyaya kalsa her sene kriz var. Ancak tam tersine her yıl daha çok ev ve araç satılıyor daha çok insan tatile gidiyor ve bütün lüks harcamalar arşa çıkmış durumda. Kısaca kriz olması değil adının geçmesi bile mümkün değil piyasalar uçuşta.

Evet o öve öve bitiremediğiniz taptığınız deney sıvılarınının böyle bir tehlikesi de var:

doctors for covıd ethics
Leaky Blood Vessels: An Unknown Danger of COVID-19 Vaccination
https://doctors4covidethics.org/leaky-blood-vessels-an-unknown-danger-of-covid-19-vaccination/

Kalp krizi geçirenleri, felç geçirenleri saymıyorum bile.

Herifler göz göre göre milleti ölüme sürüklüyor. Yönetim de seyirci kalıyor. Sağlık bakanı ağlayacak neredeyse aşı olun diye. Aşı ölümden koruyor. Bulaşmayı azaltıyor.


Şimdi beyefendileri eleştirdik diye beni banlarlar.  

Nedir bu utanmazlığınız da gelip burada varyanttır zarttır zurttur çamur atıyorsunuz ülkenin yöneticilerine? Size burada ne yazacağınızı Amerikan konsolosluğundan, NATO karargahından anlatıyorlar olmaları lazım. Bu kadar Türkiye düşmanlığı olmaz.  

Cari açık oluşturuyorsunu. Ülkenin parası yurtdışına çıkıyor sayenizde. Hükümet enflasyonun sebebi olarak sizi gösterirse şaşırmayın.  

Normal bir insanın %99.9 hayatta kalma oranına sahip olduğu bir virüs bu. Medya tarafından abartılmıştır ve işte tüm dünyayı kendisinden çok korkusu ele geçirmiştir. 1 yıl önce yakalandım ve atlattım ne tekrarladı ne de bir şey oldu. Medyanın gece gündüz virüs propagandası yapmasından dolayı dünya mahvoldu. Bu açıdan haber izlemiyorum ve medyanın gerçekleri manipüle etmesinden hoşlanmıyorum. İlk zamanlar herkesi öldürecek sanıyorduk ancak öldürücülüğü %0.01. Şimdilerde ise yok hint varyasyonu yok bilmem ne varyasyonu diye insanları korkutuyorlar. Bakalım bu işin sonu nereye gidecek.

Arkadaşlar kapanmanın mantığı amacı olayı vakaları düşürmek değil midir zaten? Yahu Allah aşkına neden bu kadar akılsızsınız? 2 hafta önce okula giden öğrenciler vardı, cafeler açıktı, kamu personeli tam zamanlı fiziksel olarak mesai yapıyordu. Bugün bunların hiçbiri yok. Evet belki ülke ekonomisi yeteri kadar güçlü olsa daha da ileri düzey önlemler alınabilirdi ama şu anki durumun 3 hafta önce ile aynı olmadığı da gerçek. Yemin ederim bazen size inanamıyorum. Akıl var mantık var. İyi kötü alınan önlemler var ve bunlar elbette artış trendini kıracak. Bundan doğal ne var? Sizin gönlünüz olsun diye Wuhan karantinası tarzı bir şey olmadıkça vakalara 500 bin mi yazılsın? İnanılır gibi değilsiniz.

Yok Brezilya'da bir varyant varmış, gençleri çok kötü hasta ediyormuş, öldürüyormuş. Hayatında bilim adamı görmemiş tipler "bilim idimlirinin işi yik sizi mi kirkiticik?" diye saçmalıyor. Bir kere şu an bir "şüphe" var. Tespit yok. Hastaların daha çok 40 yaş altı olması da normal zira yaşlılar genelde hemen her ülkede daha çok korunuyorlar. Hastalık daha çok gençler arasında yayılıyor. Daha yazacak çok şey var. Ama her ay yeni mutasyonu çıkıyor ve hep daha bulaşıcı ve daha öldürücü oluyor. Ama olayın başından beri ölüm oranları hep aşağıya gidiyor. Biraz düşünün üstüne. Önünüze ber verileni sorgusuz sualsiz tüketmeyin.

Bütün forum mizah ve eğlence yeri gibi. O kadar saçma, anlamsız ve boş şeyler yazılıyor ki gülmekten ölüyoruz. Forum ne bilmeyen biri de zannedecek ki forumda çok ciddi bir iş yapılıyor.

Hakkında
Meslek: Bilişim
Forum İmzası:
Önemli not: Troll değilim. Zaten gerçekten troll olanlar troll olduğunu belli etmemeye çalışır ve hiçbir zaman ben trollüm demez.

AMD Ryzen 3900X /// Nvidia GeForce RTX 3090 /// ASUS Crosshair VIII Hero WiFi /// NZXT Kraken X63 /// ASUS Essence STX II Sound Card /// Corsair Dominator Platinum RGB 32GB DDR4-3200MHz C14 /// Seagate BarraCuda Pro 10TB /// Samsung 860 QVO SSD 4TB /// Crystal Series 570X /// Seasonic 850W Prime
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Mesaj Sayısı: 623
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.819
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 122.357 (Bu ay: 969)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.342 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.