Yüzbaşı
18 Mart 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 600 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Bu iki fotoğraf arasındaki fark her şeyi anlatıyor 

Bu iki fotoğraf arasındaki fark her şeyi anlatıyor

Şimdi profesörün biri çıkmış ve 15 Temmuz gününde yapılan kahramanlıkları mübalağa ederek anlatıyor. Linkini aşağıya koydum. Bunun yanında bir kısım halka tepeden bakan şımarık tipler de çıkmış profesörün söylemiyle alay ediyor.

Size sormak istiyorum: Edebiyat dersinde gözünüze gözünüze sokulan mecaz kavramıyla gerçek hayatta karşılaştığınızda bir alaka kuramamanız, o alay ettiğiniz AKP'li kesimden pek bir farkınızın olmadığını göstermiyor mu?

23 DERECEtwitter
“Habertürk'te bu akşam: "15 Temmuz gecesi insanlar, 11. katta alçaktan uçan F-16'lara kafa atarak şehit oldular...”
https://twitter.com/yirmiucderece/status/1547314532518879234?s=20&t=GT1Grbv0zQ_IGW7ks19cOA

Memet Ceylan beyefendi çıkmış diyorlar ki omikron koronanın stratejik hamlesiymiş. Virüs bizi hasta etmekten vazgeçip emekli olursa oturup stratejik derinlik kitabı yazacak. Profesördeki kafaya bak. Zamanında hiç kimsenin ciddiye almadığı, korona öncesi dönemde sözlerini geçirememelerinin yarattığı eziklikle her gün topluma korku pompalamaktan zevk alan bu üstün zekalıların mesajlarını paylaşmayı bırakın! "Gündemden düşerim, televizyona çıkamam" korkusuyla iyice saçmalamaya başladılar. Virüs olmasa adamların hayatlarının bir anlamı olmayacak.

"Stratejik bir hamle" açıklaması nasıl bir akıl tutulmasıdır yahu? Kim sizi bu kadar paraya boğdu da sanal alemde korona bekçiliğine tutuldunuz? Dünyayı kafanıza yüklenmiş kalıpla açıklama hevesiyle tutuşuyorsunuz sadece ve o kalıba biraz eleştiri geldi mi kaldıramıyorsunuz. Tembellikten öleceksiniz oturup araştırmadığınız, o süper ötesi harika beyninizi kullanmadığınız gün gibi belli. Yüklenmiş beyninize bir şema, hiç sorgulamadan kabul etmişsiniz. Bir de üstüne o şemaya itiraz geldi mi mağara adamı gibi savunuyosunuz saldırganca. Kraldan çok kralcı karakterler sizi.

Dr Mehmet Ceyhantwitter
“-3- - Omicron ortaya çıktığında, bunun virusun stratejik bir hamlesi olduğunu, hafif seyretmesine kanmamamız gerektiğini, önlemleri tamamen bırakmamızın telafisi zor sonuçları olacağını söyledik.”
https://twitter.com/mehmetceyhan23/status/1544270277449846785

Bakın güzel kardeşlerim, bir doktor kolay yetişmiyor. Bilgi ve deneyim kazanması için bu devlet ve dolayısıyla millet kaynak harcıyor. Bu kaynaklar uzmanlık seviyesi ve alanına göre milyon dolarlar hatta on milyon dolarlar seviyesinde. Yani mesela bu fotoğrafta (en aşağıda) bizim bir servetimiz yatıyor. Atatürk, gençliğe hitabede kaçın demedi. Mücadele etmeyi birinci görev olarak verdi size.

Bu giden doktorların aslında arkada bıraktıkları sadece Türkiye'nin yöneticileri değil. Onlarca hasta insanı, hastalanacak insanı, o gönderme yaptıkları siyasetçilerden nefret etmesine rağmen burada kalmayı seçen ya da kalmak zorunda olan insanları da arkada bıraktılar. Belki de bu yüzden, iyi insanların iyileşme imkanını ortadan kaldırdılar. Kendi meslektaşlarını da daha fazla yük altına soktular.

Bakın aşağıdaki tweet'de Türkiye'nin yok olan kaynaklarını görüyoruz:

https://twitter.com/haberreport/status/1533415940737712128

Bazılarının hastalık günlüğü tuttuğu gibi biz de bu önlemlerin kaldırılış günlüğünü tutuyoruz. Modası geçmiş eşek kadar 22 olmuş ama küreselci ebeveynlerinin gözünde hala 19 olan, abartılmış ve bir takım kötü planların kaldıracı olarak kullanılmaya çalışılmış, mucitlerinin bir tarafında fena patlayacak olan, hakkında geniş bir yargılama sürecinin kapıda olduğu bu saçma salgın gündemini bırakın artık. Tabi canım bir savaş gündemi oldu, ardından ekonomik reset vesaire bişeyler çevireceksiniz biz de hemencecik unutacağız bu yaşananları. COVID-19'un modası artık geçti 

Ekonomiyi bahane etmeyi bırakın. Sizin sorununuz tembellik. Yaşayan yaşıyor. Çalışmak istemiyorsunuz. Sanki biz bilmiyoruz. Her şey pahalı olabilir, ama sizin istekleriniz bitmiyor. Son model iPhonelar, arabalar, Columbia marka giysiler… Kimse de ben kimim diye sormuyor. İyi bir hayatı hak etmek için ne yaptınız? Bu ülkeye ne katkınız oldu? Bunları sorgulayın. Anca şikayet, anca ağlama… Kimse ben kimim, iyi şeyleri neden hak ederim diye sormuyor 

Eğitim: İlk kez bir hükümet döneminde eğitime ayrılan pay, askeriyeye ayrılan payı geçti. Eğitim, sağlık ve ekonomi alanlarında AKP öncesine göre süper durumdayız 

Sağlık: "Benim ülkemde hükümet fakir olan herkese sağlık güvencesi verir. Ayrıca her kızın ve 18 yaş altındaki her erkeğin sosyal güvencesi vardır" gibi bir cümleyi kurabilmek bana gerçekten gurur veriyor. Eğitim, sağlık ve ekonomi alanlarında AKP öncesine göre süper durumdayız 

Ekonomi: İlk kez kişi başına düşen milli gelir AKP tarihinde en yüksek oldu. İhracat da iyi gidiyor. Eğitim, sağlık ve ekonomi alanlarında AKP öncesine göre süper durumdayız 

Bir erkeğin her gün saatlerce oyun oynaması onun hakkında çok şey anlatır. Bu aynı şekilde her gün saatlerce dizi veya film izleyenler için de geçerlidir. Bu kişiler asosyaldir, düşünce ve fiziksel olarak tembeldir. İçindeki çocukla baş etmeyi öğrenememiş ve henüz yetişkin olamamışlardır.

Duygularıyla temas halinde değillerdir ve yüzleşemedikleri şeylerden beynini uyuşturarak kaçma eğilimi gösterirler. Dolayısıyla korkaktırlar. Bunlardan büyük atılımlar beklemeyin. Hatta uzun vadede size gerçekten ayak bağı olurlar.

Dolar düşüyor diye isyan etmek, mutsuz olmak, karalar bağlamak nedir? Bu kadar kötü nasıl olabiliyorsunuz? Tamam ben de muhalefet yapıyorum ara sıra ama sizinkisi başka bir şey. Ülke ekonomisi berbat olsun da havadan iktidar olayım zihniyeti nasıl bir zihniyettir? Sizinkisi muhaliflik değil ki ideolojik saplantılara girmiş bir kafa. Muhalif gazetecilere bakıyorum yüzlerinden düşen bin parça.

Muhalefet olarak yatmayacaksın. Çözüm önerilerin olacak, çalışacaksın halkı ikna edeceksin öyle alacaksın iktidarı. Ha bizim yolumuz bu böyle istiyoruz diyeceksen de memleketi adam etmek için çabalayan hükümete gölge etmeyeceksin o zaman.  

Dolar 20'lere dayanınca millet kan ağlıyordu. Bırakın insanlar birazcıkta olsa nefes alsın. Mutlu olsun. Memleket de batmasın bir zahmet.  

Geçen gün forum istanbul avmye gideyim dedim, otoparkta yarım saat döndüm durdum yer bulmak için. İçerisi tıklım tıkıştı. Dedim millet soğuk havada ısınmaya gelmiştir, dükkanlar boştur. O da değil, dechatlondan yeğenime paten alacaktım 15 dakika sıra bekledim kasada. Diğer dükkanlar keza öyleydi. Anlamıyorum, her şey birbiriyle çelişiyor. Bir saçmalık var ama aklım almıyor gerçekten. Siz bize ne krizinden, ne dövizinden, ne enflasyonundan bahsediyorsunuz yahu?

Hakkında
Meslek: Bilişim
Forum İmzası:
Önemli not: Troll değilim. Zaten gerçekten troll olanlar, troll olduğunu belli etmemeye çalışır ve hiçbir zaman ben trollüm demez.

AMD Ryzen 9 5900X /// Nvidia GeForce RTX 3090 Ti /// Asus ROG Strix X570-E /// NZXT Kraken X63 /// ASUS Essence STX II Sound Card /// Corsair Dominator Platinum RGB 128GB DDR4-3200MHz C14 /// Seagate BarraCuda Pro 10TB /// Samsung 860 QVO SSD 4TB /// Crystal Series 570X /// Seasonic 1000W Prime // CableMod PRO ModMesh Renkli Kablo // Alienware 34 QD-OLED (AW3423DW) + Dell UltraSharp UP3218K

Kroyum ama para bende.
Hakkımda:
Önemli not: Troll değilim. Zaten gerçekten troll olanlar, troll olduğunu belli etmemeye çalışır ve hiçbir zaman ben trollüm demez.

AMD Ryzen 9 5900X /// Nvidia GeForce RTX 3090 Ti /// Asus ROG Strix X570-E /// NZXT Kraken X63 /// ASUS Essence STX II Sound Card /// Corsair Dominator Platinum RGB 128GB DDR4-3200MHz C14 /// Seagate BarraCuda Pro 10TB /// Samsung 860 QVO SSD 4TB /// Crystal Series 570X /// Seasonic 850W Prime

Kroyum ama para bende.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 18 sa. önce
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.958
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 123.936 (Bu ay: 200)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.524 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.