Şimdi Ara

Intel Core i5-4670K video ön inceleme 'Haswell ilk testlerle mercek altında' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
85
Cevap
0
Favori
6.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Telefon incelemesi olsa on bin tane mesaj gelirdi.

• Sizce intel core i7 4770k çıkış fiyatı ne olur ?

• 500-550 TL

• Oyunlarda +2 Fps verse ne olur vermese ne olur allah aşkına ya =) i5-650 kullanıyorum, değiştirme ihtiyacı bile duymadım. Ne zamanki bir cpu şuan kasamdaki gtx460 ile aynı grafik performansını vermeye başlar ,işte o zaman değiştirme ihtiyacı duyarım. Buda yaklaşık bi 10 15 seneye tekabül ediyo sanırım

• quote:

Orijinalden alıntı: depeche35

500-550 TL

Dolar demek istedin galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

8350 ile arasında 100 watt var, 3570knın fiyatı ile 4670k yakın olacağı için aradaki 70-80 lira 8350 için tabut çivileri olacaktır.

Fx 8350 125 watt ise 100 watt daha az harcayacağını iddia ettiğine göre 25 watt ile çalışıyor demek videoyu ne tarafınla izledin söylesene.

• Videonun giriş kısmına koptum!

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

quote:

Orijinalden alıntı: WinteR

8350 ile arasında 100 watt var, 3570knın fiyatı ile 4670k yakın olacağı için aradaki 70-80 lira 8350 için tabut çivileri olacaktır.

Fx 8350 125 watt ise 100 watt daha az harcayacağını iddia ettiğine göre 25 watt ile çalışıyor demek videoyu ne tarafınla izledin söylesene.

Saygılar yüce beyin, bunu hiç düşünmedim
  • Aslında bu yapıdaki işlemcilerin gerçek performansı multi-threading uygulamalarda ortaya çıkıyor.Eskiden hem yeni mimari ile hemde saat frekansı yükseltilerek işlemcilerin performansında bir önceki modele göre %50-%60 artış sağlanabiliyordu.(P4 1.6 Ghz > P4 2.6Ghz gibi..) Fakat dikkat ederseniz yaklaşık 10 senedir işlemcilerin saat frekansında pek bir değişim yok.Güç tüketimlerinin düşük seviyelerde tutulabilmesi için işlemcilerin aynı saat hızında daha yüksek komut işleyebilmesi üzerine gelişim sürüyor.Buda tamamen işlemcinin mimarisi ile ilişkili bir durum.Çekirdek sayısındaki artışta bir başka faktör.Burada Haswell mimarisi aynı saat hızında bir önceki muadiline göre %8-10 daha iyi bir performans sağlamış.Bu tarzda çok çekirdekli işlemcilerden beklenen performansı almak birazda program geliştiricilere bakıyor.Gerek oyun gerekse multimedya editing türünde uygulamalar birden fazla çekirdek kullanarak paralel/eşzamanlı hesaplama yapabildiği zaman bu farkı anında görebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 23 Mayıs 2013; 19:54:48 >

• AMD A10 işlemcileriyle niye kıyaslamazsınızki

• Notebook veya ultrabook alacağım fakat haswell li modelleri bekliyorum çünkü İntel ultrabook ların yanlış hatırlamıyorsam en az 9 saat pil süresi sunmasını şart koşacakmış(Erdi özüağ ile ender yıldız ın ultrabook dünyası isimli video sunda bahsi geçiyordu)

Haswell li modeller ülkemizde ne zaman satışa sunulacak acaba?
  • 3570'in sözde yeni versiyonu ama hiçbir yenilik ve gelişmesi yok.

• Cpu performansi zaten %5-%10 arasi daha iyi.Ama bunu gunluk makina kunlanirken yada oyun oynarken hissetmeniz imkansiz.

Onemli olan Gpu performansi idi ve bende hayal kirikligi yaratti..GTA vice city full hd anca oynatir.

O dandik Hd 4000 e %15%20 fark atmis ancak.

A10-5800K ile bioshock infinity, Trine 2 ,Sc2 ve bircok oyunu 1920x1080e medium ve bazi ayarlari high da olmak uzere 30-40fps arasi rahatca oynuyorum.3570K satip gecis yaptim cok cok memnunum.Ayrica fiyati cok daha alinabilir seviyede.
    Ayrica ekran kartina para vermiyorsunuz.Oyle 700W 1000W power da gerektirmiyor.Anakartlarida 70-80$ seviyesinde.

Eger tum ayarlari ultra high acma hastaliginiz yoksa tavsiye ederim.En az 1500$ iniz cebinizde kalir.

Bu islemciye gelince... Hergun Ise gitmeden disini fircaladiktan sonra makinaya pi 1M testi yaptiracaklar mutlaka alacaktir.Nede olsa birkac salise daha hizli...

Birde bisi dikkatimi cekti.Inteli Amd den acik ara onde saniyordum ama Pi testi haricinde tum testlerde AMd ezilmiyor hatta bazilarinda amd 8 cekirdegi ile eziyor.Evet 20W-40W fazla yakiyor ama 8 cekirdekli.8350 harbiden goz dolduruyor.

• Hani entegre grafik kartı gt 650m kadar güçlüydü? Saçma sapan gt1 gt2 gt3 kod adı çıkarmışlar gt3 le milleti yolucaklar...4670k, A10-5800K nın gpu su kadar bile performansı yok. Bende ne kadar çok merakla bekliyordum gpu performansını. intel yapacağını yine yaptı cpu da %10 gpu da ise %15-20 kadar performans artışı olmuş. Artık oyunları 15 fps değil 17-18 fps de oynarız artık..

• quote:

Orijinalden alıntı: false shepherd

quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Bu haberde 4670 değilde fx8350 göz doldurmuş ve kendinden daha pahalı olan rakibi 3570k ile arasındaki performans farkını ortaya koymuş. Testin tek galibi FX8350.

+1

Intel Core i5-4670K video ön inceleme 'Haswell ilk testlerle mercek altında'

Bu oyun sadece 4 çekirdeği kullanıyor 8 çekirdeğe destek veren FarCry 3 ve Crysis 3 sonuçlarına bak birde.

• FX8350 king'miş bizi yiyorlarmış.!

• "TAYSİYE"
    Ürünleri çekerken kamera slider kullanırsanız daha güzel ve profesyonel çekimler elde edebilirsiniz. Seyir keyfini de arttıracağı kanaatindeyim.

• Intel bu seri ile orta sahada top çevirmeye devam ediyor.

İşlemci cephesinde uzun bir süre daha devrim olmaz. Bu işlemcileri almak için 1.5 sebep var. AM2 veya 775 soket işlemciden artık terfi etmek istiyorum diyen (Burası 1 oluyor) ve yeni seri işlemciler için çıkan genişlemiş bağlantı noktaları ve salt estetik tasarıma sahip anakartlar için geçerim diyen (Burası buçuk oluyor)

Intel 775 soketten beridir ilk kez 2011 soket için değişime gitmeyeceğini açıklayarak beni sevindirmiştir. İşlemci haberlerinde sadece AMD ilgimi çekerken, Intel cephesinde 2011 Soket yeni anakartları beklemekteyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 25 Mayıs 2013; 11:00:43 >
  • Konu dışı ama uzun zamandır gözüme kestiriyorum bu kupadan istiyorum nasıl elde edebiliriz işlemci sizin olsun :)

• Ayrıca AMD'nin APU'suna üzülüyorum. Bu işlemciyi alacak adam HD4600 için dünya para ödeyecek ona yanıyorum. Intel dahili GPU işine girdiğinden beridir, bana sorarsanız saf işlemcisine para verilir yani 2011 sokete... Intel'in diğer işlemcilerine muadil bir sürü AMD işlemci var. 3470 - 3570 - 3770'in hepsinin karşısında çok daha ucuza AMD işlemciler var. O gereksiz denen modüler denen çekirdekler de gün gelir devran döner ille de iş görmeye başlar.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.