Şimdi Ara

İNGİLİZCE İÇİN DİZİ TAVSİYESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
2
Favori
1.619
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk defa yabancı dizi izleyeceğim neler önerirsiniz daha doğrusu hayatımda ilk defa dizi izleyeceğim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Lost

Prison B.

Bunlarla başla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avatar last airbender ile basla en temiz ingilizce burda.
  • Sitcom dizileri. Friends olabilir mesela

• Teşekkürlerr

• Katılıyorum sitcom dizileri izle.Sosyallikle alakalı oldukları için belli bir konudaki kelimelerden çok çeşitli kelimeleri öğrenirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Katılıyorum sitcom dizileri izle.Sosyallikle alakalı oldukları için belli bir konudaki kelimelerden çok çeşitli kelimeleri öğrenirsiniz

Türkçe altyazılı izlemeliyim değil mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Wung-Zhu

quote:

Orijinalden alıntı: SebnemFerahHayranı

Katılıyorum sitcom dizileri izle.Sosyallikle alakalı oldukları için belli bir konudaki kelimelerden çok çeşitli kelimeleri öğrenirsiniz

Türkçe altyazılı izlemeliyim değil mi ?

aynen

• Prison Break izle ondan sonra kaliteli dizi arayıp duracaksın ama bulamayacaksın
    Breking Bad
    The Walking Dead
  • How I Met Your Mother. Hem Sitcom, hem daha güncel hemde sokak İngilizce'sine çok yakın ve anlaşılır. İngilizce öğrenme dizisi = HIMYM.
  • Friends izle işine yarar hemde süper bir dizidir sıkmaz seni. Fringe veya lost izleyebilirsin ingilizce geliştirme adına değil ama ilk izlemeye başladığımda izlemiştim seni sıkmaz ve çok sarıyor

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

How I Met Your Mother. Hem Sitcom, hem daha güncel hemde sokak İngilizce'sine çok yakın ve anlaşılır. İngilizce öğrenme dizisi = HIMYM.

Çok sağolun hocam izleyeceğim not aldım

• quote:

Orijinalden alıntı: Alonen

Friends izle işine yarar hemde süper bir dizidir sıkmaz seni. Fringe veya lost izleyebilirsin ingilizce geliştirme adına değil ama ilk izlemeye başladığımda izlemiştim seni sıkmaz ve çok sarıyor

Hocam geliştirmek için bakıyorum ben

• Wung-Zhu kullanıcısına yanıt
    O zaman dediğim gibi friends izle pişman olmazsın hem işine yarar anlaşılır bir dille konuşuluyor hemde gerçekten süper bir dizi

Bende seninle aynı pozisyondaydım hocam.

Kelime öğrenmek, cümle kalıplarını öğrenmek için yabancı dizi arıyordum.

Önereceğim ilk dizi Dexter olur, dizi 40 dk olsada çok sade bi İngilizcesi var ve ben bu diziyi İngilizce altyazı ile izlememe rağmen çok rahat anlıyordum.

Bir diğeride How I Met Your Mother olur. Neden Friends değilde bu dizi? Dizide karakter çokluğu oluyor, Zenci, Hintli, Alman o buşu bi çok aksanda dili duyabiliyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BasiliKalanCtrl

Bende seninle aynı pozisyondaydım hocam.

Kelime öğrenmek, cümle kalıplarını öğrenmek için yabancı dizi arıyordum.

Önereceğim ilk dizi Dexter olur, dizi 40 dk olsada çok sade bi İngilizcesi var ve ben bu diziyi İngilizce altyazı ile izlememe rağmen çok rahat anlıyordum.

Bir diğeride How I Met Your Mother olur. Neden Friends değilde bu dizi? Dizide karakter çokluğu oluyor, Zenci, Hintli, Alman o buşu bi çok aksanda dili duyabiliyorsun.

Şuan ne durumdasınuz hocam

İşim gereği her gün İngilizceyleyim, Reading ve Writing'im iyi. Yani yazılanları okuyabiliyor, aklımdan geçenleri yazıya dökebiliyorum, eğer çok karmaşık bir şey karşıma çıkarsa da cümleleri parçalayarak okuyorum, yazıyorum illa ki sorun çözülüyor.

Speaking ve listening ise biraz geriden takip ediyor :). Hadi speaking'i hallediyorum ama listening biraz zor. Ha yine basit cümleleri, klasik şeyleri zorlanmadan anlıyorum ama karmaşık bi cümle çıkınca arada yakaladığım bi iki kelimeden cümleyi tahmin etmeye çalışıyorum.

Onuda 1-2 yıla pratik yaparak çözerim gibime geliyor.
  • İngilizce geliştirmek için izleyecekseniz diziyi metin belgelerine çalışarak izleyin. Bir bölümü birkaç defa izlersiniz. Kuru kuru Türkçe altyazıyla izleyip geçmenin hiçbir faydası olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xLordRealx

İngilizce geliştirmek için izleyecekseniz diziyi metin belgelerine çalışarak izleyin. Bir bölümü birkaç defa izlersiniz. Kuru kuru Türkçe altyazıyla izleyip geçmenin hiçbir faydası olmaz.

İngilizce alt yazılı yani öyle mi

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.