Şimdi Ara

indüksiyon ocak !!! (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
7
Favori
95.617
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tencere-tava da değişecek artık.
  • tencereyi tavayı değiştirmesek olmuyor mu
  • 1771 1 kullanıcısına yanıt
    3 mesaj yukarıda verdiğim linkteki ürün ile tencerelerinizi kullanabilirsiniz ama hem indüksiyon verimi alamazsınız, hem de zaten aparat tencere fiyatına
  • arkadaşlar bende indüksiyonlu ocak alma arifesindeyim söyle bir sorum olacak mesela ocak 18 cm dairesi buraya 20-22 cm yada 15cm lik tabanlı tencere koyduğumuzda ocak çalışıyor mu daireye küçük yada büyük gelmesi çalışmasına engel mi...

EN ÖNEMLİ SORUNUM: Eşime kalp pili takılması durumu var büyük ihtimalle takılacak gece nabız 36 ya kadar düşüyor indüksiyonlu ocaklarda manyetik çalışıyor hotpoint te uyarı yazısı var şöyle yazıyor
    Ocak, elektromanyetik parazitlerle ilgili tüm geçerli
    standartlara uygundur.
    Bu yüzden ocağınız yasal gerekliliklerle (89/336/
    CEE) mükemmel bir uyum içersindedir. İlgili cihazın
    da bu yasalara uyması durumunda başka bir elektrikli
    cihazda herhangi bir parazit oluşturmayacak şekilde
    tasarlanmıştır.
    Endüksiyonlu ocağınız, kısa menzilli manyetik alanlar
    oluşturur.
    Endüksiyonlu ocağınız ile bir kalp pili arasında
    parazit meydana gelmemesi için, kalp pilinin ilgili
    düzenlemelere uygun olarak tasarlanmış olması
    gerekir.
    Bu bağlamda sadece kendi ürünümüzün uyumluluğunu
    garanti ediyoruz. Kullandığınız kalp pilinin uyumluluğu
    veya olası bir uyumsuzluğu konusunda kalp pilinizin
    üreticisine veya doktorunuza başvurun.
    • Çocukların bu cihazla oynamalarına izin vermeyin

Bu bağlamda kalp pili ile kullananların görüşlerini almak ve bilgisi olmayanları uyarmak için yazdım deneyimlerinizi paylaşırsanız bu tip kullanıcılara faydalı olacaktır...

• Han_09 H kullanıcısına yanıt
    ilk sorunuz için cevap: ben de aynı konuyu merak etmiştim ve gittiğim tüm satıcılara sordum, çalıştığını söylediler.
    bi aksilik olmazsa haftaya takılacak benim ocak, dener ve kesin cevap veririm.
  • ilginize teşekkürler ben indüksiyonludan vaz geçtim cam seramik radyan olanlara bakıyorum
  • Han_09 H kullanıcısına yanıt
    aslında indüksiyon ocak seramik elektrikliye göre hem tasarruf, hem de ısıtma/pişirme hızı açısından çok daha avantajlı, ama tabii sağlık konusu söz konusu olunca akılda soru işareti kalmaması lazım.
  • Ben de rice cooker tencere var. Bunlar da induktion mantığı ile çalışıyor. çok memnunum. Sadece pilav değil her şey pişirilebiliyor.
     indüksiyon ocak !!!
  • Selamlar arkadaslar,

induksiyonlu ocagimizi 1 yildir kullaniyoruz. Gorenje marka, kampanya olunca kacirmayip almistik zira kaliteli bir markadir.
    Gaz, dogalgaz ya da vitroseramik ile karsilastirilamaz ustunlukleri var. Ornegin kettle'dan daha hizli su isitmasi, yemekleri yari surede pisirmesi,
    program dugmesi ile saat kurup kisik ates vs. yemegi ocakta birakip gidilmesi vb. Isini kisa zamanda yaptigindan dogalgazdan bile tasarruflu, zira alev olunca enerji kaybi yuksektir. Bu arada evimizde 24 saat acik termosifon, camasir kurutma makinasi gibi aletler olmasina ragmen 70-80 lira faturamiz geliyor (normal tarife). Elbette alirken tum urunlerimizi enerji seviyelerine gore secmeye calismistik. Dokunmatik ve programla tuslarini ogrenip kullanabilirse anneme de almak istiyoruz. Saatlerce yemek basinda beklemek, tasan yemegin yanmasi, gaz kokusu, yanik vb. ihtimaller ile yorulmasin amacimiz. Gaza gore tasarrufu ve kettledan kurtulmasi da cabasi.

Alirken programlanabilr ozellikte almaya gayret ediniz. Biz Enplus'tan almistik.

Saygilar.

• Merhaba arkadaşlar, bir konuda bilgi almak istiyordum mevcutta cam seramik ocak kullanıyorum. Örneğim ocağın altını kapadığım zaman sıcaklığı uzun bir süre daha veriyor mesela pilav demlerken çok iyi oluyor. İndüksiyonlu ocaklar da ocağı kapadığınızda yine belli bir süre ısı veriyor mu? yoksa direk soğuk mu oluyor?
  • onurdurust kullanıcısına yanıt
    aslında indüksiyon ocak hiç bir zaman ısı vermez. sadece manyetik alan oluşturur, ısı tencerede oluşur. bu durumda sorunuzun cevabı da ocağı kapattığınızda artık ısı vermez oluyor. yani tencere ne ısındıysa odur. indüksiyon ocağın camında oluşan az bir ısı da zaten tencerenin camı ısıtması sebebiyle oluşur.
  • Açıkçası cam seramik ocağın güzel bir yönüydü indüksiyon un çalışma prensibinden dolayı olmayacak demek. Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onurdurust kullanıcısına yanıt
    İndüksiyon ocak, cam seramik elektrikli ocağa gore daha hızlı pişirme sağlar. Bu sebeple de cam seramiğe alışanlar indüksiyon geçince çoğunlukla başlarda bir kaç kez yemeği yakar, veya en azından dibini tutturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akkal -- 20 Kasım 2015; 7:07:00 >
  • merhaba

indüksiyonlu ocak alacağım. sizler memnun musunuz? arçelik OI 636 modelini düşünüyorum. sizin aletlerinizde olup bunda olmayan,kullanım kolaylığı sağlayan bir özellik var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

Ben Bosch PIA611T16E modelinden indüksiyonlu ocak aldım. Üzerine özel tabanlı tenceresi ile koyduğun suyu elektrikli ketıl'dan daha çabuk ısıtıyor.

Yemekleri çok çabuk pişiriyor. Satıcı normal elektrikli ocaklara göre daha az enerji harcadığını söyledi ancak ben elektrik ve elektronik bilgime rağmen bunun sisteminin daha mı az yoksa dahamı çok yakacağını bir türlü tam olarak hesap edemiyorum.

aldım ama bir endişemde, acaba tenceredeki gıdalar sistemin manyetik alanından etkilenirmi?

Gıdalarda microdalga gibi moleküler bozulma yaparmı ve zaman içinde bununla bağlantılı olarak sağlık sorunlarına sebep olurmu?

Micro dalgalar gibi moleküler etkilenme oluyormudur?

Bu konuda gerçek bir bilgiye sahip arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa memnun oluruz.

hala kullanıyor musunuz memnun musunuz

• parmen P kullanıcısına yanıt
    Ben 6 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Sizin modelin detaylarını bilmediğim için karşılaştırma yapamam. Ama genel olarak indüksiyon ocak almayı düşünüyorsanız hiç tereddütsüz alın, kesinlikle pişman olmazsınız.

• parmen P kullanıcısına yanıt
    Slm
    ben almadım hanımın rahatsızlıgından dolayı kesin ve net bir bilgiye ulaşamadığımdan normal elektrikli ocak aldım oturma ruhsatı hala alınmadı elektrikte sıkıntı var hiç kullanmadım
  • ben ARÇELİK OI 636 bakıyorum mesela. piyasadaki en uygun model bu sanırım. 1 yıl kadar önce profilo da vardı ama o ocak işinden çekilmiş. 20 cm lik göze 25 cm lik tencere koyunca nasıl o9luyor?yine normal pişirme yapıyor mu? 18 cm lik göze cezve koyunca çalışıyor mu? birde bunları nasıl bir dolaba yerleştrmek lazım. içine fırın da giren dolaplar satıyorlar ama benim fırına ihtiyacım yok. onların ortaları da kabak gibi bomboş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: parmen

quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

Ben Bosch PIA611T16E modelinden indüksiyonlu ocak aldım. Üzerine özel tabanlı tenceresi ile koyduğun suyu elektrikli ketıl'dan daha çabuk ısıtıyor.

Yemekleri çok çabuk pişiriyor. Satıcı normal elektrikli ocaklara göre daha az enerji harcadığını söyledi ancak ben elektrik ve elektronik bilgime rağmen bunun sisteminin daha mı az yoksa dahamı çok yakacağını bir türlü tam olarak hesap edemiyorum.

aldım ama bir endişemde, acaba tenceredeki gıdalar sistemin manyetik alanından etkilenirmi?

Gıdalarda microdalga gibi moleküler bozulma yaparmı ve zaman içinde bununla bağlantılı olarak sağlık sorunlarına sebep olurmu?

Micro dalgalar gibi moleküler etkilenme oluyormudur?

Bu konuda gerçek bir bilgiye sahip arkadaşlar paylaşımda bulunurlarsa memnun oluruz.

hala kullanıyor musunuz memnun musunuz

Yeni gördüm mesajınızı. evet kullanıyorum ve memnunum

• 2011 den beri siemens induksıyonlu ocak kullanıyorum. Kesınlıkle yenı esya alacaklara tavsıye ederım. Oyle elektrık cok gelır vs dusunmeyın.
    Her gun yemek yapılıyor cocuk ıcın mama yapılıyor buzdolabı , nerdeyseher gun calıssn camasır makınesı , 15 saat acık pc , tabletler telefonlara ragmen elektrık faturası 100 tl gelıyor..
    Evde de 100 den fazla spot var aynı zamanda..
    Yemek yapma suresı , tasarruftan zıyade bence en buyuk artısı guvenlık..
    Bırsey yanma ıhtımalı varsa , tencerenın ıcınde kı yemegın suyu tamamen cekılmışse, yanmays baslayan bırsey varsa sıstem kendısını kapatıyor dırek.
    Mısal tavada kestane yapamıyorsunuz , cunku tava ısındıktan sonra posırecek bırsey yokmus gıbı algılıyor; geregınden cok ısındıgı ıcın kapanıyor.aynı sekılde ocak yuzeyıne en ufak sıvı temasında yıne sıstem kendısını kapıyor ve kuruyana dek calısmıyor..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.