H

Yüzbaşı
25 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 55 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar bu iki buzdolabı arasında kaldım
iQ500 KG76NAI30N bürüt 578 Lt 521 Lt net 2880 tl 12 ay serdar beyde
Arçelik 2630 CEI bürüt 630 Lt 561 Lt net 3.275,00 TL 12 ay
kullanan arkadaşların memnuniyet bilgilerine ihtiyacım var çok kararsızım.
Umarım gerçekten işe yarar. Basındaki haberler şu şekilde,

Kayserili bir teknisyen geliştirdiği motor sayesinde pilleri şarj olmadan 100 bin kilometre yol yapabilen motor icat etti.
Makine teknisyeni ve işadamı İsmail Arıca, geliştirdiği sistem sayesinde pillerin sürekli şarj olmasını sağladığını ve böylece otomobillerin hiçbir yakıt almadan 100 bin kilometre yol gidebildiğini bildirdi. Arıca, "Lityum pillerimizden elde ettiğimiz ilk hareket enerjisiyle, yaptığımız düzenekte ayarladığımız enerji giriş çıkışlarıyla motorumuz çalışıyor ve aynı zamanda enerji üretip pillerimizi dolduruyoruz" dedi.
Geliştirdikleri sistemle ürettikleri AC (Alternatif akım) elektriği, DC (Doğrusal akım) elektriğe çevirdiklerini kaydeden Arıca, şunları söyledi:

"Şu anda bulmuş olduğumuz proje, yüksek katma değer sağlayan, ülkemizde geliştirilebilecek, en az 100 bin kişiye istihdam sağlayacak bir projedir. İnşallah milli gelirimizi de kişi başı 40 bin dolara çıkarabilecek bir çalışmadır bu. Vatanımıza, milletimize hayırlı uğurlu olsun. Lityum pillerimizden elde ettiğimiz ilk hareket enerjisiyle, yaptığımız düzenekte ayarladığımız enerji giriş çıkışlarıyla motorumuz çalışıyor ve aynı zamanda enerji üretip pillerimizi dolduruyoruz. Sistemin tek bir yerinden değil, birkaç yerinden enerji üretiyoruz. Ürettiğimiz bu enerjiyi de istediğimiz yerde kullanıyoruz. Bir evin ya da binanın elektrik ihtiyacını karşılayabiliyoruz, otomobilde kullanabiliyoruz. Bir otomobil, hiçbir benzin, mazot gibi yatık kullanmadan, 100 bin kilometre gidebiliyor. Bir otomobilin 100 bin kilometre gitmesi de sadece 5 bin TL’ye mal oluyor. Bu para da sadece lityum pillerin değişmesi için. Çünkü sürekli enerji alıp verdiği için pillerin ömrü bitiyor ve değişmesi gerekiyor. Tabii bu sistem, AR-GE çalışmalarıyla geliştirilebilir."

1 ŞARJLA, 100 BİN KİLOMETRE

İsmail Arıca, şu anda üretilen ve piyasada kullanılan elektrikli (hibrid) araçların bir şarjla otomobilin 600-800 kilometre gidebildiğini vurgulayarak, ‘’Bizim sistemimizde ise otomobil, kendi pillerini sürekli şarj ettiği için, piller bitene kadar başka hiçbir şeye ihtiyaç duymadan gidebiliyor. Buluşumuz sayesinde amperi yüksek elektrik enerjisini çok rahat elde edebiliyoruz. Elde ettiğimiz elektrik enerjisini ölçtüğümüzde, 390 amper olarak ölçtük. Bunu 220’ye çevirebiliyoruz ve evlerde ya da sanayi tesislerinde her türlü elektrik ihtiyacımızı karşılayabiliyoruz. Bu buluşu, devletime, vatanıma, milletime hediye ediyorum. Bu çalışmaları yaparken, çok sayıda elektrik çarpmasına ve yaralanmalara maruz kaldık ancak yılmadık, çalıştık ve başardık” ifadelerini kullandı.
Doğu PERİNÇEK i kutluyorum...

AİHM nihai kararını verdi: 'Soykırım' davasında Doğu Perinçek haklı

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire, ‘Perinçek-İsviçre’ davasında kararını açıkladı. Mahkeme, "Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır” sözleri nedeniyle İsviçre'yle davalık olan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek lehine karar verdi.Doğu Perinçek,"AİHM verdiği kararı Türk askerine armağan ediyorum. Avrupalılar emperyalistler tarafından uydurulan ‘Ermeni soykırımı' yalanı yine Avrupa mahkemesi tarafından iptal edildi ” dedi.
Doğu Perinçek, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin Büyük Dairesi tarafından görülen ve Perinçek lehine sonuçlanan mahkemenin ardından Frankfurt'ta partililerle bir araya geldi. AİHM verdiği karardan dolayı mutlu olduklarını belirten Doğu Perinçek, "Avrupalı emperyalistlerin savaş propagandası olarak ürettikleri Ermeni soykırımı yalanının yine Avrupalı bir mahkeme tarafından iptal edildiğini” söyledi.

Frankfurt Türk Alman Kulübü'nde partilileriyle bir araya gelen Perinçek, 10 yıl boyunca verdikleri mücadelenin ardından bugün sevindirici bir başarı kazandıklarını belirterek, "AB'nin Türkiye'ye Ermeni soykırımını tanıyacaksınız, Doğuda bir Kürt devleti kurulacak, Kıbrıs'tan çekilecektir ve dördüncüsünün de Kemal Derviş ekonomik modelinin devam ettireceksiniz” dayatmalarından birinin bu gün itibariyle bittiğini söyledi. Perinçek, "Hepimizin gösterdiği kararlılıkla Ermeni soykırımı yalanını bitirdik. Diğer sorunları da aynı kararlılıkla bitireceğiz. 1915 de emperyalistler Türkiye'yi paylaşmak için Ermeni kırımı politikasını ortaya attılar ve bu yalan günümüze kadar geldi. Biz yıllardır Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır. Uluslararası bir yalandır. Tarihsel bir yalandır. Biz vatanımızı savunduk. AİHM verdiği tarihi kararı Amerikan silahlarıyla donanmış olan ve PKK'ya ve diğer unsurlarla mücadele eden Mehmetçiğe armağan ediyoruz” dedi.

2005 yılında Lozan Antlaşması'nın yıldönümü nedeniyle İsviçre'nin Lozan kentinde Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek. "Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk ” ve " Ermeni soykırımı emperyalist bir yalandır, uluslararası bir yalandır” açıklamaları nedeniyle İsviçre mahkemelerince mahkum edilmişti. AİHM'e başvuran Perinçek, 2013 yılında Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu kararı Perinçek ve Türkiye lehine bozmuştu. İsviçre karara itiraz ederek temyiz davası açmıştı ve bugün görülen davayla İsviçre'nin itirazı kabul görmedi.
Arkadalşar yardıma ihtiyacım var eşime kalp pili takılması durumu var büyük ihtimalle takılacak gece nabız 36 ya kadar düşüyor indüksiyonlu ocaklarda manyetik çalışıyor almayı düşündüğüm hotpoint te uyarı yazısı var şöyle yazıyor
Ocak, elektromanyetik parazitlerle ilgili tüm geçerli
standartlara uygundur.
Bu yüzden ocağınız yasal gerekliliklerle (89/336/
CEE) mükemmel bir uyum içersindedir. İlgili cihazın
da bu yasalara uyması durumunda başka bir elektrikli
cihazda herhangi bir parazit oluşturmayacak şekilde
tasarlanmıştır.
Endüksiyonlu ocağınız, kısa menzilli manyetik alanlar
oluşturur.
Endüksiyonlu ocağınız ile bir kalp pili arasında
parazit meydana gelmemesi için, kalp pilinin ilgili
düzenlemelere uygun olarak tasarlanmış olması
gerekir.
Bu bağlamda sadece kendi ürünümüzün uyumluluğunu
garanti ediyoruz. Kullandığınız kalp pilinin uyumluluğu
veya olası bir uyumsuzluğu konusunda kalp pilinizin
üreticisine veya doktorunuza başvurun.
• Çocukların bu cihazla oynamalarına izin vermeyin

Bu bağlamda kalp pili ile kullananların görüşlerini almak ve bilgisi olmayanları uyarmak için yazdım deneyimlerinizi paylaşırsanız öncelikle bana ve bu tip kullanıcılara faydalı olacaktır...
silinebilir
edit: sonunda kaldırdılar ilanı
slm
şubeye gitmeden atm yada internetden lys için parayı nasıl yatırabilirim havalemi eftmi hesap numarası varmıdır açıklayıcı bişey bulamadım
yardımcı olacak arkadaşlara tşk

Not :dün geceki atm gezintim sonrası en kolay vakıfbank atm sinde olayı çözdüm kartsız olarak önce giriş-ödemeler ünivetsite-yeni diye kırmızı balonla boyalı lys para yatırma sınav adedini seçip tc numarası ile yatırabilirsiniz
Dizel motor Sedan’da yok
Diğer taraftan Honda, İngiltere fabrikasında ürettiği yeni Civic Hatchback modeline 120 beygir gücünde 1.6 litrelik dizel motor ekledi. Honda Türkiye Pazarlama Müdürü Can Eroskay, bu motorun sedan versiyonunda ise yer almayacağını belirtti. Eroskay, “Şu an için dizelin Civic Sedan’da kullanılmasına ilgili bir çalışma yok. İlerde ne olur bilemem. Ama 1.6 litrelik dizel motorlu Civic HB’de Türkiye’de bizim için önemli bir güç olacak” diye konuştu.
slm
arkadaşlar PACKARD BELL TK85-F4085-JO-001TK I5-480M/4GB/500GB/15.6 laptop kullanıcsıyım net den film veya dizi izlemek için sayfa açılıyor küçük ekranda rahatlıkla seyredebiliyorum tam ekran yaptıgımda sadece siyah bir ekran ve ses var ekran çözünürlügünde degişiklikler yaptım sonuç degişmedi hiç oyun yüklemedim 1gb lık ekran kartımı devreye girmiyor yada bir yerdenmi acılıyor bilemedim flas ve java gibi şeyler yüklü bu konuda yardımcı olabilirmisniz
Hakkında
Konum: Aydın
Forum İmzası:
Aslında insanı en çok acıtan şey; hayal kırıklıkları değil. Yaşanması mümkünken, yaşayamadığı mutluluklardır. Fyodor Mihayloviç Dostoyevski
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 ay
Mesaj Sayısı: 865
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.139
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 5.197 (Bu ay: 245)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 151 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.