Şimdi Ara

indüksiyon ocak !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
142
Cevap
7
Favori
95.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu modelde de fan ile soğutma var mı? çalışırken sürekli fan ses igeliyor.
  • parmen P kullanıcısına yanıt
    Evet kullanıyorum Çok memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dhkn

Evet kullanıyorum Çok memnunum.
    elektrik faturasına yansıması nedir hocam. bir de yemekler gerçekten kısa sürede mi pişiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovelek

elektrik faturasına yansıması nedir hocam. bir de yemekler gerçekten kısa sürede mi pişiyor

elektirik sıkıntısı yok. bende ilk alırken lan acaba mı dedim ama,yok yani. evet hızlı pişiyor. yemek pişirirken 4 ve yukarısında açarsan yemeği yakar. 4 ve yukarısı ancak kaynatma falan filan işleri için. soğan kavurma cart curt işleri için 5 ve 6 daha yukarısını açarsan anında soğanlar yanıyor. 5-6 da biraz bırakırsan bunda da yanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

quote:

Orijinalden alıntı: ovelek

elektirik sıkıntısı yok. bende ilk alırken lan acaba mı dedim ama,yok yani. evet hızlı pişiyor. yemek pişirirken 4 ve yukarısında açarsan yemeği yakar. 4 ve yukarısı ancak kaynatma falan filan işleri için. soğan kavurma cart curt işleri için 5 ve 6 daha yukarısını açarsan anında soğanlar yanıyor. 5-6 da biraz bırakırsan bunda da yanıyor.

Alıntıları Göster
    yakın zamanda kendi evimize geçersek doğalgazımız olsa da temizlik ve güvenlik açısından tercih etmek istiyorum indüksiyonlu ocağı. tencere ve tava değiştirmek sorun değil yenilenmiş olur hem aletler ama bu elektrik işi beni düşündürüyordu. çok fahiş fiyatlar gelir mi acaba diyordum ama yorumlarınızdan sonra öyle bir korkum kalmadı. teşekkür ederim bilgileriniz için

• ovelek kullanıcısına yanıt
    tencerelerin altına mıknatıs tut mıknatıs yapışırsa indüksiyonda kullanılabilir. bazı tencereler diğerinden önce kaynıyor nedenini bilmiyorum mesela korkmaz tencereler hascevher tencereden önce kaynıyor. teflon tavalar biraz sıkıntılı dır. t-desgn alma. ben aldım iade ettim. tavanın tam ortasındaki marka bölümü manyetik değil. orası algılayıcıya denk gelirse ocak tavayı tanımıyor. eğer varsa emaye eşyalarını kullanabilirsin. hatta emaye ince olduğu için su kaynatmakta,kızartma yapmakta,yemek ısıtmakta çok kolaylık sağlıyor. mesela emaye kapta iki kişilik çorbayı 9.numarada 20-30 saniyede ısıtırsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x571

tencerelerin altına mıknatıs tut mıknatıs yapışırsa indüksiyonda kullanılabilir. bazı tencereler diğerinden önce kaynıyor nedenini bilmiyorum mesela korkmaz tencereler hascevher tencereden önce kaynıyor. teflon tavalar biraz sıkıntılı dır. t-desgn alma. ben aldım iade ettim. tavanın tam ortasındaki marka bölümü manyetik değil. orası algılayıcıya denk gelirse ocak tavayı tanımıyor. eğer varsa emaye eşyalarını kullanabilirsin. hatta emaye ince olduğu için su kaynatmakta,kızartma yapmakta,yemek ısıtmakta çok kolaylık sağlıyor. mesela emaye kapta iki kişilik çorbayı 9.numarada 20-30 saniyede ısıtırsın.
    düdüklüde sıkıntı yok. mıknatısla denedim yapışıyor. tefalin anticook herhalde tam hatırlayamıyorum lastikli bir modeli. teflonlar iptal. forumun bir yerlerinde granit olanlar mıknatıs tutuyormuş gibi bir yazı okumuştum galiba ama emin değilim. ürün ararken cebimizden çıkarırız mıknatısı deneriz artık :D

• Ben de şu an mutfağı yeniliyorum, Arçelik'in OI 636 modelini aldım ancak daha takılmadı, tesisatı özel oluyormuş ona hazırlık yapıyoruz.

Yapılacak işler: Ocak 32A sigorta istiyor, benim tesisat 25A olduğu için sigortaları hem bina girişinden hem de evdeki kaçık akım röllerinden değiştiricez. Daha sonra sigortadan fırının olduğu yere kadar gömme istediğimiz için kabloları duvarı kırıp kablo borusu ile yeni hattı taşıycaz. Aslında bu kadar işe masrafa girmeyecektim ama mevcut gazlı ocağı da taşımam gerektiği için yeni yerleşime göre, Ankara Doğalgaz mevzuatı değişmiş ve daha fazla masraf çıkıyor.

İndüksiyonu öncelikle şık olduğu için tercih ettim. Hanım da sürekli ocak temizliğinden yakınıyordu. Buradaki ve genel olarak indüksiyonlu ocak yorumlarını okuyunca da hemen tencereleri kontrol ettim. Genelde Hisar var bizde ve çoğu tenceremiz uyumlu. Bir tek cezve ve teflonlar uyumlu değil, onları da zamanla değiştiririz.

Benim en büyük keyfim kahvaltıda bakır sahanda sıyırarak yumurta yemek 😀, onun için de balkonda piknik tüpümüz var.

Kısacası inşallah pişman olmayız ve uzun süre güvenle kullanırız. Yorumlarımı ileride tekrar yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: genckanat

Ben de şu an mutfağı yeniliyorum, Arçelik'in OI 636 modelini aldım ancak daha takılmadı, tesisatı özel oluyormuş ona hazırlık yapıyoruz.

Yapılacak işler: Ocak 32A sigorta istiyor, benim tesisat 25A olduğu için sigortaları hem bina girişinden hem de evdeki kaçık akım röllerinden değiştiricez. Daha sonra sigortadan fırının olduğu yere kadar gömme istediğimiz için kabloları duvarı kırıp kablo borusu ile yeni hattı taşıycaz. Aslında bu kadar işe masrafa girmeyecektim ama mevcut gazlı ocağı da taşımam gerektiği için yeni yerleşime göre, Ankara Doğalgaz mevzuatı değişmiş ve daha fazla masraf çıkıyor.

İndüksiyonu öncelikle şık olduğu için tercih ettim. Hanım da sürekli ocak temizliğinden yakınıyordu. Buradaki ve genel olarak indüksiyonlu ocak yorumlarını okuyunca da hemen tencereleri kontrol ettim. Genelde Hisar var bizde ve çoğu tenceremiz uyumlu. Bir tek cezve ve teflonlar uyumlu değil, onları da zamanla değiştiririz.

Benim en büyük keyfim kahvaltıda bakır sahanda sıyırarak yumurta yemek 😀, onun için de balkonda piknik tüpümüz var.

Kısacası inşallah pişman olmayız ve uzun süre güvenle kullanırız. Yorumlarımı ileride tekrar yazacağım.
    Merhaba arkadaşlar. Bir kaç sorum var kullananlar cevaplarsa sevinirim:

1) indüksiyonlu ocakta kullanılacak tencere tava edavatı için tek şart mıknatısın edavatın tabanına yapışıp, yapışmaması mıdır?
    2) Normal ocağa göre yemek pişirme süresi, oran olarak ne kadar az veya ne kadar fazladır?
    3) örneğin süt taşınca kendisini otomatik kapatıyor mu?
    4) mısır patlatabiliyor muyuz? kestane pişirebiliyor muyuz? cezve kullanarak kahve yapabiliyor muyuz? Kısacası tüplü ocakta yapıp bunda yapamadığımız neler var?

Cevaplar için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: m.t.y.

1) indüksiyonlu ocakta kullanılacak tencere tava edavatı için tek şart mıknatısın edavatın tabanına yapışıp, yapışmaması mıdır?
    2) Normal ocağa göre yemek pişirme süresi, oran olarak ne kadar az veya ne kadar fazladır?
    4) mısır patlatabiliyor muyuz? kestane pişirebiliyor muyuz? cezve kullanarak kahve yapabiliyor muyuz? Kısacası tüplü ocakta yapıp bunda yapamadığımız neler var?

Kendi deneyimlerime göre cevap vermeye çalışayım;
    1) Evet mıknatısın tabanına yapıştığı her tencere indüksiyonlu ocakta çalışır.
    2) Pişme süresi normal ocağa göre daha kısa. Bunun yanı sıra normal ocağa göre bence önemli bir fark şu; ısı normal ocakta olduğu gibi tek noktadan tencereye iletilmiyor, tencerenin tüm tabanından aynı ısı iletildiği için yemekler çok daha iyi pişiyor. Diğerinde olduğu gibi bazı yerleri tam pişmişken bazı yerleri yanmış olmuyor yani.
    3) Bu maddeye cevap veremeyeceğim çünkü hiç böyle bir olay yaşamadığımız için bilmiyorum. Ancak tencere işaretli alanın dışına çıkınca kapanıyor.
    4) Çelik tabanlı cezve ile kahve yapılabiliyor. Çelik tabanlı tencere tava cezve ile istediğinizi pişirebilirsiniz.

• umitafy kullanıcısına yanıt
    Cevaplar için teşekkürler.
  • quote:

1-evet
    2-kullandığın ayara göre değişir. mesela pilav 2.kademede yapılıyor.yoksa yanar. bir tas çorba 30sn de ısınıyor.
    3-modele göre değişir.
    4-mısırı çelik tencereye koyup patlatıyorum sorun yok.kestane denemedim,cezve çelik olacak,mıknatıs çekecek sıkıntısız yapılıyor.

• x571 X kullanıcısına yanıt
    teşekkürler. sorularıma cevap aldım.
  • quote:

teşekkürler. sorularıma cevap aldım.
    Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır Arçelik OI 636 kullanıyoruz. Yukarıda dediğim gibi çoğu tenceremiz uyumlu olduğu için sıkıntı çıkmadı. Sadece 1-2 tava ihtiyacımız oldu, onları da Tefal'den titanium kaplamalı, teflon gibi ucuza aldık.

Öncelikle çok memnunuz, kızartmalar çok hızlı oluyor, su hızlı kaynıyor, yemekler hızlı pişiyor, çok şık görünüyor ve en önemlisi temizliği inanılmaz kolay. Tek rahatsız olduğum konu çalışırken çıkardığı fan sesi. Onun dışında hiçbir problemi yok.

Eski ocak yerine bu ocakları takmak tesisat nedeniyle zor olabilir ancak mutfak yenilemesi yaptığım için kabloları duvara gömdürdüm ve ortalıkta hiçbirşey görünmüyor.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Etrafımızdaki çoğu kişi indüksiyonu vitroseramiklerle karıştırdığı için çok fazla olumsuz yorum olmuştu ancak kendimiz kullandıkça daha da alışıyoruz.

Pişirme sistemi gazlıya göre çok daha verimli, gazlıda ısıyı sabit tutamazsınız ancak bu tutuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi genckanat -- 8 Haziran 2016; 16:26:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: genckanat

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır Arçelik OI 636 kullanıyoruz. Yukarıda dediğim gibi çoğu tenceremiz uyumlu olduğu için sıkıntı çıkmadı. Sadece 1-2 tava ihtiyacımız oldu, onları da Tefal'den titanium kaplamalı, teflon gibi ucuza aldık.

Öncelikle çok memnunuz, kızartmalar çok hızlı oluyor, su hızlı kaynıyor, yemekler hızlı pişiyor, çok şık görünüyor ve en önemlisi temizliği inanılmaz kolay. Tek rahatsız olduğum konu çalışırken çıkardığı fan sesi. Onun dışında hiçbir problemi yok.

Eski ocak yerine bu ocakları takmak tesisat nedeniyle zor olabilir ancak mutfak yenilemesi yaptığım için kabloları duvara gömdürdüm ve ortalıkta hiçbirşey görünmüyor.

Almayı düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Etrafımızdaki çoğu kişi indüksiyonu vitroseramiklerle karıştırdığı için çok fazla olumsuz yorum olmuştu ancak kendimiz kullandıkça daha da alışıyoruz.

Pişirme sistemi gazlıya göre çok daha verimli, gazlıda ısıyı sabit tutamazsınız ancak bu tutuyor.

Alıntıları Göster
    sevgili forumdaşlar merhaba, biz de yeni aldığımız eve 2 ay içinde taşınacağız nasip olursa, mutfakta indüksiyonlu ocak kullanalım diye düşünüyoruz, hem burada hem başka platformlarda ocaklarla ilgili bir hayli araştırma yaptık ancak aklımıza takılan ve tatmin edici cevap alamadığımız iki husus var, birincisi ürünün çalışırken çıkardığı fan sesi ne kadar rahatsız edici? ikincisi ise ocağın kullanıldıkça çizilme ve deformasyon durumu nasıl oluyor? bir süre sonra şıklığını kaybediyor mu? bunlarla ilgili cevaplara göre ya indüksiyon yada gazlı ocağa karar vereceğiz. cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: iqwert

sevgili forumdaşlar merhaba, biz de yeni aldığımız eve 2 ay içinde taşınacağız nasip olursa, mutfakta indüksiyonlu ocak kullanalım diye düşünüyoruz, hem burada hem başka platformlarda ocaklarla ilgili bir hayli araştırma yaptık ancak aklımıza takılan ve tatmin edici cevap alamadığımız iki husus var, birincisi ürünün çalışırken çıkardığı fan sesi ne kadar rahatsız edici? ikincisi ise ocağın kullanıldıkça çizilme ve deformasyon durumu nasıl oluyor? bir süre sonra şıklığını kaybediyor mu? bunlarla ilgili cevaplara göre ya indüksiyon yada gazlı ocağa karar vereceğiz. cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler

Alıntıları Göster
    korkmaz a495 plus indiksüyon ocak aldım. ürünle ilgili yorum bırakayım da alacak arkadaşlara yardımcı olur belki

ürün şık görünüyor, dokunmatik tuşlar sağlıklı bir şekilde çalışıyor.dakika ayarı kullanışlı. hızlı ayar tuşları var mesela 2 ayrı kademede sıcak tutma , kızartma, kaynatma ve turbo tuşu var onun haricinde güç çubuğuna dokunup kaydırarak da ayarlayabilirsiniz. 2000 watt gücü var ve direkt tencere tabanını ısıttığı için gayet hızlı pişiriyor. ama gel gelelim pişirme alanına, balkonda steak ve balık gibi pişince çok dumanı olan ve kokan ürünleri yaparım diye almıştım fakat pişirme alanı elimdeki 30 cm çaplı lava döküm için küçük geldi. orta kısmı ısınıyor fakat kenarlar ısınmıyor.ısınmıyor derken yanlış anlaşılmasın çabuk ısınmıyor demek istiyorum yoksa orta kısım 2 dakika içinde pişirmek için hazır ama tavanın kenarları fazla ısınmadığından pişiremiyor. ya küçük tava koyup tek kişi için pişireceksiniz ya da büyük tava koysanız bile orta kısmında pişireceksiniz. tabi söylediklerim sadece büyük döküm tavalar için geçerli. çelik ürünler çok kolay kullanılıyor mesela dışarıda kızartma yapıyorum süper. dakikayı ayarlayıp başında beklemek zorunda kalmıyorum ve içinde su yada yağ gibi sıvı olunca çok hızlı pişiriyor. kettle dan hızlı su kaynatıyor. eğer yağda kızartma seviyorsanız kokusu ve etrafı kirlettiği için dışarıda yapmak istiyorsanız mükemmel bir ürün. ya da ortalama 50 liraya satılan plate ocaklarla cebelleşen, çay ya da yemek pişirmeye çalışan bekarlar için yine mükemmel bir ürün. ama benim gibi balkonda 3-4 kişilik steak ya da balık pişirmek isteyen arkadaşlara önermiyorum çünkü kullanılacak tencere tava 28-30 cm olacağı için ve içinde su ve ya yağ olmayacağı için biraz pişirme işi sıkıntılı olacaktır. alacak arkadaşlara duyurulur...

• iqwert kullanıcısına yanıt
    o bahsettiğin elektrikli rezil ocaklarla cebellestim gerçekten. her yıl bozulur yenisini alırdım. pişirme performansına değinmiyorum bile 😁 sonunda induction a geçtim. elektrikli ocağı geç doğalgaz ocağından çok daha verimli hızlı.
  • Kuvvetli manyetik alan icerisinde kalan manyetik gecirgenligi fazla olan ferromanyetik metaller, icerisindeki elektronlarin daha hizli hareket etmesi sonucu surtunme veya diger etkenlerden isi aciga cikarir. Bu aslinda istenmeyen durumdur ve biz bunu induksiyon akimi ile isitmada kullaniriz. Dolayisi ile o metal de manyetik alan icerisinde surekli kalir, bir frekansin etkisiyle o metal surekli olarak manyetize olur. Yiyecekler uzerinde nasil etkisi olur, belki de ileriki yillarda ortaya cikacak bir durum.
  • efekan_02 kullanıcısına yanıt
    hocam uzun süre cevap alamayınca deneme amaçlı linkteki touch me indüksiyon ocak aldık 61 tl ye, sanırım eve de 4 gözlü indüksiyon alacağız teka IRS 641 düşünüyoruz, Slider dokunmatik kontrol paneli özelliği ürünü rakiplerinin önüne geçiriyor bence, aynı özellikte siemens alalım desek neredeyse 2 kat fiyat oluyor, herkese iyi forumlar ve sıcak bir fırsat olarak aşağıdaki ürünü tavsiye ederim migrosta, artı hafta sonu % 30 daha indirim olacak elektrikli ev aletlerinde ve 43 tl gibi çok komik ve uygun bir fiyata gelecek, herkese iyi forumlar

http://www.sanalmarket.com.tr/kweb/showProductDetail.do?psi=28965239&shopCategoryId=32479

• sioux kullanıcısına yanıt
    cevap için sağol hocam
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.