Şimdi Ara

indüksiyon ocak !!! (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
143
Cevap
7
Favori
95.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • shopsiemens isimli arkadaştan indüksiyonlu ocak aldım 3 aydır kullanıyorum, davlumbaz, kurutma makinesi ve fırınla beraber. ben de indüksiyonlu ocak düşündüğümde fazla bilgi bulamamıştım. sorusu olan varsa sorabilir forumdan yada telden 0 555 450 1552 mehmet

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovelek -- 13 Ocak 2017; 12:43:0 >
  • kahve icin celik cezvesiyle set olan modeli varmi bu ocaklarin ?
    telve,arcelik tipi plastik veya aluminyum cezve olmayacak.
  • indüksiyon ocaklarla uyumlu, 18/10 Cr-Ni inox, Korkmaz A1216 Vertex Cezve 'yi kullanan varmı ?
    indüksiyon ara aparatı gerektiriyormu ?
  • herkes hızlı pişirdiğinden bahsediyor. Peki çok yavaş da pişirebiliyor mu? Mesela çayı çok kısık ateşte uzun süre sıcak tutabilir mi? ya da çok kısık ateşte uzun sürede pişen bir yemek yapılabilir mi?
  • güzel soru, bende merak ettim !
  • yapılabiliyor hocam bende siemensin 60cm lik indüksiyonlu ocağı var. mesela çay yapacaksın 4-5 numarada taşmadan kaynatır. yada sütü %85-90 dolu tencerede 5-6 hız ayarında taşırmadan kaynatır. lg 802 hlpm buzdolabı, siemens indüksiyonlu ocak siemens kurutma makinesi davlumbaz hb655gns fırın sahibiyim sorusu olan arayabilir 555 450 1552

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovelek -- 7 Nisan 2017; 10:39:20 >
  • hocam bu kademeli hız ayarında "taşırmadan kaynama" mod 'una saniyeler içinde mi ulaşıyor yoksa yavaaaşş yavaaaşmı ?
  • arel.gr kullanıcısına yanıt
    saniyesinde ulaşıyor hocam fokur fokur kaynarken 9. kademede, 5e aldığınızda anında fokurdama kesiliyor küçük küçük fokurdamalar oluyor. yada mesela kapatma düğmesine basıp ocağı kapatınca da 1 saniye sonra hemen fokurdamalar bitiyor. saniyeler içinde ulaşma durumu şöyle, elinizle eksi tuşuna basılı tutuyorsunuz o 9 dan 8. ya geçiyor 8 e geçiyor 7. ya geçiyor 7 ye 6 ya 6. ya .... bu şekilde bunların azalması da yarım yada 1 saniyedir yani
  • ovelek kullanıcısına yanıt
    sağolun hocam valla telefon numaranıza kadar yazmışsınız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu da videosu
    https://youtu.be/86uRrdATgxs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ovelek -- 8 Nisan 2017; 20:38:37 >
  • eyw hocam !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ovelek

yapılabiliyor hocam bende siemensin 60cm lik indüksiyonlu ocağı var. mesela çay yapacaksın 4-5 numarada taşmadan kaynatır. yada sütü %85-90 dolu tencerede 5-6 hız ayarında taşırmadan kaynatır. lg 802 hlpm buzdolabı, siemens indüksiyonlu ocak siemens kurutma makinesi davlumbaz hb655gns fırın sahibiyim sorusu olan arayabilir 555 450 1552

fan sesi siemens de de var mı
  • x571 X kullanıcısına yanıt
    ses var hocam ama hem az çıkıyor hem de her zaman çıkmıyor arada kafasına göre takılıyor
  • quote:

ses var hocam ama hem az çıkıyor hem de her zaman çıkmıyor arada kafasına göre takılıyor

:( anladım bende arçelik var onda fan hiç durmuyor. ses kaydı yapıp koymanız mümkün mü karşılaştırma yaparız. mesela dibinden bir ses kaydı 3-4 adım gerisinden bir ses kaydı gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 12 Nisan 2017; 8:53:55 >
    ikindi vakti eve gidince olur hocam. ama benimki en yüksek ayar olan 9 da çalıştırırsam ve bir süre geçince devreye giriyor. diğer düşük ayarlarda ses yok
  • indüksiyon ocaklar 15 yıldır hayatımızda, tüp kullanmıyorum elektrik faturam 35-50₺ arası geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 12 Nisan 2017; 10:4:44 >
  • quote:

ikindi vakti eve gidince olur hocam. ama benimki en yüksek ayar olan 9 da çalıştırırsam ve bir süre geçince devreye giriyor. diğer düşük ayarlarda ses yok

Öyle olması Güzel miş. Hangi model di sizin ki

EH611BA18E
    https://youtu.be/EDjZYbYCFUY hocam 9. seviyede çalışınca ses var
  • ovelek kullanıcısına yanıt
    Ufak bir karşılaştırma ; Arçelik in sesi daha tiz. Buna rağmen fiyatı 900 TL. Siemens 1900 TL.

Her iki alet de sağlam elektrik tesisatı ile çalışır 3x2.5 kablo döşenmiş olmalı. Kiracılar a hiç uymaz bence. Başkasının evine tesisat döşeyecekler sonuçta. Buna rağmen güvenli hızlı ve ucuz dur. Uzun zamandır kullanıyorum tavsiye ederim. Bütün çelik mutfak ekipmanı ile çalışıyor. Sadece teflon tavalarda sıkıntı var onlarda da tefal in indüksiyon teflon tavaları var onlar kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x571 -- 12 Nisan 2017; 23:34:47 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.