Şimdi Ara

İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!! (135. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ozkan_mee Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.318
Cevap
189
Favori
1.752.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Zimmer iyi marka diye biliyorum ancak verdigi fiyat çok gibi zirkonyum varmi birde mis implant vardi bir kac ay once 2 bin tl yapariz demisti bir uer ama araştırdım israil mali kaliteli be f/p bir ürün ancak tekrar gittigimde doktora mis implant kalmadi dedi bende zimmer yapmayi dusunuyorumda onunda fiyat yuzde elli daha fazla
  • malatyaspor kullanıcısına yanıt
    Şuana kadar 2 tanesi 20lik diş olmak üzere toplam 7 tane dişi çektirdim.Diş taşları vs temizliği yapıldı 2 seans...Sırada 2-3 adet dişte kanal+dolgu işlemi var.Biri yarın yapılacak.1 diş için kanal+dolgu işlemine normal fiyat 450tl ama siz 400tl verirsiniz dedi.Bu bile bana yüksek geliyor fakat dediğim gibi ben bu duruma çok acemiyim.Belkide dediği gibidir,indirime bile maruz kalıyorumdur...Nitekim zimmer kısmına henüz var.Bana gerekli olan implant sayısı maksimum 5 olur.O zaman bana net bir rakamı olacaktır.Bu olduğunda birkaç diş hekimi ile görüşüp,onlardan da fiyat alıp araştırmalarım olacaktır.Cevabınız için teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tzadkiel

Şuana kadar 2 tanesi 20lik diş olmak üzere toplam 7 tane dişi çektirdim.Diş taşları vs temizliği yapıldı 2 seans...Sırada 2-3 adet dişte kanal+dolgu işlemi var.Biri yarın yapılacak.1 diş için kanal+dolgu işlemine normal fiyat 450tl ama siz 400tl verirsiniz dedi.Bu bile bana yüksek geliyor fakat dediğim gibi ben bu duruma çok acemiyim.Belkide dediği gibidir,indirime bile maruz kalıyorumdur...Nitekim zimmer kısmına henüz var.Bana gerekli olan implant sayısı maksimum 5 olur.O zaman bana net bir rakamı olacaktır.Bu olduğunda birkaç diş hekimi ile görüşüp,onlardan da fiyat alıp araştırmalarım olacaktır.Cevabınız için teşekkür ederim.

Bir diş kanal +dolgu, 400 yuh be bu kadarda insana yapılmaz sosyete dişçisimi bu

• Merhabalar, benim ön dişimde kök kırığı var , diş çıktı çıkacak. haliyle implant yaptırmak istiyorum, şuan araştırma aşamasındayım. acaba ön dişlerine implant yaptıran var mı ? süreç nasıl ilerliyor ? aylarca bekleme süresi var sanırım fakat bu ön diş beklerken yerine geçici diş takıyorlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuralkan

Arkadaslar 2013 de universite hastanesinde implant yaptırdım sallanmaya basladı vidası sıkıldı fakat kaplama çıkartılırken hafifce ucu kırılmış sorun burada başladı yaptırırken prof yanındakilere şundan takılacak dedi aracı medikalci ile görüştük markası osstem dedi kartının uzerine de yazmıştı o sekilde takılmıştı fakat osstem marka değilmiş adamlar ne oldugu belli olmayan marka takmışlar şu anda firma ortada yok Ankara adresli feza grup medikal diye firma ve parça gelecek markasını bulamıyoruz şimdi röntgen var bende bu implantın markasını nasıl bulabilirim

röntgende ekleyim belki bilen çıkar İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!

• leronamso kullanıcısına yanıt
    Hocam aynı sorun bende de var ön alt iki diş fena sallanıyor yandaki dişleri de çekip 2 implant üzerine 4 diş yapılacakmış. İşin kötüsü askere gidicem 6 ay beklemem lazım. Eğer diş kemiğinizde erime varsa ki büyük ihtimal vardır 3 4 ay beklenmesi lazım kemik tozunun kaynaşması için geçici diş takıyorlar diye biliyorum
  • bugun itibariyle 4.Humana implant yapıldı.2011 de de 2 tane mis yaptırmıştım.Toplam 6 implant oldu.Her iki markada kalite.Bu olayda her ne kadar implant markası önemli ise de doktor da önemli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dermanerdem -- 13 Kasım 2017; 13:31:36 >
  • Arkadaşlar merhaba uzun süren tedavi sonunda 9 implant 7 kaplama yapıldı sorunsuz kullanıyorum ama kaplama yapılan dişlerden bir tanesinde 1.5 ay olmasına rağmen halen soğukta hafif ağrı yapıyor ve bazen ısırırkende ağrı yapıyor bu normalmi biraz daha beklesemmi acaba geçmesini yoksa doktoramı çıksam. Diş kesilirken çürük vardı doktor çürük çok derinde ucu ucuna kanal tedavisinden kurtardım dedi.
  • Herkese selam .Bende an itibari ile diş implantı tedavisine başlamış bulunmaktayım .Henüz tedavininin başındayım (sorunlu dişlerin çekimi).Bundan sonra gelişmeleri yada merak edilen hususları cevaplamaya vakit buldukça yazmaya gayret edicem.
  • benim diş hekimim asla implant yaptırma,çok zararlı dedi.
    ihtiyacım yok ama konusu geçti...
  • Arkadaşlar implant için diş çekiminden sonra en uygun zaman ne zaman acaba. Geç kalıp kemik tozu vs ihtiyacı olmamak için soruyorum
  • annemin sol üst kısmındaki 4 diş çekildi. yerine ne yapılabilir diye tomografi çekildi ve implant yapılabileceği söylendi. doktor 2 marka ile çalışıyormuş. abd malı direct legacy marka tanesi 750$ diyor diğeri lineplus marka 500$.

tedavi olarak 3 implant 5 diş(sanırım vita marka) yapacak. kemik tozu ve diğer malzemeler dahil olarak direct legacy toplam 9.500 TL lineplus ise toplam 8.000 TL diyor.

sizce doktorun tavsiye ettiği ürünler ve fiyatlar nasıl?
  • quote:

Orijinalden alıntı: FktMzyynBDBT

Kolay gelsin arkadaşlar. Bu hafta içinde kayseri'de implant yaptıracağım. Görüştüğüm hastanelerden biriyle aramızda şöyle bir yazışma gerçekleşti:

UZDENT: İmplant fiyatlarımız markaya göre değişmektedir. Yerli implant tercih ederseniz 1000 TL + üst yapısı Porselen Diş 350 TL tanesidir

UZDENT: İthal ürün implant tercih ederseniz İsviçre ZİNEDENT 1250 TL, Alman BEGO 400 EURO, USA DİRECT 450 EURO, İsviçre STRAUMANN 700 EURO'dur. Bütün implantların + üst yapısı Porselen Diş fiyatı 350 TL'dir.

Sizce fiyatlar nasıl?

Zinedent türk malı diye biliyorum.

http://www.zinedent.com/kurumsal

• silinebilir yanlış oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigria -- 6 Aralık 2017; 21:12:56 >
  • yok artık daha neler... diş olmadığı kısımlarda kemik erimesi olur ve zamanla tüm dişler dökülür. aşağıdaki resimdeki gibi sinüs aşağıya doğru inip yandaki dişler de zarar görmeye başlar
     İMPLANT DİŞ YAPTIRANLAR LÜTFEN İÇERİİ..!!!
  • Ben de implant çin baya bir araştırma yaptım. Ucuz olduğu için Mecidiyeköy de yaptırmaya karar verdim. dört implantın ikisini yaptılar. İki hafta ağrım devam etti yüzümün şişliği inmedi. Her gittiğimde de antibiyotik kullan geçer dediler. Ağrı ile beraber ateşim de yükselince Küçükçekmece Korudent diş kliniğinde Sertaç beye gittim. İmplantlarda sorun olduğunu söyledi. Üç gün iğne verdi sonra implantları çıkardı. Ağrım ve ateşim geçti çok şükür. dava edecektim ama fatura almamıştım. Korktuğum içindiğer iki implantı yaptırmadım. Sertaç bey güven veriyor ama diğer implant yaptıranlar böyle sorun yaşadı mı? tek ben mi böyle oldum. sorun yaşayanlar da yazsın. Cesaretimi toplarsam diğer implantlar yapılacak. Söküm olan yerin iyice düzelmesi gerekiyormuş. Oraya şimdi yapılmaz dedi Sertaç bey. Ona daha önce tedavi yaptıran oldu mu? Dişsiz mi dolaşsam bilemiyorum. İşyerim her implant için 1000 tl veriyor. Bu fırsatı da kaçırmak istemiyorum doğrusu.

• Merhaba arkadaşlar,anadolu yakasında tavsiye edebileceğiniz bir doktor hastane varmıdır? Bolca implantım var hangi markalar iyidir lütfen yardım
  • Merhaba arkadaşlar,Bende Bezmialem Vakıf Üiv.Diş de tedavime başladım ilk aşamada 4 adet dişim alındı üst sağ-sol ve alt sol bölgelerden
    1 hafta sonra dikişleri aldırmak için geldiğimde implant için fiyat sordum 3 adet fiyat teklifi verildi bana

1.isveç 2100tl
    2.alman 1500tl
    3Türkiye(bilimplant) 950tl

Doktorum direkt bana yerli ürünü tavsiye etti 950 tl olanını hepsi aynı ürünmüş pahalılarına gerek yokmuş dedi,Sizce ne yapmalıyım.
  • Arkadaşlar taze bir deneyim.Esim için ,yıllar önce üst dişlerini porselen yaptirdik.porselen kaplamalar zamanla alttaki ana dişleri çürüttü .son zamanlarda ağrı yapmaya da başlamıştı.Capada bir referansla Prof.Dr.M.Yaltirik hoca ile görüştük.Kendisi panoramik film istedi ve film üzerinde protez uzmanı Prof.Dr.Betül hoca ile inceleyerek üst taraftaki tüm ana dişlerin sökülüp implant yapılmasına karar verdiler.kemik yapısına göre en fazla 4 implant yapildi.gerekli yerlere kemik (dis ) tozu takviyesi yapıldı.implantlar İsviçre mali ve bir adedi 300 USD .Ayrıca operasyon ücreti implant adedi için yaklaşık 300 TL ödedik. Daha sonra kaplamalar için ayrı fiyat veriliyormus(bunu bilmeden bu olaya giriştik).kaplama porselen olarak adedi 200 TL .komple üst dişleri düşünürsek en az 12 adet x200 TL baya bir bütçemizi zorladığını görünce alternatif tavsiye edilen başka bir yerde referansla güya en iyi porselen olarak hepsini 1.500 TL ye yaptırmaya karar verdik.Su an ölçüler alındı ve kaplamalar için ilk provaya yarın gideceğiz.Esim implant yapım aşamasında çok zorlanmadı.ister istemez Azda olsa bir şişme ve ağrı oldu ama ilaçlarla geçen ağrılar bunlar.korkulacak bir durum yok ama bildik ve güvenilir bir hekim tarafından yapılması şart.Kemik yapisi cok onemli .Herkese geçmiş olsun..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeofem -- 18 Aralık 2017; 22:19:56 >

• Ege üniversitesi diş hekimliği fakültesinde güncel fiyatlar. ameliyat ücreti olarak da 420 TL alıyorlar.

[simage]https://img.donanimhaber.com/upfiles/1208427/8c0bbb28-8ffe-4135-bc0c-37ec8fdb13bd.jpg [/simage]
  • 
Sayfa: önceki 133134135136137
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.