Şimdi Ara

iMessage - FaceTime Etkinleştirme Bekleniyor Hatası (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
10
Favori
32.239
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Telefonu yeniden başlatınca etkinleştirme tekrar deaktif oldu. Dün mail adresim üzerinden Facetime görüşmesi yaparken tekrar yurtdışı mesajı atmış, yine etkinleştirme olmamış. Sonuç olarak iki defa sms ücreti kesildi elde var sıfır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkcell ile tekrar görüştüm. Teknik birime bağlandım özellikle. Farklı bir arkadaş çıktı, geçen gün diğer arkadaşın dediği gibi Apple ile görüşülmüş, yeni çıkacak yazılım güncellemesinde bu sorunu çözeceklermiş. Şubat ayından beri bu şikayetlerin arttığını söyledi müşteri temsilcisi. Apple ile sürekli görüşüyolarmış. En son yazılım güncellemesiyle çözüleceğini iletmiş Apple. Neden Turkcellde oluyor bu sorun diye sordum. Apple Şubat ayında başlayan bu sorunu çözmek için birkaç müdahale yapmış, bu müdahaleler sonucunda Turkcell'i bloke eden bir durum ortaya çıkmış söylediğine göre. Bakalım yeni yazılım güncellemesiyle çözülecek mi. Bekleyip göreceğiz.

• 2 farklı iphone telefonum mevcut biri şirket hattı diğeri şahsi.

Şirket hattım vodafone herhangi bir sorun olmadan facetime oldu.

Türkcell de hala bekliyorum.

• Bu firma yıllar önce telsime mesaj yollatmıyordu tekelleşme ve fazla kar için, ben özelikle yaptıklarını düşünüyorum…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Merhaba, ben de tesadüfen sim kart diğişikliği yaptığım sırada fark ettim. banada aynısı denildi şubattan beri falan filan... çok uzun yıllardır iphone ve turkcell kullanıyorum bu sorun her dönem oldu düzelti tekrar başladı, güncelleme gelirse düzelebilir sonra yine olur... yapmanız gereken kesinlikle simkartınızı yerinden çıkartmayın, telefonunuza yeni kurulum yapmayın sadece güncelleyin gitsin yada en kesin çözüm turkcell kullanmayın, Apple tv plusın bile tüm dünyada olup ülkemizde olmamasının tek nedenide turkcell, bende en yakın zamanda hattımı değiştirip bir daha asla turkcell kullanmicam

• telefona temiz kurulum yaptım maalesef aynı hata bana oldu ve aktifleşmiyor, hat turkcell

• Şimdilik sorunsuz aktifleştirmesin sorunsuz basit ama biraz maliyetli tek yolu yabancı bir bölgeden sinyal alabiliyor yada yurt dışına çıkabiliyorsanız roaming de anında aktif oluyor bilginiz olsun…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maaart -- 7 Mayıs 2022; 13:50:35 >
  • ciho. kullanıcısına yanıt

Tamamen Turkcell’in uydurması..

• sözleşmemin bitmesini bekliyorum, hemen vodafone geçeceğim

• Bu konu sıkıntılı bir konu ama vodafone başınızı fena ağrıtabilir turkcelin alternatifi günümüzde tt dir yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın iyi etüd edin derim

• maaart M kullanıcısına yanıt

teşekkür ederim öneriniz için

• Turkcell'e oluşturduğum şikayet talebine cevap yazmışlar. Ara ara denemeniz gerekmektedir demişler. Koskoca firmanın sunduğu çözüme bak. Çözüm demek hata olur gerçi. Çözümsüzlüğü devam ettiriyorlar. Ne kadar saçma bir durum bu ya. Şu devirde neyi çözemiyolar acaba bu kadar.

• en iyi çözüm kısa ve basit operatör değiştirmek ben bu yüzden tt ye geçtim adamlar dalga geçiyor resmen tt de anında etkinleştirme oluyor ücret bile kesmiyor

• Bişey dikkatimi çekti bu konuda. Turkcell'den gelen cevap doğrultusunda dakikada 60 sms kabul ettiklerini söylediler. Ben fatura detayına baktığımda sms gönderimi sadece 1 kere gerçekleşmiş. Yani 1 kere denemiş. O da 30 Nisan'da. Ben etkinleştirmek için aktifleştiriyorum ama deneme yapmıyor muhtemelen. Anlamadım nasıl bişey.

• bende de başladı aynı sorun, operatör turkcell.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ios 15.5 i beklesemmi yoksa gidip hattı taşısammı nefret ettim iyice

• 13 Pro Max 15.4.1 sürümde maalesef facetime ve iMassage'yi aktifleştiremiyorum. Turkcell'e ulaşıp çözebilen var mı ?

• Konunun Apple ile zaten ilgisi yok. Turkcell’in beceriksizliği ve ulaşıp çözende olamaz çünkü rutin dönüşler yapılıyor. Tesadüfen denk gelip aktive olanlar var sadece o kadar.

• Bende turkcell im 1 hafta önce telefonuma format attım o gündür imessage telefon numaram ile etkinleştiremiyor cidden can sıktı durum

• ios 15.5 rc yükledim yinede etkinleşrime olmadı

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.