Şimdi Ara

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
3
Favori
15.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Acilen çıkması lazım bu işlemcilerin şunlara bakın resmen soygun

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mxsr

Acilen çıkması lazım bu işlemcilerin şunlara bakın resmen soygun

3 aya kalmaz 700 liranın altına çokça 7. nesil ve öncesi i7 bulunabilir olacak.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Ben bu fiyata satıyorum isteyen gitsin ryzen 3 alsın Bekle, azcık araştırma yapan adama satarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Mayıs 2020; 20:46:37 >
  • vur vur inlesin amd gerisini çakallar düşünsün :)
    şaka bir yana insanda biraz haysiyet utanma çekinme olur ya şu yukarıdaki fotoya baktımda sarı siteden alınma bu düz 7700 ve hep 2000 tl üstünde en yukarıdaki biraz insaflı davranıp 1600 koymuş ki o bile çok yüksek 120 dolarlık r3 3300x ise bunun "K" modelini yani 7700k'yı geçiyor.
    varın hesabı siz yapın.
    bu piyasada malı ölüsünden almayı kendine şiar edinmişler olduğu kadar kendi malını fahiş fiyattan kazıklayarak satma isteğinde olanlar da var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dreadfrost

vur vur inlesin amd gerisini çakallar düşünsün :)
    şaka bir yana insanda biraz haysiyet utanma çekinme olur ya şu yukarıdaki fotoya baktımda sarı siteden alınma bu düz 7700 ve hep 2000 tl üstünde en yukarıdaki biraz insaflı davranıp 1600 koymuş ki o bile çok yüksek 120 dolarlık r3 3300x ise bunun "K" modelini yani 7700k'yı geçiyor.
    varın hesabı siz yapın.
    bu piyasada malı ölüsünden almayı kendine şiar edinmişler olduğu kadar kendi malını fahiş fiyattan kazıklayarak satma isteğinde olanlar da var.
    Hepsi hizaya gelecek hocam son 2 hafta sadece beklemede kalsın herkes.
  • 3300x mükemmel duruyor, tam bütçe canavarı olacak gibi.3600'ün küçük kardeşi olmuş resmen.Şahsen sırf csgo oynaması için pc alacağım kardeşime, bekliyorum çıksın 3300x diye.
  • .V. . kullanıcısına yanıt
    ''Bekle, azcık araştırma yapan adama satarsın''

?
    7700 arayacağım günü Allah yazdıysa bozsun
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AdRenaLime -- 9 Mayıs 2020; 4:31:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim acaba bu konuyu açıcak diye merak ediyodum , sonuna kadar haklısınız hocam.2. el piyasası çıldırdı tabikide herkes istediği fiyatı yazmakta özgür ama çok saçma fiyatlara işin komik yanı satılmakta , inşallah bu fiyatlara ürün satılmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nothingtodeclare

kim acaba bu konuyu açıcak diye merak ediyodum , sonuna kadar haklısınız hocam.2. el piyasası çıldırdı tabikide herkes istediği fiyatı yazmakta özgür ama çok saçma fiyatlara işin komik yanı satılmakta , inşallah bu fiyatlara ürün satılmaz.
    Benim umrumda değil açıkçası isterlerse 7700k'ya 3 bin tl yazsınlar satılmadıktan sonra önemi yok. Ama dediğiniz gibi satılıyor ya bir de milletin kafasındaki algı kalmış i7 kral işte o yüzden.
    tamamen haklısın hocam ama dediğin gibi yakın zaten bu fiyatlar imkansız konuma gelecek ki benim tahminim 8700K hatta 9900K da bundan nasibini alacak gibi duruyor
  • Up atalım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hardwareunboxed tesitnde hata olaiblir ,gamernexus testinde r3 3300x i7 7700k yakınmma önünde değil. i7 7700k 3600 ile kapışırken mantıksız zaten. 4.8 ghz i7 7770k hala r3 1300x den iyi olacağını düşünüyorum. i5 9600k hala ryzen 3600x 3300x ,i7 7700k nın önünde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-26E6B5369 -- 8 Mayıs 2020; 18:23:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bacala

Hocam ben bu konuların cahiliyim, öğrenmeye çalışıyorum oc yapmaya oyun oynayıp, office programları kullanacak birisi ihtiyaç duyar mı? Neden oc yapılır ya da?
    BASKAN MİSAL KENDİMDEN ÖRNEK VEREM

r5 2600 ile b450m mortar kullanıyorum defoult ayarlarda oyun içi işlemci 3.750 mhz ustune cıkmıyor ama voltage olarak 1.4 lere kadar cıkıyor işlemciye oc yaparak voltage el ile 1.296 verip işlemci hızını 4.0 olarak ayarlardım

sonuc
    defoult fazla ısı dusuk mhz
    oc dusuk ısı yüksek mhz yüksek fps

cok sade anlatmaya calıstım hocam
  • Teşekkür ederim, gerçekten sade ve faydalı oldu.
  • Bacala kullanıcısına yanıt
    Office programları kullanacak birisi hız aşırtmaya ihtiyaç duymaz. Ancak render işi ile uğraşanlar daha kısa sürede render almak için yapabilir, oyuncular da işlemcinin ekran kartına yetersiz gelmesi ya da daha çok FPS almak için hız aşırtma yapabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • cilqinturks C kullanıcısına yanıt
    OC yapmayacak olsak bile OC yapılabilir bir sistem edinmek, OC yapılamayacak bir sistem almaktan avantajlı anladığım kadarıyla hocam. Cevabınız için teşekkür ederim.

Burada sorduğum birçok sorunun youtube'da ya da donanım sitelerinde cevaplarını bulmak mümkün ancak herkesin bir sponsoru var. Hangi saiklerle, ne ölçüde tarafsız kalarak tavsiyeler verdiklerini kestirmek güç. O yüzden forumdaki tavsiyeler bana daha güvenilir geliyor.
  • Nasıl bir mantık bu ya. Adam sistemini yeniliyordur, elinde i7 sistem vardır satmak ister. Sırf elindeki eski i7 sistemi satıyor diye niye çakal oluyor? Ha fahiş fiyat çeker siz de almazsınız. Bir de elinizdeki i5 sistemi satın bekleyin demişsin. i5'i uzaylılar mı alıyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Nasıl bir mantık bu ya. Adam sistemini yeniliyordur, elinde i7 sistem vardır satmak ister. Sırf elindeki eski i7 sistemi satıyor diye niye çakal oluyor? Ha fahiş fiyat çeker siz de almazsınız. Bir de elinizdeki i5 sistemi satın bekleyin demişsin. i5'i uzaylılar mı alıyor?
    Ederi üzerinden satanlara birşey demiyoruz. Zaten bi süre sonra hepsi seve seve olmasa da ederine satmak zorunda kalacak. Benim derdim 7700K Z270'e 3 bin tl gibi yazan kurnazlarla.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.