Şimdi Ara

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
3
Favori
15.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
124 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hala ikinci elde uçuk fiyattan miladı dolmuş 4/8 işlemci satmaya çalışan çakalları görüyorum.

Arkadaşlar hiç birini almayın, ihtiyacınız varsa bile yüz vermeyin.

İ5 varsa satın, anakart varsa satın yatın kulağınızın üstüne.

R3 3100 gelecek 99 dolar çıkış fiyatı var 6700K ile kafa kafaya, tr tahmini giriş fiyatı 800 TL
    R3 3300X gelecek 120 dolar çıkış fiyatı var 7700K ile kafa kafaya, tr tahmini giriş fiyatı 900 TL.

Oc yapıldığı taktirde özellikle 3300X çok güçlü bir işlemci. Intel alacağım diyen olursa

İ3 10100 gelecek 121 dolar çıkış fiyatı var, 7700 ile kafa kafaya, tr tahmini giriş fiyatı 900 TL.

R3 işlemcileri 350/500 liralık A320 ve B450 gibi ucuz anakartlar ile kullanabiliyorsunuz.
    İntel için haziran başında ucuz fiyatlı H410'lar gelecek.

Beklemede kalın paranızı çöpe atmayın eski ve yorulmuş işlemci almayın. Bekleyin 21'inde çıkıyor işlemciler bana dua edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 7 Mayıs 2020; 19:0:20 >

• Satıcının istedigi fiyatı alıcı veriyorsa burada zaten yapacak birsey yok.
    Ben 725 TL ye 4790 sattım.Buarada bir arkadas elimi opene 900 e verdim dedi.

"BENİM İCİN,BENCE" İ7 7700K-İ7 4790K-İ7 6700K benim paramla 700 TL den bir kurus fazla etmez.
    İ5 6600K-6500K vb de 600TL den bir kurus fazla etmez.

Yine Anakartları Allemi Cihan olsa 300TL den fazla etmez.Sonucta takabilecegim Max islemci 4 cekirdek 7700K

Ama Alıcı 1500 vereyim bana sat 1200 vereyim bana sat diyorsa burada Satıcının yapacagı birsey yok.Alıcılar bilincli olmadıkca bu islemciler bu paraya gider.

Oyunlardan anlamam ama 4 Cekirdek 4 izlek bir islemci 6 cekrdek 12 izlek islemcye nasıl fark atar anlamıs degilim.
  • Vaziyet aldım.Buralar karışacak
  • Peki amd tarafında bu işlemcileri kullanabilmek için b450 anakart yeterli olacak mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bacala

Peki amd tarafında bu işlemcileri kullanabilmek için b450 anakart yeterli olacak mı?
    OC yapmayacaksan A320 bile yeterli. İndirimde 350 liraya bir tane edinebilirsin.
  • Hani diyorlar ya ama komple sistem yenilemek daha pahali diye. Aslinda ayni fiyata oluyor. Eski anakart 400e satsa ayni paraya h410 alir. Ramlerde pahali ddr3 ler onlarin 8 likleri 200 kagit. Cpu desen oda ayni fiyat zaten akli basinda olan zaten yeni nesil alir i7 diye anca çocuk kandirilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-EA6F8F78B

Hani diyorlar ya ama komple sistem yenilemek daha pahali diye. Aslinda ayni fiyata oluyor. Eski anakart 400e satsa ayni paraya h410 alir. Ramlerde pahali ddr3 ler onlarin 8 likleri 200 kagit. Cpu desen oda ayni fiyat zaten akli basinda olan zaten yeni nesil alir i7 diye anca çocuk kandirilir
    Valla hocam milleti uyandırmaya çalışıyorum hala 2 bin küsür fiyatlardan 4790k set almaya çalışan var yazık günah.
  • üç senede i7 oldu i3, bilmeyen gidip yeni i3'lere burun kıvırıp milletin eskilerine daha fazla para bayılacak.

Genel kafa bu:

Bu eski i7 yine de daha mı iyidir? Tabi, tabi 10 nesil öncesi de olsa i7 sonuçta.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu konuların cahiliyim, öğrenmeye çalışıyorum oc yapmaya oyun oynayıp, office programları kullanacak birisi ihtiyaç duyar mı? Neden oc yapılır ya da?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Valla hocam milleti uyandırmaya çalışıyorum hala 2 bin küsür fiyatlardan 4790k set almaya çalışan var yazık günah.

Alıntıları Göster
    Hocam su CCX vs daha basit anlatma sansın var mı biraz kalın kafalıyım herhalde
  • quote:

Alıntıları Göster
    Adam 4790K ya 1200TL vereyim mi diyor.Anakart,Ram,İslemci degistirmek zor geliyor.
    Ya zaten Anakartının garantisi yok.Bozuldu mu at cope yenisini bulma sansın da yok.Kac para ediyorsa 3 u 100 lira ucuza ver upgrade edecegine sat.Ama adama oradan anakartı sokmek zul geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Hocam su CCX vs daha basit anlatma sansın var mı biraz kalın kafalıyım herhalde

Alıntıları Göster
    Esatağfurullah hocam dilimiz döndüğünce anlatalım:

CCX dediğimiz yapı işlemci zarında çekirdeklerin kümelendirilmesi, en kaba tabiri ile.

Yani intelde örneğin tek zarda 4 çekirdek varken.

AMD 2 zar yapıp zar başına 2 çekirdek koyup 2+2 toplam 4 çekirdeği bu şekilde elde ediyor.

Core 2 Quad tasarımının gelişmiş hali birnevi.

Ama bu 3300X'de tıpkı intel gibi tek zarda 4 çekirdek olduğu için performansı güzel bir işlemci çıkarmışlar.

• quote:

Esatağfurullah hocam dilimiz döndüğünce anlatalım:

CCX dediğimiz yapı işlemci zarında çekirdeklerin kümelendirilmesi, en kaba tabiri ile.

Yani intelde örneğin tek zarda 4 çekirdek varken.

AMD 2 zar yapıp zar başına 2 çekirdek koyup 2+2 toplam 4 çekirdeği bu şekilde elde ediyor.

Core 2 Quad tasarımının gelişmiş hali birnevi.

Ama bu 3300X'de tıpkı intel gibi tek zarda 4 çekirdek olduğu için performansı güzel bir işlemci çıkarmışlar.

Alıntıları Göster
    Anladıgım kadarıyla tek cekirdekte olunca buradan L3 bellege hepsi erisebiliyor o da sureyi kısaltıp verimi arttırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: huso

Anladıgım kadarıyla tek cekirdekte olunca buradan L3 bellege hepsi erisebiliyor o da sureyi kısaltıp verimi arttırıyor.

Alıntıları Göster
    Evet bir de o var küme olunca örneğin 4c 16mb l3 değil de 2c 8mb X2 oluyor. Bellek yarıya bölünüyor bir de araya erişim süreleri girince performansı kırıyor.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Bellek büyüyünce de gecikmeler artabiliyor. Tek başına cache büyütmek de çare değil, ancak çekirdek sayısı artınca bellek erişimi sıkıntı yaratmaya başlıyor, performans daha kötü düşüyor mecbur artırıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 7 Mayıs 2020; 18:37:41 >
  • Yav hem ikinci el donanım almayın diyorsun hem elinizdeki donanımları satın diyorsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Yav hem ikinci el donanım almayın diyorsun hem elinizdeki donanımları satın diyorsun.
    Hala alan var ama azıcık aklını kullanan şu 15 günlük süreyi değerlendirirse karlı çıkar. Meydan açık ben böyle dedim diye işlemciler ucuzlamadı ama er ya da geç olacak.
  • Bütün mesele B450 lere zen 3 desteğinin gelip gelmemesi.Herhalde gelmeyecek ki 3100 ve 3300x lerle piyasaya gaz veriliyor.Yalnız AMD nin atladığı şey; Kart değişimi söz konusu olursa adres belli.Destek gelirse de B450 ler pahallanır gibime geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beetle king

Bütün mesele B450 lere zen 3 desteğinin gelip gelmemesi.Herhalde gelmeyecek ki 3100 ve 3300x lerle piyasaya gaz veriliyor.Yalnız AMD nin atladığı şey; Kart değişimi söz konusu olursa adres belli.Destek gelirse de B450 ler pahallanır gibime geliyor.
    Zen 3 desteği gelmeyecek B450'lere. Sadece X570 ve B550.
  • 3300x 7700k'yı direkt ezmiş geçmiş silindir gibi. Bir çok işlemci test uygulamasında 3300x önde, bazı oyunlarda 7700k hala direniyor ama 3300x varken alınmaz alan kişi hem maddi açıdan hem de uzun vadede hata yapar.

İkinci el İ7 3770K-4770K-4790K-6700K-7700K ALMAYIN! Son 2 hafta sabredin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-AEF248198 -- 7 Mayıs 2020; 21:19:55 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.