Yüzbaşı
30 Temmuz 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 605 (Bu ay: 3)
Gönderileri

Merhaba arkadaşlar bu tarz bi klavye arıyorum.. eğer bu tarz ürünler mevcutsa yardımcı olabilirmisiniz ?

gördüğüm tüm yeni mekanik klavyeler mıknatıslı bilek desteğiyle geliyor ..

Arkadaşlar herkese merhaba, bir sorum olacaktı SoC LLC'si ile alakalı, bu ayar CPU SoC voltajındaki vdroopla mı alakalı ? değilse diğer ayar olan CPU Load line calibration mu sorumlu bu işten ?

bunu daha sağlıklı bellek overclock yapabilmek için soruyorum, soc voltajında çok fazla vdroop olduğunu düşünüyorum,

Anakartım B450 Tomahawk MAX

Arkadaşlar herkese merhaba, MSI Mag Forge 100R kasam var ve kasanın arkasında A-RGB kontrolcü var ve kasanın önündeki 3 adet argb fan, arkadaki argb fan ve sıvı soğutma fanları/pump argb bağlantıları bu kontrolcüye bağlı, kasamın önündeki led kontrol butonu ile rgb efektlerini değiştirebiliyorum. herşey buraya kadar güzel ama .. ben sistemimdeki tüm rgbler senkronize olsun istiyorum. mesela ramlerimin ışıkları da bu kontrol butonu ile değişsin ekran kartımın ufak ledi de yine bu kontrol butonu ile değişsin istiyorum kısacası tüm sistem bu konuda senkronize olsun istiyorum.


Bunu sağlamanın bir yolu yok mudur ?

Arkadaşlar herkese merhaba,

Mevcut ramlerim bunlar. Ramler samsung b-die kit ama gel gör ki 3600 CL 16 değerindeyken sistem boot etmiyor her türlü ayarı kurcaladım ama nafile.

Bunun sebebi ne olabilir ? Hatta şöyle bir örnek vereyim bundan önceki ramlerim patriot viper steel idi ve bunlarda b-die idi hatta dram pcb revizyonu bile aynıydı.(A0)

onlar 3733 CL16 da bile çalışabiliyordu.


ProcODT 37,9 ve 40ohm denedim olmadı. Dram voltaj olarak 1,4 ve 1,45 denedim yine yok. bu arada SoC voltajı 1.0625 VDDG IOD ve VDDG CCD voltajları 1.000, CLDO VDDP ise 0.905 idi.girdiğim timing değerleri ve diğer değerler ise şöyle:


tCL 16

tRCDWR 16

tRCDRD 16

tRP 16

tRAS 32

tRC 48

tRFC 306

tRDRDSCL 4

tWRWRSCL 4

tCKE 1

tRTP 10

tFAW 16

tRRDL 4

tRRDS 6

tWTRS 4

tWTRL 12

tWR 12

tCWL 16Diğer timingler autoda


Commandrate 1T

UCLK=MEMCLK(1800) eşit yani 1:1

Bankgroupswap kapalı

bankgroupswapalt açık

Geardown mode açık

Powerdown mode kapalı


RTT değerleri


RTT NOM Off

RTT WR Off

RTT PARK RZQ/5(48)


Ayrıca ramleri MSI Dram enhance ayarlarından 3600 CL18 ile çalıştırabiliyorum CL16 yine yok. Bu ramlerin bu değerleri çok rahat çalıştırması lazım.

Sizce neyi değiştirmeliyim ? anakartımın biosu AGESA 1.2.0.2'de acaba AGESA 1.2.0.3B ile bu durum değişir mi ? yani bios update mi beklemeliyim ? (Mobo: B450 Tomahawk Max)

Son sorum bu ramler aslında üzerinde A0 pcb revizyon yazan ama bad bin olan ramlerden mi ?

Batan gemiden kaçışlar başlamış .. sonun başlangıcı yakındır ..Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, AK Parti'de kopmalar olacağını öne sürdü ve kendilerinin 50'ye yakın milletvekiliyle görüşme halinde olduklarını açıkladı.

Halk TV'de canlı yayınlanan "Açıkça" programında açıklamalarda bulunan Özdağ, artan ekonomik sıkıntılar ve Sedat Peker'in iddialarıyla partide ve tabanda rahatsızlıklar yaşandığını öne sürdü.

Özdağ, AK Parti'de kaç milletvekili arkadaşı olduğu sorusu üzerine şöyle konuştu: "Son altı ay içinde bizimle konuşan çok sayıda milletvekili ve bürokrat var. Ciddi hayal kırıklığı yaşıyorlar. Her geçen gün toplumsal tabanlarını kaybettikleri için, millet desteğini kaybedip sadece devlet desteğiyle ayakta durduklarını bildikleri için de bu insanlar bizlerle görüşüyorlar. Son zamanlarda da artmaya başladı. Böyle bir ortamda gizli çözülmeler var. AK Parti yakın zamanda çok ciddi kayıplar yaşayacak, katılımlar göreceksiniz. MHP'den de katılımlar olacak."

Kaç vekil kopabilir sorusu üzerine de Özdağ, "Biz 50'ye yakın milletvekiliyle görüşüyoruz. Bu arkadaşlarla istişarelerimizi artmaya başladı" dedi.

Özdağ, kasımda erken seçim olma ihtimalini yüksek gördüğünü söyledi.


https://www.gazeteduvar.com.tr/gelecek-partili-ozdag-ak-partiden-50ye-yakin-vekille-gorusuyoruz-haber-1528026


erdoğanın daha önce akşener'e el uzatmışlığı vardır bilen bilir.

yorum sizin.

Bugün teknobiyotikten aldığım Raijintek EOS 240 RBW sıvı soğutucu elime ulaştı. yanlız bağlantılarını yaparken radyatorün iki fanını birbirine Y-Cable ile bağlayıp bu kabloyu cpu_fan1 portuna taktım.

Acaba bu kabloyu pump_fan1 portuna mı takmalıydım ? sizce nasıl yapmalıyım ne fark eder ?


teşekkürler.

Herkese merhaba,


Bugün yaptığım bir tespiti dile getirmek istiyorum. öncelikle kılıçdaroğlu bugün yaptığı konuşmanın başlangıcında üstü kapalı olarak baykalı savundu.

Sedat peker'in Deniz Baykal hakkındaki iddiaları malumunuz konuyla alakalı tweet dizisine bu konunun altından bakabilirsiniz.

Videoyu 3. dakikasından 4,15 e kadar izlemeniz yeterlidir.


İzlediğinizi varsayarak şimdi soruyorum:

Ülkenin sorunlarını dile getiren,ülkeyi yönetmek isteyen ve her konuda mevcut iktidarın yanlışlarını apaçık söyleyen adeta şeref ve haysiyet tellalı kesilen ana muhalefet partisi lideri kılıçdaroğlu neden kendi partisinde bir yanlışlık olduğunda üstünü bu şekilde örtmeye çalışıyor ?


Sedat pekerin iddiaları yüzünden aylardır iktidara yükleniyorlar. Bu da demektir ki Sedat Peker'in iddialarının doğruluğunu kabul ediyorlar. Madem Sedat Peker'in iddialarını kabul ediyorsunuz o zaman neden

bu iddiaların hepsini kabul etmiyorsunuz/neden bir kısmını, işinize gelenini kabul ediyorsunuz ? İddiaların ucu sizin partinize dokununca bir yanlışlık yok ama rakibinize zarar verince tam gaz yükleniyorsunuz ?

Bu durum için güzel bir benzetme yapmak istiyorum:

Kuran-ı Kerim'de düzenlenmiş sıraya göre 2.sure olan Bakara suresinde yazar bu ayet (85.ayet)(Yaşar Nuri Öztürk mealinden):


Bütün bunlardan sonra siz şu insanlarsınız: Birbirinizi öldürüyorsunuz. İçinizden bir zümreyi yurtlarından çıkarıyorsunuz. Onlar aleyhine kötülük ve düşmanlık hususunda dayanışmaya giriyorsunuz. Esasında onları yurtlarından çıkarmak size haram edildiği halde, esir olarak size geldiklerinde fidyelerini veriyorsunuz. Şimdi siz Kitap'ın bir kısmına inanıp bir kısmını inkâr mı ediyorsunuz? İçinizden bunu yapanın cezası, dünya hayatında rezillikten başka bir şey değildir. Kıyamet gününde ise böyleleri azabın en şiddetlisine itilir. Allah, yapmakta olduklarınızdan habersiz değildir.


yorum sizin.


ve tweetleri eklemek istiyorum:Kılıçdaroğlu elbette bu tweetleri görmüştür. Görmeden o lafları sarf ettiyse o da ayrıca bir sorun teşkil etmekte bence.


Hepinizin malumu "Hak. Hukuk. Adalet." diye bağıran birisidir kılıçdaroğlu hatta bu söyleyerek kilometrelerce yürüdü.


Hak ise herkes için hak.

Hukuk ise herkes için hukuk.

Adalet ise herkes için adalet diyorum.Sedat Pekerin tüm iddiaları araştırılması gerektiği gibi bu iddia da araştırılmalıdır.

Baykal hakkındaki iddialar araştırılmalıdır/kapanan dosyalar yeniden açılmalıdır.

Aslında benim burada dikkat çekmek istediğim nokta baykalın işlediği suç iddiasından ziyade ülkeyi yönetmeye aday olan birinin bu şekilde yan çizmesi böyle davranmasıdır.


Şahsen ben bugüne kadar en çok oy attığım partiden soğudum bugün. Böyle gitmeye devam ederse benim alternatifim elbette var, tahminim o yönde ki bu ülkenin sağduyulu vatandaşları da bu durumdan epey rahatsızlık duyuyorlardır.


yorum sizin.


Sağ üste bakmanız yeterli olacaktır. Gençler böyle düşünüyor.

2 saat boyunca bomboş, yanlışlıklarla ve tezatlıklarla dolu bir konuşma oldu.


İnsanlar koronadan dolayı hayatını kaybederken, ekonomik darboğaz içinde sıkıntı çekerken kendileri kongrelerle gövde gösterisi yapmayı tercih ediyor.

Bence oyları kaybettiğini gördüğünden ne yapacağını şaşırdı bence bu tam anlamıyla bir şaşkınlık ne yapacağını bilememe önünü görememe durumudur.


Sizlerin yorumu ne olacaktır ? 2023 yılında seçime girmeye hak kazanacakları da düşünürsek sonuçlar birileri için hiç iç açıcı olmayacak.

Programın yaptığı iş basitçe BIOS'unuzu .exe üzerine bıraktığınızda içerisindeki AGESA/SMU/Chipset firmware versiyonlarını göstermektir. Böylece BIOS'u kurmadan BIOS'un içerisindeki firmware versiyonlarını görüntüleyebilirsiniz.

Program, hardwareluxx.de forumundan Reous adlı üyenin güncel AGESA listesini RaINi adlı geliştiricinin https://github.com/LeagueRaINi/Zen2-SMU-Checker Zen 2 SMU Checker aracına entegre etmesi/forklaması ile oluşmuştur.


Almanca haber linki: https://www.hardwareluxx.de/index.php/news/hardware/mainboards/55685-am4-plattform-tool-smu-checker-zum-vorab-auslesen-der-smu-version.html


Programı indirebileceğiniz link: https://www.dropbox.com/s/yo8w8satw8fr1td/Ryzen-SMU-Checker-1208.zip?dl=0

Hakkında
Konum: Çanakkale
Forum İmzası:
AMD Ryzen 5 5600X || MSI X570S Torpedo MAX || ASUS TUF Gaming GeForce RTX™ 3060 OC Edition 12GB || Crucial Ballistix 2x16GB 3600MHz CL16 RAM || Samsung 980 Pro 500GB SSD || Western Digital Caviar Blue 1TB HDD, Seagate Barracuda 1TB HDD, Kioxia Exceria 960GB SSD || MSI MAG Forge 100R Kasa || Scythe Fuma 2 İşlemci Soğutucu || 3x be quiet! BL081, 1x be quiet! BL070, 2x ARCTIC BioniX P120 PWM A-RGB kasa fanı
Corsair RM650 650 Watt Gold Tam Modüler PSU /w sleeved gen 4 kablolar || Samsung LC27FG73FQMXUF 27" 1ms 144Hz Kavisli Qled Gaming Monitör
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
amd
Mobil cihaz
samsung
Operatör
turkcell
ISS
turktelekom
Takım
Galatasaray
World of Warcraft
World of Warcraft
İşlemci
AMD
Anakart
ASRock
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
sapphire
Modem
TP-Link
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Mesaj Sayısı: 497
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 875
İkinci El Bölümü Mesajları: 247
Konularının görüntülenme sayısı: 14.508 (Bu ay: 215)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 390 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.