Şimdi Ara

İki mumla elektrik üretmek !!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
7.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nette gezinirken tesadüfen buldum.Eleman 2 mum 2 çivi ve bir mıknatısla lamba yakıp maket motorunu çevirecek kadar elektrik üretiyor.

Benim aklıma pek yatmadı ama yinede deneyeceğim.Siz ne dersiniz.Bi hilemi var yoksa

Videosuda burda :http://www.youtube.com/watch?v=Er4t9xVmdbA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi overdose74 -- 31 Temmuz 2007; 18:40:25 >

• Ben en son Limon,Patates fln denemistim bunu ilk defa duyuyorum...

Bu arada bu kac volt veriyor acaba 12v gibi geldi doğru mu deneyen var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smoch -- 31 Temmuz 2007; 19:30:20 >
  • Yok öyle birşey sadece ilgi çekme amaçlı
  • Nasıl bir FAKE acaba?
  • arkadaslar çok ilginç eğer kendisi bulduysa bu yöntemı helal olsun.eleman her ihtimale karşı yüzünü göstermemiş ve iyi de etmiş.acaba mumlar bitinceye kadarmı devam ediyor sonra bi müddet sonra kesiliyomu kı enerji.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 90alper90

Nasıl bir FAKE acaba?

merhaba arkadaşlar.
    1.olarka kabloların bir kısmı dışarda yani ordan bir güç k. bağlantısı var muhtemelen.
    2. si bu tarz bir kaynak mumu yakar yakmaz güneş gibi parlatmaz bir ampul belirerek yakar...

see u
  • alakası yok dikkatlıce izledim sonrdan kabloları içeriye alıyorlar yanı kablo hilesi yok
    quote:

Orjinalden alıntı: ***alper***

quote:

Nasıl bir FAKE acaba?

merhaba arkadaşlar.
    1.olarka kabloların bir kısmı dışarda yani ordan bir güç k. bağlantısı var muhtemelen.
    2. si bu tarz bir kaynak mumu yakar yakmaz güneş gibi parlatmaz bir ampul belirerek yakar...

see u

• Arkadaşlar bu tamamen ilgi çekmek için yapılmış bir şov... Elektrik ürektmekle falan alakası yok bu işin! Hernedense adamın eli ikinci mumu yakarken veya mumları söndürürken eli masanın altına gidiyor...
  • ilginç. mumların şiddeti değiştiğinde lambada bi değişlik olmuyo.
  • Sağda çıkan mumla ilgili başka videolar da var.Onlar daha komik.Biri torna aletini çalıştırıyo.Dev bir matkap
  • bencede olamaz masanın altında bir filim var
  • quote:

Sağda çıkan mumla ilgili başka videolar da var.Onlar daha komik.Biri torna aletini çalıştırıyo.Dev bir matkap

• Arkadaşlar dikkat edersıniz mumların altını hiç göstermiyor masanın altınıda bencede ilgi çekmek için yapılmış birşeybüyük olsalıkla mumlarıniçinde piller varmasa ile bir şekilde seri bağlayıp masa alltındaki anahtarlar ile de mumu yakınca sözde elektrik üretiliyor
  • e biz doğalgaza boşuna para veriyoruz, mum üretimi daha ucuz

Mumun içinde pil var, bunlar reed anahtarlara bağlı (zaten çivileri de çok zor sokuyor muma, oradan bir iş olduğu anlaşılıyor) alttan çalıştırıyor mıknatısı, hooooop lamba yanıyor. Al sana bir teori.

Hadi biz yaptık mumla elektriği, ama ledi bile zor yakıyordu. (Prensip: ısınan hava yükselir). Bir kere iki çivi arasında herhangi potansiyel farkı oluşturacak bir şey yok, ikisi de aynı maddeden yapılmış mumlara bağlıyorlar. Tek fark ilk başta mıknatıs ile birini çok çok çok yüksek miktarda yüklüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi malkafa -- 1 Ağustos 2007; 14:40:54 >
  • bence imkansız birşey çünkü direk mumu yaktıgında okdar parlak yanmaz gidip gelme olur göz kırpar ancak burda sabi guc kaynagı söz konusu bence.. ellerdende belli oluyor zaten ;)
  • Arkadaşlar baştan sona fake milleti kandırıyolar..Böyle bişeyin olması imkansız hadı bunu şeffaf masada herkesin görebileceği yerde yapsın yiyosa
  • Ben limon patates denemiştim ama mumu ilk defa görüyorum.Yapan var mı bunu suan ?
  • fake bunda mutabığız ama bunu nasil yapariz? mesela mumları koyduğu yerin altında mıknatıs var indüksiyonla elektrik mi üretiyor vs vs ne olabilir ? sadece video hilesi mi?
  • Kesinikle hile.youtube da bunun gibi yüzlerce video var.Mesela benim izlediğim bir tanesinde iki cep telefonunun arasına yumurta koyduğunda yumurta haşlanıyordu(Telefonlardan birbirine arama yapıldığında).Hesapta radyasyonun etkisi
  • deneyim mi acaba
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.