Şimdi Ara

EPS dosyası nasıl açılır

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
61.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar eps dosyalarını hangi programla açıyoruz bi türlü anlamadım bir el uzatıverin lütfen

• Photoshop açar, Irfanview açar(plugin ile)...
  • teşekkürler hocam photoshop ta yüklü değil ama yükleyeceğiz artık.başka açan program var mı acaba?
  • Irfanview, yazdım ya üstte
    Hatta ACDSee bile açar..

10 dakika içinde bana ulaştırırsan sana jpg filan yapıp gönderebilirim bu da bir seçenek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hazar -- 17 Ağustos 2006; 20:36:18 >
  • eps matlabın resim dosyası deil mi ? onu sanırım word açıyo. word de açıp gorebilirsin.
  • hocam bir çok yerde görüyorum bu eps yi elimdekide tda7294 le ilgili ama ne olduğunu anlamadım word de açmıyor yazılar çıkıyor ne olduğunu nasıl olacağını br türlü çözemedim
  • EPS dosyalari "Encapsulated PostScript" formatinda yazilmis vektor cizim/metin dosyalaridir. Adobe firmasinin gelistirdigi ve PDF'in atasi sayilabilecek PostScript printer dilinin bir turevi.

Bir EPS dosyasini IrfanView ile ancak dosya yazilirken TIFF preview resmi ekleme secenegi secilmisse gorebilirsiniz, aksi takdirde goremezsiniz. Bu secenek secilmek zorunda degil, bu yuzden IrfanView gibi resim goruntuleme programlari EPS dosyalarini acmak icin uygun bir cozum degil.

MS Word'un son versiyonlari EPS dosyalarini direk olarak metin dosyalarinizin icine eklemenize izin veriyor. Ancak PS ve EPS dosyalari ile calisiyorsaniz ve bu dosyalarla benim gibi her gun ugrasmaniz gerekiyorsa iki program oneririm:

-RoPS: Windows icin PS/EPS goruntuleme programi (www.rops.org)
    -Ghostscript/GSView: Windows icin bedava PS/EPS goruntuleme programi. (http://www.cs.wisc.edu/~ghost/gsview/)

Bunlar PS ve EPS dosyalarini goruntulemenize izin verir. Eger bu dosyalari bir sekilde duzeltmeniz ve yeni cizimler eklemeniz gerekiyorsa Corel Draw ya da Adobe Illustrator gibi bir vektorel cizim programina ihtiyaciniz olacak.

• teşekkürler hocam bahsettiğin programları bir deneyeceğim
  • Bir kişi bile bunun adobe illustrator programınını dosyaları olduğunu yazmamış. ben yazayım bari

• Cevaplar verilmiş sanırım sizin gözünüzden kaçmış  EPS dosyası nasıl açılır 

EPS dosyası nasıl açılır
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.