Şimdi Ara

Sıradan Bir Radyonun Çekim Güçünü Nasıl Arttırabilirim ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
11.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim evde kullandığım hem saat hem radyo görevi yapan cihazımın sadece saat özelliğinden yararlanabiliyoum çünkü radyosu vasat !!!Anten olarak 30cm lik bi kablo koymuşlar.Ben hem daha çok yayın yakalamak istiyorum hemde daha net dinlemek istiyorum yapabileceğim bişey varmı yoksa gidip adam akıllı bi radyomu alayım

• Güncel......
  • eğer profesyonel bişey istersen antrakın projelerini araştır. benim kullandığım bi yöntem kalın tesisat kabloları var onlarda iyi iş görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuq26

Merhaba arkadaşlar benim evde kullandığım hem saat hem radyo görevi yapan cihazımın sadece saat özelliğinden yararlanabiliyoum çünkü radyosu vasat !!!Anten olarak 30cm lik bi kablo koymuşlar.Ben hem daha çok yayın yakalamak istiyorum hemde daha net dinlemek istiyorum yapabileceğim bişey varmı yoksa gidip adam akıllı bi radyomu alayım

Herhalde FM bandı için sorulmuş, Alıcı kalitesi sınırlı olduğundan çok fazla bir şey yapamazsın ancak harici veya daha büyük bir anten ile alış arttıralabilir ama istanbul gibi bir yerde isen o zamanda alıcı kısım fazla yüklenip kanallar birbirine daha çok karışabilir.

Sayısal tunerli kaliteli bir marka bir radyo alıcısı almak tavsiye edilir

• En iyi sonucu 10.7 MHz ara frekans katlarına ilave amplifikatör yaparak sağladım . ara frekans katlarının arasını ayırıp araya tek transistörlü 10.7 bobinli ara frekans katı ilave ediyorsunuz . bencede yeni radyo alsanız daha kolay olur .
  • üstteki yorumlara katılıyorum. yine de farklı birşeyler denemek istiyorsanız başka pratik hack'ler de var:

1. sıradan bir audio amp. out + radyo antenine, out - toprak ve in + yeni anten, in - toprak
    amp.'i çalıştırın (ciddi bir ısınma sorunu olabilir, dikkat!)

ya da

2. eski bir bobini antene ekleyin (5 tl'ye satılan quartz masa saatlerinin bobini gibi)

kolay gelsin...
  • pratik ve kısa yoldan bi tavsiye, radyonun bulunduğu yerde, muhakkak bir tv vardır, ince bir kablo çek tv nin, anten girişine bağla, anten kablosu zaten yukarı kadar gidip antene bağlı, ondan daha iyi bi anten olacağını sanmıyorum, yinede çekmezse çatıya çık, radyoyu aşağı at yenisini alırsın
  • Yardımlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlar... En iyisi adam akıllı bi radyo almak Bu aralar radyo dinleyesim var nedense muhtemelen MP3 player ımdaki şarkıları ezberlememden olsa gerek
  • eğer tv de anten yükseltici varsa boşta olan çıkışın orta ucuna ekledinmi sorun olmaz
  • Benim odamda ne tv var ne anten çıkışı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertuq26

Benim odamda ne tv var ne anten çıkışı

odanda pencere vardır kesin_? pencerenin önündede muhakkak korkuluk vardır, Korkuluktan ucunun bi kısmını tornavida ile kazı yani iletken demire kadar, korkuluğun üzerindeki boya gitsin, ondan sonra ince bir kabloyu radyonun antenine bağla, korkuluk sana sepet anten görevini yapacak orda:) radyon süper çeker.

Hee Bu arada benim odamda pencere yok yada pencere varda korkuluk yok dersen eğer, yaşama bu dünyada :):):)
  • Korkuluk yok yaw Kalorifer peteğinde işe yararmı ?
  • Kalorifer Peteğide Olur, Bi Dene Bakalım, Nasıl Olacak
  • aleti peteğe bağladım yuh dedim resmen çile çekiyomuşum çekim kalitesi inanılmaz derecede arttı tavsiyeler için teşekkür ederim arkadaşlar ;-)
  • Dostum sen 2 senedir radyo almadın mı?
  • arkadaşlar bir radyonun iyi çekip çekmediğini nasıl anlarız almadan?
  • quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Dostum sen 2 senedir radyo almadın mı?

şaka gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atakan123123

quote:

Orijinalden alıntı: maytere

Dostum sen 2 senedir radyo almadın mı?

şaka gibi.

harbiden şaka gibi.-
  • adı gibi tarihten geliyor arkadaş. 1.Selim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.