Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.472
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: maverick8141

İcra satış şerhini icra dairesince düşürt. Daha sonra ise elindeki belgeler ile vergi dairesine git. Bu kadar

Vergi dairesine gittim küçük bir ilçenin vergi dairesi mtv kısmına bakan zaten 1 tane memur vardı o da bize düşen bir durum yok Dedi malesef sizinde dediğiniz gibi öğrendimki vergi dairesi hallediyormuş

Yarın sabah il vergi dairesine gidecem daha çok memur olur hemde illaki böyle durumlar oluyordur
    Teşekkürler cevap için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayzam

Benden uzak olsun

Vallahi abim bende bayılmıyorum icradan araba almaya ama el mahkum

• Kardeşimin bi aracı 1.5senedir Yediemin deposunda kimse satışını istemiyor araba çürüyecek orda :/ bunun bir formülü yokmu ne yapmalıyız

• Sadece araç için değil, icrayla el konulan her türlü eşyanın arkasında kimbilir ne dramlar vardır. İşim olmaz.
  • bayramadim B kullanıcısına yanıt
    Aracın borçlusunu bulabiliyorsan bul alıcıyım de, dosya borcu arabanın değerinden düşükse ( tabi yediemindeki depo ücretini de hesaba katmalısın ) ve risk almak istersen dosya borucunu ödeyip aracı alabilirsin yada borçluya söyle dosyaya araç için satış talep edip masrafını yatırsın araç icradan satılığa çıkarılsın.
  • tahsin053 kullanıcısına yanıt
    Olayı her açıdan bakmak lazım hocam, kanun devlet ve adalet bunu söylüyor ve yapılıyor.. Velhasıl girmem bu işe deyince şöyle örnek vereyim bak 1.5 yıldır araç yedieminde yatıyor dedi bir önceki yorumdaki arkadaş, o ihaleye sen girmezsen ben girmezsem çakallar girer yarı fiyatından götürür.. Yada hiç satılmaz böyle depoda yatar yattıkca araba yıpranır paslanır ve her gün depo ücreti işler keza borca faiz işleyerek daha da büyük bir hal olabilir.. O araba otoparka çekilir çekilmez fiyatının %80 civarına satılsaydı inan herkes için çok daha güzel olacaktı ( Yediemin otoparkçısı hariç ) adamın borcunun belli kısmı tahsil olmuş olcaktı ve faiz işleme belkide bitecekti araba yeni sahibi bulacaktı vs. vs. olaya tek bir noktadan bakmak olmaz.. Siz alsanız da almasanızda bu İcra işlemleri ve malları depoya götürme işlemleri devam ediyor.
  • İhalelerde hiç otoparkçıyla kapışan oldu mu?

İhaleye otoparkçıda girdi aracı başkası aldı otoparkçı hayırlı olsun arkadaşa diyip çekildi

Şimdi bu durumda araba bir hafta otoparkçıda kalacak başına herhangi bir şey gelme ihtimali var mı?

Otoparkçı neden ihaleye giriyor oda ayrı bir gariplik

• turbo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Laji

İhalelerde hiç otoparkçıyla kapışan oldu mu?

İhaleye otoparkçıda girdi aracı başkası aldı otoparkçı hayırlı olsun arkadaşa diyip çekildi

Şimdi bu durumda araba bir hafta otoparkçıda kalacak başına herhangi bir şey gelme ihtimali var mı?

Otoparkçı neden ihaleye giriyor oda ayrı bir gariplik

Otoparkçının girdiği ve ısrarla fiyat artırdığı ihalede arba alınmaz.Dostasında yazılmayan parçalar ile ilgili Her türlü iş gelebilir. Önlemi ise ihale bitimi aracın fotoğraflarını detaylı çekmek videoya ya almak ve dosyada yazanları aba altından sopa göstererek otoparkçıya söylemektir

• İhaleden sonra araç 1 hafta otoparkta bekliyor ve genellikle her şey bu süre içinde oluyor, 1 hafta sonra gittiğinizde aracın parçlarını sökülmüş olarak bulabilirsiniz. Bu konuya hala bir çözüm bulunmadı. Böyle durumlar için şu an fatura zorunluluğu getirilmiş diye forumda okudum ama yinede insan güvenemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 21 Haziran 2016; 15:59:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

İcraya düşen mallara ah lı mal demiyorlar mı sinir oluyorum.

Kardeşim kendine güvenmiyorsan borça girmeyeceksin.Ayrıca birileri o malı almazsa sen borçlu kalacaksın ve haketmediğin mala sahip olduğun için kul hakkı yemiş olacaksın.

Sanki ben kalosu satıp üstüne 80 bin tl kredi çekip beyaz 3.20d almayı bilmiyorum

Dostum daha tecrübesizsin anladığım kadarıyla bu olayları tecrübe etmemişsin.

Tecrübe et öyle gel konuşalım. Bu icradan mal insanların ne tarz insanlar olduğunu anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayramadim

Acil bilen üstadlardan bilgi lazım
    İcradan aldığım aracın mtvleri düşmüş ancak trafik borçları görünüyor
    Kanuna göre icradan alınan aracın borçları bizi ilgilendirmiyor ama borç göründüğü için muayne edemiyoruz muayene olmayınca ruhsat çıkmıyor nasıl yapacağız arkadaşlar

Ne kadara hangi model aldiniz ? Km ve degisen durumunu inceden ogrenebiliyormusunuz ?

• peki ötv muaf lı engelli aracı icra ya düşerse ne oluyor o aracı alacak kişi ötv ödemek zorunda ötv ödemeden araç tescili yapılamıyor birde sifir araçlarda 5 yıl satılamaz sartı koyuluyor bu durumda engelli 0 araç icraya girermi
  • Merhaba,

e-icradan araç aldım ihale tarafıma kaldığına dair sms geldi. sonra aldığım fiyatla teminat arasındaki
    farkı icra dairesine EFT yaptım. 7.gün 07.02.2017 de doluyor başka hiç bir işlem yapmadım bundan sonra ne yapmalıyım???????
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarorhan

Merhaba,

e-icradan araç aldım ihale tarafıma kaldığına dair sms geldi. sonra aldığım fiyatla teminat arasındaki
    farkı icra dairesine EFT yaptım. 7.gün 07.02.2017 de doluyor başka hiç bir işlem yapmadım bundan sonra ne yapmalıyım???????

Aracı gidip gördünüz mü teklif vermeden önce?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dayıma ait bir aracı icradan almak için niyetlendim. Bu işlerin içinde olanlar hep dalavere çeviriyor. Önce yeddi emin deposuna gittim tanıdık olmasına rağmen 1000 TL görün dedi, aracın anahtarını dayım jandarmaya verdim diye söylemişti, jandarma da , yeddi emin deposu da anahtar bizde değil dedi. Satış günü depoya gittik alacaklı firma avukatı (o da tanıdık) orada bekliyordu, sonra jandarma ve daha sonrada icra md.lüğü geldi. Avukat aracı başlangıç fiyatından bize bırakacaktı, ancak gelen jandarmalar da alıcı imiş, ben daha sonra çekildim, avukat ben çıkınca artırdı. Araç sahibi, yeddi emin, alacaklı firma avukatı tanıdık olmasına rağmen aracı jandarma personeline kaptırdık. İşler o kadar kolay değil. Bu işi meslek olarak görenler var, her ihaleye katılır gibi yapıp, avantalar ile yolunu bulan çok kişi var.
  • serhatcn kullanıcısına yanıt
    Araç bilindik bir aracti diyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nazım55

Dayıma ait bir aracı icradan almak için niyetlendim. Bu işlerin içinde olanlar hep dalavere çeviriyor. Önce yeddi emin deposuna gittim tanıdık olmasına rağmen 1000 TL görün dedi, aracın anahtarını dayım jandarmaya verdim diye söylemişti, jandarma da , yeddi emin deposu da anahtar bizde değil dedi. Satış günü depoya gittik alacaklı firma avukatı (o da tanıdık) orada bekliyordu, sonra jandarma ve daha sonrada icra md.lüğü geldi. Avukat aracı başlangıç fiyatından bize bırakacaktı, ancak gelen jandarmalar da alıcı imiş, ben daha sonra çekildim, avukat ben çıkınca artırdı. Araç sahibi, yeddi emin, alacaklı firma avukatı tanıdık olmasına rağmen aracı jandarma personeline kaptırdık. İşler o kadar kolay değil. Bu işi meslek olarak görenler var, her ihaleye katılır gibi yapıp, avantalar ile yolunu bulan çok kişi var.

bu kişiler avantayı kimden alıyor ki?
    isterse o kişiler katılsın ve alsın aracı. herkse açık değilmi.

• Herkese açık, ancak aracı görmek için yeddi emini , anahtarı için kolluk kuvveti veya icra dairesini, ihale günü de aslında malı almayacak , sadece ortalığı kızıştırmak için orada olan sülükleri, hatta mafya tipleri de görmek zorundasın. Aslında toplumda adettir; icra malını sahibi veya akrabası alacaksa diğerleri çekilir, ancak günümüzde böyle değil, ben cahil, mafya vari sülükleri biraz anlıyorum da, avukat cübbesi giyenler .... vermezsen ihaleye girip fiyatı yükseltirim diyorlar onu anlamıyorum.
  • biz de kendi ihale ekibimizi kuralım o zaman lan. bizden daha ölücüsü mü var? en mafya adamlar "aha donanımcılar geldi" diye kaçarlar
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.