Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (27. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ce.mesutergul

biz de kendi ihale ekibimizi kuralım o zaman lan. bizden daha ölücüsü mü var? en mafya adamlar "aha donanımcılar geldi" diye kaçarlar

Bence kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz.Geçen gün 2014 transporter ihalesine girdik.Sadece Ben ve başkası vardı.Oda tanıdığımız olduğu için çekildik biz.28 bine 2014 transporter aldı.Arabanın emsali 65 den başlıyor.Şans işi bunlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senyour

quote:

biz de kendi ihale ekibimizi kuralım o zaman lan. bizden daha ölücüsü mü var? en mafya adamlar "aha donanımcılar geldi" diye kaçarlar

Bence kesinlikle yanlış düşünüyorsunuz.Geçen gün 2014 transporter ihalesine girdik.Sadece Ben ve başkası vardı.Oda tanıdığımız olduğu için çekildik biz.28 bine 2014 transporter aldı.Arabanın emsali 65 den başlıyor.Şans işi bunlar.

Hangi şehir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Orijinalden alıntı: Senyour

quote:

Hangi şehir?

İzmir
  • turbo yoksun bu aralar
  • bursada bu konularla ilgilenen kimse varmı acıba...
  • Devletin otopark isine el atması gerekiyor. Devletin kendi otoparki olmalı ve orada da gerekiyorsa memurlar durmalıdır. Her sey şeffaf olmalı. Millet ihaleye girmeye cekiniyor. Uğraştığın insan sayısı çok fazla.

• arkadaşlar merhaba,

https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/jsp/esatis_jsp/ihale_detay_goster.jsp?mid=4806094998

bu araba 15 gun önce 77.400 e satıldı ben de ordaydım...bir gece öncesi de internetten 60.000 lira teklif vardı.. ama tekrar ıhaleye çıktı

bu nasıl oluyor ?
  • iöşt İ kullanıcısına yanıt
    hocam iki olasılık var. İlki: aracı alan kişi teminatı yakıp araçtan vazgeçmiştir. İkincisi ise aracı satan icra müdürü aracın satış bilgisini alıcıyı ve teminatı sisteme yazmadığı için e-satis uygulaması otomatik olarak satış ilanı açmıştır.
  • takip
  • quote:

Orijinalden alıntı: escape__06

hocam iki olasılık var. İlki: aracı alan kişi teminatı yakıp araçtan vazgeçmiştir. İkincisi ise aracı satan icra müdürü aracın satış bilgisini alıcıyı ve teminatı sisteme yazmadığı için e-satis uygulaması otomatik olarak satış ilanı açmıştır.

ama hocam 60.000 veren var ,diğeri vazgeçse bu adama satılır ? yoksa mantığı yok ki .

bir de internetten teklif veriyorsun ama 23.59 da bitiyor, sabah yine ihaleye çıkıyor. 60.000 veren var zaten neden 43.000 den çıkıyor sabah ihaleye ?
  • iöşt İ kullanıcısına yanıt
    hocam daha önce ihaleden araç aldım ve ihale süreçlerini çok takip ettim. internette teklif neyse o fiyattan başlamak zorunda, o fiyatın altında başlarsa icra müdürü bişeyler çeviriyodur ve yaptığı suçtur. 60000 tl ile ihale başlaması gerekirdi ve hiç kimse fiyat artırmazsa 60000 tl'ye o kişiye ihale kalırdı.

İhaleyi kazanıp daha sonra almaktan vazgeçerseniz, sizden aldığı %20 teminatı irat kaydeder ve ikinci satışta araç sizin aldığınız fiyattan ucuza giderse aradaki farkıda sizden alır. Süreç işleyişi bu şekildedir.
  • escape__06 kullanıcısına yanıt
    Yok ben ilk ihaleye çıkışı demiyorum, şu an 43.000 yazıyor onu diyorum..Gerçi 60.000 yazmışlar belki de ek bilgi olsun diye ilk fiyatı kaldırmamışlardır.
  • bugün icradan satılık birkaç aracı görmek için bir yeddiemin otoparkına gittim. (araçların hepsi aynı otoparkta)
    maalesef araçları göstermediler.
    ancak ihale sabahı geldiğimde araçları görebileceğimi söylediler.

1- araçları önceden görebilmenin bir yolu var mı?
    2- diyelim ki teminatı yatırdık, ihale sabahı gittik ihaleye girdik ve en yüksek teklifi verip kazandık. sonra da aynı gün kalan miktarı ödeyip aracı hemen otopark'tan çıkartabiliyormuyuz?
    3- birçok arabanın anahtarı ve ruhsatı yok, hadi diyelim ki anahtar yaptırdık, kasko sigorta yaptırırken yedek anahtar mevzusunda bir sorun olur mu?
    4- yeni ruhsat çıkarmak için; icra müdürlüğünden satış yazısı mı veriyorlar? trafik şube müdürlüğüne bununla mı gidiyoruz? nasıl oluyor?

bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bayarmc -- 5 Mayıs 2017; 22:55:52 >
  • https://esatis.uyap.gov.tr/esatis/jsp/esatis_jsp/ihale_detay_goster.jsp?mid=4756513030

benim bazı anlamadığım noktalar var. linkteki aracın muhammen bedeli 90.000 ilk ihale tarihi 02.05.2017 ve bir gun once internet üzerinden 52.000 teklif verilmiş %50sinden fazla bir fiyat olmasına rağmen aracı teklif veren kişiye vermeyip 4 gün sonra ikinci ihale için gün vermişler bunun sebebi ne olabilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayarmc

bugün icradan satılık birkaç aracı görmek için bir yeddiemin otoparkına gittim. (araçların hepsi aynı otoparkta)
    maalesef araçları göstermediler.
    ancak ihale sabahı geldiğimde araçları görebileceğimi söylediler.

1- araçları önceden görebilmenin bir yolu var mı?
    2- diyelim ki teminatı yatırdık, ihale sabahı gittik ihaleye girdik ve en yüksek teklifi verip kazandık. sonra da aynı gün kalan miktarı ödeyip aracı hemen otopark'tan çıkartabiliyormuyuz?
    3- birçok arabanın anahtarı ve ruhsatı yok, hadi diyelim ki anahtar yaptırdık, kasko sigorta yaptırırken yedek anahtar mevzusunda bir sorun olur mu?
    4- yeni ruhsat çıkarmak için; icra müdürlüğünden satış yazısı mı veriyorlar? trafik şube müdürlüğüne bununla mı gidiyoruz? nasıl oluyor?

bilen arkadaşlardan bilgi rica ediyorum.
    teşekkürler,

quote:

Orijinalden alıntı: doukany

İcradan Araç Satın Almak!

(Yazı biraz uzun ancak faydalı olacağını düşünüyorum ayrıca forum donanımı çok sevdiğim için buradan paylaşmak istedim.)

Öncelikle SABIRLI olabilecekseniz bu işe girişin!

Evrak ve resmi işlerden hoşlanmıyorsanız hiç bulaşmayın! Çünkü bu işleri çalışan birinin yapması zordur ve

çok sabır ve güleryüz gerektirir aksi taktirde işide bilmiyorsanız sürünebilirsiniz.

Alacağınız aracın parasının 4 te biri cebinizde olacak şekilde araç ihalesine hazırlanın. yani aracı aldığınız fiyatın

4 te 1 i bir aksilik çıkma ihtimaline karşı hesabınızda olsun. Yok gereği derseniz başınız ağrabilir tamamen şans işi.

Atıyorum 60.000 TL lik bir aracın ihale başlangıç bedeli 32.000TL civarında olur.

İhaleye giriş bedelide %25 i ne tekabül eder buda 12.000TL yapar yani aracı satın aldıktan sonra hesabınızda

12 - 15 bin TL daha olacak gibi olmalı. yani hesabınızda; 60 binlik bir araç için 70-75 bin tl bulunsun.

* İlk olarak aracı otoparak sahibinden izin alarak sadece bir etrafına bakacam diyerek görmek isteyin

zorluk çıkartmıyorlar genelde. olduki göstermediler elinizdeki uyap resimlerini iyi inceleyin yada son çare ihaleye yarım saat kala aracın heryerine varsa anahtarıyla bakabilirsiniz burda da aracın heryerine baktığınızdan emin olun mesela stepnesi çıkmayabilir :).

Diyelimki aracı bi şekilde beğendiniz ve ihaleye girme kararı aldınız.

Bu demektir ki başıma gelecek herşeye RAZIYIM. Bunuda kabul ettiyseniz haydi başlıyoruz.

* Hacizli araçlar size düzgün görünse bile araçların çok küçük bazı parçaları çok pahalı

olabilir mesela araç beyni gibi. Bu sebeple araç raporunda bu hususun belirtildiğinden emin olun yani yürür çalışır durumda gibi.

Bazı resimlerde km için araç çalışırken fotoğraflarını da bulabilirsiniz.

Zaten biyerleri sökülmüş araçlara hiç bulaşmayın onu alacak kişi bellidir :)

* Bazı araçlarda değerinden yükseğe satılır buda bazı firmaların aracı icradan sattırmayıp

kendi bünyesinden satılmasını istemesi gibi Doğuş grup gibi kötü reklamdan sakınan firmalar.

Bir diğeride araçta donanım fazlalığının görünmemesinden kaynaklanır. yada sahibi için çok değerli

bişey olabilir araç içinde :). Ama genelde fazlaya satılıyorsa borçlu para bulup tüm borcuna tekabil edeceği için

aracı pahalıya almıştır. Daha ince anlat derseniz. Adamın aracı 50 bin TL değerinde diyelim ama borcu 80bin tl

bu durumda adam aracı 80 bine alıp hem borcunu ödemiş hemde aracından zarar etmemiş olacaktır. Oyüzden

oha araç 10 tl niye 15 e satıldı diye sormanıza gerenk yok :)

* İlk iş olarak aracın MTV borcunu sorguluyoruz daha sonra trafik cezalarını sorguluyoruz...vs

bittimi? Haaaayır! Burası önemli vergi dairesine gidiyoruz aracın yapılandırılmış borcunun olup olmadığına bakıyoruz.

Böyle bir durum varsa MTV servisi bunu bildirmez ekstradan ödeme süpriziyle karşılaşırsınız.

Araçtaki toplam bedelleri öğrenin ve kesinlikle itiraz süresi bitmeden ve icra dairesi size bildirge vermeden ödeme yapmayınız.

MTV borcunu internetten ödemeyin mesela. Yada borcu yoktur almak için adamın vergi borçlarını gidip ödemeyin

vatandaşın ekstra borcunu ödemiş olursunuz. Paranızda yanar! Geri ödeme alamazsınız.

* Şimdi diyelimki 60 bin TL lik arac ihalesine girdik.

kafanızda süprizleride göz önüne alarak bir rakam belirledik 52bin diyelim. piyasa fiyatlarına mutlaka bakın.. vs

baktınız araç piyasada 59 bin gibi bi rakama satılabiliyor. neyapıcaz?

* internetten teminat yatırdıysak eğer ki ben parayı internetten yatırılmasını faiz alıyorsanız tavsiye etmiyorum.

Sadece o kadar parayı ihaleye götürmeye korkarım derseniz intenetten ödeme yapın! oda 1 gün önce.

* Diyelimki teminatı yatırdık ve ihaleyi kafamızda ki rakama yakın fiyata mesela 52bin tl ye kazandık.

Burda önemli bir nokta var genelde ihaleye alışık insanlar 50 - 100 tl arttırır siz sakın ha birden yükseltmeyin.

artış miktarları kadar da siz arttırın ve oyuna gelmediğinizden de emin olun çünkü değerinin üzerinde

satmaya çalışılan araç sahipleride ihaleye girebiliyor. Ve her seferinde arttıran siz olmayın zaten en son iki kişi kalır diğerleri çekilir çünkü bu iş biraz şans ve süpriz işidir.

* 52bin tlye aldığınız araçta sizi neler bekliyor?

12bin tl yi yatırmıştık geri kaldı 40binTL ne yapıcaz? tabiki bu parayı hemen yatırmayacağız yine faizinden faydalanmak

isteyen arkadaşlar 7. güne kadar beklesinler. ihaleye 7 gün itiraz hakkı bulunur bu sebeple zaten bir 12 bin tl içeride

bulunduruyorsunuz bide bütün paranızı bekletmenin yada itiraz durumunda paranızın geri ödenmesini beklemenin bir anlamı yok.

Diyelim ki ihale salı günüydü siz haftaya salı günü ihale kalan bedelini yani 40bin tl yi ödeyeceksiniz demektir.

icra dairesini arayıp itiraz olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Diyelimki parayıda yatırdık.

Ertesi gün yani çarşamba günü ilgili icra dairesine gidiyoruz. Memur yada memure işlemi başlatıyor.

Ordan icra hukuk tan bir evrak alıyorsunuz ardından hukuk tevzi yada önbüro adı verilen

yere bildirim yapıyorsunuz evrak sisteme düşüyor. (İhaleye itiraz yoktur diye bir belge alıyoruz.)

ardından ilgili memura gidiyorsunuz. Elden evrak verirler ise teslim ediyorsunuz.

* Şimdi geldik ödemelere.

Bize borçları gösteren veya sizin bildiğiniz ancak

içerisinde olmayan ödemeleri de yapacağız. MTV servisine gidip varsa yapılandırılmış borçları ve araca kesilmiş trafik cezalarını çıkarttırıyoruz. Diyelim ki yapılandırılmış bir mtv borcu var ama icrada görünmüyor. Hemen bu ödeme bildirgesini alıp icra dairesine gidiyoruz ve ordan verilecek bir yazı ile tekrar gidip ödemelerimizi yapıyoruz.

* Burda belirtmeliyim ki en az 2 mtv borcu sizi bekliyor hatta yapılandırılmış borçlarda olabilir.Ama sorun yok

o paraları geri alacağız. (bir keresinde 2bin tl ye yakın mtv ödemiştim)

ve ardından borcu yoktur belgesini alıyoruz. Bu arada elimizde yine aynı serviste ödenmesi gereken %1 KDV

yani 52bin için 520TL + 80TL gibi bi vergi ve %0.5 (250TL + 50TL) civarında damga vergisinide

ödüyoruz ardından bu makbuzları icra dairesine veriyoruz. Son olarak araç tescili için heryerde değişebilir

110 TL civarında 2 parça 75TL + 35TL gibi bir parayı vakıf banka belirtilen hesaplara yatırıyoruz.

Bu arada icra memuruna 3 adet normal vesikalık ta götürmeyi de unutmayın (biyometrik kesinlikle olmasın).

En son araç tescili için gerekli evrakların ilgili emniyet müdürlüğüne postalanması gerekiyor paraya kıyın ve en hızlısından postayı gönderin yaklaşık 20-30 tl civarıdır. (Ertesi gün postanızın emniyete ulaşması için)

*Burası çok önemli ve birçok şüphenin giderileceğini umuyorum :)

En son Araç tescili için yatırdığınız paralarında dekontunu memur yada memureye veriyoruz.

İcra dosyasından sorumlu memur ile beraber otoparka gidip onun imzasına müteakip aracı çıkartıyoruuuuz.

O anda araca bakıp gördükleriniz harici eksik gedik bişey varmı diye bakabilirsiniz. Olması mümkün değil ama diyelimki var yedieminin başı fena ağrır. Araç otoparkta durduğu için akü sorunu veya benzin sorunu yaşayabilirsiniz. Bunları çözdüğünüzü varsayalım.

Anahtarı yoksa anahtar filan açtırdık diyelim. (Araçın cinsine göre farklılık gösteriyor ama minimum 200 tl diyebiliriz.)

* Aracı çıkarttığınız gibi hemen bi genel bakım yaptırın 150 tl ye 10bin bakımı yapıyorlar yağı suyu değişsin. İşlemleri yaparken ön önlem gibi düşünün.

Ertesi gün (Hızlı gönderiye bağlıdır.) Emniyet müdürlüğüne gidin ordan muayene için bir evrak alacaksınız.

Ardından bir aracılık hizmeti veren büroya gidip ek-1 hazırlatın yaklaşık 30TL. Daha sonra sigortasını yaptırın ortalama 800TL diyelim. Tabi bu ücret plakaya,sürücüye ve araca göre değişiklik gösterir.

Muayene ücreti aracın cinsine göre değişir biliyorsunuz zaten onu hesaba katmıyorum bilmeyenler için binek araçta

200 TL civarında olduğunu söyleyebilirim. Egzoz emisyon raporunu muayeneden önce hazırlatın 58,5TL. Tüm evrakları tekrar aracıya getirin ruhsat yoksa bi zeyilname hazırlatın (20TL)

dosyalarınızı tamamlatın. Emniyet müdürlüğüne aracıdan aldığınız eksiksiz dosyanızı teslim edin

Yeni Ruhsat harcınıda ödeyin 205TL ve ruhsatınızı çıkartın.

Artık araç borçsuz ve sizindir. (Bu işlemler minimum 3 gün sürer bilginize 2 günde yapabilirseniz baya tecrübe sahibisinizdir.)

* Bundan sonrası tamamen süprizlerle dolu olabilir şanzıman motor beyin arızalarını hesap ettik

5000 tl gibi bir rakam 60 bin tl lik bir araç için çok normaldir. Dilerseniz son olarak birde servise götürün.

şimdi aracın fiyatını belirlemek için bu kriterleri bilmeliyiz o yüzden bildiğimiz araçları satın almak daha mantıklıdır.

52 ye aracı aldık 1500 tl de özel masraf ettik dersek 53-54 yapar 3binde masraf çıkarttı diyelim araç gelir

56-57 aracıda temizledik falan 59 a satarsak 2 bin tl bize kalır. hiç masraf çıkmazsa 5 bin kalır.

hadi araç prim yaptı diyelim 6 bin kalsın. hesabınızı bu şekilde yaparsanız ihalede çıkabileceğiniz rakam belli

olur ve inanın o belirlediğiniz rakamın üzerine ihaleyi almayın o işte bir iş var deyin geri çekilin aracı çok ucuza

almanız genelde zordur ama kimsenin ihaleye girmediği araçlarda oluyormuş diyelim bizde ama inanmayın

Otoparkçılar zaten belli kişilerle samimiyet kurup bu adamlara haberi uçururlar. Araç satışına kimse girmiyorsa ya acemisinizdir yada yeni ihaleye katılan bir iki kişisinizdir yani araca bakmaya bile gerek yoktur :). bi araca en az 5 kişi teklif verir benim tecrübelerimle sabit.

* Burada bilmeniz gereken araç ihalesi esnasında konuşulan hiçbirşeyi duymayın mafyavari yani benim galerici tipli abiler olarak tabir ettiğim abiler bir kaç kişi ihaleye girerler araya alırlar ama uyanık olursanız zaten sizinle hemen yarışmayı keserler araçta arıza olduğunu söyleyen araç sahipleri... vs. kısacası hiçbirşey sizi korkutmasın.

50 tl için kazandığım ihale bana kaldığında çok şaşırmıştım satıyorum satıyorum saaaaattım dediğinde iş bitmiştir.

Ne otoparkçı araca zarar verebilir nede sizden para talep edebilir.Aksi taktirde hapis cezası mevcuttur.

Aracı alır ve çıkarsınız.

* Sakal at diyen olur oda tamamen size kalmış (Araba çalışmazsa takviye yapsınlar diye bişiler vermenizde fayda görüyorum aksi taktirde takviye yapacak birilerini aramanız lazım en az 100 tl yapar bence :)). 60 bin tl lik aracın alımı 52 bini geçmez arkadaşlar.

Ona göre dikkatli olun çok düşüğede razı olmayın borçlunun borcu da ödensin zaten amaç galerici gibi kar edip vatandaşın işini görmek. 60 bin tl lik aracıda 32 bine kimse bırakmaz

ama kalıyorsada tamamen devletin suçu diyorum çünkü süprizi bol. Ne kadar çok ihaleye giren olursa o kadar iyi fiyata araç satılır.Buda yaptığınız işin hayırlı olmasını doğurur herkez mutlu olur.

* Zamanında çok paraya sıkıştığımda bi kaç kez arabamı satmak zorunda kalmıştım galericiler 20tl lik araca direk 15tl çekerler yani araç acil zamanda para yapmaz arkadaşlar. sonrada orası burası diyip onun üzerinden de fiyat kırmaya çalışırlar. Ha tefeci ha galerici yani :) Bazı abiler bana kızabilir ama böyle... Bi keresinde aracı götürdüm avans aldım sonra parayı buldum avansı iade etmek istedim onda bile 1000tl mi almıştı galerici abimizin biri :)

Bu sebepledir ki araca fiyat belirleyin galerici abiler 3000 tl için araç satın almazlar tabi çok fazla araç almıyorlarsa bu işin süprizi çok dediğim gibi :) ama bu işi ticaret olarak yapmayan bizlerin işine yarar. Tabi bu söylediğim kriterler istanbul bursa gibi büyük şehirlerde geçerli değildir.

* Önemli uyarı ihaleye internetten teklif verilmesi teminatın internetten yatırılmasıyla zorunludur aksi taktirde

teminatı yatırsanız bile ihaleye katılamazsınız... ama paranız geri iade edilir çok sürmez.

* Dinine bağlı arkadaşlar içinde eklemek istiyorum. Haram olan çoluğun cocuğun geleceğini karizma uğruna ödenemeyecek rakamlarla bişiler satın almaktır. başkalarına borç takmaktır. İhaleden satılan malı yok pahasına satın almaktır. Eğer siz normal bir ticaret adamı gibi düşünüp hareket ederseniz o malda kimsenin ahı olamaz. Çünkü siz ihaleye girerek 1 kuruş arttırsanız o bir kuruşla kim mağdur ediliyorsa ona yarayacaktır. Belki vatandaşın borcu o bir kuruşla kapanacak ve başka bişeyleri satılmayacaktır.

Diyanet ne dedi; açık arttırmadaki en yüksek fiyat aracın bedelidir nokta. Helaldir nokta.

Ba ahlı mal yaramaz diyenler de hep galerici tipli insanlar zaten... Onlara yaramıyor zaten dimi :)

Çoğu bilgileriniz doğru olmakla birlikte;

1-)İhale teminatını fiziki ihale anında da yatırabilirsiniz illa internetten yatacak diye bir şart yok (bilecik icra müdürlüğü dışında)

2-)Aynından doğan borçlar (mtv gibi) ile ilgili genel uygulama ihale bedelinden direk icra müdürlüğünün ödemesidir. Bazı icra daireleri ise önce size ödettirir sonra ödediğiniz meblağı iade eder

3-)Aracın ihale tarihinden itibaren 1 ay süre zarfında tescili şarttır aksi taktirde 206TL ( indirim ile 150 ye geliyor) ceza ödersiniz.

4-)İhaleyi kazandıktan sonraki en önemli nokta hem icra dairesi yazısında hem de bulunduğunuz ildeki vergi dairesinde İCRA SATIŞ ŞERHİ düşürttürmektir. Aksi halde tescil işlemi yapılmaz muayeneye giremezsiniz ve aynından doğan borçlar üzerinize kalır.

5-)Kafanızda mutlaka aracın ederinin 1/5 oranında masraf belirleyin.

6-)Her yeddiemin den araç alınmaz lütfen unutmayın

7-)KASKO ANAHTAR NEDENİYLE SORUN OLMAZ ARACIM 2004MODEL VE KASKOLU

8-)Biraz insanları söz veya maddi anlamda (40-50tl gibi) onare edin bak nasıl araçları görüyorsunuz.

• Hangi ildesiniz?

• sürekli icra ihalelerine katılıyorum sorusu olana yardımcı olabilirim
  • Selam arkadaşlar Dandirik mafyalara papuç bırakacak değiliz bende en kısa zamanda ihaleye giricem yalnız konuya hakim olmam gerekiyor, öncelikle ihalede araç bize kalınca aracı otopark dan çıkarırken yediemin bizden herhangi bir park parası talep ediyormu bu arada benim baktığım tüm araçlar tuzla yedieminde da gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mf1982 -- 31 Mayıs 2017; 16:34:41 >
  • muratbakal M kullanıcısına yanıt
    Kardeşim icradan araç alan kişi aracı çıkarınca otoparka herhangi bir park ücreti ödüyormu?
  • hayır hocam otopark ücreti icra dairesi tarafından aracın satış bedelinden ödeniyor.Ama biz çıkartırken sürekli haşır neşir olduğumuz için orda çalışan kişiye 50 100 bahşiş veriyoruz.zaten icra memuru geliyor aracı size otoparkda teslim ediyor eğer otoparkcı herhangi bir sebeble sizden para talep ederse vermeyin
  • 
Sayfa: önceki 2526272829
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.