Şimdi Ara

İcra Dairesi İhalelerinden hiç araba alan var mı? (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
620
Cevap
37
Favori
385.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Otopark ücreti ihale bedelinden alinir.
    Otoparka hicbir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • c.ozan C kullanıcısına yanıt
    Kısmen dediğim gibi olmuş, biraz arttırıp almışlar :)

Araç bedelinin içinden Adalet bakanlığının tarifesi doğrultusunda olan kısmı ödeniyor.. Örnek veriyorum otomobil için yediemin günlük 10 TL istiyor, Adalet bakanlığı günlük 5.5 TL taktir etmiş.. Yediemin bir şekilde günlük 10 TL yi almanın peşinde.. Satıştan sonra günlük 10 TL'nin 5.5 TL si yasal olarak icra dairesindeki satış bedelinden gelecek fakat günlük kalan 4.5 TL yi yediemin ya alacaklı vekilinden temin edecek yada ilahe alıcısına iteleyecek.. Aracın kağıt üstünde teslim işlemi yapıldıktan sonra sonra yediemin parasını almadan aracı vermez o kalan günlük 4.5 TL'yi bir şekilde alacak, dediğim gibi bazen ihale alıcısının üstüne kaldığı bile oluyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mehesr

Otopark ücreti ihale bedelinden alinir.
    Otoparka hicbir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Hocam Merhabalar, İcradan bir araç aldınız sanırım ama bir araç alarak her şeyi tam ve düzgün biliyormuş gibi yanlış bilgiler veriyorsunuz.
    Lütfen net bilgileriniz dahilinde insanları bilgilendirin. Yada kendinizden örnekler verin.

Tutup tellaliye ücreti 100 TL demişsiniz neye göre bu miktarı belirlediniz ? ( HANGİ KANUN HANGİ YARGITAY KARARI MERAK ETTİM )
    Otopark ücretine gelince siz burdaki resmiyetini söylediniz ama her şey resmiyetteki gibi olmuyor maalesef pratikte yaşananları iletmeye çalışıyorum insanlara siz farklı farklı yönlendirmeler yapıyorsunuz..

LÜTFEN İNSANLARI DOĞRU BİR ŞEKİLDE BİLGİLENDİRELİM ..

• yeddiemin eskiden beri çıkma parça sağlar aman dikkat edin
  • thelord03 kullanıcısına yanıt
    Onlarca ihaleye girdim her seferinde tellaliye ücreti diye 100tl cikarip verdiler otoparktan birine buna mukabil 100tl diye söyledim. Siz doğrusunu bilirsiniz tabi.
    Otopark ücreti ihale bedelinden ödendi.
    455 gün icin 4550tl.
    Ben otoparka para vermedim.
    25.icra müdürü bizzat söyledi,bunun neresinde yanliş bilgilendirme var anlamadim.

• quote:

Onlarca ihaleye girdim her seferinde tellaliye ücreti diye 100tl cikarip verdiler otoparktan birine buna mukabil 100tl diye söyledim. Siz doğrusunu bilirsiniz tabi.
    Otopark ücreti ihale bedelinden ödendi.
    455 gün icin 4550tl.
    Ben otoparka para vermedim.
    25.icra müdürü bizzat söyledi,bunun neresinde yanliş bilgilendirme var anlamadim.

Tesadüfe bakın hocam bende Anadolu 25. İcra Müdürlüğünde çalışıyorum hangi müdür dedi bunu :)

Tellala harçlık olarak 100 TL verirse bilemem kanunda yeri %1 +1 TL ( yüzde bir + bir tl ) dir ..

Sizin otopark hesabına göre de günlük 10 TL ödenmiş oluyor.. Nasıl yapıyorlar bunu ? Usülsüz iş yürütülüyo böyleyse

• thelord03 kullanıcısına yanıt
    Bülent Kilic.
    Aracin meni vardi, c bölge trafikten meni kaldirirken bir kagit verdi.
    Otopark günlük 10tl 455 gün icin 4550tl yaziyodu ben kurus para vermedim.
    İslerin olmasi gereken gibi islemedigini benden iyi biliyosunuzdur. Bir kdv ile d.v hesaplatmak icin iki saat, bi tescil kagidi icin 1 saat bekledim. Valla sizin is zor ben kafayi siyiririm orda. Allah sabir versin.

• Bize hayır gelmez böyle araçtan

• Arkadaşlar vakit ayırıp bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Bir şeyi daha merak ediyorum, mezat yerinde satılan aracın fiyat bilgisi de sisteme giriliyor mu? Diğer merak ettiğim husus ise örneğin iki araç var biri 2013 diğeri 2014 model, daha yüksek modelli ve temiz olanı satılmazken aynı fiyattaki 2013 model ve bazı yerlerinde çizik ezik göçük olan satılıyor buna pek anlam veremedim, acaba bi katakulli falan mı dönüyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Live yourlife -- 24 Temmuz 2015; 12:54:18 >
  • E-satis sitesinde genellikle ihale sonucu yaziyor.
    İstanbul-Kocaeli-Yalova-Ankara-Trabzon'da onlarca ihaleye girdim.
    Sadece Kartal-Cevizli'de cocuklugumun gectigi 25 senelik semtimizin abileri tarafindan ihaleye sokulmadim. 2005 civic 14.000tl'ye, 2011 dizel doblo 13.000tl'ye verildi birilerine. Daha da ugramadim.
    Çekmeköy Kartal Sokak'daki yediemin otoparki en güveniliridir. Günde 10-15 arac ihalesi oluyor. Liste verirler, araçlari göstermekte sorun cikartmazlar.

• quote:

Bülent Kilic.
    Aracin meni vardi, c bölge trafikten meni kaldirirken bir kagit verdi.
    Otopark günlük 10tl 455 gün icin 4550tl yaziyodu ben kurus para vermedim.
    İslerin olmasi gereken gibi islemedigini benden iyi biliyosunuzdur. Bir kdv ile d.v hesaplatmak icin iki saat, bi tescil kagidi icin 1 saat bekledim. Valla sizin is zor ben kafayi siyiririm orda. Allah sabir versin.

Bülent Kılıç Müdürümüz kesinlikle usülün dışına çıkan birisi değildir hocam :) Dosya numarası varsa bizzat bi kontrol etmek isterim madem dosya bizim İcra Müdürlüğünde :)
  • Merhaba arkadaşlar,

uzun zaman önce bir ihaleye girecektim ihale başlamadan avukata telefon gelmiş satış düştü dediler ve ihaleyi açmadılar.

geçenlerdede arsa ihalesine teminatları yatırdık ihale başlamasına 1-2 dakika kala borçluı ile alacaklı anlaşıp ihale iptal oluyor.

böyle durumlarda kandırmacamı gerçekmi nasıl bilebiliriz yapılacak birşeyler oluormu acaba.

süreç ile ilgili bilgisi olupda cevap verecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim.
  • quote:

E-satis sitesinde genellikle ihale sonucu yaziyor.
    İstanbul-Kocaeli-Yalova-Ankara-Trabzon'da onlarca ihaleye girdim.
    Sadece Kartal-Cevizli'de cocuklugumun gectigi 25 senelik semtimizin abileri tarafindan ihaleye sokulmadim. 2005 civic 14.000tl'ye, 2011 dizel doblo 13.000tl'ye verildi birilerine. Daha da ugramadim.
    Çekmeköy Kartal Sokak'daki yediemin otoparki en güveniliridir. Günde 10-15 arac ihalesi oluyor. Liste verirler, araçlari göstermekte sorun cikartmazlar.

Semtinizin abileri ne diyip sokmadı sizi ihaleye?
  • arkada?lar benim merak etti?im bir ?ey var yardymcy olabilirseniz sevinirim. ?imdi adamyn borcu var diyelim icra memurlary geldi. 50 bin liralyk aracyna icra kondu. bazylary diyor ki alynan araç 50 bin tl oldu?undan dolayy borçlunun 50 bin liralyk borcu silinir. araç bankanyn olur. ve satylan aracyn parasy bankanynolur.yani ihaleye konu olan mal kaça satylyrsa satylsyn adamyn 50 bin lira borcu kesilir. do?rulu?u nedir. bilenler cevaplarsa sevinirim
  • ermanerz kullanıcısına yanıt
    araç kaça satılırsa belli bir miktar düşülür ve borcundan silinir.
  • YUCEL3443 kullanıcısına yanıt
    Öyleyse araç ucuza giderse Borçlu zarar ediyor demektir

• Uyap E satış dan verilen her teklif %90 boşunadır. Eğer teklifiniz çok düşükse hiç ümitlenmeyin zaten otoparkçı 1 TL arttırarak o aracı anında alır. Normal araç almak için ise mezat salonuna gitmek şart.
  • ermanerz kullanıcısına yanıt
    yok hocam muammen bedel var ya o yüzden belli bir bedelin altı olmuyor zaten. zarar dan kar diyor buna bankalar...
  • YUCEL3443 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam ama ben bi kaç haftadır araştırıyorum internetten verilen teklife giden araçlar var . Hemde 10 bin 15 bin altlara muhammen bedelden .... Yani sonuçta Banka'nın zerre zarar-ı yok zarar eden tamamen Borçlu ...

• uyap e satışın tek faydası vardır o da icra sitelerine para harcamamak başkada bir esprisi yoook
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.