Şimdi Ara

İ7 9700k almak vs yeni zen işlemcileri beklemek ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, uprage zamanı geldi.mevcut kullandığım i5 6500 ve b 250 gaming 5 anakartımı sattıktan sonra ortalama 4 bin bütceyle işlemci ve ankart almayı düşünüyorum.sizce i7 9700k + z390 kombinasyonunu mu yapayım yoksa 2019’da çıkması beklenen zen işlemcileri bekliyeyim mi?

Şimdilik hız aşırtma yapmayı düşünmüyorum.sistemimde kullandığım cooler master 120mm lik sıvı soğutma oc işlemi yapmadığım sürece 9700k yı soğutmada sıkıntı yaşatır mı?

Daha önceden buna benzer bir konu açıp vazgeçmiştim fakat aradan çıksın istiyorum.yardımcı olursanız sevinirim, iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amadeus_M -- 9 Aralık 2018; 19:2:40 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ocakta Zen 2 çıkmayacak sadece son kullanıcı için hazırlanan işlemcilerin mimarisi tanıtılacak, Zen 2'lerin çıkış tarihi Computex'de olacak yani Haziran başı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi No Way Out -- 9 Aralık 2018; 18:58:2 >
  • No Way Out kullanıcısına yanıt
    Tamam hocam düzeltiyorum.

• Daha zaman var fakat beklenir.

Sıfırdan gelecek yepyeni bir mimari, bir de vaad ettikleri performans değerleri yakalanırsa ortada intel diye bir şey kalmaz.

İntel'in 7 nm geçişi patladı şimdi harıl harıl 10 nm üzerinde çalışıyorlar, bilin bakalım bu acelelerinin nedeni ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 9 Aralık 2018; 20:2:47 >
  • k takısı olmayan intel 9900 + h310 anakart kombosu yapilabilir

• yolyordam35 kullanıcısına yanıt
    K'sız 9900 çıkmayacak.
  • Çok acelen yoksa zen2 leri beklesen iyi olur.En az 6-7 aylık süreden bahsediyoruz tabii.
  • Amadeus_M kullanıcısına yanıt
    İ5 6500 ü degiştirmek için sebep nedir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ces2019'da sızdırılan tablolara yakın değerler sunarsa AMD kesinlikle haziranı bekle derim. Ama sızdırılan tablolara uzak değerler sunarsa AMD Ces2019'da 9700k alıp geçebilirsin. Ayrıca bana sorarsan Ces2019'da AMD sadece üstü kapalı bilgiler verecek frekans hızlarına,çekirdek ölçeklendirmelerine single core,thread performanslarına değinmeyecekler sadece şu kadar şu kadar performans artışı olacak diyecekler 1-2 cinebench,blender sonucu atıp kaçacaklar sızdırılan tabloda hype çıkacak çünkü AMD nin o tabloda ki değerleri veremeyeceğinden ziyade o fiyat aralığında ve o watt değerleriyle o frekansta işlemcileri sunabilmek bence imkansıza yakın.

• wolwes kullanıcısına yanıt
    fx ler döneminde günümüz ryzenler de imkansız geliyordu..
  • Kesinlikle zaten yorumumun başında da bana kalırsa demiştim,son cümlemde de belirttim AMD nin yapamayacağından falan değil söz konusu intelde olsa aynı şeyi söylerdim sızdırılan tabloda ki fiyat aralığını çekirdek ölçeklendirmesini ve güç tüketimini yakalamak muazzam bir başarı olur r5 2600 lü sistemimi de direk r5 3600x e yükseltirim ve verdiğim hiç bir kuruştan dolayı da pişmanlık duymam. Ama önce sızdırılan tablo gerçek olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Aralık 2018; 22:6:51 >
    hocam bahsettiğiniz tablo nerede merak ettim
  • Hocam normalde al geç derdim ama yeni Ryzenler hakkındaki sızıntı çok iddialı bekle derim.

Bekleyemeyecek isen 9700K bayağı uzun gider.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AMD taş FX serisi buldozerden başlar yeni seri gelecek toz duman kamçı deri fetiş muhabbetleri hepside mantar olur

Zen 2 mantar bile olsa 7nm ile bu tabiki iyi işlemciler olacak ama bekle bekle nereye kadar düne kadar Zenleri beklediler şimdi Zen 2 yarın Zen3 derken ömür biter al kullan kafana göre bir işlemci araba almiyosun sonuçta 1+2bin TL link işlemci epi topu

• DüşünenÇocuk32 D kullanıcısına yanıt
    Adored TV nin sızdırdığı şu tablodan bahsediyorum bütün forumlar bununla çalkalanıyor geçmişte yerinde sızıntılar,tahminler yapmıştı bu kanal o yüzden bu kadar dikkate alındı bu tablo ancak Adored TV dışında şuan için hiçbir kaynak,kanal bu tabloyu onaylamadı bu bilgi,tablo bize de sızdı,geldi demedi yani bu tablo sahte çıkarsa herkes Adored TV nin yalancısıyız diyecek.

İ7 9700k almak vs yeni zen işlemcileri beklemek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wolwes -- 9 Aralık 2018; 22:4:24 >

• Şahsi fikrim boşu boşuna bekleme. Hayal kırıklığı büyük olabilir. Tabi sana kalmış istersen bekle.

dediğin gibi çok iddalı bir tablo çok ucuk olmaz bence gerçek olsa ama efsane olurdu
  • 9700K ve Z390 kombinasyonu gayet başarılı bir kombinasyon. Kendim de kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım ve uzun süre kullanabilirsiniz. Tek düşündüren 120mm'lik bir soğutucuyla oyunlarda biraz ısı sorunu yaşayabilirsiniz.
  • Onu bunu beklerken paran pul oluyor. Bütcen bu gün varsa hemen ne yapacaksan yap benim fikrim.

Ayrıca zen 2 çıkar çıkmaz üstüne atlamak da mantıksız. En az 1 yıl beklemek gerek.

Ryzen 1'ler gibi olmasın sonra.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.