Şimdi Ara

i30 gdi elite manuel vs yeni focus 1.6 trend x

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce konu açmıştım arkadaşlar limit 50.000 tlhttp://forum.donanimhaber.com/m_104482662/f_//tm.htm#10455

astra ,civic ,leon, golf eliyerek focus ve i30 arasında kaldım arkadaşlar .Focus yeni kasa sıfır almaya çalışıcam ,i30 da 2. el olucak . i30 a kullanıcı yorumları , vs olarak daha yakınım focus biraz firma arabası izlenimi veriyor bana ama kalitesinden şüphem yok . i30 da cam tavanla ve dolulukla daha bir mutlu olucakmışım gibi geliyor .Birde 2010-2012 mazda hb hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

• İ30 al oyna hocam keyif alirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

İ30 al oyna hocam keyif alirsin.

Gidişat onu gösteriyor hocam ilk arabam olucak nasip ise
  • i30 kesinlikle hocam :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • FOCUS sürüş keyfi ve kalite olarak çok daha üstün.
  • bizim hoca aldı i30 yakıtından agladı 2 ayda... 100 km yol gidip 45 50 tl benzin verince acı koyar... al focusu tak tüpü oh mis
  • quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

FOCUS sürüş keyfi ve kalite olarak çok daha üstün.

hocam djital klima olmayışı 4 havya yastığı oluşu ,jantların göze hoş gelmemesi beni düşündürüyor. Focusu alırsam soru işaretleri ile alıcam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kozlowski -- 16 Nisan 2015; 16:41:47 >
  • kozlowski K kullanıcısına yanıt
    i30 iyi araç hocam...yakıt olarak da çok üzmeyeceğini tahmin ediyorum...
  • Donanım, malzeme kalitesi, daha güçlü motor, bu yüzden i30.

Sıfır olsun, lpgye uyumlu olsun, donanımı bana yeter, i30 kadar iyi gitmesin, virajlara yapışsın hayvan gibi yol tutsun diyorsanız Focus.

Ama benim tercihim i30 olurdu, gerçekten güzel araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: eko33

bizim hoca aldı i30 yakıtından agladı 2 ayda... 100 km yol gidip 45 50 tl benzin verince acı koyar... al focusu tak tüpü oh mis

Hocam izmirde H.sonları kullanıcam aracı yakıt önemli değil,tüplü araçta istemiyorum . haftada bir bir yere gidicem 30 lira yerine 50 ye gideyim önemli değil benim için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Donanım, malzeme kalitesi, daha güçlü motor, bu yüzden i30.

Sıfır olsun, lpgye uyumlu olsun, donanımı bana yeter, i30 kadar iyi gitmesin, virajlara yapışsın hayvan gibi yol tutsun diyorsanız Focus.

Hocam focusun yol tutuşunun iyi olduğunu herkes söylüyor ama bu demek değilki i30 yol tutmuyor ,haksızmıyım ? leon da esp olduğu halde sürekli arka tarafı bırakıyormuş , o yüzden eledim mesela .
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozlowski

quote:

Orijinalden alıntı: Abstraction

Donanım, malzeme kalitesi, daha güçlü motor, bu yüzden i30.

Hocam focusun yol tutuşunun iyi olduğunu herkes söylüyor ama bu demek değilki i30 yol tutmuyor ,haksızmıyım ? leon da esp olduğu halde sürekli arka tarafı bırakıyormuş , o yüzden eledim mesela .

Tabii ki haklısınız hocam yol tutuş konusu biraz da araçtan ne beklediğinize bağlı, Focus 3 ile 160la viraja girince arabada gram güvensizlik hissi yoktu, Leon ile aynı platformda yer alan kardeşi Octavia'yı kullanıyorum 140la girdiğim virajda arabanın arkasını hissediyorum. Ama sadece denemek için o hız ile bir kere girmiştim, arabanın tepkisini gördüm ve birdaha çok ani bir durum olmadığı takdirde o hızla viraja girmeyi düşünmüyorum, 125 km ile girdiğimde sıkıntı yoktu

i30'un yol tutuşu konusunda bilgi veremeyeceğim.

• Teşekkür ederim cvplarınız için 2-3 hafta içinde alıcam aracı her iki aracında içine binicem galeriye gidip ,daha hiç gezmedim ,şuan için bütçeyi ayarlıyorum .
  • Focus LPG uyumlu, i30 değil . Taktırmaya çalışsanız bile dizel parasına geliyor diye biliyorum. Ama ben olsam yine de i30 alırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: iade

Focus LPG uyumlu, i30 değil . Taktırmaya çalışsanız bile dizel parasına geliyor diye biliyorum. Ama ben olsam yine de i30 alırdım

focus ta alsam tüpsüz binicem hocam . Gezmek için araç istiyorum işe gidip gelmicem.
  • kozlowski K kullanıcısına yanıt
    Benim tercihim i30 dan yana olurdu zira elite paket anahtarsız giriş ve çalıştırma, panoramik cam tavan, elektrikli sürücü koltuğu v.s gibi d sınıfına kafa tutarcasına gırtlak dolu bir araç... Focus trend-x de bir o kadar boş bir araç, tabi sıfır olması bir nebze akıl karıştırmıyor değil ancak i 30 sizi gerçekten memnun edecek bir araçtır, üstüne üstlük 5 yıl garanti.

Ayrıca hocam lpg istemiyorum demişsiniz ancak aklınızda bulunsun gdi gibi direkt enjeksiyonlu motorlar için uyumlu LPG kiti bulunmakta ancak fiyatı normal sıralı sistemlere göre biraz yüksek (3500-4000 TL). Benimde önümüzdeki yılın başında evin borcu bitiyor o zamana kadar peşinat denkleştirebilirsem i 30 almayı düşünüyorum...

• i30'u kullanmak kısmet olmadı ancak içerisini showroom'da inceledim oldukça beğendim ayrıca i30 hakkında çok olumlu yorumlar duydum.
  • İ30 iyi hoş ama benzilisi üzmez demişler. Ben daha 11 12 litreden aşşağı yakan i30 benzinli gormedim. Bence dizel olmali ki dizeli bile normal dizellere gore cok yakiyo ama illede i30 olacaksa ikinci eli dusunup dizel almak en mantiklisi. focus makyajli kasa ve titanium degilse kesinlikle i30 dizel.

• i30manuelleri fazla yakmiyor diye biliyorum ama emin degilim bir arastirin derim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Chervolet al hem daha konforlu hem daha uygun.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.