Şimdi Ara

VW CC almak üzereyim DSG aklimi karıştırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
125
Cevap
1
Favori
21.525
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Uzun zamandir istedigim bir araçtı VW CC.
    Birkac sorum var degerli goruslerinize ihtiyacim var.

- Su an bende dizel Passat var fakat yilda 10bin km anca yaptigim icin benzinliye gecmek istiyorum.Benzinli bir arac almak mantik li midir bu sartlar dogrultusunda?
    - CC sahipleri varsa aracin sevmediginiz yonleri nelerdir? Ve sehirici ne tüketiyor?
    - Sahibindende bir arac sahibi DSG nin 7 yil garanti kapsaminda oldugunu söyledi asli varmi bunun
    - CC ye sizce hangi renk daha fazla yakışıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam 1 hafta önce sıfır km passat aldım 1.4 tsi dsg
    İstanbul şehir içi şuan 8 lt. Araç daha rodaj döneminde
    Dahada düşer

Dsg büyük bir konfor. Adamlar onbinlerce araç satıyor boşver DSG yi kötüleyenleri. Her araç arıza verir DSG yi kötleyenlerin çoğu vw sahibi değil hayranlık duydukları markayı kötülüyorlar çsmur at. İlk çıkan DSGlerde bi takım problemler yaşanmıştır ama 3 yıldır sıkıntı yok
    B8 kasa çok güzel bu ara
  • metalik mavi cc tek gecerim

• 2012 1.4 TSI DSG Ankara 10 litre.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba0392

2012 1.4 TSI DSG Ankara 10 litre.

Ortalama hız ve kullanim tarziniz nasil hocam

• fat304h kullanıcısına yanıt
    Hocam araba abimin ben bir kere kullandım alındığı gün. Kendisi evde işe işten eve ev iş arası yakın yani standart kullanım diyelim.

• Maceraya girmeyin derim

Kafanizi agritmayacak sanzimani sorunsuz araçlara bakın mesela yeni aisin sanzimanli insigna Mondeo talisman

• quote:

Orijinalden alıntı: highgen

Maceraya girmeyin derim

Kafanizi agritmayacak sanzimani sorunsuz araçlara bakın mesela yeni aisin sanzimanli insigna Mondeo talisman

Tek korkum DSG tek tesellim servis bakımlı garantisi devam eden bir arax bulmam veya iyi niyet garantisi kapsamina giren bir arac. O zaman cuzi miktarlara hallediliyor

• Kafanızın karışması gayet normal çünki DSG demek risk demektir..

• Merhaba,

Yakın arkadaşım da var. 2015 model 1.4 TSI DSG 30 binde geçen ay aldı siyah renk. Konya içinde orta sertlikte kullanımda 14 litre yakıyor. Vites daima D de spor moda almaya cesaret edemedik yakıttan dolayı Normal kullanımda da rahat 9 litre yakar daha aşağısı zor. Uzun yolda kullanmadığım için yorum yapamayacağım.

Benim görüşüm; kapı çıtasız olduğu için 140 dan sonra rüzgar sesi kendini belli ediyor.
    Gaz pedalında kick down için tırnak yok hoşuma gitti bu özellik. Şuan aklıma bunlar geldi.

Hali hazırda önceden fazla miktarda para ödeyerek alınmış dizel aracınız var. Marş yaptıktan sonra 1 2 kilometreden uzun kullanıyorsanız aracı bence satıp üstüne para ekleyip CC almaya gerek yok. Modelini bilmediğim için söylüyorum. B8 kasa CC ye baya benziyor B7 de öyle kötü değil

Hayırlısı olsun.

• pi10 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar,

Bende Konyadayım yas itibariyle Passat bana biraz ağır kaçıyor.2012 1.6TDI Manuel comfortline aracım. Ben gayet memnunum özellikle yakitindan.

Ben 1.4tsi icin gozumu karartip 11lt yi gözden cikardim ama 14 cok cok cok fazla..

• fat304h kullanıcısına yanıt
    Hangi güzergah da kullanacağınız da önemli. Buralı değilim yabancıyım şöyle tarif edeyim; Bosna tarafında kullanım ile Meram-Akyokuş tarafında kullanım fark ettirir. 14 litre de dediğim gibi sert kullanım. Tabiki bence de çok 1.4 motor araca, ben şirket aracı 2.4 kuru dizel pikap kullanıyordum o kadar bile yakmıyordu. Ancak sakin kullanımda kağnı gibi olmadan 9 10 litrenin altına inmesi zor gibi görünüyor onuda ekleyim (Golf e şehir içi 5 litre benzin yaktıran arkadaşlar var belki onlar biraz indirebilir.) Ayrıca CC de pek genç hissettirmiyor yani sportif de durmuyor belki renginden olabilir ama

• Hocam 1 hafta önce sıfır km passat aldım 1.4 tsi dsg
    İstanbul şehir içi şuan 8 lt. Araç daha rodaj döneminde
    Dahada düşer

Dsg büyük bir konfor. Adamlar onbinlerce araç satıyor boşver DSG yi kötüleyenleri. Her araç arıza verir DSG yi kötleyenlerin çoğu vw sahibi değil hayranlık duydukları markayı kötülüyorlar çsmur at. İlk çıkan DSGlerde bi takım problemler yaşanmıştır ama 3 yıldır sıkıntı yok
    B8 kasa çok güzel bu ara

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi reallist55 -- 24 Ocak 2016; 18:30:01 >
  • 20-25 bin kmdir arkadaşım kullanıyor... hem yolcu hem sürücü olarak bayağı bindim bu araca...

Ankarada şehiriçi 10 lt civarı yakıyor...

araç daha 40bin ancak titremeler başladı, servise göre 10-15 bin içinde kavrama değişecekmiş, doğuş 600 lira civarı tutacağını söylemiş ancak anladığım kadarı ile kavrama değişiminin net fiyatı bu değil yani 5 sene sonra araç garanti kapsamından çıkınca çok daha büyük rakamlar istenecek..

aracın konforu, tasarımı ve performansı güzel...

hatta benzinli olması dışında fiyatına göre gerçekten çok iyi seçenek...

Ama 'ah o dsg' diyorum...
    şanzımanın titreme yapmaya başlamadan önceki o yumuşak geçişleri, vites değişimindeki inanılmaz hız ve 7 ilerinin hem per formans hem de tüketime katkısı harika!

Kavramayı bitirip durmasa cidden efsane olacakmış...

son olarak uzun vadeli kullanacaksam almam ama heves geçirip satacaksam alır binerim...

• Garantili bulup garantisini uzatabilecekseniz eğer, dsg bence alınır. çıkacak her türlü sorunda servis size çözüm sunacaktır zaten. Garanti bitimi aracı ister satarsınız, isterseniz devam edersiniz.

Dizel-benzin konusunda gelince, bende sizin durumdayım bir nebze ama içinde bulunduğum duruma göre dizel daha ekonomik. Yıllık 10 bin km civarı (10 binden az değil) yapıyorum, 1.2 tsi ve 1.3 dizel (mevcut kullandığım aracın motoru 1.3 dizel) maliyet tablosu çıkardım. Benzinde çıkan hesaba göre fazladan verdiğim yakıt parasına dizel araç kullanırken ki yaptığım tasarrufa istinaden kasko ve trafik sigortası yaptırabiliyorum. Bu yüzden dizele devam dedim. 2. el alınan araçta dizel benzin amorti etme olayı bence saçma bir hesaptan öte değil. Hele dizel lt fiyatı bu seviyelere kadar inmişken bence kesinlikle dizel devam edilmeli. Bunlar benim gözlemlerim ve hesaplarım sonucu çıkan sonuçlardır. Sadece beni bağlar. Başkası çıkıpta "-dizel motora fazladan para veriyorsun o parayı benzinde yakıt parası yaparım." diyenler uzak dursun bu yorumdan.

• Bosna yolunda 14 litre yaktırmak için bayağı kasmak lazım. Ben kiralık Fluence'e 4 litre yaktırıyordum ki kiralık dizel POLO'ya kaç yaktırdığımı hiç söylemiyim. Konya Türkiye'de en az yakıt yakılabilecek şehir. Dizel hiç düşünmezdim Konya'da olsam :)
  • reallist55 kullanıcısına yanıt
    Dayı daha 10 gün önce Mondeo'mu Passat'mı diye konu açmıştın ne ara bu kadar fanatik oldun

• Arkadaşımda var. Bagajında yağ tenekesiyle dolaşıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baba0392 kullanıcısına yanıt
    Aracın iyi niyete girmesi için en az 100 tane Vw yi öven mesaj atmak gerekiyor forumlarda :( Başka da aklıma birşey gelmiyor şimdilik
  • hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Bosna tarafında yakmadı zaten 14 litreyi Dediğim gibi tam tersi istikamette Akyokuş-Meram taraflarında bu değerleri gördüm.

• benim akrabada var cc, yakıt tüketiminden konforundan çok memnunlar, 2 yıl oldu alalı dsg sorunu yaşanmadı daha, kmsi 40bin civarlarında
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.