Şimdi Ara

Hyundai i20 1.4 MPI Otomatik Alımı Hk (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
137
Cevap
1
Favori
52.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kisa sure kiralama olarak geldi bir yakinima çok yakiyor diye şikayet ediyordu.

Ha benim diyecegim farkli biraz b sinifi bir araca donanimina kanip da sifir diye 66 bin lira vermem.Bu paraya c sinifi arac alinabilir.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-elagance-443038071/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 28 Mayıs 2017; 23:41:17 >
  • 10.13 litre çok fazla. Taksi ile giderin hocam o 10000 kmyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: shankssan

10.13 litre çok fazla. Taksi ile giderin hocam o 10000 kmyi

Yıllık 2000 - 3000 km ş. dışı tatili de mi taksi ile yapayım hocam??? Saçma sapan yorumlar yapmayalım. Burada benim gibi almak üzere kararsız kalan insanları aydınlatmak için bilgi topluyoruz.
  • Millet çok atıp tutmuş hocam. Ankara'da yaşıyorum 8,8 civarı yakıyor.
  • Tam otom. 4 vitesli 1.6 motorlu polo var eşimde. 13 lt altını görmedik henüz :)

Allahtan ara sıra kullanıyor

Tam otom.araçların makus talihi.

Bende passat var 7-7.5 arası yakıyo ama DSG olduğu için

Atmosferik motor ve tam otom. bi araç 13 lt altını zor görür. Uzun yolda belki 10 lt filan yakar
  • hocam lpgsiz şehir içi ağırlıklı kullanacaksanız bayiye söyleyin incir ağacını adrese ücretsiz kargoluyorlar ocağınıza dikmek için

lpg takın olmadı dizel bakın

şehir içi 50kr yakın tüketimi olur

20kr oynasa lpg veya dizelle

30.000km kullanıp satsanız 6.000tl eder

bunun yarısına lpg takabilir veya 72.000 bandına çıkabilirsiniz fiyatta

hatta

o verdiğiniz 6.000tl farkı da satarken daha az hissedeceksiniz 4.000tl cebinizde kalacak

o 4.000 tl ile neler yapılır hesaplamayalım gece gece

donanımhaber ölücüler derneği sundu
  • 208 düşünür müsünüz? 1.2 vti 82 hp etg5(güncellenmiş hali) Ankara'da rahat trafikte 5-5.5 arası yakıt tüketimim var.
  • gruplarda i20 9-10 litre arası yakıyor 13 litre yakan çok nadirdir gaz pedalına abanıyordur muhtemelen.

Çift kavramalılarda 7-8 arası yaksa 2 litre için tam otomatik ve i20 ağır basıyor açıkcası.

Fiesta ve i20 arasında kalan birisi olarak yazıyorum.
  • Şaka mı bu fiyatlar yahu. Ben aynı arabayı style +pan 1.4 otomatik 2015 şubatında 47bine aldım.

Ayrıca size tavsiyem cam tavan almama yönünde olur. Ben aldım pişmanım. Soğukta daha soğuk, sıcakta daha sıcak. Trim sesinden geçilmiyor araba. Ben 2.5 yıldır kullanıyorum ankarada. 9500 kmde daha ama araba resmen eskidi. Bu kadar özenerek kullandığım otomobilden bu kadar fazla trim sesi gelmesi beni kahrediyor. Süspansiyonları çok sert ve kalitesiz olduğunu düşünüyorum. Tok bir sertlik değil, yoldaki 1 santimetrelik bozukluğu hissedebilirim.

Cam tavan artık kendi dilini konuşuyor. 5 kere Ata ve Altınsoy servislerine gittik, ben kaç kere silikon spreyle işlem yaptım ama nafile. Tekrar düşünün, diyorum bu arabayı alırken. Motor şanzıman uzun ömürlü olabilir ama verimli değil. Ben ibiza tsi ile arasınde kalmıştım. Tasarımdan i20 aldım, ve her zaman ara ara keşke diyorum... arabamı seviyorum, yakıtı benim için sorun değil zaten ama şu trim sesleri beni o kadar soğuttu ki...

• Geçen yaz yakın bir arkadaşım sıfır aldı. Lt bilmiyorum ama Batıkent-Çankaya arası 600km yapabiliyorlardı bir depoyla. Birkaç ay önce tüp taktırdılar çok mutlular.
  • Aynısından var. Tam aile arabası ama çok yakıyor. Yakıt tüketimi dışında iyi araba.
  • Lpg düşünmeyeni benzinli +tam otomatik ikilisi üzer.

2.el dizel ya da turbo benzin çift kavrama ikilisine dönün derim.
  • Hocam aman diyim sakın alma.Arkadasim bu aracin ayni donanim otomatigini kullaniyor araca benzin yetistiremiyorum dedi.13 lt yaktığını söyledi.Bende tucson var bunun kadar yakmiyor sehir içinde
  • Araç hakkında tek negatif yön yakıtı olucaktır bunu bir düşünün.Şanzımanı yüzünden o da
  • 4 ileri otomatik full paket olanını kullandım Allah belasını versin. Uzun yolda sıfır trafik sıfır dur kalk hız sabitleyiciyi 70-80 arası ayarladım 8,5 litrenin altına hiçbir şekilde düşmedi. Dümdüz yol. He bunun haricinde bebek gibi çok güzel arabaydı.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    2. El ne olduğu belirsiz 4 yıllık araba ile sıfır araba kıyaslanabilir mi acaba? Size sadece şunu öneriyorum. Bu c sınıfı dediğiniz araba ve i20 ile ikisinde de otoban Ä çıkın ve 110 km de seyahat edin. Civic de Kulaklarınız uğultu içimde kalırken i20 de bu sesin yarısı bile olmadığını fark edeceksiniz.
  • sevozgur kullanıcısına yanıt
    Orada civic sadece tek bir örnek oda kullanıcının istekleri doğrultusunda yani vitesi tam otomatik cvt si yüzünden yazdım.Yani Adama alternatif sunuyorum 20 bin km de araç baktırır içine sinerse alır sinmez ise almaz da sana noluyor onu anlamadım.

Civic de babamın malı değil sonuçta ama bu fiyata motor olsun vites olsun sorunsuz diye geçen cvt bu araç var.illa klasik 4 ileri otomatik & benzinli araç alırsa parayı yakıta harcayacağına üstüne de koyabilir o vakit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 29 Mayıs 2017; 8:52:12 >
  • O kadar kafam karıştı ki i20 nin yakıt tüketimi ş.içi 8 lt ile 13 lt arası gidip geldi mesajlarda
  • lpg önerenler olmuş ancak sıfır alacak ve fabrika çıkış garantili lpg hyundai de yok sanırsam. Araç görünüm olarak modern, iç mekan genişliği sınıfı için yeterli ancak yakıt tüketimi olarak şirketten bir abimiz kullanıyor 1.4 otomatik alınalı 5 ay oldu istanbulda şehir içi trafikte 11 12 lt civarı yakıyor. Klasik sabah akşam işe git gel durumu. Bence sıfır takıntınız yoksa o fiyatlara düşük kilometreli dizel otomatik bakabilirsiniz. Dsg şanzıman hakkında çok fazla bilgim yok sadece haftalık kiralık araçlarda( leon 1.6 tdi dsg) kullandım bir kaç kez gayet keyifliydi sürüş olarak ama bakım durumları farklı olabilir ki insanı en çok üzen ve zorlayan pahalı bakımlardır arabadan soğutur. Benim size tavsiyem 1.6 benzin lpg honda civiclere, leon 1.6 tdi dsg, rapid spaceback dsg lere bakabiliriniz.kullanım,konfor ve kalite olarak i20 den iyiler. Düşük km olanları ( 10 - 20 k arası ). Şuan kullandığım araç chevrolet aveo 1.3d ltz manuel.

• metay51 kullanıcısına yanıt
    clio,
    ibiza,
    fabia,
    swift,
    208
    c3,
    baleno,
    attrage,
    fiesta,
    hatta sandero stepway bakın,

çıtayı biraz yükseltirseniz aynı fiyata 2. el
    leon,
    308,
    c4,
    focus,
    egea,
    pulsar
    corolla bile bulursunuz.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.