Yarbay
09 Eylül 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 96 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Şu bildirim konusunu halledin artık. Sonra incelerim diye gördüğüm konuyu favoriye ekliyorum. Hem konu için hem de tüm favori konular için bildirimler kapalı ama sürekli bildirim geliyor. Popüler bir konuyu favoriye attıysam yandım. 2 dakikada bir bildirim geliyor. @gun @Citizen

Eve giriş seviyesi bir sinema sistemi kurmak istiyorum.
Avr olarak Sony dh520 alıcam %99. Sony xe9005 tv’um var. Tek kumandayla kontrol için en uygun bu avr’yi alabiliyorum.

Set olarak bulabildiklerim;

Jamo e350
Pioneer s-esr2-lr
Pure Acoustics av799 (f:250w, c. ve s. 150w sanırım avr için çok yüksek kaçıyor.)
Quadral Quintas 500 (bu da pure acoustics gibi yüksek Watt değerlerine sahip.)

Gibi setler buldum ama ne kadar iyiler hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum.

Ayrı ayrı da alabilirim ama bulduğum hoparlörlerin birbiriyle ne kadar uyumlu olduğu hakkında en ufak bir fikrim yok. Benim için en önemlisi center açıkçası apartmanda oturduğumuz için gece izlerken sesi çok açamıyoruz ve center çok zayıf kalıyor.(daha önce edifier s550’yi salonda kullanmıştım.)

Bulabildiğim center’lar;

Bose vcs-10 center
B&W CC6
Canton av700 center
Dali sc7 center
Focal sib xl center
Heco victa 101
Technics sb-c500
B&w lcr 60 s3 (kafamda center’a ayırdığım bütçeyi aşıyor ama değecekse surround’ları sonra alırım.)

Bulabildiğim surround ya da front olabileceğini düşündüğüm hoparlörler;

B&W lm1
Jbl ti-400
Magnat vector 22
Pioneer sh-520-v-w
Polk audio rt3
Sony ss-f6000p kolonlar
Sony ss-mf-450h
Technics sb-t100
Wharfedale programme 2180

Set ya da parça olarak hangilerini alırsam uyumlu olur bilmiyorum o sebeple bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bütçem 1200 civarı ama birazcık daha zorlayabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Edit:Kablo olarakta elimde kabeldirect 2x2.5mm ofc kablo mevcut. Forumda bazı konularda kablonun bazı hoparlörleri çöp yaptığı yazılmış.
Arkadaşlar merhaba.
Önümüzdeki ay 60-65" bir tv alacağım eve. Televizyonu genelde annem izliyor aslında survivor yani.
Ben sadece netflix uygulamasını kullanıyorum ve arada bir denk gelirse maç izliyorum o kadar.
100hz olsun şöyle olsun böyle olsun derken 2 model belirledim. Aslında 6-7 bin lira vermek istemiyorum televizyona ama yapacak bir şey yok.

LG 65UH850V
SONY 65XD8505 (65XD7505'te olabilir çok bir farkları yoksa.)

Hangisini almak daha mantıklı? Sizin önerebileceğiniz bir model var mı?
Televizyon conax modül ile kullanılacak. Şuan ki tv'miz LG 42la620s kanal geçiş hızları bundan yavaşı yoktur umarım. :)
.
Merhaba arkadaşlar.
i5 4670k + h115i
Msi z87 gd65 gaming

Sistem 4.5Ghz 1.27V'ta
Intel burn test, Aida64 kararlılık testi, occt hepsinde stabil ama prime95 5 dakika olmadan ya mavi ekran veriyor ya da kitlenip kalıyor bilgisayar.

En önemlisi testlerde en fazla 4421Mhz görebiliyorum ve işlemci 1.288V çekiyor görünüyor CPUz programından.
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim teşekkürler.
Merhaba arkadaşlar..
Son 5 yıldır uydunet kullanıcısıyım. Yalnız 1 hafta önce TTNET'ten borç kağıdı geldi. 06.12.2010 tarihinde kapattırdığım aboneliğimden 2011/01 ay'a ait fatura borcu çıkarmışlar.
Aboneliği kapattırdıktan sonra fatura yollamaya devam ettiği için ben o zaman 20.01.2011 tarihinde "Borcu yoktur." kağıdı almıştım. Borç kağıdı eve gelince onu buldum. İyi ki atmamışım.
TTNET müşteri hizmetlerini aradım durumu bildirdim ve şikayet kaydı oluşturdular. Kaydı oluşturduktan 5 dakika sonra bi bayan aradı. Açıkçası o birimde niye çalıştığıda belli hiç konuşmama müsade etmemeye çalışıyor.
Elimde böyle bir belge varsa onlara fakslamamı aksi takdirde borcu ödemem gerektiği tarzda arka arkaya cümleler kurdu temsilci. Bende açıkçası biraz sinirlendim ve faksla filan uğraşamam isterseniz icraya verin dedim.
Borcu ödemeyi düşünmüyorum. İcraya verirlerse avukatım aracılığıyla bende karşı dava açıcam tam prosedürü bilmiyorum.
Buraya yazmamda ki amaç aboneliğini iptal ettiren arkadaşlar kesinlikle "Borcu yoktur." belgesi alsınlar. Şirket kumpası öyle güzel kurmuş ki 5 yıl sonra yolluyor borcu birde lütfetmişler %100 faiz indirimiyle ödeyin diyorlar.
Merhaba arkadaşlar..
Bugün yarın Iphone 6 almayı planlıyorum..
Yalnız "brightstar" çıkışlı cihazların garanti durumu nedir acaba?
Eskiden kendi servisi bakıyormuş filan ama sanırım artık hepsine Apple bakmaya başlamış..
Bu konu hakkında bilgisi olan var mı?
Yani şimdi ben brightstar çıkışlı cihazı aldım diyelim garantilik bir durumda direk Apple'a verebiliyor muyum cihazı?
Merhaba arkadaşlar..
Dün nvidia driver güncellemesi yüklendikten sonra bilgisayar açılmamaya başladı..
Güvenli modda açılıyor fakat normal açmaya çalıştığımda Windows başlatılıyor yazan ekranda klavye ışıkları yanıp söndükten sonra kitleniyor..
Prefecth klasörünü sildim, chkdsk yaptım, güvenli modda son yüklenen driver'ı sildim, oc'luydu makine default yaptım vs birçok şey denedim ama nafile..
Internet'te araştırdım fazla bilgi yok benim yaptıklarım genelde herkes format demiş..
Yediğim yok o yüzden hdd'yi sökmekle uğraşmak istemiyorum..
Yardımlarınızı bekliyorum..
Merhaba arkadaşlar..
Bir akrabam için pc toplamam lazım..
Herşey dahil max 1700-1750 lira olması gerekiyor..
Monitör 19" lcd olması yeterli..
Eskisi gibi takip etmediğim için size danışayım dedim..
Sistemle kesinlikle O.C. yapılmayacak..
Kasa görüntüsünün pek bir önemi yok..
Tek istenen örneğin Crysis 3'ü kasmadan çalıştırabilmesi..
Ben şöyle bir şey çıkardım..

AMD FX X6 6300 303TL
MSI 970A-G46 AMD 970///GIGABYTE 970A-DS3 AMD 970///ASUS M5A97 LE R2.0 AMD 970 Ortalama 203TL
2 x PATRIOT 8GB GAMER II DDR3 1333MHZ 278TL
ASUS GTX650TI BOOST DIRECTCUII 382TL
SEAGATE 3.5" 1TB BARRACUDA 158TL

Böyle 1324TL geriye 400TL gibi bir rakam kalıyor ki daha monitör, kasa, güç kaynağı eksik..
Haliyle bazı arkadaşlar soracak neden 16GB ram vs. diye sebebi şu alacağımız kişi 17 yaşında genç bir arkadaşımız ve ailesi söz dinletemiyor pek birilerinden duymuş böyle olacak diye.. Core i7 filanda istiyordu fakat ben biraz konuştum ancak bu kadar düşürebildim..
Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler..
forum ölmüş silinebilir..
Hakkında
Meslek: Mühendis.
İlgi Alanları: Teknoloji.
Forum İkinci El İmzası:
ANKARA

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.436
İkinci El Bölümü Mesajları: 936
Konularının görüntülenme sayısı: 288.053 (Bu ay: 872)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 169 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.