Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1278. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir (1 Mobil) - 9 Masaüstü1 Mobil
5 sn
32.937
Cevap
125
Favori
2.789.952
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12761277127812791280
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ustad_10

Dizel getz icin hangi yakiti onerirsiniz,, tum firmalar reklam uzerine reklam yapiyor, bildigim yakiti devamli degistirmek motora zarar veriyor,, en ise yarar yakit hangisidir sizce.

kullandığım en iyi yakıt po nun yakıtıydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss480

2006 hyundai getz 1.4 dohc isofix varmı yokmu nolur bir cevap ve var ise ve mümkünse fotolu bir cevap, ben yok biliyorum sahibindende ilanlara bakıyorum yarıs var diyor yarısı yok diyor ufaklığa oto koltuğu alıcam öğrenmem lazım.

benim bildiğim isofix girişi yokki, kitapçığında anlamadığım birşeyler anlatıyor o yüzden foto mümkünmü demiştim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55
    quote:

Orijinalden alıntı: mustiwrc
    quote:

Şimdi servisi aradım servis 15.000 de bir değiştirin dedi ama...güvensem mi ki..
    Ayrıca bu aracın jant kapağını sordum tanesine 118yl dedi servis :) Dışarda bulan eden var mı bu kapakları değiştirsek arkadaşlar

Aracı performanslı kullandıysan 15.000'i bekleme derim ben. Zaten yaz da geliyor. Ben de değiştireli 12.000 km oldu ama yakında değiştirmeyi planlıyorum :))
    Aracı yeni aldığımda ben de fiyat sormuştum. Kore'den geldiği için 110 tl demişlerdi. Ben de 15 liraya Era kapağı aldım :D Kötü durmadı. Merak eden olursa fotoğraf ekleyebilirim. Aksesuarcılarda satılan kapakları tavsiye etmem. Hem bijonla sıkılmazlar hem de ilk temasta çıt diye kırılırlar. Era kapaklarını almadan önce denedim. Baya esnekler :D

üstad varsa foto iyi olur. Ben de servise sordum 110 tl dediler. Nette de bulamadım..Era kapağı nereden aldın bu arada :) Bir de bu yeni i10, i20 bunların kapakları uymaz mı acaba yahu

Era kapağını servisten aldım. i10 ve i20'nin 14 jant olduğu sürece uyması lazım. Deneyerek alabilirsin. Ben bir tane ödünç alıp, yedek lastikte denemiştim. Ondan sonra almıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustiwrc -- 4 Mayıs 2013; 0:15:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: vatansever20

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Orijinalden alıntı: vatansever20

quote:

Orijinalden alıntı: josh-r

arkadaşlar bende aranıza katılmayı düşünüyorum ilk arabam olucak.
    2006 bir getz buldum.
    85000 km de
    1.5 CRDi Comfort modeli
    4 SİLİNDİRLİ DİZEL 1.5CRDİ 16V
    fiyat olarak ta 17.500 tl
    sizce fiyatı nasıl yada alınırmı teşekkürler şimdiden..

2010 model 1.4 benzin + tüp 39.000 km de 1 gr boya dahi yok ve degişensiz nasıl cıktıysa fabrikadan araç o şekilde 21.500 tl ye bırakcam en son düşünen arkadaşlar varsa pm atabilir. şehir içi 25 kr şehir dışı 20 kr yakıyor denendi.

donanımı ne aracın

startmıdır abs varmıdır

start

inşallah satılır

biraz abartı para

22650ye sunrooflu dizel için anlaştık 75000de 2009 model

senin araçta abs bile yok sanırım

arabam 21500 tl ye satıldı arkadaşlar arabayı bilen temizini bulan kaçırmıyor ne kadar temizlik o kadar paradır bu işler her zaman böyle ilerlemiştir ve ilerleyecektir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kabde

arkadaşlar sizinde yakıt tüketiminiz bendeki kadar fazla mı ?
    1,4 benzinli getz sahibiyim ve yakıt tüketim göstergesinde 5.6 lt gösterirken 7,3 tüketim oluyor.
    hız olarak 100 ü geçmiyorum ve genelde 100 km lik yol gidiyorum, duraksama yapmadan.
    acep sorun kullanımımda mı yoksa araçta mı ?

ekranda gösterilen yakıt tüketiminin çok sağlıklı olduğunu sanmıyorum. sanki bazen takılıp kalıyor. ben aklıma geldikçe sıfırlıyorum. yakıt konusunda ise aniden hızlanmadan kaçınarak 5.vites 85-90 km hızla denermisiniz? 2500-2700 aralığında vites değişerek.

Arkadaşım çok büyük bir arıza olmadığı sürece yol bilgisayarı yanlış göstermez. Takılıp kalmasının nedeni, anlık değil de ortalama yakıtı göstermesidir. Belli periyotlarda sıfırlamazsan, son değişiklikler ortalamayı fazla etkilemez. Yani 1 aylık ortalaman 7 litre ise ve 1 aydır sıfırlamadıysan, 1-2 günde 6 litre yakman o ortalamayı fazla değiştirmez. Dikkat ettiysen, ilk sıfırlamada tüketim değeri çok hızlı değişir.
    Her yakıt alımında veya belli kilometrelerde sıfırlarsan daha sağlıklı bir veri elde edebilirsin.
    Umarım anlatabilmişimdir :))

• quote:

quote:

2006 hyundai getz 1.4 dohc isofix varmı yokmu nolur bir cevap ve var ise ve mümkünse fotolu bir cevap, ben yok biliyorum sahibindende ilanlara bakıyorum yarıs var diyor yarısı yok diyor ufaklığa oto koltuğu alıcam öğrenmem lazım.

benim bildiğim isofix girişi yokki, kitapçığında anlamadığım birşeyler anlatıyor o yüzden foto mümkünmü demiştim :(

aracımı satmasaydım resim çeker koyardım şöyle izah edeyim o vakit sol arka koltuğun (şoför arkası) sırtkısmı ile oturma yeri arasına elinizi sokun orada 2 adet kanca olduğunu göreceksiniz onlar isofix bağlantılarıdır koltuğunuzu o demirlere takacaksınız

• quote:

quote:

quote:

quote:

Şimdi servisi aradım servis 15.000 de bir değiştirin dedi ama...güvensem mi ki..
    Ayrıca bu aracın jant kapağını sordum tanesine 118yl dedi servis :) Dışarda bulan eden var mı bu kapakları değiştirsek arkadaşlar

Aracı performanslı kullandıysan 15.000'i bekleme derim ben. Zaten yaz da geliyor. Ben de değiştireli 12.000 km oldu ama yakında değiştirmeyi planlıyorum :))
    Aracı yeni aldığımda ben de fiyat sormuştum. Kore'den geldiği için 110 tl demişlerdi. Ben de 15 liraya Era kapağı aldım :D Kötü durmadı. Merak eden olursa fotoğraf ekleyebilirim. Aksesuarcılarda satılan kapakları tavsiye etmem. Hem bijonla sıkılmazlar hem de ilk temasta çıt diye kırılırlar. Era kapaklarını almadan önce denedim. Baya esnekler :D

üstad varsa foto iyi olur. Ben de servise sordum 110 tl dediler. Nette de bulamadım..Era kapağı nereden aldın bu arada :) Bir de bu yeni i10, i20 bunların kapakları uymaz mı acaba yahu

Era kapağını servisten aldım. i10 ve i20'nin 14 jant olduğu sürece uyması lazım. Deneyerek alabilirsin. Ben bir tane ödünç alıp, yedek lastikte denemiştim. Ondan sonra almıştım.

Zaten Getz kapağına da benziyor bence de harika olmuş.Ben de servisi arayıp sorayım o zaman Era kapağı ne kadar. Siz 4ünü 60 a almıştınız değil mi ? Bu arada hangi servis

• Arkadaşlar bugün başımız hiç istemediğimiz bir olay geldi. Arkadaşın Getz aracına binmiştim.2010 model VGT dizel. Araç 68binden..

Olay şu , yolda giderken ne kadar yakıyor diye nasıl hesapladığımı sordu.Bende depoda mazotu görene kadar fullediğimi sonra tekrar görene kadar fulletip o şekilde yaptığımı söyledim..Yaklaşık 200km uzun yol gidecektik.Neyse bu muhabbet geçmeden 10 km önce opette arabayı normal fulletmiştik. Sonra az ilerdeki Akpette çekip ağzına kadar fulletmek istedik...

Salak pompacı araca kurşunsuz benzin koymuş. Neyseki depo full olduğundan ancak 2.8lt benzin alabildi.SOnra otomatik attı pompa. Hemen işyeri sahibini çağırdık, depo full olduğu için sıkıntı olmaz bundan önce de böyle bir olay yaşadık sorun olmadı dedi. 2 adet Mazot katkısı da ekledi depoya. Üstüne ağzına kadar fulletti. Yaklaşık 4 lt daha aldı zaten araç salla sallaya...

Yakınlarda usta da yoktu..Ne yapacağımızı şaşırdık, neyse aracı çalıştırdık ve hemen eve geldik.Arkadaşı morali bozuldu benim de.Ben sebep oldum biraz da...

Sorum şu : Sizce sıkıntı olur mu ? Full deponun üstüne 2.5lt benzin ne gibi sıkıntılar açar ?

Araç normal çalıştı şimdilik sorun yok gibi....

• quote:

Arkadaşlar bugün başımız hiç istemediğimiz bir olay geldi. Arkadaşın Getz aracına binmiştim.2010 model VGT dizel. Araç 68binden..

Olay şu , yolda giderken ne kadar yakıyor diye nasıl hesapladığımı sordu.Bende depoda mazotu görene kadar fullediğimi sonra tekrar görene kadar fulletip o şekilde yaptığımı söyledim..Yaklaşık 200km uzun yol gidecektik.Neyse bu muhabbet geçmeden 10 km önce opette arabayı normal fulletmiştik. Sonra az ilerdeki Akpette çekip ağzına kadar fulletmek istedik...

Salak pompacı araca kurşunsuz benzin koymuş. Neyseki depo full olduğundan ancak 2.8lt benzin alabildi.SOnra otomatik attı pompa. Hemen işyeri sahibini çağırdık, depo full olduğu için sıkıntı olmaz bundan önce de böyle bir olay yaşadık sorun olmadı dedi. 2 adet Mazot katkısı da ekledi depoya. Üstüne ağzına kadar fulletti. Yaklaşık 4 lt daha aldı zaten araç salla sallaya...

Yakınlarda usta da yoktu..Ne yapacağımızı şaşırdık, neyse aracı çalıştırdık ve hemen eve geldik.Arkadaşı morali bozuldu benim de.Ben sebep oldum biraz da...

Sorum şu : Sizce sıkıntı olur mu ? Full deponun üstüne 2.5lt benzin ne gibi sıkıntılar açar ?

birşey olmaz mazot biraz incelmiştir.fazla olmadığı için sorun olacağını zannetmem.

• quote:

Orijinalden alıntı: JETDEVRİYE

quote:

Arkadaşlar bugün başımız hiç istemediğimiz bir olay geldi. Arkadaşın Getz aracına binmiştim.2010 model VGT dizel. Araç 68binden..

birşey olmaz mazot biraz incelmiştir.fazla olmadığı için sorun olacağını zannetmem.

Geçmiş olsun umarım sorun oluşmaz.

Fakat bu durum için iyimser yaklaşamayacağım. İlerleyen zamanlarda sıkıntı oluşabilir. Arkadaşımın megane2 sinde yaşamıştı bu olayı. Benzin konduğunu farketmediler birkaç km sonra araç yolda kaldı.

Keşke kontağa basmadan depoyu boşaltmalarını isteseymişsiniz. Ama usta yok diyorsunuz.

Ayrıca umarım 2.5 lt yakıt aldığınıza dair fişinizi almışsınızdır.

Akarayakıt istasyonlarının bu gibi durumlar için sigortası var.

Araca zarar gelirse tüm enjektör sistem vs. değişimini serviste yaptırıp faturayı akaryakıt istasyonuna gönderirsiniz. Elinizde fiş varsa.

• Araçla 900 km yol yaptık bugün.Depo çeyreğe kadar inince tekrar fulledik bir sorun yok bakalım...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Zaten Getz kapağına da benziyor bence de harika olmuş.Ben de servisi arayıp sorayım o zaman Era kapağı ne kadar. Siz 4ünü 60 a almıştınız değil mi ? Bu arada hangi servis

Teşekkür ederim. Evet 60 lira tutmuştu 4'ü. Bayraktar Otomotiv Yenibosna'dan almıştım.
    Levent Sanayi'de Hyundai parçacısı var. Oraya da sormak lazım aslında. Jant kapağını bilmem ama pahalı parçalarda baya fark ediyor.
    Eğer fiyat sormak isteyen olursa iletişim bilgilerini özelden yazabilirim. Burdan yazdığımda reklama giriyo galiba :)

• quote:

Araçla 900 km yol yaptık bugün.Depo çeyreğe kadar inince tekrar fulledik bir sorun yok bakalım...

geçmiş olsun
    eskıler der ara sıra dızele bıraz benzın katmak ıyı olur dıye
    temızlık yapıyormuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • haftasonu 375 km yol yaptım.
    ve benzini tekrar doldurdum 6,1 lt çıktı.
    bu 375 km yolun ilk 150 km si hiç durmadan ortalama 98 km hız ile idi.
    sonrasında marş aç kapa lar oldu 4-5 kez.
    ardından yine 100 km durmadan yol yaptım.
    sonrasında kestirme diye bir yola girdim, yol uzun çıktı ve ilk gidişe göre oldukça virajlıydı çokça vitesle debriyajla oynadım.
    böyle de bir 80 km yol gittim.

sonuç 6,1 lt yakıt.
    klima açıktı.
    bu normal mi acaba.
  • Arkadaşlar 66.000 de olan 2006 model, sis farlı, boyasız kazasız, absli, hava yastıklı, otomatik kapı ve camlı, ısıtmalı yan ve arka aynalı 1.5 vgt Getz 'mi kaça satmalıyım sizce ? Kendim 20.000'e almıştım.Eşim kullanamıyor düz vites diye :(

Araçla beraber 3 ay önce alıp servisinde taktırdığım Pioneer teybi, 10 gün önce 100 liraya aldığım nano teknolojik koltuk kılıflarını ve 2ay kullandığım Lassa kar lastiklerini de veririm alan kişiye...

Hiç satmak istemiyorum aslında ama hatun da bastırıyor.Arkadaşlar samimi olarak sizce kaç yazmalıyım fiyatına. Yakıtı çok iyi arabanın. Daha geçen Adana'ya gittim geldim 1600 km yol yaptım kmde 185 kuruş yaktı...Arabanın bugüne kadar bütün bakımları kendi servisi olan Ordu-Kayahan otomotivde yapıldı. Aracın hala kaskosu da var.

Nette sağlam araba bulmak zor aslında.Ben 21000 tl yazacağım. Gerçekten aracın hastası bi alıcı bulursam 20.500e veririm.Ama aşşağısına vermem sanırım.

• quote:

haftasonu 375 km yol yaptım.
    sonrasında kestirme diye bir yola girdim, yol uzun çıktı ve ilk gidişe göre oldukça virajlıydı çokça vitesle debriyajla oynadım.

sonuç 6,1 lt yakıt.
    klima açıktı.
    bu normal mi acaba.

bende acemiyim ama bence değerler iyi. daha tecrübelilere danışmak isterseniz
    http://forum.donanimhaber.com/m_9206057/tm.htm burada epeydir konu dönüyor

• dizel getz'e hangi marka yağ koyuyorsunuz,10w40 veya 5w30 mu koyuyorsunuz.yada 5w40 mı?
  • İstanbulda servisler 10-40'lık yağ kullanıyor diye duymuştum. 105,000 km bakımında (arabayı aldıktan sonra ilk yaptırdığım bakım) kullanma klavuzuna bakarak ve nette biraz araştırarak castrol 10-40'lık yağ almıştım. 106,500 km de hyundai-kia özel servisine arabayı gösterdiğimde usta motordan fazla ses geliyor ne yağ koydurdun dedi, 10-40'lık yağ kalın, 5-30 koyalım motoru zorlamaz ses azalır daha iyi olur dedi. 5-30 mobil yağ koydu. Özel servis ustasına ne kadar güvenilir bilmiyorum.
    Bundan sonra 5-30'luk yağ kullanırım.
  • Yakın zamanda polen filtresini değiştiren var mı?

Fanlar çok az üflüyor artık, polen filtresini kendim değiştirmek istiyorum. Bakıma da daha 2-3 ay var.

Nasıl değiştirileceğini gösteren fotoğraflı yazılar okudum ama torpido kapağını çıkartamadım bir türlü. Zorlayarak tırnakları kırmak istemedim, bir taktiği vardır diye düşünüyorum.

Yardımcı olursanız sevinirim.
  • quote:

quote:

haftasonu 375 km yol yaptım.

sonuç 6,1 lt yakıt.
    klima açıktı.
    bu normal mi acaba.

bende acemiyim ama bence değerler iyi. daha tecrübelilere danışmak isterseniz
    http://forum.donanimhaber.com/m_9206057/tm.htm burada epeydir konu dönüyor

teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 12761277127812791280
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.