Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1276. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 90binde 2007 model VGT CRDİ Getz en fazla ne kadar eder dostlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayacan

quote:

Orijinalden alıntı: JackDaniels

quote:

Arkadaslar bir sorum olacak aramizda aracina yalitim yaptiran var mi acaba? 2010 dan beri getz kullaniyorum surekli sehirler arasi gitmesemde yilda 28bin kilometre yol yapiyorum az degil sonucta. Ses benim icin onemli bir kriter +80 cok rahatsiz edici oluyor, verilen para belirli miktar oldugu icin haliyle konfor ve ozellik pek beklemesem de su ses olayi canimi sikiyor.. aracim 1.3 gls

ne kadar izolasyon yapsanda araç havaleli olduğu için rüzgar sesi yapacaktır diye düşünüyorum

belki iyi bi lastikle yol sesi kesilir ama rüzgar sesi zor gibi

Sorun sadece ruzgar sesi degil ki, motor sesi var belki ilave yalitimlarla motorun sesinin iceri girmemesi durumu olabilir mi diye soruyorum, ruzgar sesinin caresi dediginiz gibi yok.

Geçmiş sayfalarda yine 1.3 gls sahibi başka bir arkadaş ta uzun yolda motor sesinden yakınıyordu.Anladıgım kadarıyla motor hacmi düşük kaldıgından yüksek hızlarda daha yüksek devir gerektirdiginden tabi ses te yükselmiş oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

quote:

quote:

Arkadaslar bir sorum olacak aramizda aracina yalitim yaptiran var mi acaba? 2010 dan beri getz kullaniyorum surekli sehirler arasi gitmesemde yilda 28bin kilometre yol yapiyorum az degil sonucta. Ses benim icin onemli bir kriter +80 cok rahatsiz edici oluyor, verilen para belirli miktar oldugu icin haliyle konfor ve ozellik pek beklemesem de su ses olayi canimi sikiyor.. aracim 1.3 gls

ne kadar izolasyon yapsanda araç havaleli olduğu için rüzgar sesi yapacaktır diye düşünüyorum

Sorun sadece ruzgar sesi degil ki, motor sesi var belki ilave yalitimlarla motorun sesinin iceri girmemesi durumu olabilir mi diye soruyorum, ruzgar sesinin caresi dediginiz gibi yok.

Geçmiş sayfalarda yine 1.3 gls sahibi başka bir arkadaş ta uzun yolda motor sesinden yakınıyordu.Anladıgım kadarıyla motor hacmi düşük kaldıgından yüksek hızlarda daha yüksek devir gerektirdiginden tabi ses te yükselmiş oluyor.

Aynen oyle, uretirken abartip fazla sehirli bir otomobil yapmislar :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mnr980

✖Öylesine yok
    ✔Ölesiye!
    ✖Pazara kadar yok
    ✔Mezara kadar!
    ✖Sadece bugün yok
    ✔Sonsuza dek FENERBAHÇE!

bitti.....

• quote:

✖Öylesine yok
    ✔Ölesiye!
    ✖Pazara kadar yok
    ✔Mezara kadar!
    ✖Sadece bugün yok
    ✔Sonsuza dek FENERBAHÇE!

bitti.....

Teşekkürler Fenerbahçe M...

• quote:

✖Öylesine yok
    ✔Ölesiye!
    ✖Pazara kadar yok
    ✔Mezara kadar!
    ✖Sadece bugün yok
    ✔Sonsuza dek FENERBAHÇE!

bitti.....

kardeşim öncelikle tebrikler
    sanıyorum dizel getz sahibisiniz
    ben de 2007 dizel getz düşünüyorum
    90binde buldum 1.5 VGT CRDİ
    19500 istiyor satıcı ama pazarlıkla 19a çekerim herhalde
    aracın iyi ve kötü yönleri nelerdir?
    tavsiye eder misin?
    fiyat nasıl?
    teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: opxito

quote:

quote:

quote:

1.3 getzlerin vites aralıkları oldukça kısa. araç şehir içi pratik olması için tasarlanmış. vites aralarının kısa olması çabuk hızlanmasını sağlıyor, ancak 75kmde 5. vites istiyor araç. haliyle 100km/h ile giderken devir saati 3.000 d/dk. görüyor, motor bağırıyor, yakıt tüketimi artıyor. keşke 5. vites dişlisini biraz daha uzun yapsalarmış, ya da 6 ileri şanzumanda olabilir di

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 26 Nisan 2013; 14:50:43 >

• @mrdemirel
    merhaba bendede 2006 vgt var şu an 114binde orjinal bir araç
    bende alalı mayıs 3 te 1 yıl olucak
    bu süre zarfından 2 kez yağ bakımı ve arka ıkı amartüsörlerı degiştirdim geçen ay 2 adette lastık aldım.
    masrafsız bır araç çok keyıflı hızlanması tatmınkar bağajı malüm kuçuk (büyük aileysen çok zorlar)
    içi geniş ve feraf isitması sogutması mükenmel
    yakıt konusunda ben performansılı kullandıgımdan (dayanamıyorum) şehır içi 6,5-7 lt şehır dışı 5,5-6 lt yakıyor
    trger i zincır oldugundan kafan rahat
    anlıyacagın mazotunu koy yagına suyuna bak yolda bırakmaz

alacagın aracı ıyıce kontrol ettır orjinal olursa 10 numara olur ama boyaya hafif hasara takılma
    turbosuda çok önemli.
    fiyat 19bın makul
    ben 17500 aldım o zaman 17bıne rahat alınabılıyordu ama temız ve orjına buldugumdan 500 aramadım.
    benım aldıgım bayı getz ı peynır ekmek gıbı satıyor gelen 5 gun galerıde durmuyor hasarlı hasarsız satılıyor
    eyer yakıtta ekonomı ıstıyorsan 1,4 lpg de dusunebılırsın ama vgt nın verdıgı performansı alamassın ben oto yolda 170 dayayım dakıkalarca gıdebılıyor hafıfı eyımde 200 bıle gorebıldım araçta zorlanma yok.

+ bu arada hayırlı cumalar arkadaşlar
    bugün aracımın sgortasını yenilettım
    gecen yıl aksgortadan 300 tl yapılmışmıtı bu yıl ak sgrta 346 tl teklıf verdı
    dıer fırmalardan 950 tlye kadar trafık sgortası teklıfı aldım
    en uygun axa dan geldı teklıf 275 tl (milliyetcı davrandım ama mecbur yaptırdım dıerlerıde hep yabancı fırma)
    kredı kartınada 12 ye böldü sgortamı yenılemış olduk,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

@mrdemirel
    merhaba bendede 2006 vgt var şu an 114binde orjinal bir araç
    bende alalı mayıs 3 te 1 yıl olucak
    bu süre zarfından 2 kez yağ bakımı ve arka ıkı amartüsörlerı degiştirdim geçen ay 2 adette lastık aldım.
    masrafsız bır araç çok keyıflı hızlanması tatmınkar bağajı malüm kuçuk (büyük aileysen çok zorlar)
    içi geniş ve feraf isitması sogutması mükenmel
    yakıt konusunda ben performansılı kullandıgımdan (dayanamıyorum) şehır içi 6,5-7 lt şehır dışı 5,5-6 lt yakıyor
    trger i zincır oldugundan kafan rahat
    anlıyacagın mazotunu koy yagına suyuna bak yolda bırakmaz

alacagın aracı ıyıce kontrol ettır orjinal olursa 10 numara olur ama boyaya hafif hasara takılma
    turbosuda çok önemli.
    fiyat 19bın makul
    ben 17500 aldım o zaman 17bıne rahat alınabılıyordu ama temız ve orjına buldugumdan 500 aramadım.
    benım aldıgım bayı getz ı peynır ekmek gıbı satıyor gelen 5 gun galerıde durmuyor hasarlı hasarsız satılıyor
    eyer yakıtta ekonomı ıstıyorsan 1,4 lpg de dusunebılırsın ama vgt nın verdıgı performansı alamassın ben oto yolda 170 dayayım dakıkalarca gıdebılıyor hafıfı eyımde 200 bıle gorebıldım araçta zorlanma yok.

+ bu arada hayırlı cumalar arkadaşlar
    bugün aracımın sgortasını yenilettım
    gecen yıl aksgortadan 300 tl yapılmışmıtı bu yıl ak sgrta 346 tl teklıf verdı
    dıer fırmalardan 950 tlye kadar trafık sgortası teklıfı aldım
    en uygun axa dan geldı teklıf 275 tl (milliyetcı davrandım ama mecbur yaptırdım dıerlerıde hep yabancı fırma)
    kredı kartınada 12 ye böldü sgortamı yenılemış olduk,

eyvallah
    temizini bul al diyorsun kısaca
    peki uzun yolda rahat mıdır?
    tabi ki C sınıfı konforu beklemiyorum ama
    çok yorar mı sürücüyü, arkada oturanı falan.
    karsa döneceğimden ısıtmasının iyi olmasına da sevindim

• yazin 3bin km uzak yol yaptim yorulmadim. arka koltuklarinda seyahattede sikinti yok.
    al kardesim pisman olmazsin.

• @Mnr980 ilgine teşekkür ederim...
  • Bende getzi tavsiye ederim.2007 model vgt motor 35.000km'deki arabayı 20 bin tl ye almıştım.Yağını suyunu değiştirdim başka bir masrafım olmadı.Yakıt konusunda da performanslı bir araç olduğu için biraz fazla yakıyor ama verdiği keyif bambaşka.Motor sesini içeriye vermesi de az zaten müzik açıksa belli bile olmuyor..Yani bu fiyata alınabilecek iyi bir araç bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schering -- 26 Nisan 2013; 22:55:33 >
  • 19000 tl bandında alınacak bende tek araç VGT getz...Basttım mı roket gibi gidiyor..Ben de Samsun Adana yaptım. 8 saatte gittim ve hiç yormadı..Aracın tek eksiği Cruse Control.. Bu araba ile Trafik ışıkları resmen Drag havası katıyor insana..Ayağının altındaki gücü hissettiriyor. Bende 2006 vgt sahibiyim. 57000de aldım kasımda şuan 66.000de..İnan satarsam yine getz alırım. Fiesta kullandım, bunun yanında kağnı gibi geldi bana.Hızlanma konusunda getz sınıfında lider.
  • selamın aleyküm hayırlı sabahlar

Arkadaşlar sizden ricam 2004 model getz arabamın genel bakımını yaptırabileceğim kaliteli, dürüst ve hizmeti iyi olan bir yetkili servis biliyor musunuz?
    paylaşırsanız sevinirim teşk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi borfer -- 27 Nisan 2013; 7:13:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

19000 tl bandında alınacak bende tek araç VGT getz...Basttım mı roket gibi gidiyor..Ben de Samsun Adana yaptım. 8 saatte gittim ve hiç yormadı..Aracın tek eksiği Cruse Control.. Bu araba ile Trafik ışıkları resmen Drag havası katıyor insana..Ayağının altındaki gücü hissettiriyor. Bende 2006 vgt sahibiyim. 57000de aldım kasımda şuan 66.000de..İnan satarsam yine getz alırım. Fiesta kullandım, bunun yanında kağnı gibi geldi bana.Hızlanma konusunda getz sınıfında lider.

Teşekkürler
    Galiba dizel getz alacağım

• model olarak hangisi tercih edilmeli?
    1.5 CRDI Classic
    1.5 CRDi GL Active
    1.5 CRDi GL Cool
    1.5 VGT
    model yılı hangi tarihten sonra olmalı?
    2007 2008 2009 ....
    km ne kadar olmalı?
    yani
    100bini ya da başka bir değeri geçmesin dediğiniz bir limit var mı?

Çok Teşekkür Ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

model olarak hangisi tercih edilmeli?
    1.5 CRDI Classic
    1.5 CRDi GL Active
    1.5 CRDi GL Cool
    1.5 VGT
    2007 2008 2009 ....
    km ne kadar olmalı?
    yani

Çok Teşekkür Ederim.

1.5vgt 110bg lik ve abs olan modellere bak. Malum hızlanmak kadar durabilmekte önemli. Ben olsam 50bini geçmemiş modellere bakarım
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyvahnecdet

model olarak hangisi tercih edilmeli?
    1.5 CRDI Classic
    1.5 CRDi GL Active
    1.5 CRDi GL Cool
    1.5 VGT
    2007 2008 2009 ....
    km ne kadar olmalı?
    yani

Çok Teşekkür Ederim.
    edit...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 27 Nisan 2013; 11:09:13 >
  • Arkadaşlar 1.5 vgt aracımın en son bakımını 57,500 de yaptırmıştım servisinde. Yağ da değişmişti. Şimdi 66000e geldi.Yağ değiştirmem gerekiyor mu..Bİr dahaki bakıma 72000de gel demişlerdi.Acaba bizim arabaların yağı kaç binde değişiyor.ve sizce ne almalıyım yağ olarak.Servis shell kullanmıştı. (10w-30)
  • 
Sayfa: önceki 12741275127612771278
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.