Şimdi Ara

██ HYUNDAI GETZ KULÜBÜ ██ (1277. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
32.938
Cevap
125
Favori
2.789.868
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi servisi aradım servis 15.000 de bir değiştirin dedi ama...güvensem mi ki..
    Ayrıca bu aracın jant kapağını sordum tanesine 118yl dedi servis :) Dışarda bulan eden var mı bu kapakları değiştirsek arkadaşlar
  • Selamlar,

Nisan/2012 102,000 km de aldığım getz tam bir sene sonra bugün 112,500 km oldu.

Araba almadan önce aylık ortalama 600-650 km yaparım, yıllık 6-7,000 km'yi geçmem diyordum ama araba olunca yerinde duramıyormuş insan :)
    Daha fazla km yapardık da zaman ve para ayırmadık :)

Arabadam bi ara gaz kesme gibi bir sorun yaşattı bana. Düzelsin diye manifolt temizliği yaptırmıştım, sorun gidermede pek işe yaramadı ama çekiş gücünü artırdı. 1-2 ay içinde kendi kendine düzeldi sonra. Tahminim başka istasyondan aldığım yakıtın kötü olması olabilir diye düşünüyorum, yoksa niye kendi kendine düzelsin.

Arabamdan bagajı hariç çok memnunum, sürüşü çok keyifli, görüş açısı güzel, kalkışı hızlanışı çok iyi, kırmızı ışıkta önde bekliyorsam daha bi güzel oluyor kalkış :)

Özellikle bebek olduktan sonra çok küçük gelmeye başladı.

Pek istemesem de 4-5 ay sonra getzi satıp accent era'ya geçiş yapabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrdemirel

fiyat çok mu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-memurdan-hatasiz-full-orjinal-49-binde-1.5-vgt-dizel-getz-121077947/detay/

senin bütçe nedir. Telefondan girdiğim için ayrıntı göremiyorum ilanda. 110luk model mi,abs varmı. Satıcı ile görüş, 500falan indirebilir. Acil demiş. Km orj. ise alınabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

fiyat çok mu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-acil-memurdan-hatasiz-full-orjinal-49-binde-1.5-vgt-dizel-getz-121077947/detay/

senin bütçe nedir. Telefondan girdiğim için ayrıntı göremiyorum ilanda. 110luk model mi,abs varmı. Satıcı ile görüş, 500falan indirebilir. Acil demiş. Km orj. ise alınabilir.

Ilk aracim ilk soforlugum olacak ondan ufak tefek birsey bakiyorum
    Dolaşa dolasa getze geldim. Butceyi de 15ten 20ye cektim
    Ama kimisi memnun kimisi degil aractan. Tam karar veriyorum. Kafam tekrar karışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar yeni 2006, Hyundai Getz 1.5 VGT aldım.ses sistemi döşettirmek istemiştim.Fakat ne elektrikciler ne de sistemi kuracak olan teypci aküden içeri nasıl kablo çekeceklerini bulamadılar.En kolay yolu nedir bu işin? Bi yol gösterin lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: 06emre1989

arkadaşlar yeni 2006, Hyundai Getz 1.5 VGT aldım.ses sistemi döşettirmek istemiştim.Fakat ne elektrikciler ne de sistemi kuracak olan teypci aküden içeri nasıl kablo çekeceklerini bulamadılar.En kolay yolu nedir bu işin? Bi yol gösterin lütfen

hayirli olsun
    kaca aldin duru nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ortmen55

Arkadaşlar 1.5 vgt aracımın en son bakımını 57,500 de yaptırmıştım servisinde. Yağ da değişmişti. Şimdi 66000e geldi.Yağ değiştirmem gerekiyor mu..Bİr dahaki bakıma 72000de gel demişlerdi.Acaba bizim arabaların yağı kaç binde değişiyor.ve sizce ne almalıyım yağ olarak.Servis shell kullanmıştı. (10w-30)

15000 km de bir değiştirin bir sene olduysa da yine değiştirin der kitabı. yağ konusunda önerim yok, bu güne kadar servis ne yedirdiyse yedim.
  • quote:

19000 tl bandında alınacak bende tek araç VGT getz...Basttım mı roket gibi gidiyor..Ben de Samsun Adana yaptım. 8 saatte gittim ve hiç yormadı..Aracın tek eksiği Cruse Control.. Bu araba ile Trafik ışıkları resmen Drag havası katıyor insana..Ayağının altındaki gücü hissettiriyor. Bende 2006 vgt sahibiyim. 57000de aldım kasımda şuan 66.000de..İnan satarsam yine getz alırım. Fiesta kullandım, bunun yanında kağnı gibi geldi bana.Hızlanma konusunda getz sınıfında lider.

quote:

fiyat çok mu?
    http://www.sahibinden.c...l-getz-121077947/detay/

Ben bu donanım paketlerini anlayamıyorum. Ya tahmin ettiğim gibi panjur sonradan değişmiş ya da bu siyah panjur diğer modellerde de kullanıldı.
    İlandaki araca "full paket" demiş. Ama 110 beygiri seçmemiş. Aynalar ve kapı kolları gövde rengi, panjur değil. Bir bilen varsa açıklasın lütfen :))

quote:

Şimdi servisi aradım servis 15.000 de bir değiştirin dedi ama...güvensem mi ki..
    Ayrıca bu aracın jant kapağını sordum tanesine 118yl dedi servis :) Dışarda bulan eden var mı bu kapakları değiştirsek arkadaşlar

Aracı performanslı kullandıysan 15.000'i bekleme derim ben. Zaten yaz da geliyor. Ben de değiştireli 12.000 km oldu ama yakında değiştirmeyi planlıyorum :))
    Aracı yeni aldığımda ben de fiyat sormuştum. Kore'den geldiği için 110 tl demişlerdi. Ben de 15 liraya Era kapağı aldım :D Kötü durmadı. Merak eden olursa fotoğraf ekleyebilirim. Aksesuarcılarda satılan kapakları tavsiye etmem. Hem bijonla sıkılmazlar hem de ilk temasta çıt diye kırılırlar. Era kapaklarını almadan önce denedim. Baya esnekler :D

• işe giderken Sabah Aydınlı civarında sis vardı
    Sis lambalarını yaktım
    vardıktan sonra kapamayı unuttum
    Akşam 8 de kapıyı açınca eyvah dedim
    Akü bitmiş kontağı çevirince çalışmadı.
    Bekçi arkadaşla vurdurma yaptık çalıştı.
    Akü zarar görmüş müdür acaba
    3,5 yıldır 30 bin km yol yaptım, akü değiştirmedim, çalıştırmada sorunum yok

Siz de benim gibi açık unutmayın sakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TiSKE

işe giderken Sabah Aydınlı civarında sis vardı
    Sis lambalarını yaktım
    vardıktan sonra kapamayı unuttum
    Akşam 8 de kapıyı açınca eyvah dedim
    Akü bitmiş kontağı çevirince çalışmadı.
    Bekçi arkadaşla vurdurma yaptık çalıştı.
    Akü zarar görmüş müdür acaba
    3,5 yıldır 30 bin km yol yaptım, akü değiştirmedim, çalıştırmada sorunum yok

Siz de benim gibi açık unutmayın sakın.

kontağı kapattığında park ve iç tavan aydınlatması dışında hiç bir ışık çalıştıramazsın. Senin sisler nasl açık kalmış. Akünün zayıfladığını hissedersen şarja ver, 1gün sonra alırsın. Akün kaliteliyse daha kullanman lazım bence, orjinal aküsü bende 6yıl 65000km gitmişti.
  • aracım 53000 de dizel.Carbon clean yaptırmama gerek var mıdır size?
  • quote:

Orijinalden alıntı: schering

aracım 53000 de dizel.Carbon clean yaptırmama gerek var mıdır size?

Eğer titiz biriysen yaptırmanda fayda var. Mazot kalitesi 2-3 yıl önce daha da kötüydü. İllaki biraz kurum oluşmuştur. Dyno testine sokup, performansta düşüş olup olmadığını o şeklide de anlayabilirsin. Test fazla bi para tutmuyo bildiğim kadarıyla.
  • Dizel getz icin hangi yakiti onerirsiniz,, tum firmalar reklam uzerine reklam yapiyor, bildigim yakiti devamli degistirmek motora zarar veriyor,, en ise yarar yakit hangisidir sizce.

• quote:

Orijinalden alıntı: mustiwrc

quote:

19000 tl bandında alınacak bende tek araç VGT getz...Basttım mı roket gibi gidiyor..Ben de Samsun Adana yaptım. 8 saatte gittim ve hiç yormadı..Aracın tek eksiği Cruse Control.. Bu araba ile Trafik ışıkları resmen Drag havası katıyor insana..Ayağının altındaki gücü hissettiriyor. Bende 2006 vgt sahibiyim. 57000de aldım kasımda şuan 66.000de..İnan satarsam yine getz alırım. Fiesta kullandım, bunun yanında kağnı gibi geldi bana.Hızlanma konusunda getz sınıfında lider.

quote:

fiyat çok mu?
    http://www.sahibinden.c...l-getz-121077947/detay/

Ben bu donanım paketlerini anlayamıyorum. Ya tahmin ettiğim gibi panjur sonradan değişmiş ya da bu siyah panjur diğer modellerde de kullanıldı.
    İlandaki araca "full paket" demiş. Ama 110 beygiri seçmemiş. Aynalar ve kapı kolları gövde rengi, panjur değil. Bir bilen varsa açıklasın lütfen :))

quote:

Şimdi servisi aradım servis 15.000 de bir değiştirin dedi ama...güvensem mi ki..

Aracı performanslı kullandıysan 15.000'i bekleme derim ben. Zaten yaz da geliyor. Ben de değiştireli 12.000 km oldu ama yakında değiştirmeyi planlıyorum :))
    Aracı yeni aldığımda ben de fiyat sormuştum. Kore'den geldiği için 110 tl demişlerdi. Ben de 15 liraya Era kapağı aldım :D Kötü durmadı. Merak eden olursa fotoğraf ekleyebilirim. Aksesuarcılarda satılan kapakları tavsiye etmem. Hem bijonla sıkılmazlar hem de ilk temasta çıt diye kırılırlar. Era kapaklarını almadan önce denedim. Baya esnekler :D

üstad varsa foto iyi olur. Ben de servise sordum 110 tl dediler. Nette de bulamadım..Era kapağı nereden aldın bu arada :) Bir de bu yeni i10, i20 bunların kapakları uymaz mı acaba yahu

• arkadaşlar sizinde yakıt tüketiminiz bendeki kadar fazla mı ?
    1,4 benzinli getz sahibiyim ve yakıt tüketim göstergesinde 5.6 lt gösterirken 7,3 tüketim oluyor.
    hız olarak 100 ü geçmiyorum ve genelde 100 km lik yol gidiyorum, duraksama yapmadan.
    acep sorun kullanımımda mı yoksa araçta mı ?
  • arkadaşlar araca uzaktan kumandalı kilitlerden taktrıdım.
    aç kapa sı gayet iyi ancak arabaya binip yol almaya başladığımda 1 dakka sonra 4lüler yanmaya başlıyor.
    aradan 5-10 dakka geçince yine dörtlüler yanıyor.
    bunun nedeni nedir sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kabde

arkadaşlar sizinde yakıt tüketiminiz bendeki kadar fazla mı ?
    1,4 benzinli getz sahibiyim ve yakıt tüketim göstergesinde 5.6 lt gösterirken 7,3 tüketim oluyor.
    hız olarak 100 ü geçmiyorum ve genelde 100 km lik yol gidiyorum, duraksama yapmadan.
    acep sorun kullanımımda mı yoksa araçta mı ?

ekranda gösterilen yakıt tüketiminin çok sağlıklı olduğunu sanmıyorum. sanki bazen takılıp kalıyor. ben aklıma geldikçe sıfırlıyorum. yakıt konusunda ise aniden hızlanmadan kaçınarak 5.vites 85-90 km hızla denermisiniz? 2500-2700 aralığında vites değişerek.
  • 2006 hyundai getz 1.4 dohc isofix varmı yokmu nolur bir cevap ve var ise ve mümkünse fotolu bir cevap, ben yok biliyorum sahibindende ilanlara bakıyorum yarıs var diyor yarısı yok diyor ufaklığa oto koltuğu alıcam öğrenmem lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss480

2006 hyundai getz 1.4 dohc isofix varmı yokmu nolur bir cevap ve var ise ve mümkünse fotolu bir cevap, ben yok biliyorum sahibindende ilanlara bakıyorum yarıs var diyor yarısı yok diyor ufaklığa oto koltuğu alıcam öğrenmem lazım.

Benim 2007 dizel getz'de isofix var, kullanma klavuzunda da gösteriyor. 2006 sonrası (yeni kasalar) getzlerin hepsinde isofix vardır diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ss480

2006 hyundai getz 1.4 dohc isofix varmı yokmu nolur bir cevap ve var ise ve mümkünse fotolu bir cevap, ben yok biliyorum sahibindende ilanlara bakıyorum yarıs var diyor yarısı yok diyor ufaklığa oto koltuğu alıcam öğrenmem lazım.

var arkadaşım var rahat ol benim 1.3 gls aracımda bile vardı yeni kasasındamı olmıcak
  • 
Sayfa: önceki 12751276127712781279
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.