Şimdi Ara

HYUNDAİ DE GERİ ÇAĞIRIYOR !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hyundai, Amerika ve Kore'de satılan Sonata sedan araçlarını kapı kilit problemi nedeniyle geri çağırmaya hazırlanıyor.

February 24, 2010 - 5:09PM - AFP

http://news.smh.com.au/breaking-news-world/hyundai-to-recall-sonata-sedan-in-us-and-skorea-20100224-p35f.html

• bakın buna sevindim işte
    sen misin biz çağırmıyoruz araçları diyen.....
  • yahu bu geri çağırmaların tamamen ticari faaliyet olduğunu ve yeni bir seviyeye geçmek için elde kalanları değerlendirme teknoloji yenileme şeklinde bir pazarlama faaliyeti olduğunu tarihin tekerrür ettiği her anda anlatıyorum ama herkes -ooooo marka rezil oldu yerin dibine girdi şeklinde günü birlik yorum yapıyorlar...
  • büyük konuşmuşdu sevindim
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinite

yahu bu geri çağırmaların tamamen ticari faaliyet olduğunu ve yeni bir seviyeye geçmek için elde kalanları değerlendirme teknoloji yenileme şeklinde bir pazarlama faaliyeti olduğunu tarihin tekerrür ettiği her anda anlatıyorum ama herkes -ooooo marka rezil oldu yerin dibine girdi şeklinde günü birlik yorum yapıyorlar...

hocam nasıl bir yenileme yada teknolojik değişim oluyor biraz daha açarmısın ?
    Bildiğim kadarıyla bu geri çağırmalar firmalara maddi olarak yük bindiriyor.

Benim bu konuda düşüncem bu geri çağırmalar zaten bütün markalar tarafından sürekli oluyordu. Ancak haber olmuyordu. Toyota dan sonra haber olmaya başladı.
    ayrıca geri çağırmayı düşünen firmaların toyotadan sonra arada kaynayalım düşüncesiyle bir an önce hareket edip geri çağırma işlemlerini bitirdiğini düşünmüyor değilim.
    reklam olarak kullanmayı düşünenlerde olabilir tabi.

hatırlarım bir kaç sene önce gazetenin 2. sayfasında büyükçe bir ilan..resimli falan.
    ikea bir model vazosunda yaptığı stress testleri sonucu kırılabildiği sonucuna varmış ve adamlar bu model vazoları geri çağırdılar
    o zaman çok ilginç gelmişti ve vay be adamlara bak demiştim halbuki gerçek bile olsa bunun reklam niteliği taşıdığı çok açık...

• Bir oyun dönüyor ama anlamadım hala
  • Belki hayati tehlike yaratmıyor ama yinede ''biz araclarımızı geri çağırmıyoruz...'' diyen arkadaşlara fena kapak olmuş Tuh ya o kadar da reklam parası vermişlerdir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi millercoholic -- 24 Şubat 2010; 10:30:36 >
  • büyük lokma ye büyük konuşma

sonuçta kul yapısı.neyine güveniyordu da o kadar iddialı konuştu.
    al sana kapak hundayi
  • Geriye bi renault mu klaldı şimdi çağırmayan. Acaba hangi modelleri çağıracak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orijinalden alıntı: infinite

yahu bu geri çağırmaların tamamen ticari faaliyet olduğunu ve yeni bir seviyeye geçmek için elde kalanları değerlendirme teknoloji yenileme şeklinde bir pazarlama faaliyeti olduğunu tarihin tekerrür ettiği her anda anlatıyorum ama herkes -ooooo marka rezil oldu yerin dibine girdi şeklinde günü birlik yorum yapıyorlar...

hocam nasıl bir yenileme yada teknolojik değişim oluyor biraz daha açarmısın ?
    Bildiğim kadarıyla bu geri çağırmalar firmalara maddi olarak yük bindiriyor.

Benim bu konuda düşüncem bu geri çağırmalar zaten bütün markalar tarafından sürekli oluyordu. Ancak haber olmuyordu. Toyota dan sonra haber olmaya başladı.
    ayrıca geri çağırmayı düşünen firmaların toyotadan sonra arada kaynayalım düşüncesiyle bir an önce hareket edip geri çağırma işlemlerini bitirdiğini düşünmüyor değilim.
    reklam olarak kullanmayı düşünenlerde olabilir tabi.

hatırlarım bir kaç sene önce gazetenin 2. sayfasında büyükçe bir ilan..resimli falan.
    ikea bir model vazosunda yaptığı stress testleri sonucu kırılabildiği sonucuna varmış ve adamlar bu model vazoları geri çağırdılar
    o zaman çok ilginç gelmişti ve vay be adamlara bak demiştim halbuki gerçek bile olsa bunun reklam niteliği taşıdığı çok açık...

5 şubat topiğinde açmıştım

http://resim.donanimhaber.com/m_37595237/mpage_1/f_/key_//tm.htm#37595237

• Bu reklam Hyundai Türkiyeye fena patladı.
  • bencede birşeyler dönüyor ama cıkar kokusu bu geri çağırmaların
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Geriye bi renault mu klaldı şimdi çağırmayan. Acaba hangi modelleri çağıracak.

Belki renultta çağırıp clio3 lerin bagaja ve torpidoya lamba takabilir
  • Bu sorun eğer merkezi kilit sistemi ile kapıları kilitlediğinizde , bir kapının merkezi sisteme uyum göstermemesi ise bu durum Hyundai Türkiye'nin ithal ettiği araçlarda da vardı.

Hyundai markasını ve araçlarını bir adım öteye taşımaya çalıştığı için severek takip ettiğim markalardan biri idi.Ama büyük konuşup altında kaldı.
  • Şu konulardan bıktım artık.Görende araçlar toplatılıyor sanacak.
  • Why this guy destroyed brand new Hyundai Sonata?

HYUNDAİ DE GERİ ÇAĞIRIYOR !

This is a big news in Korea right now. New 2010 Sonata has a lot of issues, and this guy went to service center for warranty work, but they refused it. He got mad, destroyed the car right there in front of mechanics and customers and left. Of course, he went in there several times to resolve the issues before, but the work was never done right. 35,000+ Sonata forum members in Korea think he did the good job since they also have similar issues. Hyundai has been doing the lobby since the beginning, so Korean government set higher tariff for import cars(about $40,000 luxury tax for MB S-Class and such), so Hyundai has been dominating auto market in Korea. New Sonata is about $25,000-30,000 there with way less warranty(about 1/3 of what we have in the U.S.). Anyway, Hyundai is a nasty comany who rips of their own people. C&D always says Hyundai offers a great value. Why? It's because Korean buyers pay for that value. When you buy a Hyundai next time, please don't forget to thank them.

• İlla ki kapak gözüyle bakmayın meseleye.Zira bu iddiada bulunanların bu durumdan kolayca sıyrılabileceği bir bahaneleri var."Biz Türkiye için ve Türkiye'de üretilen araçlar için konuşuyoruz.Türkiye'de herhangi bir geri çağırma söz konusu değil." diye güzel bir bahane bulabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 24 Şubat 2010; 12:06:05 >
  • tamda reklam üstüne
  • anlaşılan şu ki büyük laflar etmeyeceksin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.