Şimdi Ara

Hukuk Okurken Aöf Adalet Okunabilir mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16
Cevap
0
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Hukuk lisans programında okurken ikinci üniversite olarak aöf adalet okunabilir mi? Sistem buna izin veriyor mu? Bilgili olan arkadaşlar cevap verebilirmi. Ne alaka filan demeyin merak ettim sadece.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juncker -- 25 Eylül 2019; 1:6:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• okunabilir ama nedeni tartışılır. adalet okuyanların çoğu hatta nerdeyse tamamı hukuka tamamlarım diye okuyor. siz zaten hukuk okuyorsunuz. adaletten atanırım diye düşünüyorsanız da zaten hukuk gibi bi bölümün yanında esamesi okunmaz iş imkanı olarak.
    bence saçma olur harç parası vs derken yıllık 700-800 lira masraf eder. tabii karar sizin.
  • bilgisayar mühendisliği okurken aöf web tasarımı ve kodlama bölümüne kayıt oldum sorun çıkmadı bence hukukta da olmaz. dgs ile denemeyi mi düşünüyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budokai -- 25 Eylül 2019; 1:15:37 >
  • Teknik olarak bir engel yok

• okunabilir ama nedeni tartışılır. adalet okuyanların çoğu hatta nerdeyse tamamı hukuka tamamlarım diye okuyor. siz zaten hukuk okuyorsunuz. adaletten atanırım diye düşünüyorsanız da zaten hukuk gibi bi bölümün yanında esamesi okunmaz iş imkanı olarak.
    bence saçma olur harç parası vs derken yıllık 700-800 lira masraf eder. tabii karar sizin.
  • Cevabınız için teşekkür ederim arkadaşlar. Aöf iletişim merkezini aradım ve maalesef olmuyormuş. Eğer neden böyle bir şey yapmak istediğimi merak ettiyseniz söyleyeyim dgs yle bulunduğum üniversiteden daha iyi bir üniversiteye geçerim diye düşündüm ama artık böyle devam ederim.

• Juncker kullanıcısına yanıt
    nasıl olmuyormuş ya? benim bildiğim 4 yıllık okurken istediğin 4 veya 2 yıllıklara, 2 yıllık okurken de istediğin 2 yıllıklara 2. üni olarak girebiliyorsun

ben bizzat kendim kamu okurken 2. üni olarak önlisans okudum. bi yanlışlık vardır.

ayrıca dgs ile hukuka geçmek hiç de kolay değil. diretk yks ile kazanmak bence daha kolay olabilir. ayrıca dgs ile geçişlerde ders saymama 3 ten değil 1 den 2 den başlatma gibi durumlar olabiliyor. en az 2 yıl aöf adalet üstüne min 3 yıl da hukuk desek şimdiden itibaren 5 yıl yapar. bence elinizdekine odaklanıp okulunuzu bitirmeye çalışın. zaten hukuk okuyan birinin dgs vs. uğraşması bence zaman kaybı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dodofran -- 25 Eylül 2019; 19:1:22 >
  • dodofran D kullanıcısına yanıt
    "bence elinizdekine odaklanıp okulunuzu bitirmeye çalışın. zaten hukuk okuyan birinin dgs vs. uğraşması bence zaman kaybı."

Doğru diyorsunuz hocam. Pirince giderken eldeki bulgurdan olmayalım. Elimdekine odaklanmak daha mantıklı. Cevabınız için teşekkür ederim.

• Juncker kullanıcısına yanıt
    Aynı düşünceyle arkadaşım yapmıştı kayıt, ha geçemedi o ayrı mevzu. Gerçi bu dediğimin 7 8 yılı var belki değişti sistem ama bence telefondaki cevabı göz ardı edip başvuru döneminde şansını dene almazsa almaz kayı yapacak bir şey yok ama ya alırsa?

• Khiron K kullanıcısına yanıt
    Hocam kalbimin rahat etmesi için bir de ofislerine gideceğim. Yukarıda bir arkadaşın dediği gibi eldekine odaklanmak daha mantıklı ama maksat içim rahat etsin. Cevabınız için teşekkür ederim.

• Up

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • QualityDommage kullanıcısına yanıt
    Hocam merak ediyorsanız söyleyeyim oluyormuş. Hatta ben oldum. Bakalım bindik bi alamete gidiyoz kıyamete. Yani hocam kazandığım yerden memnun değilim yeniden hazırlanayım dedim. Yeniden hazırlanmaktansa bu yol daha mantıklı geldi.

• tam ne alaka diye soracaktım ki sen sormayın demişsin, peki :)
    hangi üniversitedesin ve neden memnun değilsin? özel değilse:)
  • wq.denis W kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz geç cevap verdim kusura bakmayın. Geçen sene üniversite sınavına girdim hamda 30k olmama rağmen düşük obp yüzünden geriye attı ve devlet hukuk okuma şansımı kaçırdım. Kıbrıs'ta tam burslu hukuk okuyorum şuan. Tekrar üniversite sınavına hazırlanmak yerine AÖF e kaydoldum ve dgs ye gircem insallah seneye. Her şey istediğim gibi giderse dgs yle Türkiye'de herhangi bir devlet hukuka girebilirim. Üniversitenin eğitim kalitesi ve insanlarda olan Kıbrıs mezunu algısı yüzünden memnun değilim. Sorumun cevabını da aldım zaten, hukuk okunurken adalet olunabiliyormuş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Juncker -- 8 Haziran 2020; 15:37:58 >
  • hocam kaybınız 7 sene siz bilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Baya geç ama naptınız geçiş yapabildinizmi devlet hukuka dgs ile aynı şeyi bende düşünüyorum da açıktan adalet zaten okuyordum

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.