Şimdi Ara

Huawei P9/P9 Plus ANA KONUSU (Android 7.0 Nougat Geldi) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.091
Cevap
66
Favori
385.308
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam ben l19 modelini kullandığım için gerekli dosyaları bulmakta sıkıntı çektim, bulduklarım da işe yaramadı tekrar eski haline döndürmek zorunda kaldım. Fakat L09 modeli için dosyaları bulmak daha kolay. Xda forumlarında verilen dosyaların doğru olduğunu biliyorum. Kısaca şöyle özetleyeyim;

1. Bootloader kodu alıyoruz. Bunu dc unlocker programı ile yapmanızı öneririm. 4euro maliyeti var ama hem huaweinin cevap vermesini beklemiyosunuz hem de ileride tekrar bu programı kullanacağız.
    2. Bootloader kilidini açıyoruz dc unlocker programı ile. İngilizce olarak anlatım programın internet sitesinde mevcut.
    3. L09C432 oeminfo dosyasını indiriyoruz. Xda forumda mevcut, zip halinde.
    4. L09C432B180 yazılımını indiriyoruz.
    5. Yine xda forumunda bulunan srk toolu indiriyoruz. Gerekli olan tüm dosyalar bunlardı yanlış hatırlamıyosam. İsteyenler twrp flash recovery dosyasını ayriyeten indirebilir.
    6. Bootloader kilidini açtıktan sonra twrp recovery telefona flashlıyoruz. Bu noktadan sonra sd karta ihtiyacımız olacak. Sd kartın içine dload klasörü açıp indirdiğimiz L09C432B180 yazılımını atıyoruz. Zip halinde değil zipten çıkarılmış şekilde olucak. İndirdiğimiz oeminfo dosyasını da sd kartta bi boşluğa atıyoruz, bu zip halinde kalacak.
    7. Telefonu twrp recovery modunda açıyoruz ve zip halindeki oeminfo dosyasını telefona twrp ile flashlıyoruz.
    8. Telefona reset atarken sağ taraftaki 3 tuşa birden basılı tutuyoruz. Bu işlem dload klasörüne attığımız günce avrupa yazılımını sıfır şekilde telefonumuza yüklemeye başlayacak.
    9. Yükleme bitip telefon açıldığında avrupa sürümü olarak açılacaktır. Bu noktada işlemimiz başarıyla sonlanıyo fakat bootloader kilidi otomatik kapandığı için sistemde relocked olarak görünüyo, ki bu da garantide sıkıntı yaşama ihtimalimizi artırıyo. Kısaca bootloader kilidi durumumuzu locked şeklinde değiştirmemiz gerekiyo. Bunu sağlayan program yine dc unlocker. Programın kendi sitesindeki talimatlarla bootloader kilidimizi relocked statüsünden locked statüsüne getiriyoruz. Çok kısa ve komut sisteminden yapılıyo fakat şahsen bunu yapmanızı şiddetle öneririm.

Kısa olmadı ama yine de bu şekilde yapılıyo hocam daha ayrıntılı yazmak isterdim ama şuan tam müsait değilim maalesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar bu telefonun akşam, gece veya az ışık performansını merak ediyorum... bir kaç fotoğraf ekleyebilir misiniz acaba?
    bir de kamera çekimi abartı kötü mü? teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenturdiot

Hocam ben l19 modelini kullandığım için gerekli dosyaları bulmakta sıkıntı çektim, bulduklarım da işe yaramadı tekrar eski haline döndürmek zorunda kaldım. Fakat L09 modeli için dosyaları bulmak daha kolay. Xda forumlarında verilen dosyaların doğru olduğunu biliyorum. Kısaca şöyle özetleyeyim;

1. Bootloader kodu alıyoruz. Bunu dc unlocker programı ile yapmanızı öneririm. 4euro maliyeti var ama hem huaweinin cevap vermesini beklemiyosunuz hem de ileride tekrar bu programı kullanacağız.
    2. Bootloader kilidini açıyoruz dc unlocker programı ile. İngilizce olarak anlatım programın internet sitesinde mevcut.
    3. L09C432 oeminfo dosyasını indiriyoruz. Xda forumda mevcut, zip halinde.
    4. L09C432B180 yazılımını indiriyoruz.
    5. Yine xda forumunda bulunan srk toolu indiriyoruz. Gerekli olan tüm dosyalar bunlardı yanlış hatırlamıyosam. İsteyenler twrp flash recovery dosyasını ayriyeten indirebilir.
    6. Bootloader kilidini açtıktan sonra twrp recovery telefona flashlıyoruz. Bu noktadan sonra sd karta ihtiyacımız olacak. Sd kartın içine dload klasörü açıp indirdiğimiz L09C432B180 yazılımını atıyoruz. Zip halinde değil zipten çıkarılmış şekilde olucak. İndirdiğimiz oeminfo dosyasını da sd kartta bi boşluğa atıyoruz, bu zip halinde kalacak.
    7. Telefonu twrp recovery modunda açıyoruz ve zip halindeki oeminfo dosyasını telefona twrp ile flashlıyoruz.
    8. Telefona reset atarken sağ taraftaki 3 tuşa birden basılı tutuyoruz. Bu işlem dload klasörüne attığımız günce avrupa yazılımını sıfır şekilde telefonumuza yüklemeye başlayacak.
    9. Yükleme bitip telefon açıldığında avrupa sürümü olarak açılacaktır. Bu noktada işlemimiz başarıyla sonlanıyo fakat bootloader kilidi otomatik kapandığı için sistemde relocked olarak görünüyo, ki bu da garantide sıkıntı yaşama ihtimalimizi artırıyo. Kısaca bootloader kilidi durumumuzu locked şeklinde değiştirmemiz gerekiyo. Bunu sağlayan program yine dc unlocker. Programın kendi sitesindeki talimatlarla bootloader kilidimizi relocked statüsünden locked statüsüne getiriyoruz. Çok kısa ve komut sisteminden yapılıyo fakat şahsen bunu yapmanızı şiddetle öneririm.

Kısa olmadı ama yine de bu şekilde yapılıyo hocam daha ayrıntılı yazmak isterdim ama şuan tam müsait değilim maalesef.

Hocam teşekkür ederim gerçekten açıklayıcı olmuş. L19 hakkında gözümü korkuttunuz. Ben de L19 kullanıyorum. Dosyaları bulmak sıkıntılıysa biraz daha sabredelim. Bakalım nereye kadar sürecek sabır. P9 için düzgün developerlar olsa, direk Custom Rom'a yönelirdim. Bir iki rom var onlarda biraz amatör geldi bana. Umarım ciddi romlar hazırlayıp, romunu stabil ve güncel tutacak developerlar çıkar zamanla. Biraz değişiklik yapmazsam çok sıkılıyorum telefondan :)

• tarsuslu1923 T kullanıcısına yanıt
    hocam cihazında hot pixel sorunu var servise vermeni tavsiye ederim. bu sorun sürekli karşına çıkmaz ama çıktımıda insanın moralini bozar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

arkadaşlar bu telefonun akşam, gece veya az ışık performansını merak ediyorum... bir kaç fotoğraf ekleyebilir misiniz acaba?

kamera demek isterken kastedilen video çekimi herhalde di mi ?
  • adige_cenk kullanıcısına yanıt
    rom gibi şeylere ilgin varsa bence samsung, lg gibi markalara yönel. bu cihazın yazılımı sistemi herşeyi o kadar iyi ki başka bir rom atmak mercedes'e lpg takmaya benzer :)

• Hocam telefonda hot pixel var demiş biri bu tüm telefonlardami vvar yoksa bizimkindemi

kamerada mı oluyor bu sorun ekranda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandeamore -- 16 Kasım 2016; 14:59:06 >
  • Teşekkürler ..sizlerden aldığım geri dönüşleri de gözönünde bulundurarak bugün P9 Plus siparişimi verdim..USD ha bire yükseliyor..bu ortamda kısa vadede büyük bir fiyat indirimi beklemek iyimserlik olacak gibi geldi bana.. bir an önce sahip olayım diye düşündüm))
  • Kamerada sadece

• adige_cenk kullanıcısına yanıt
    Mantıklı hocam L19 için biraz beklemek en iyisi çünkü huaweinin bilgisayar programı olan hisuite L19 için onarmaya yani sıfırdan yazılım indirip kurmaya da destek vermiyo çok ilginç. Hisuite en azından yapılacak hiçbişey kalmadığında veya kolay yoldan telefonu brickten kurtarmak için en basit yol.

• quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

quote:

Orijinalden alıntı: serdarkalkan

arkadaşlar bu telefonun akşam, gece veya az ışık performansını merak ediyorum... bir kaç fotoğraf ekleyebilir misiniz acaba?

kamera demek isterken kastedilen video çekimi herhalde di mi ?

evet.. kamera çekimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: kod adı çökertme

huawei p10 görseli sızdırılmış :D

http://www.gizmochina.com/2016/11/15/huawei-p10-renders-leak-dual-camera-set/

sanmam hocam ya kasası kavisleri felan ağlıyor cihazın p9 u yapan mühendis böyle bir cihaz yapmış olamaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: lucifer_666tr

benim de dün gece gelmiş güncelleme . b180 ve de 1.83 gb. telefonum çift hatlı eva-l19

Güncelleme coook yavaş iniyor normalmi??

• sydn1205 S kullanıcısına yanıt
    Banada biraz kolpa gibi geldi çünkü alttaki antwn çizgileri iphone gibi

Kamera sensorunde dead pixel var. Hot pixel olsaydi gunduz cekim yaptiginda çıkmazdı. Hot pixel iso arttiginda ortaya cikiyor genelde ve genelde garanti kapsaminda olmaz. Video da cikmasi ölü pikselin ispati oluyor. Rahatsiz edici değilse böyle kullanabilirsin veya garantiye gönderip kamera ünitesini değiştirebilirsin karar senin.

• quote:

Orijinalden alıntı: smartboom

quote:

Orijinalden alıntı: sinilker

arkadaşlar günaydın hepsiburada dan almış olduğum gri p9 dün geldi. ilk izlenim Huawei sen daha önce nerelerdeydin. şimdilik sıkıntı yok. sadece hepsiburada priz dönüştürücü koymamış bir de faturayı kaybettim kaşla göz arasında hepsiburada dan yeni bir tane isteyeceğim.

hocam hangi satıcıdan hangi renk ve bir de kaça aldınız? rica etsem bililendirirmisiniz.

hepsiburada dan aldım ürünü. gelen Kargoda garanti belgesi çıkmadı ithalatçı kim bilmiyorum. 1700 tl. hepsiburada ya durumu anlattım üründe bir sıkıntı olursa direk bize gönderin dediler. gittigidiyor üzerinden cepport ya da mys olan satıcıdan almayın. hatta mümkün kalmadıkça GittiGidiyor üzerinden almayın ürün. GittiGidiyor da ürün iadesi sıkıntı. 14 günlük cayma hakkın var. iphone 6s almıştım beğenmedim cayma hakkı iade kullanacağım dedim satıcı ile görüşün dediler. görüştüm iade alamiyoruz dediler. GittiGidiyor a durumu anlattım öyle bir şey olmaz iade almak zorunda dediler. sonrasında ürünü firmaya gönderin biz gerekli bilgilendirmeyi yapacağız dediler gönderdim ama mys den biri aradi biz iade almiyacagimizi belirtmiştik neden gönderdiniz dedi. sonrasında GittiGidiyor a da ürün çizik demişler. ama üründe hiç bir sikinti yoktu. nese surekli firma iade almak zorunda ceza uygulariz satışlarını kapatiriz demelerine ragmen en son ürün cizikmis yapabileceğimiz bir şey yok dedi GittiGidiyor. sonrasinda tüketici hakem heyetine verdim kazandım ama mys yine odememek için ne gerekirse yaparız dedi. ben de ugrasmamak için ürünü sattım. velhasili kelam zor kalmadıkça GittiGidiyor üzerinden almayın.

• sinilker S kullanıcısına yanıt
    açılmış bir telefonu iade almamalarından daha normal birşey olamaz. hatta böyle bir şeyi eğer teknik sorunu yoksa hiçbir firma iade almaz. almak zorunda da değil. bazen çok şey bekliyorsunuz bence

• quote:

Orijinalden alıntı: tarsuslu1923

Kamerada sadece

Hocam senin telefon zaten serviste değil miydi? Yenisi verilmedi mi?

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.