Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 - KitKat Ana Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.641
Cevap
37
Favori
154.863
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

P6-U06 Android 4.4.2 (KitKat) Emotion UI 2.3 OFFICAL TÜRKİYE sürümü ; Download

Dosyayı indirip sıkıştırılmış dosyayı açıp dload dosyasını sd kartınıza atın ve Sistem Güncellemeden kurulumu gerçekleştirin.

KitKat Genel Özellikler

KitKat ve güncellenmiş Emotion UI arayüzü yepyeni özellikleri beraberinde getiriyor.

• Çoklu Pencere ; Artık pencere üstüne pencere açabiliyoruz, örneğin tarayıcıyla gezerken aynı anda ayrı bir pencerede video izleyebiliyor,not kaydedebiliyoruz.
    • Tek elle kullanım ; Tek elle kullanımı daha kolay hale getirmek için pratik bir çözüm, bu mod etkinleştirildiğinde arama tuşları daha sağa yakın oluyor ve parmakla dokunmak kolaylaşıyor.
    • Hızlı başlatma ; Bu özellik Ascend P1'de daha önceden mevcuttu, telefonu yeniden başlattığınızda hızlı bir biçimde açılmasını sağlıyor.
    • Depolama Seçenekleri ; Bu seçenekle varsayılan depolama olarak harici sd kartı gösterebiliyoruz, böylelikle uygulamaları harici sd karta kurabiliyoruz.
    • Konum erişimi seçenekleri ; Konum isteyen uygulamalara özel konum bulma ayarlayabiliyoruz, örneğin "Yüksek Doğruluk" modunda lokasyon ararken GPS-WIFI-MOBIL ağlar kullanılıyor (Üçünün verileri toplanıyor)
    • Kilit ekranı widget ; Kilit ekranına widget'ler ekleyebiliyoruz.
    • Geliştirilmiş kamera uygulaması ; Yeni Emotion UI'nin kamera arayüzü ve kullanılabilirliği çok iyi, birçok mod bulunuyor seçeneklerde. Örneğin sesle fotoğraf çekebiliyoruz (ses belli bir desibele ulaşınca otomatik fotoğraf çekiyor) Bunun gibi pratik bir çok seçenek bulunmakta.
    • Güvenlik Merkezi : Yeni uygulama ile sistem/bellek temizleme, uygulama yönetme ve yetkileri tek bir çatı altında toplanmış.
    • Swype Klavye : Birçok paralı klavye uygulaması denemiş biri olarak şu ana kadar kullandığım en iyi klavye olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Kaydırarak çok isabetli şekilde uzun yazılar yazılabiliyor. Bunun yanında klavye ek özellikleriyle yazı yazmayı bir adım ödeye taşıyor.
    • Taciz Filtresi : Uygulama spam mesaj ve telefon aramalarına son veriyor.

Kamera düşük ışık koşulları altında dahi oldukça başarılı
    Pencere üstüne pencere açılabiliyor (Pencerede Full HD film oynatırken sistem zorlanmadan diğer işlemleri yerine getiriyor.)
    Custom KitKat Versiyonları

Şu an iki adet Custom KitKat romu bulunmakta ;

1) LightningKat RC02.1 : Download
    XDA Konusu ve ayrıntılar : LightingKat
    Root edilmiş ve Google Apps'ler roma gömülmüştür.

2) HYD52ROM V3 : Download
    Google Apps :Gaaps
    Yükleme : Twrp ile wipe'ları yapıp önce romu sonra gaaps'ları kurun..

3) B507 Reyncla [YENİ] : Download
    Root edilmiş ve Google Apps'ler roma gömülmüştür.
    Yükleme : Twrp ile full wipe yapıp romu yükleyin.

Custom Rom Yükleme

Önce TWRP Yüklüyoruz (Dikkat : Telefonunuzda KitKat Beta veya Final sürümü yüklü değilse twrp yükleyemezsiniz bootloader kilidinden dolayı)
    Bu linkteki dosyayı indirin ve bir klasöre içeriğini açın
    Telefonu usb ile bilgisayarınıza bağlayıp Pc Suite (Huawei PC Suit bilgisayarımızda yüklü olası gerekiyor) seçiyoruz ve açtığımız klasörün içindeki "cmd"ye tıklayarak açıp aşağıdaki kodları sırasıyla giriyoruz (cmd hata verirse klasörün içindekini cmd uygulamasını windows/system32 içine kopyalayıp yapıştırın) ;

adb devices [ENTER] 
    adb reboot bootloader [ENTER]
    fastboot flash recovery twrp.img [ENTER]
    fastboot reboot [ENTER]

Bu adımlardan sonra indirdiğiniz custom romları sd karta attıktan sonra twrp'den seçip yükleyebilirsiniz..(Twrp'ye girmek için güç+ses açma+ses kısma tuşlarına basılı tutun)

Orijinal Recovery Kurulumu (Orjinal rom yüklemek için gereklidir) ;
    Twrp yüklerken yaptığımız işlemlerin aynısını uyguluyoruz sadece recovery dosyasını orjinali olarak seçiyoruz ;
    adb devices [ENTER] 
    adb reboot bootloader [ENTER]
    fastboot flash recovery recovery.img [ENTER]
    fastboot reboot [ENTER]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 29 Ağustos 2014; 21:11:35 >

• Bu romlarda brick ihtimali var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kadiryuce K kullanıcısına yanıt
    KitKat'ın bu sürümünde brick ihtimali yok. Çoğu P6 kullanıcısı epeydir kullanıyor zaten forumda.
  • Yeni konu hayirli olsun

• şu telefon teknoloji mağazalarında satışa çıkmadı bir türlü..
  • Hayırlı olsun yeni konumuz :) Öneriler üzerine bende LightningKat yükledim. CyanogenMod 11 yüklemeyi istiyorum fakat diğer Cyanogen'lerde olduğu gibi çalışmayan özellikler var. Bunda wifi, kamera, sound, volume up&down çalışmıyormuş şuanlık.
  • felixamor F kullanıcısına yanıt
    yeni konumuz hayırlı olsun.bu başlık coşar ayrıca gönderdiğim resimleri kullandığın için teşekkürler hocam.custom olsun offical olsun güncelleme desteği süper p6'nın.daha android piyasasında 4.4.2 kullanan telefon yüzdesi; %2.5.
    söz verdiği gibi p6'ya uzun süre destek verecek gibi gözüküyor huawei.
  • Zagrell kullanıcısına yanıt
    evet çalışmıyor daha geliştirilme aşamasındaymış.aslında cm10.1'de süperdi ama kamera olayını çözemediler.
  • dostum konu gerçekten süper olmuş ama benim gibi bu işlere çok yabancı acemi kişilerin seviyesinde anlatırsanız herşeyi açıklayıcı bir biçimde inanın duacı olrum size
  • örneğin bu beta kitkat mı? türkçemi inglizcemi bunu yüklersek garanti dışımı olur ?
  • maverickboy M kullanıcısına yanıt
    Evet Beta sürümü, final sürümü bu ay çıkacak. Bu güncelleme tüm dilleri kapsıyor. İndirip yukarıda anlatıldığı gibi yapıp yükleyebilirsiniz, custom rom gibi ekstra bir bilgi gerekmiyor yüklemek için..Yanlız şöyle bir durum var Google uygulamalarını yüklemek için root olup twrp yüklemeniz gerek bu yüzden uğraşmamak için final sürümü bekleyin isterseniz.
  • kamerasi ois varmis gibi cekiyor sanki cok iyi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • eğer bunu yüklersem tekrar 4.2 ye dönebilirmiyim
  • maverickboy M kullanıcısına yanıt
    Evet aynı işlemleri uygulayarak 4.2'ye dönebilirsiniz..
  • peki diyelim bunu yükledim sonra final sürümü çıkınca sorun çıkarır mı yüklemede?
  • felixamor F kullanıcısına yanıt
    On numara alete on numara Android sağol hocam konu için.

• Arkadaşlar ankarada telefonu arayıp bulamayanlar almak isteyenler için söylüyorum iki adet beyaz buldum hüseyingazi son durakta vodafone/ gsm center bayisinde küçük bir bayi elinde varmış ama peşin satıyormusunuz diye sormadım sıhhıyedeki köprünün üstünden 322,320,324,312 nolu otobüslere binerek hüseyingazi sondurağa gidebilirsiniz
    Paylaş
  • üstad kitkattaki bugları yazarsakta iyi olur.mesela her pc'yye takıldığında flaş bellek olarak açılıyor sonra değiştirebiliyoruz bu seçeneği.yani mesela mtp yaptık bir dahaki seferde bu ayar sabit kalıyor yine hafıza kartı olarak bağlanıyor.önemli birşey değil ama yinede bir bug.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolga68

şu telefon teknoloji mağazalarında satışa çıkmadı bir türlü..

arkadaşım ben tekirdağ çerkezköydeyim gold computerde var 1020 tl senin bulunduğun yerde gold varsa bi oraya bak istersen
  • Gelse artik su KitKat'da yüklesek
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.