Şimdi Ara

Huawei Ascend P6 - Color OS / Lewa OS V5 Rehberi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
3
Favori
10.130
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Huawei Ascend P6 - Color OS / Lewa OS V5 Rehberi

Color OS 2.0
    4.2.2 JB Tabanlı - Çoklu Dil

Yükleme

• Romu indirin ve Harici SD Karta kopyalayın
    • Twrp recovery'e girin
    • Full Wipe yapın (dalvik, cache, system, data, custom storage)
    • Romu ve ardından normal wipe yapıp Gaaps paketini kurup cihazınızı yeniden başlatın

Link ; Color OS V2 + Gaaps

Romu yükledim gayet hızlı ve sorunsuz çalışıyor, şu ana kadar pek bug'a rastlamadım..

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

LewaOS (Henüz hazır değil)

Evet arkadaşlar Ry09ui'nin hazırladığı rom kullanılabilir durumda. LewaOS nedir yukarıda videosu var, gayet şık arayüz ve güzel özelliklere sahip bir rom. Sadece Türkçeleştirme ve birkaç ince ayar işlemleri kaldı. Çok satır olduğundan biraz sürecek.

Projeye ortak olup xml dosyalarını çeviri için desteğiniz olursa çok daha hızlı biçimde bitirebiliriz..

Bu rom B118 sürüm numaralı 4.2.2 Jellybean baz alınarak hazırlanmıştır.

Denemek isteyenler indirebilirler : Lewa Os V5 (İngilizce/Çince)

Yardımcı olmak isteyenler ise dil dosyalarına çeviri yapabilirler ; Türkçe Dil Yama Çalışması

Yama ekibi ;
    nahsen346 (BatteryWarning/LewaAppStore arası)
    seberhan1907 (LewaCalculator/LewaDefaultTheme arası)
    felixamor (LewaWeather/VideoPlayer arası)
    Vamptonite (LewaDeskClock/LewaGallery2 arası)
    salvaje (LewaIntercept/LewaNetworkManager arası)
    Çeviri işleri biten ve ek dosya çevirisi isteyen arkadaşlarımız lütfen bildirsin. Bir an önce bitirip repoya yükleyelim.

Not: Bu yama sadece Ascend P6 için değil Lewa portlanmış tüm telefonlar için geçerli olacaktır. Bugüne kadar tüm çeviriler kişisel olarak belli telefonlara yapılmıştı bu yama repoya ekleneceğinden daha fazla Lewa OS kullanıcısına hitap edecektir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 11 Mayıs 2014; 14:54:05 >

• ne ki bu
  • hayırlı olsun öncelikle, rom devamlı güncelleniyor mu? ve stabilite şarj durumları nasıl, çok yoğunum fakat geceleri 1 saat çeviri yapabilirim, az da olsa yükten kurtulmuş olursunuz.
  • Baya hosuma gitti.Merakla bekliyoruz hocam.Kolay gelsin size.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seberhan1907 S kullanıcısına yanıt
    Gerçekten yardım iyi olur çünkü dediğim gibi komple çeviri yapmak gerekiyor ve satırlar çok uzun. Stabilite ve hız B118 JB sürümüyle birebir aynı. Şu an güncel rom, geliştirici sık sık güncelleyeceğini söyledi ayrıca. İlk önce Türkçe yamasını yapalım daha çok işimiz var rom içeriğiyle.. Çevirisi yapılan bölümleri ayrıca söylerseniz aynı şeyle uğraşmayız. Ben şu an SystemUI ile uğraşıyorum.

Türkçe çeviri dosyası ; TR Proje

Bu dosyayı tamamlayınca tüm telefonlar için kullanılabilir hale gelecek repoya yükleyince, yani sadece kendimiz için değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: felixamor

Gerçekten yardım iyi olur çünkü dediğim gibi komple çeviri yapmak gerekiyor ve satırlar çok uzun. Stabilite ve hız B118 JB sürümüyle birebir aynı. Şu an güncel rom, geliştirici sık sık güncelleyeceğini söyledi ayrıca. İlk önce Türkçe yamasını yapalım daha çok işimiz var rom içeriğiyle.. Çevirisi yapılan bölümleri ayrıca söylerseniz aynı şeyle uğraşmayız. Ben şu an SystemUI ile uğraşıyorum.

Bu dosyayı tamamlayınca tüm telefonlar için kullanılabilir hale gelecek repoya yükleyince, yani sadece kendimiz için değil.

Hocam acaba brick olma gibi bir tehlike soz konusumu??

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

hocam bu telefonu kullanmıyorum ama yardımcı olabilirim nereyi çevirmemi istiyosan söyle bana yavaştan halledeyim

• nahsen346 N kullanıcısına yanıt
    O zaman siz ilk beş dosyayı çevirin (BatteryWarning/LewaAppStore'a kadar).. Vaktiniz olursa biraz daha iş yıkarız size sonra Teşekkürler.
  • qwedxz Q kullanıcısına yanıt
    KitKat'la beraber P6'nın bootloader kilidi açıldığından brick ihtimali yok. Twrp yüklü hiçbir P6 brick olmaz ayrıca.
  • felixamor F kullanıcısına yanıt
    hocam yine gümbür gümbür bişey geliyor desene
  • LewaCalculator -- LewaDefaultTheme bu aralıktakilere de ben başlıyım şimdilik.
  • seberhan1907 S kullanıcısına yanıt
    Kaldı 33 bölüm
  • quote:

Kaldı 33 bölüm

tamam hocam başlayayım yavaştan elimden geldiğince çeviririm
  • harika bir proje süper ellerinize sağlık keşke color os da portlayan olsa bilmiyoruz yapalım azına yanayım keşke anlasakta yapsak yok ama anlamıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaptan3888 -- 24 Nisan 2014; 0:00:26 >
  • kaptan3888 K kullanıcısına yanıt
    Color OS çalışması şu an askıda. Ben Lewa'yı tercih ettim çünkü stok rom kadar hızlı ve sisteme çok yük bindirmiyor. Türkçe yamadan sonra Huawei KitKat uygulamalarını roma entegre etmeye başlayacağım.
    Merak edenler İngilizce olarak romu indirip kurabilirler.Herhangi bir bug veya sıkıntı yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Yine harika bir çalışma üstat.Bir telefonun güncelleme desteği kadar önemli custom rom desteği ve bu konudaki tek iyi telefonu P6 huaweinin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstad yine yapacağını yaptın,başarılar.
    Birkeresinde yanlışlıkla Miui yerine Lewa Os u kurmuştum.Destek verilirse bu roma Miui ye rakip olabilecek bir rom bence.Bilgimiz sınırları dahilinde elimizden gelen desteği vermeye hazırız.
  • Bu arada üstadım
    Lewa os'u jBART ile Türkçeleştirme yaptığımda romun bir bölümü Türkçe olmuştu.Hatta bunu o zaman miui konusunda da yazmıştım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi headspring -- 24 Nisan 2014; 11:47:52 >
  • headspring kullanıcısına yanıt
    Lewa Os V5 reposu var tamamlanmış dosya oraya eklenince her telefon kullanıcısı faydalanabilecek. Tam ve düzgün çeviri yapmamız lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felixamor -- 24 Nisan 2014; 11:49:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam ben zamanında gio da kullandım lewa müthiş bir rom görseli az olabilir ama şahane miui dan biraz iyi gibi sen ne dersin color os temaları felan çok hoş menü görünümü çok güzel amma lewa harika şimdiden teşekkür ederim keşke yardım edebilsem hakkınızı helal edin bizler için uğraşıyorsunuz
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.