Şimdi Ara

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
316
Cevap
2
Favori
33.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şöyle baştan sona hızlıca okudum yazılanları.

Açıkçası bana elma ile armut karıştırılmış gibime geliyor biraz. :)
    Her iki ürün gamının hedef kitlelerinin farklı olduğunu düşünüyorum ki öyle zaten!

Eğer ki farklı playerları, codecleri (ses codecleride dahil buna) denemekten zevk alıyor, farklı ayarlarda testler yapmaktan hoşlanıyor, donanım üreticilerinin yazılımsal kısıtlamalarından nefret ediyorsanız HTPC çok daha uygun olacaktır. (Çakma player görünümlü neuview bile hiç ayar yapmak istemeyen son kullanıcılar için güzel sonuçlar ortaya koyuyor.)

WD konusunda Türkçe altyazı için ne kadar süre uğraştılar hatırlamıyorum ama HTPC sahibi birisi için artık bu dönemde bu tarz problemler çok komik geliyor. :)

WD'i inceleme, çeşitli testler yapma fırsatı elde etmiş birisi olarak söyleyebilirim ki görüntü kalitesinde öyle büyük farklar kesinlikle yok. Ama o ufacık alet güzel işler yapıyor gerçekten. İşlemcisi gücünü gösteriyor kesinlikle. Popcorn'u test etme şansım olmadı ama WD'den çokta farklı olduğunu düşünmüyorum.

WD, popcorn gibi playerlar HTPC, player, codec ... vs ile uğraşmak istemeyen , plug and play'i arzulayan son kullanıcılar için çok mantıklı kesinlikle.

Neyse benim esas söylemek istediklerim bunlar değildi. :)
    Lafı fazla uzatmadan gelelim bu mesajı neden attığıma!

Eğer ki evinizin salonuna HTPC mi alayım yoksa mkv player mi alayım diye sizinde kafanız karıştıysa size güzel bir önerim olacak.
    Her ikisinide kısa bir süre için beklemeye alın derim ben.

Çünkü Nvidia'dan ION platformuyla , avucunuzun içine sığacak küçüklükte, enerji tüketimi minimum seviyelerde olan, donanımsal olarak Nvidia PureVideo HD 1080p'yi destekleyecek kadar güçlü bir canavar geliyor!

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı?

Bende salonumuzda duran HTPC 'yi bu canavar gelesiye kadar değiştirmeme kararı aldım.

Eminim ki bir çok insanın istediği ürün bu!

Pclabs'dan kısa kısa bilgiler:
    "İşlemci ayağında Atom'un ve grafik ayağında ise 9400M'nin temsil edeceği platformda, Aero Glass ve Flip3D gibi Vista özelliklerinin yanında 1080p HD videoların oynatımı, GPU hızlandırmalı fotoğraf ve video düzeltimine ek olarak DirectX 10'un nimetlerinden de yararlanılabilecek. Platformun fiyat konumlandırması ise 299Dolar olarak belirtiliyor.

Nvidia'nın Atom işlemciler için üreteceği yongaseti platformu olan ION ufukta belirdi. İşlemci ayağı Atom, yongaseti ayağı ise 9400M temsil edilecek platformun kasa çözümünü ise hatırlanacağı üzere VIA tarafından 2007 yılı başında tanıtılan Pico-ITX gerçekleştirecek. Son derece küçük boyutlarıyla göz dolduran bu Pico-ITX formu sayesinde cebimizde dahi taşıyabileceğimiz (10 x 7.2 cm) ION, kompakt yapısı ve tatminkar performansıyla pek çoğumuzun kalbini kazanmaya şimdiden aday.Dahilinde 6 adet USB 2.0 yuvası, 2 eSATA yuvası, Optik SPDIF ve 7.1 destekli ses çıkışı barındıracak ION, 1 adet DDR3 bellek yuvası, HDMI , çift linkli DVI dijital görüntü çıkışı ve Gbit ağ bağlantısıyla beraber gelecek.

Ürünün teknik özellikleri:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 20 Mart 2009; 11:23:49 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SUAVI

Şöyle baştan sona hızlıca okudum yazılanları.

Açıkçası bana elma ile armut karıştırılmış gibime geliyor biraz. :)
    Her iki ürün gamının hedef kitlelerinin farklı olduğunu düşünüyorum ki öyle zaten!

Eğer ki farklı playerları, codecleri (ses codecleride dahil buna) denemekten zevk alıyor, farklı ayarlarda testler yapmaktan hoşlanıyor, donanım üreticilerinin yazılımsal kısıtlamalarından nefret ediyorsanız HTPC çok daha uygun olacaktır. (Çakma bir player görünümlü neuview bile hiç ayar yapmak istemeyen son kullanıcılar için güzel sonuçlar ortaya koyuyor.)

WD konusunda Türkçe altyazı için ne kadar süre uğraştılar hatırlamıyorum ama HTPC sahibi birisi için artık bu dönemde bu tarz problemler çok komik geliyor. :)

WD'i inceleme, çeşitli testler yapma fırsatı elde etmiş birisi olarak söyleyebilirim ki görüntü kalitesinde öyle büyük farklar kesinlikle yok. Ama o ufacık alet güzel işler yapıyor gerçekten. İşlemcisi gücünü gösteriyor kesinlikle. Popcorn'u test etme şansım olmadı ama WD'den çokta farklı olduğunu düşünmüyorum.

WD, popcorn gibi playerlar HTPC, player, codec ... vs ile uğraşmak istemeyen , plug and play'i arzulayan son kullanıcılar için çok mantıklı kesinlikle.

Neyse benim esas söylemek istediklerim bunlar değildi. :)
    Lafı fazla uzatmadan gelelim bu mesajı neden attığıma!

Eğer ki evinizin salonuna HTPC mi alayım yoksa mkv player mi alayım diye sizinde kafanız karıştıysa size güzel bir önerim olacak.
    Her ikisinide kısa bir süre için beklemeye alın derim ben.

Çünkü Nvidia'dan ION platformuyla , avucunuzun içine sığacak küçüklükte, enerji tüketimi minimum seviyelerde olan, donanımsal olarak Nvidia PureVideo HD 1080p'yi destekleyecek kadar güçlü bir canavar geliyor!

Bende salonumuzda duran HTPC 'yi bu canavar gelesiye kadar değiştirmeme kararı aldım.

Eminim ki bir çok insanın istediği ürün bu!

Pclabs'dan kısa kısa bilgiler:
    "İşlemci ayağında Atom'un ve grafik ayağında ise 9400M'nin temsil edeceği platformda, Aero Glass ve Flip3D gibi Vista özelliklerinin yanında 1080p HD videoların oynatımı, GPU hızlandırmalı fotoğraf ve video düzeltimine ek olarak DirectX 10'un nimetlerinden de yararlanılabilecek. Platformun fiyat konumlandırması ise 299Dolar olarak belirtiliyor.

Nvidia'nın Atom işlemciler için üreteceği yongaseti platformu olan ION ufukta belirdi. İşlemci ayağı Atom, yongaseti ayağı ise 9400M temsil edilecek platformun kasa çözümünü ise hatırlanacağı üzere VIA tarafından 2007 yılı başında tanıtılan Pico-ITX gerçekleştirecek. Son derece küçük boyutlarıyla göz dolduran bu Pico-ITX formu sayesinde cebimizde dahi taşıyabileceğimiz (10 x 7.2 cm) ION, kompakt yapısı ve tatminkar performansıyla pek çoğumuzun kalbini kazanmaya şimdiden aday.Dahilinde 6 adet USB 2.0 yuvası, 2 eSATA yuvası, Optik SPDIF ve 7.1 destekli ses çıkışı barındıracak ION, 1 adet DDR3 bellek yuvası, HDMI , çift linkli DVI dijital görüntü çıkışı ve Gbit ağ bağlantısıyla beraber gelecek.

Ürünün teknik özellikleri:

kumandası var mı?

• @Akşahin
    Fotoğraflarını gördüğünüz ürün prototiptir/referans tasarımdır.
    Eminim Asus, MSI gibi firmalar ION platformlu çözümlerini piyasaya sürdüklerinde uzaktan kumanda da ekleyeceklerdir.

Zaten eklemeseler de dert değil. MC'da kullanabileceğiniz güzel , kaliteli usb recevier'lı bir uzaktan kumandanın fiyatı 10$ seviyesinde.
    Kablosuz klavye ya da mouse ile kullanmak biraz daha kolay geliyor bana.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14380

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SUAVI -- 18 Mart 2009; 15:28:42 >

• quote:

Orjinalden alıntı: SUAVI

@Akşahin
    Fotoğraflarını gördüğünüz ürün prototiptir/referans tasarımdır.
    Eminim Asus, MSI gibi firmalar ION platformlu çözümlerini piyasaya sürdüklerinde uzaktan kumanda da ekleyeceklerdir.

Zaten eklemeseler de dert değil. MC'da kullanabileceğiniz güzel , kaliteli usb recevier'lı bir uzaktan kumandanın fiyatı 10$ seviyesinde.
    Kablosuz klavye ya da mouse ile kullanmak biraz daha kolay geliyor bana.

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14380

teşekkür ederim...
    öyle gözüküyor ki hd olayı tamamen media playerların yapısını değiştirmiş durumda. optik okuyucu dvd bile koyulmuyor artık. dahili veya harici hdd lere geçiş var. bu jenerasyon bunu gösteriyor. ne kadar çok format çalıştırırsa ve ne kadar çok bağlantıya sahipse o kadar iyi olacak alınan cihaz..

• quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

Beni Bilen Bilir..HTCP Deki BD/HD MKV Olaylarını Bunu ben Telafüz ettim ve edicem...

Beyler (NEUVİEW) Kullananlar Kimler Bilmek İstiyorum ...HTCP İçin Söylüyorum Bunları Tabiki....

http://forum.donanimhaber.com/m_16783095/mpage_6/key_/tm.htm

Çok kaliteli bir program..Htpc olarak hdmi çıkışlı bir laptop kullanıyorum şu aşamada ve bu player ile diğer playerler arasında çok fark var kesinlikle görüntü kalitesi olarak..

• Arkadaşlar bir haftalık yoğunluk sebebiyle takip edememiştim konuyu

yazılanları okuyunca bir kaçına cevap vermek istedim.

Öncelikle NEUVİEW adlı programa değinmek istiyorum. Bsplayer ve media classic yanında bu programın hiç bir işlevselliğini göremedim. Anında sildim ve emektar bsplayer ve classice devam ediyorum.
    Şimdiye kadar neredeyse hiç codec sorunu yaşamadım ve bu nedenle HTPC de de bir kaç farklı codec yüklemediyseniz en basitinden K-lite codec her şekilde iş görüyo.

Wd playeri inceledim bir arkadaşım almıştı emanet alıp baktım valla bir kere boyutu nedeniyle o parayı vermek koyar bana ayrıca kesinlikle benim laptopumla aynı olamaz o tarz bir player bu nedenle HTPC diyorum.

Bizim gibi profesyonel olarak film yapımcısı vb. değilseniz HTPC ile popcorn arasında ki farkı anlamanız çok olası değil. Ses konusu zaten bakıyorum pek umurunda değil kimsenin halbu ki Dts ses olayını WD vermiyo kesinlikle popcorn da vermiyo diye biliyorum ama arkadaşım laptopunda ki optik ses çıkışından amfisine verebiliyor ki bende bu yuzden değiştriecem laptopu.

Uzun lafın kısası benim tavsiyem eğer daha iyi ve de daha değer diyeceğimiz bir player çıkana kadar bence HTPC. Çünki hem player hemde pc olarak kullanın alıns ize koskocaman bir monitor. internete gir
    film indir ve hemen seyret
    daha ne isteyeeyim ki ?????

• quote:

Orjinalden alıntı: fanatikforumcu

Dts ses olayını WD vermiyo kesinlikle popcorn da vermiyo diye biliyorum

popcorn un DTS destegi vardır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: {PeGaSuS}

quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

Beni Bilen Bilir..HTCP Deki BD/HD MKV Olaylarını Bunu ben Telafüz ettim ve edicem...

Beyler (NEUVİEW) Kullananlar Kimler Bilmek İstiyorum ...HTCP İçin Söylüyorum Bunları Tabiki....

http://forum.donanimhaber.com/m_16783095/mpage_6/key_/tm.htm

Çok kaliteli bir program..Htpc olarak hdmi çıkışlı bir laptop kullanıyorum şu aşamada ve bu player ile diğer playerler arasında çok fark var kesinlikle görüntü kalitesi olarak..

Ya HTCP,De en iyi center budur daha + ve - Yoktur hELEKİ kULLANANLAR AYARLARI NE DEĞERDE ...bİDE fps.fİLMLERDE tAKILMALAR YAŞIYAN OLURSA ANLATIMLARIM VAR kULLANANLAR KİMSE LİSTE YAPALIM BEYLER

• Bu konu altında her 2 cihazıda denemiş olan arkadaşların okuduğum yorumları sonucunda bir kez daha WD HD Tv cihazı almış olduğuma çok memnun oldum.

Bu arada son derece iyi bir notebook ta sahibi olmam rağmen(HDMI+Dijital ses çıkışı mevcut) WD HD oynatıcısını edindim. Hem çok pratik,şık ve birçok tecrübeli isme göre daha da başarılı. Ben aradaki farkı net belirleyecek kadar deneme yapamadım gerçi çünkü dizüstünü bağla oynat zor ve uzun işler benim için.
  • Kayınbiradere WD player aldık, gerçekten güzel küçük kullanışlı bir alet ancak en başından beri söylediğim konu var: görüntü kalitesi. Her ne kadar objektif bir konu olmasa da aynı TV'de aynı mkv ve avi dosyaları aynı anda ( görüntüğü dondurup hdmi çıkışları arasında gidip gelerek) oynattık ve karşılaştırdık. Bir fark göremedik.

Ama şunu ifade etmek gerekir, siz bilgisayarı hdmi bağlantı yerine VGA bağlarsanız bariz var olur.
    Ya da iyi bir codec kullanmak yerine işlemcinize yüklenmemek için düşük ayarlarda kullanırsanız görüntü farkı olur. Aşağıda bu konuda bariz bir örnek görebilirsiniz:

coreavc

DXVA

Sonuçta Western Digital HD TV boyutuna göre güzel - basit bir ürün ama pc'nin verdiği görüntüye bir üstünlüğünü , iki cihazı 1 gün boyunca kullanıp test etmiş birisi olarak "ben" göremedim.

pc'de görüntü kalitesinden memnun olmayan arkadaşlara önerim kmplayer'da coreavc codec kullanın ve keskinlik süzgeçini açın. bu kadar.

• HTPC de aynen bu şekilde KM player ile kullanıyorum ama keskinlik ayar işini TV ye bırakmakta fayda var .

Imon kumanda ile KM kombine bir çözüm kullanıyorum işlevsel ve görüntü kalitesi olarak diyecek yok, çoğu kimseye bu HD DVD-BR player felan değil bu içinde 2500 adet film barındıran ve DVB-S/S2/T destekli, video kayıt /capture yapabilen 7.1 ses çıkışlı bir HTPC dir diye anlatmakta zorlanıyorum.

Bu sistemi oluşturken DH forumdan aldığımız destek ve fikirler yadsınamaz tabiki

quote:

Orjinalden alıntı: nucro

Kayınbiradere WD player aldık, gerçekten güzel küçük kullanışlı bir alet ancak en başından beri söylediğim konu var: görüntü kalitesi. Her ne kadar objektif bir konu olmasa da aynı TV'de aynı mkv ve avi dosyaları aynı anda ( görüntüğü dondurup hdmi çıkışları arasında gidip gelerek) oynattık ve karşılaştırdık. Bir fark göremedik.

Ama şunu ifade etmek gerekir, siz bilgisayarı hdmi bağlantı yerine VGA bağlarsanız bariz var olur.
    Ya da iyi bir codec kullanmak yerine işlemcinize yüklenmemek için düşük ayarlarda kullanırsanız görüntü farkı olur. Aşağıda bu konuda bariz bir örnek görebilirsiniz:

,,,,

Sonuçta Western Digital HD TV boyutuna göre güzel - basit bir ürün ama pc'nin verdiği görüntüye bir üstünlüğünü , iki cihazı 1 gün boyunca kullanıp test etmiş birisi olarak "ben" göremedim.

pc'de görüntü kalitesinden memnun olmayan arkadaşlara önerim kmplayer'da coreavc codec kullanın ve keskinlik süzgeçini açın. bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 5 Mayıs 2009; 9:39:37 >

• Evet Çok yazdı çizildi bende ek olarak anlatim Bende WD Yok popchournda yok ama WD Ve popchourn 1 hafta kendi başıma denemeler yapmak için dostlarımdan temin ettim..bütün 720p ve 1080p Orjin BD/Ler BD/Rıp ler denedim kullanmış olduğum Bağlantılarda bile 1.3 HDMI Kablo + kullanmış olduğum HDTV Lerin-native ayarları Hepsi Orantılı OK.

HTCP Kadar verim alamadım ama ne Km player nede Bs Ne VCL En iyisi Neuview eğer şanslı sisteminiz varsa üstüne player yoktur öleki..

Size Bluray Realese sunumu Iron man 720p ''ESIR'' Grubuna ait bi kare gösterim playerın siyah seviyesine bakın işte olay burda bitiyor siyahlarda daha siyah beyazlarda daha beyaz KM Player yazdık çizdik ama KM Player ne kadar ekstra özellik barındırsada /Neuview Kadar başarılı yapamadım işte o kareden SS Buyrun

HTCP+Neuview pıxsel fushıon center +Core avc decoder =

• HTPC'leri pek savunan yok gibi ben kendimce gördüğüm artıı yanları yazayım dedim:
    + Sadece film izlemek ile sınırlı değilsiniz, bir webcam takıp MSN'e girip salondan ailenizle video görüşme yapabilir, bir direksiyon takıp oyun oynayabilirsiniz (GTR2 + Logitech G25 mesela )
    + Sadece torrent, IPTV ile sınırlı değilsiniz, mesela canınız bir film izlemek istedi, R.a.pidshare + 4Mbit ile 20 dakikada tek CD Divx'ini indirebilirsiniz.
    + CoreAVC veya FFdshow gibi codeclerle NMT'lerden çok daha kaliteli postprocessing kalitesine ulaşabilirsiniz
    + PCI slotu varsa TV kartı, uydu kartı vs. takıp uydudan kayıt vs. yapabilirsiniz. (Team-mediaportal süper bi program)
    + Size uyan herhangi bir PC remote veya wireless media keyboard kullanabilirsiniz
    + firmware bazlı sıkıntılar yaşamazsınız mesela region kısıtlı DVD'ler vs.

Bunların yanında can sıkan, uğraştıran yanları yok mu, var. Ama sonunda "PC" yazan birşeyle zaten biraz uğraşmak gerekiyor ki "personal" olsun değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okean -- 8 Mayıs 2009; 1:49:39 >

• quote:

Orjinalden alıntı: okean

+ Sadece torrent, IPTV ile sınırlı değilsiniz, mesela canınız bir film izlemek istedi, R.a.pidshare + 4Mbit ile 20 dakikada tek CD Divx'ini indirebilirsiniz.

Bunların yanında can sıkan, uğraştıran yanları yok mu, var. Ama sonunda "PC" yazan birşeyle zaten biraz uğraşmak gerekiyor ki "personal" olsun değil mi?

ufak bi düzeltme yapayım...R.Share destegi popcorn da bulunmakta..
  • quote:

Orjinalden alıntı: okean

HTPC'leri pek savunan yok gibi ben kendimce gördüğüm artıı yanları yazayım dedim:
    + Sadece film izlemek ile sınırlı değilsiniz, bir webcam takıp MSN'e girip salondan ailenizle video görüşme yapabilir, bir direksiyon takıp oyun oynayabilirsiniz (GTR2 + Logitech G25 mesela )
    + CoreAVC veya FFdshow gibi codeclerle NMT'lerden çok daha kaliteli postprocessing kalitesine ulaşabilirsiniz
    + PCI slotu varsa TV kartı, uydu kartı vs. takıp uydudan kayıt vs. yapabilirsiniz. (Team-mediaportal süper bi program)
    + Size uyan herhangi bir PC remote veya wireless media keyboard kullanabilirsiniz
    + firmware bazlı sıkıntılar yaşamazsınız mesela region kısıtlı DVD'ler vs.

+1000 gwerisine bakmamak gerek

• Bu arada htpc yada hdmi çıkışlı laptop kullanan arkadaşlara tavsiye olarak kesinlikle ekran kartı ayarlarından windowsu 24hz'e alınız..

Wd yada popcorn tarzı media playerler otomatikman 24hz sinema modunda görüntü oynattıkları için daha akıcı gelir onlardaki görüntüler..O yüzden htpc türü sistem kullanan arkadaşlar bu ufak ayrıntıya dikkat etsinler..

Ayrıca windowsu 24hz'e alıp tvniz desteklıyorsa 100hz motion plus gibi bir seçeneğiniz varsa onuda en düşük ayarlarda açık tutsunlar..avforums tarzı sitelerde htpc kullanan kişiler için codec ve tv ayarları ayrıntılı biçimde yer alıyor,o sitelerden yararlanabilirsiniz ufak ayrıntılar için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi {PeGaSuS} -- 8 Mayıs 2009; 17:50:27 >
  • Daha önce HTPC kullanıp , henüz popcorn almış biri olarak söyleyebilirim ki; Popcorn hiç de sanıldığı gibi tak-çalıştır bir cihaz değil. Bana biraz Linux Ubuntu'ya heves etme sebebim olan compiz fusion'ı hatırlattı. Linuxla tanışınca windows'a alışkın biri olarak nasıl hayal kırıklığına uğradıysam, Popcorn'un da süslü püslü YAMJ'ları , torrentleri, PC'ye bağlanılabilirliği , hadi bağlandınız video oynatılabilirliği falan pek basit şeyler değil.

Türkçe kılavuz zaten yok, kutunun içinden kısa bir ingilizce kılavuz çıkıyor. İnternette de türkçe kaynak yok. Forumdaki dağınık bilgileri toplayıp bişeyler öğrenmeye çalışıyorsunuz, ama nerden başlayacağınızı anlatan bir kaynak yok. Çok sıkışırsanız forumda soru sorarsınız, BEELKİ biri cevaplar. İngilizce biliyorsanız da yırttınız sayılmaz; çünkü tüm bilgiler dağınık, sanki yeni bir işletim sistemi öğrenmek gibi.

Bakın popcornun forum sitesinde ne demişler, eğer popcornla yeni tanıştıysanız burdan başlayın:http://www.networkedmediatank.com/wiki/index.php/Main_Page

ekleme: patlak mısırı kullandıkça bu mesajıma ekleme yapacağım;

Bu zımbırtıyı aldığıma pişman oldum. Her tarafından kalite akıyor diyen arkadaşlara da burdan selam ederim. 2 tane düz metal levhanın arasına 2 adet delikli ızgara , arkasına da elektrikçilerde bulabileceğiniz bir kırmızı elektrik düğmesi , alın size patlak mısır kasası.

2.gün kumandadaki power düğmesinin kapatmadığını, sadece görüntüyü kapattığını öğrendim. Şimdi de power>delete kombinasyonunun da aslında kapatmadığını cihazın hala sıcak olduğunu ve harici diski çalıştırmaya devam ettiğini farkettim. Suspend moduna almanın bir faydasını hatta farkını gören var mı? Ben bir fark göremedim.

İlk günlerde dahili diske PC'den değişiklik yapmama izin vermedi. Şimdi de harici diske yazmama izin vermiyor. O an keyfi neyi uygun görüyorsa öyle davranıyor. -Kim? -Patlak mısır.

YAMJ'ın da tepkileri değişik. İddiaya göre filmlere ekleme yaptığınızda sadece yeni eklenenler için update yapıyormuş, benimki her defasında tüm klasörleri baştan tarayıp bilgileri yeniden indirmek konusunda ısrarlı. Lost'un son 3,4 ve 5. sezonundan sadece 5. sezonu ,o da 7-8-9 ve 11. bölümleri göstermeyi uygun gördü(tüm sezonlar ayrı klasörde, bölümler Lost S0xExx şeklinde isimlendirildiği ve klasörde sezon için klasörle aynı isimde .nfo dosyası oluşturulduğu halde). Ha bu arada eskiden bulup posterlerini gösterdiği filmlerin bazılarının posterlerini göstermemeye başladı.

Ama hakkını yemeyelim, HD filmleri iser mkv ister wmv olsun çok güzel oynatıyor, net ve akıcı(sayılır). Zaten başka bir işe yaradığını da görmedim şimdiye kadar. Öyle tak-çalıştır, kolay kurulum , çabuk açılma falan beklemeyin.

Kullanma kılavuzu olmayışından bahsetmiştim, içinden çıkan kartta adamların özgüveninin ne kadar yüksek olduğu görülüyor; eşeğin olmadığı yerde keçiye abdurrahman çelebi derler ya, bunları da öyle şişirmişiz. Nasıl olsa piyasada rakipleri yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 19 Mayıs 2009; 2:48:20 >

• şubattan beri htpc kullanıcısıyım, bluray, mkv vs izlemenin yanında pes2009 oynayabilmek ve uydudan hd yayınları kaydedebilmek baya hoşuma gidiyor, evet programların stabilitesini sağlamak kolay olmadı ama öğrenince şahane, hertürlü dvb-s, dvd, mediaplayer vs için kumanda kullanabiliyorum, maliyet 700tl civarı.
  • popcorn veya wd player ın oynattığı bütün videoları dxva ile %5 işlemci kullanımı ile oynata bilitorum bir de iyi contrast renk vb ince ayar yaparsanız görüntü çok şahane oluyor yukarıda arkadaşın verdiği dxva görüntüsünde siyahların gri olduğunu görüyoruz zaten bu yüzden coreavc daha iyi gibi görünüyor ama aynılar aslında ekran kartının menüsünden gerekli aarkarı yaparsanız görürsünüz

Ayar Yapılmamış Hali(Dxva)

Ayar Yapılmiş Hali(Dxva

• Bende hd için hdmi lı bir notebook düşünüyordum ama notebook ne kadar enerji tüketiyor, wd hd tv player ne kadar elektrik tüketiyor bir bilen var mı?
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.