Şimdi Ara

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
2
Favori
33.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Dediğin gibi HTPC'nin ileriye dönük rahatlıkları var. Ancak kolay kullanım sessizlik ve düşük enerji tüketimi üzerine bir de iyi görüntü kalitesi de elde edince aldım kurtuldum diyeyim.

NMT'ler HTPC gibi ileri de çıkacak formatları destekleyebilir mi bilemem ama o konuda da çok çekinceli değilim. Ne de olsa MP3 çıkalı ne kadar oldu hala standart bir format. Benzer bir şekilde gerek SD gerekse HD için yeni formatların çıkması yönünde çok beklentim yok. Bunu derim yarın bir format çıkar o da ayrı konu ne de olsa sektörü kontrolü elimizde değil.

Bir iki tecrübemi de paylaşayım istedim. HTPC'yi internete girmek ya da ufak oyunlar için pek kullanamadım. Bunlar için salonu kapatınca şikayetler başlar ev içinde. Zaten ufaklık yok efendim PSP ile Playstation ile kendi odasında oynuyor. Internet için de notebook rahat geliyor. Anlayacağın pek işlevsel olamadı o özellikleri bana.

Not: yaş 40 bu arada :)

• @fanatikforumcu,

Ekran kartlarının HD görüntü oynatma performanslarına göre değerlendirildiği aşağıdaki karşılaştırma belki yardımcı olabilir.

http://www.pclabs.com.tr/2008/08/27/hd-video-uvd-purevideo-hdye-karsi/

Kolay gelsin.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @coyote

@fanatikforumcu,

Ekran kartlarının HD görüntü oynatma performanslarına göre değerlendirildiği aşağıdaki karşılaştırma belki yardımcı olabilir.

http://www.pclabs.com.tr/2008/08/27/hd-video-uvd-purevideo-hdye-karsi/

Kolay gelsin.

Bu ekran kartını inceledim ayrıca ve bana sanki onbord bi anakart işimi görecek gibi geldi
    ne dersini ??

http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-ma78gm-s2h_2x.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 18 Şubat 2009; 15:05:43 >

• Uzunca bir süredir merak ettiğim popcorn cihazı görme ve deneme şansına ulaşdım sonunda bening2004 nickli arkadaş sayesinde..Cihaz beklediğimden iyi çıktı ancak yınede 500küsür ytl verilcek bir cihaz kesınlıkle değil benim gözümde..(Bahsettiğim arkadaşda 1tb diskle beraber 800ytl civarına mal etmiş aleti ki bence korkunç bir rakam )

Sony 40w4000 lcd'de kullandık popcornu..Cihazda 720p ve 1080p videolar denedik pcde de izlediğimiz..Burda herkesin bahsettiği gibi kayda değer bir fark bekliyordum goruntu kalıtesı bakımından ancak beni hayal kırıklığına uğrattı cihaz...Beklentimin yüksek olması dolayısıyla tatmin etmedi beni görüntü olarak..Çünkü pc ile aynı görüntü kalitesine sahip ne eksik ne fazla..Ben daha kötü görüntü verir diyordum açıkcası bu bakımdan şaşırttı beni buda ayrı bir mevzu (:

Cihazı görmem gerçektende çok iyi oldu benim için..Bende almayı düşünüyordum bu tür bir cihaz ancak boşa masraf olacağını anladım görünce..Fiyat 200ytl civarları olsa alınası bir alet fazlasıyla ancak şu şartlarda tutar dalı yok pek benim için..

800Ytlye kurulacak bir htpc çok daha faydalı olur bence..Kalın yazayım burayıda çok bilen insanlar çıkıp 'aman efendim nasıl sen böyle dersin güzelim cihaza,htpcde ne oluyor popcorn yanında vs vs.. demesinler..

• yaklasık 2TB lık MKV arsıvım var karsılıklı takas etmeyı dusunen arkadaslar olursa pm den yazısalım selamlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: eros33

yaklasık 2TB lık MKV arsıvım var karsılıklı takas etmeyı dusunen arkadaslar olursa pm den yazısalım selamlar

Dostum hepimizin hemen hemen o kadar arşivi var ama seyredemedikten sonra neye yarar.
    Yukarıda bahsettiğim ana kart ile ilgili kimseden yorum gelmedi arkadaşlar
    ne diyosunuz bu karta

• quote:

Orjinalden alıntı: fanatikforumcu

quote:

Orjinalden alıntı: eros33

yaklasık 2TB lık MKV arsıvım var karsılıklı takas etmeyı dusunen arkadaslar olursa pm den yazısalım selamlar

Dostum hepimizin hemen hemen o kadar arşivi var ama seyredemedikten sonra neye yarar.
    Yukarıda bahsettiğim ana kart ile ilgili kimseden yorum gelmedi arkadaşlar
    ne diyosunuz bu karta

slm bu kartlı sistemimi sattım gecen hafta..anakart genel olarak guzel stabiliteyi yakalarsanız cok iyi calışıyor ben memnundum..
    detaylar burada

http://resim.donanimhaber.com/m_22876227/tm.htm

• PCH ın Görüntü kalitesi olarak PC lerden daha iyi olduğu söylenmiş.
    Normalde 3-4 Metre uzaktan seyrettiğimiz düşünülürse Görüntü kalitesi çok fark etmemesi lazım.

http://www.pclabs.com.tr/2009/01/14/nvidia-ion-platformunun-ilk-test-sonuclari-yayimlandi/
    Bu linkte NVidianın yaptığı ürün tanıtılmış. HD film oynattığıda söyleniyor.
    Oldukça ufak. Herhalde DvD takılmamış. External DVD takılabileceği düşünülürse oldukça iyi.

Valla Görüntü kalitesi daha da iyi olsa 500 YTL PCH a vereceğime böyle birşey alırım.

• 20 gündür kullandığım htpc deneyimlerimi yazıcak olursam bende; uygun donanım seçimi sonrası bilgisayarı medya merkezine dönüştürmek oldukça kolay, önemli olan uygun yazılım kombinasyonu ki aslında detaylarını öğrenmek biraz yorucu, media portal veya microsoft media center, meedio, xbmc gibi yazılımlar arayüz sorununu hallediyor, videolar için uygun filtre codec kombinasyonları işletim sistemine göre ufak değişiklikler gerektiriyor ama önemli olan (videolar için tabi) bilgisayarı codec çöplüğüne çevirmemek, ne tip medya izliycekseniz ona göre codec filtre vs seçimi önemli (örn vistada evr+power dvd veya arcsoft codecleriyle ile donanımsal grafik hızlandırma imkanı var), sonuçta elinizin altındaki bilgisayar ama evet okumayı araştırmayı sevmiyorsanız kumandayı açıyım izliyim olayı biraz meşakkatli, bunların dışında sistemle uydu izliyim diyorsanız işler biraz karışabilir (gerçi kolay ama şifre çözme dürtüleri devreye giriyor).

• Ben bu codec vs. işlerine neden bu kadar takıldığınızı anlayamıyorum arkadaşlar
    beni yanlış anlamayın ama
    Klite codek ve bsplayer ve media player classic olduktan sonra ne sıkıntı çekiyorsunuz ?
    bende bunlar sürekli laptopta yüklü ve HDMI kabloyla lcd tv ye taktığımda hiç bir sıkıntı yaşamadan seyredebiliyorum.
    Tek sıkıntı seste oluyor o da laptopta optik ses çıkışı olmadığından amfiye veemiyorum sesi.

Codecle ilgili benim bilmediğim başka şeyler mi var acaba diye düşünüyorum ?? kaç yıldır kullanıyorum ama ???

Tv kartı koymayı düşünmüyorum htpc ye zaten uydu var ayrıca tv seyretmeyi pek sevdiğim söylenemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 21 Şubat 2009; 8:52:24 >
  • quote:

Tek sıkıntı seste oluyor o da laptopta optik ses çıkışı olmadığından amfiye veemiyorum sesi.

Optik çıkışlı bir ses kartı alarak bu durumu halledebilirsin rahatlıkla..Usb'den bağlanan xfi ses kartları mevcut 130ytl civarları forumda satılıyorlar..

quote:

Ben bu codec vs. işlerine neden bu kadar takıldığınızı anlayamıyorum arkadaşlar
    beni yanlış anlamayın ama
    Klite codek ve bsplayer ve media player classic olduktan sonra ne sıkıntı çekiyorsunuz ?

Bilgisayarıma kesinlikle sokmadığım yazılımlardır codec packler..Her türlü problem cıkarmaya yatkın dosyalar benim gözümde..En ufak örnek olarak geçen bir arkadaşım vista codec pack yüklemişti ve şu an adını tam olarak hatırlayamadığım bir oyunun açılışındaki videoda problem çıkardı,oyuna girmemeye başladı makine açılış videosunu gösteremediği için..Bu ilk başta aklıma gelen bir sorun , ne gibi saçma sapan hatalarla karşılaştığımı anlatırım gerekirse..

Ayrıca her codec'in kendisine göre artıları yada eksileri oluyor..Misal coreavc en son 1.9.0.0 versiyonu ile nvidia kartlarda cuda destekli olarak video gösterimi yapıyor..Yani 1080p mkv izlerken cpuyu başka bir iş için kullanabiliyorsunuz,video decoding işlemini gpu yardımıyla yapılıyor bu codec programı sayesinde..

• Okudugum, dinledigim, arastirdigim kadariyla HD Media Player, PC tabanli cihazlardan ustun...

Neden mi ?

Media Player'lar ayar vs. gerektirmiyor sevgili arkadaslar. (herkes bunu soyluyor, yeniden kesfetmedim, yerlisi de yabancisi da)

Bir arkadasim KMPlayer'da iyi goruntui alacagim diye oyle filtreler kullaniyor ki, benim aklim almiyor. Filtre scriptleri edit edip, degerleri degistiriyor. O filmde baska, bu filmde baska filtre config yukluyor. Cildirmis durumda. Bu arada -laf aramizda-, 2 arkadas kendisine gittik ve bir takim testler yaptik. Her ikimiz de CoreAvc codec + Matroska (haali splitter) source filter ile hic filtre kullanmadan default ayar ile cok daha iyi olduguna karar getirdik. Cogu zaman arkadas ile yeniden gorustugumuzde, sabaha kadar codec, filtre ayarlari ile kafayi yedigini ama bu emeginin ise yaradigini, daha iyiyi elde ettigini duyar ve "bu adam isi biliyor" derdik. Ama bazen bu isi camura da gotururdu (goreceli). Daha iyiye dogru arayislar hic bitmiyor...

KOnu disi ama aklima geldi yaziyorum:
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Ayni arkadasla gecen ay Omnia 5 Mp ve Sony Ericcson 3.2 Mp (modelini hatirlamiyorum dogrusu) ile Macro foto cekim yarisi yaptik. Cektigimiz de beyaz masa uzerine konulmus IBM PCI ethernet karti (yesil PCB). Omnia ve Sony Ericcson default cekimleri ile yapilan fotolarin PC monitorune yansitilmasi sonucu Omnia acik ara davayi kazandi. Ancak arkadas hirs yapti ve yaklasik 45 dk.lik telefonuyla bogusmasi sonucu benim Omnia'mi ezdi. ben de hirs yaptim sonra 10 dk. kadar ugrastim ama nafile. 45 dk.lik ayar ile gelen Sony Er. kalitesini yakalayamadim.

Megapiksel'i daha dusuk ancak lensi daha iyi olan bir makine kazandi. Abi iyi de dedim, sen bu aleti cebinde tasiyorsun, t aninda, X'in fotografini cekip oradan ayrilman gerekiyor. Peki her obje icin ve ortam icin (isik, yakinlik, ISO, pazometre, ivir zivir kivir, ben pek anlamam ....) 45 dk.yi birak 20 sn. bile zaman ayiramayacaksin, basip cekeceksin ve gideceksin... Eger bu is muhendislik calismasi, sanat eseri, bir seyin ispati ise buyrun ugrasin en iyisini elde etmek ugruna... Ama bu is bir eglence, hayatin akisi ille de birseylerin ispati degilse, bas-cek, kabullenilebiliri yakala ve keyfine bak...

Benim malim/kullandigim sey her ne ise, dunyanin en iyisidir demenin bir anlami da yok. Acikca OMNIA'nin foto olayi da bence vasat. Yazilimla belki biraz iyilesiyor ama yine VASAT. Vasat'in onune gecilemiyor kardesim.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Arkadaslar, PC, laptop ya da herneyse, iste gercek bu (konu disi olana degil, bir onceki paragrafa atifta bulunuyorum!!!)

Media playerler 3 asagi, 5 yukari, herkesin tatmin olabilecegi goruntuyu ve sesi kucucuk kabiliyetsiz hatta belki 5 para etmez diyebilecegimiz islemcileri ile default olarak sagliyorlar (elbette bu bahsettigimiz dandik islemciler sadece bu is icin tasarlanmislar). Sabit ve stabil cihazlar. HTPC kablolari, isletim sistemi, ekran karti, ses kartinin filmden filme bazen sacmalamasi (ozellikle DTS filmler) gozonune alinirsa, ben HTPC'den sogudum.

Halen 720p'leri laptop ile seyrediyorum bu arada. Sabredemeyip, ucuz bir player alabilirim bugun/yarin. O zaman kendi goruslerimi yazarim elbet.

Bu arada halen savundugum ve daha once de yazdigim sey su: bu playerlar 300-400 tl ve asagisi fiyatli olduklarinda makbul. Acikcasi 750 tl ve uzeri bir fiyatli bir playera su an sicak bakamiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 21 Şubat 2009; 11:53:50 >

• Bildiğimiz kadarıyla Sigma chipli PCH türevlerinin şu an filmi oynatırken geri saramama problemi var. (doğru değilse bilen arkadaşlar düzeltsin) Bir media player için kabul edilebilir değil bence, biraz daha gelişmelerini beklemek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 23 Şubat 2009; 8:59:57 >
  • Ya ben valla sıkıldım bu beklemekten. İlk önce HTPC'ler dikkatimi çekti, ama kasaları pahalı. Sonra uygun bir kasa gördüm, anakart seçtim kafamda buna göre ama onunda elli tane bios update'i çıkmış, hala stabil değilmiş, bilgisayar kendiliğinden kapanıyormuş falan.

Sonra Popcorn'a yöneldim, onun da bluray playeri yok, harddiski kendin alıyorsun ama uyum sorunu çıkabilir. Ses sistemim analog , popcorn dts'yi kendi çözüyor ama ne fayda . 5+1 çıkışı sadece optikten. Mecbur ses sitemini değiştiricem.

Harddisk bağlanıp mkv oynatabilen bluray playerlar çıkacakmış ama ne fiyata ve ne zaman belli değil. Zaten harddisk de external,derli toplu içinde duran cinsten değil.

Gene HTPC'ye yöneldim. Aslında MCE klavye ve kumandam var. Ama media center kullanışlı değil. İleri-geri sarma tuşu şimdiye kadar hiç saramadı. Kodek ve altyazı açısından tamamen kodek paketlerine bağlı. Öyle media center içinden altyazı büyütmek falan yok.

Media portal kurdum, açılmadı bile program , hemen çöktü.

En son XBMC'nin 80 mb'lik windows sürümünü kurdum. Kendinden kodekli, ayar seçenekleri güzel, türkçe arayüz(güya) ,altyazı ayarları falan iyi hoş. Ama uzaktan kumanda desteği yok. Yani bir insan neden media center gibi bir program kullanır? Masaüstü PC'de video izlemek için değil heralde? kumandayla kullanamıyacaksam ne yapayım ben xbmc'yi?? Ha kullanılamıyor mu , tabiki kullanılıyor: eventghost ile yada IR service suite(aslında bu media portal için yapılmış bir program) ile deveye 50 hendek atlatılırsa kullanılıyor(muş).

Şimdi bu konuyu ikinci kez okuduktan sonra gene popcorn hayalleri kurmaya başladım. Elimde kumanda kanepeye yayılmışım, "Kodek mi- o da ne? ahhahahh. Eventghost ile kumanda kodları girenler varmış , banane"

Fakat fiyat 600 TL'ye dayanmış, zaten 1TB harrdisk de almak lazım buna. Bluray rom da takılamıyor zaten ,heralde gelecek sene bir de bluray player almak zorunda kalırım ama olsun. İYİ DE: analog ses sistemimi çöpe mi atayım ne yapayım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barsoy -- 17 Mart 2009; 0:52:36 >

• Uygun fiyata 2. el bir HTPC alabilirsin ve koltuğa kurulabilirsin belki, Mısır patlağı yerine de kabak çekirdeğini tavsiye ederim daha sağlıklı.

Kullandığım Imon kumanda + modülü ve KM player ikilisinden memnunum. KM player kararlı ve kullanımı basit Imon ile uyumlu, aslında deneyenler bilir bazen 2 dakikada 2 saatlik filmi hızlı ileri sarıp özetini iziliyorum, geri ileri ... alt yazı 24-25 f/s dönüşümü + boyutu + pozisyonu falan bir tuşa bakıyor .....media portal vs ben de denedim ama PC de fazla yüke gerek yok.

İlerde Media player türevleri alsam bile HTPC yi de kaldırıp atmam tv ye herhalde bağlı tutarım, dev ekranda internet, office uygulamaları falan... iyi gidiyor

selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: barsoy

Ya ben valla sıkıldım bu beklemekten. İlk önce HTPC'ler dikkatimi çekti, ama kasaları pahalı. Sonra uygun bir kasa gördüm, anakart seçtim kafamda buna göre ama onunda elli tane bios update'i çıkmış, hala stabil değilmiş, bilgisayar kendiliğinden kapanıyormuş falan.

Sonra Popcorn'a yöneldim, onun da bluray playeri yok, harddiski kendin alıyorsun ama uyum sorunu çıkabilir. Ses sistemim analog , popcorn dts'yi kendi çözüyor ama ne fayda . 5+1 çıkışı sadece optikten. Mecbur ses sitemini değiştiricem.

Harddisk bağlanıp mkv oynatabilen bluray playerlar çıkacakmış ama ne fiyata ve ne zaman belli değil. Zaten harddisk de external,derli toplu içinde duran cinsten değil.

Gene HTPC'ye yöneldim. Aslında MCE klavye ve kumandam var. Ama media center kullanışlı değil. İleri-geri sarma tuşu şimdiye kadar hiç saramadı. Kodek ve altyazı açısından tamamen kodek paketlerine bağlı. Öyle media center içinden altyazı büyütmek falan yok.

Media portal kurdum, açılmadı bile program , hemen çöktü.

En son XBMC'nin 80 mb'lik windows sürümünü kurdum. Kendinden kodekli, ayar seçenekleri güzel, türkçe arayüz(güya) ,altyazı ayarları falan iyi hoş. Ama uzaktan kumanda desteği yok. Yani bir insan neden media center gibi bir program kullanır? Masaüstü PC'de video izlemek için değil heralde? kumandayla kullanamıyacaksam ne yapayım ben xbmc'yi?? Ha kullanılamıyor mu , tabiki kullanılıyor: eventghost ile yada IR service suite(aslında bu media portal için yapılmış bir program) ile deveye 50 hendek atlatılırsa kullanılıyor(muş).

Şimdi bu konuyu ikinci kez okuduktan sonra gene popcorn hayalleri kurmaya başladım. Elimde kumanda kanepeye yayılmışım, "Kodek mi- o da ne? ahhahahh. Eventghost ile kumanda kodları girenler varmış , banane"

Fakat fiyat 600 TL'ye dayanmış, zaten 1TB harrdisk de almak lazım buna. Bluray rom da takılamıyor zaten ,heralde gelecek sene bir de bluray player almak zorunda kalırım ama olsun. İYİ DE: analog ses sistemimi çöpe mi atayım ne yapayım??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 17 Mart 2009; 16:29:59 >

• Bu konuyu gormedıgım ıcın bende buna benzer bır konu acmıstım bu haftaıcınde. Öncelıkle formda kırlılık yapdıgım ıcın herkesden özur dılıyorum. Valla arkadaşlar bır haftadır gırmedıgım sıte kalmadı western yada popcorn tarzı medıa player mı alıyım yoksa htpc sı mı alıyım dıye cok arastırdım.

1- Paranız bolsa western yada popcorn media player alabılırsınız. ( Bazı arkadaşlar bana kızabılır, paranız bolsa ıfadesınden dolayı ama gercek şu ki 1 sene sonra ne westernın ne de popcornun yuzune kımse bakmaz. Evimizdeki elektronık coplugunun bır parcası olacakları kesın. VCD, DVD, HD DVD derken şimdide bunlar cıktı, ozamanlar dunya para verdıgımız bu aletler sımdı sokaga atıyoruz ( gecen vcd yı evde yer ısgal edıyor dıye salladım ) )

2- Paranız kısıtlıysa bır htpc alıp hem bılgısayar hemde full hd fılm ızlemek ıcın kullanabılırız. Ilerde zaten blu ray fılmlerde DVD fıyatlarına ınecek. O zamanda blu ray okuyucu alıp işin icinden cıkarsınız. Ama media playerı olan arkadaslar bu cıhazları 2. plana ıtmek zorunda kalcaklar :(( Birde seneye zaten bunların blu ray okuyuculu modellerı pıyasa cıkacak ve sımdı o kadar parayı bu alete baglamak, ilerde kullanılmayacagını bılmek ınanın can sıkıcı.

Ben kararımı bu yonde verdım. Bi aksılık cıkmazsa bugun htpc yı bır arkadastan satın alcam ve kendı eskı kasamıda bır arkadasa vercem. Bu degıs tokusun bana malıyetı 300 cıvarında oldu. Birde 250 gb harıcı harddısk satan bır arkadasla gorustum ıcıne full hd fılm yukleyecek onada 250 vercem ve sımdılık bluray almaya nıyetım olmadıgım ıcın bu yolu sectım. Blu ray 6 ay sonra dvd fıyatlarına ınınce alır takırım bır tane. Ilerde teknolojı nelerı gosterır bellı olmaz ama ıyı bır medıa player cıkarsada htpc yı devamlı bılgısayar olarak kullanırım, en azından bır işe yarar.
    haftasonuda Allah ızın verırse fotoları eklerım buraya fılm kalıtesı yonunden bır fıkır sahıbı olunur en azından

• Beni Bilen Bilir..HTCP Deki BD/HD MKV Olaylarını Bunu ben Telafüz ettim ve edicem...

Beyler (NEUVİEW) Kullananlar Kimler Bilmek İstiyorum ...HTCP İçin Söylüyorum Bunları Tabiki....

http://forum.donanimhaber.com/m_16783095/mpage_6/key_/tm.htm

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı?

• GoGOMEZ,
    Sorunun tam karşılığı olmayacak ama KM playerdan görüntüyü en doğal hali ile alıp, gerekirse TV den keskinlik ve konrast ayarlarını değiştirmeyi tercih ediyorum.

KMP 2009 yılbaşında çıkan versiyonu şu anda yüklü, KM player'ın kullanıcı dostu özelliklerinden çok memnunum, albümü özellikle arşiviniz genişse film seçerken çok pratik.

Bu aralar codec ayar konfigürasyon vs ile uğraşmaktansa paso izlemeye ağırlık verdik, kaynakları çeşitlendirdik belgesel, dizi, show, film toplam sayısı 2300'ü depo kapasitesi 5 TB'ı bulduk.

selamlar

quote:

Orjinalden alıntı: GOGOMEZ

Beni Bilen Bilir..HTCP Deki BD/HD MKV Olaylarını Bunu ben Telafüz ettim ve edicem...

Beyler (NEUVİEW) Kullananlar Kimler Bilmek İstiyorum ...HTCP İçin Söylüyorum Bunları Tabiki....

http://forum.donanimhaber.com/m_16783095/mpage_6/key_/tm.htm

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı?

• bu muhabbet bi zamanlar ps2 nasıl olurda falanca donanımlı pc den daha iyi ve stabil bir görüntü verir muhabbetine geliyor. kişisel görüşüm şudur.
    oyun oynamak için xbox360 - ps3
    film seyretmek için popcornhour - wdhd
    yukarıdaki cihazlara film ve oyun sağlamak için de bir tane pc, paso download yapacaksın...
    ondan sonra napıyomuşuz elimize kumandayı alıyomuşuz filmi takıyomuşuz cola mızı ve cipsimizi alıyormuşumuz, lambaları söndürüp aleme akıyomuşuz
  • pc video oynatmak için her zaman bir adım öndedir.çünkü inanılmaz esnektir şu format bu oynatıcı(DVD CDROM BLURAY vs)diye kısıtlamaz.görüntü kalitesini de kullandığınız software ve video hızlandırıcı kart belirler...
    illa windows diyenler için.

http://www.team-mediaportal.com/

linux de olur diyenler için...

http://www.mythbuntu.org/

ikisinde de tv desteği var.yani tv kartı takıp receiver gibi kullanıp isterseniz kayıt yapabiliyorsunuz.
    mediaportal da sorun yaşayanlar.ya ingilizce windows yükleyin ya da dil seçeneklerinden ingilizce yapın.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.