Şimdi Ara

HTPC mi yoksa Popcorn tarzı Media Player mı? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
2
Favori
33.790
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: {PeGaSuS}

Bir kaç haftadır kafamı karıştıran bir soru var başlıktada belirttiğim üzere..

Yıllardır pc ile haşir neşir olan biri olarak htpc bana çok daha kullanışlı geliyor nedense..Popcorn tarzı media playerların HTPClere göre tam olarak ne gibi artıları var?Fiyat dışında tam olarak avantajlarını sayabilirmisiniz?Gerçi fiyatta bi htpcye yaklaşıyorya neyse (:

İnternetten indirilen bluray film isolarını oynatmıyormuş bu tarz media playerler..En çokda bu tür filmleri indirip izleyen biriyim..Bu bana göre bir eksi media playerler için bu..

Başka ne gibi artı ve eksileri var bu 2 sistemın karşılaştırabilirsenız memnun olurum..

dostum uğraşma htpc falna git al mac mini ister windows istesrsen ios kur xbmc adam gibi kullan hiç uraşma bu çöplükler le bir cihaz kullandım bu bilgime dayana rak sölüyorum fakat param az dersen 1200 tl yoksa
    ozaman gir wd live hub al 500 tl oda her işi yapar haa bende para çok amambilgisayar da istemiyorum dersen her gün bir sürü salak yazılımla uğraşmak istersen o zaman git dune falan al sabahalara kadar uğraş hobi gibi yani

• quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

quote:

Yıllardır pc ile haşir neşir olan biri olarak htpc bana çok daha kullanışlı geliyor nedense..Popcorn tarzı media playerların HTPClere göre tam olarak ne gibi artıları var?Fiyat dışında tam olarak avantajlarını sayabilirmisiniz?Gerçi fiyatta bi htpcye yaklaşıyorya neyse (:

İnternetten indirilen bluray film isolarını oynatmıyormuş bu tarz media playerler..En çokda bu tür filmleri indirip izleyen biriyim..Bu bana göre bir eksi media playerler için bu..

Başka ne gibi artı ve eksileri var bu 2 sistemın karşılaştırabilirsenız memnun olurum..

dostum uğraşma htpc falna git al mac mini ister windows istesrsen ios kur xbmc adam gibi kullan hiç uraşma bu çöplükler le bir cihaz kullandım bu bilgime dayana rak sölüyorum fakat param az dersen 1200 tl yoksa
    ozaman gir wd live hub al 500 tl oda her işi yapar haa bende para çok amambilgisayar da istemiyorum dersen her gün bir sürü salak yazılımla uğraşmak istersen o zaman git dune falan al sabahalara kadar uğraş hobi gibi yani

merak ettim topladığınız sistem özellikleri ve media player proğramı neydi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

quote:

quote:

merak ettim topladığınız sistem özellikleri ve media player proğramı neydi acaba.

toparlama sistem değil
    http://www.vatanbilgisayar.com/Masaüstü%20Bilgisayar/apple-mc815za-mac-mini-intel-core-i5-23-ghz-2gb-ddr3-500gb-hdd/productdetails.aspx?I_ID=58700
    model bu yada bunun bir üstü 2.5 olanı alırsanız rahat edersiniz el kadar cihaz windows yada mac os x le çalışıyor ve üzerine xbmc programını kur en iyi media player oldu işte ötesi can sağlığı

• quote:

toparlama sistem değil
    http://www.vatanbilgisayar.com/Masaüstü%20Bilgisayar/apple-mc815za-mac-mini-intel-core-i5-23-ghz-2gb-ddr3-500gb-hdd/productdetails.aspx?I_ID=58700
    model bu yada bunun bir üstü 2.5 olanı alırsanız rahat edersiniz el kadar cihaz windows yada mac os x le çalışıyor ve üzerine xbmc programını kur en iyi media player oldu işte ötesi can sağlığı

çok pahalıymış bunun yerine güzel bir htpc alsak aynı performansı vermezmi acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Baveran

quote:

toparlama sistem değil

çok pahalıymış bunun yerine güzel bir htpc alsak aynı performansı vermezmi acaba.

htpc le ne farkı var aynı içindekiler

500 gb hdd
    amd radeon ekran kartı
    4 mb ram
    bluetot
    wifi
    ne eksik normak pc den

• Arkadaşlar Hepinize Merhaba...Aşağıda yazdığım bileşenlerden HTPC toplamayı düşünüyorum...nasıl bir düzenek kurmalıyım.hangi işletim sistemi ve programları kullanmalıyım...yardımcı olursanız sevinirim...

Celeron D 330 2.66 Ghz 533Mhz 256kb Cache
    Foxconn VİA Cihpset LGA775 Anakart
    Kingston 2x1GB DDR2 667Mhz
    Seagate 750GB 7200.12 Harddisk
    Asus 1GB 64BİT DDR3 HD5450 Ekran Kartı
    XİLENCE 400W PSU
  • quote:

Orijinalden alıntı: GaMeLeCtROniCa

Arkadaşlar Hepinize Merhaba...Aşağıda yazdığım bileşenlerden HTPC toplamayı düşünüyorum...nasıl bir düzenek kurmalıyım.hangi işletim sistemi ve programları kullanmalıyım...yardımcı olursanız sevinirim...

XİLENCE 400W PSU

Bunları parayla mı alican

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar Hepinize Merhaba...Aşağıda yazdığım bileşenlerden HTPC toplamayı düşünüyorum...nasıl bir düzenek kurmalıyım.hangi işletim sistemi ve programları kullanmalıyım...yardımcı olursanız sevinirim...

XİLENCE 400W PSU

hepsi şu an mevcut...
  • Ustat kızmada bunlarla yüksek bit rate film nasıl olacak dts nasıl olacak zor isin valla 1200 liran varsa ol mac mini xbmc kur bitti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Ustat kızmada bunlarla yüksek bit rate film nasıl olacak dts nasıl olacak zor isin valla 1200 liran varsa ol mac mini xbmc kur bitti

neden mac mini bu pc ye işlemci upgrade i yapsak yeterli olmazmı???
    mac mini gibi pahalı bir sistem htpc ve download işleri için bence son derece gereksiz...
  • quote:

quote:

quote:

XİLENCE 400W PSU

hepsi şu an mevcut...

arkdaşım elindeki sistemle oynatırsın mkv filmleri 20 gblik olanına kadar oynatırsın windows sürümleri altında kasar ama ubuntu kurup olayı halldersin

benim pc imdeki ekran kartı daha kötü 264 mb ye 64 bit ben çözdürdüysem o görüntüleri sende çözersin yok ben orjinal bluray indiriyorum dersen o ayrı orda tıkanır pc işte

zaten 20 gblik film de indirmiyorsundur sanırım insan silmeye kıyamazda onu ondan tek işlemcini değiştir amaç film ise seni epey götürür.

anakartın desteği varsa pentium 4 3,2 ghz prescott ht 2 mb ön bellek al epey kullanırsın ki hel bulursan quad serisi bir işlemci al boş ver gerisini kim demiş mkv açamaz diye yaw .bu sistem yeterki işletim sistemi düzgün olsun o yüzden ubuntu dedim zaten .

iş sese gelince anolg bağlayacağın her 5.1 den dts alırsın merak etme çünkü video oynatıcı sesi çözüp hoplara iletecektir ok tek sorun avr ye bağlayacaksan olur çözülmüş ses yollarsın oda iyi olmaz direkt yollamak için de değişik ses kartları var .

• quote:

Orijinalden alıntı: pctechnic01

quote:

quote:

quote:

XİLENCE 400W PSU

hepsi şu an mevcut...

arkdaşım elindeki sistemle oynatırsın mkv filmleri 20 gblik olanına kadar oynatırsın windows sürümleri altında kasar ama ubuntu kurup olayı halldersin

benim pc imdeki ekran kartı daha kötü 264 mb ye 64 bit ben çözdürdüysem o görüntüleri sende çözersin yok ben orjinal bluray indiriyorum dersen o ayrı orda tıkanır pc işte

zaten 20 gblik film de indirmiyorsundur sanırım insan silmeye kıyamazda onu ondan tek işlemcini değiştir amaç film ise seni epey götürür.

anakartın desteği varsa pentium 4 3,2 ghz prescott ht 2 mb ön bellek al epey kullanırsın ki hel bulursan quad serisi bir işlemci al boş ver gerisini kim demiş mkv açamaz diye yaw .bu sistem yeterki işletim sistemi düzgün olsun o yüzden ubuntu dedim zaten .

iş sese gelince anolg bağlayacağın her 5.1 den dts alırsın merak etme çünkü video oynatıcı sesi çözüp hoplara iletecektir ok tek sorun avr ye bağlayacaksan olur çözülmüş ses yollarsın oda iyi olmaz direkt yollamak için de değişik ses kartları var .

İşlemciyi E2160 E2180 Gibi Bir İşlemciyle Değiştirmek İstiyorum...O Zaman Windows Altında Rahat Çalışır Sanırım...

• benim tavsiye ettiğim işlemci önermiş oldugundan daha iyi bir yapıda bir işlemci kullanmış olanlar ne demek istediğimi anlar .

pentium 4 3,2 ghz 2mb önbellek lga 775 ve 64 bittir.

senin dediğin ise Pentium Dual-Core E2180 2GHz LGA775 İşlemci fakat önbellek 2 mb 64 bit

ki benim tavsiye ettiğim 3,4 ghz olanıda var bulabilirsen .

yukardaki iki işlemciyede anakart çift çekirdek olarak görecektir merak etme
  • benim tavsiyem egreat r6b 85 TL maliyetli bir sürü dts formatını çözüyor, 4-5 wat elektrik tüketiyor, bayağı bir dosya çeşidini de oynatıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MAVİSAKAL 2

Şunlar gelse keşke.

http://www.asrock.com/nettop/index.asp

hocam haklısında windows kullanıldıgı sürece her türlü kasacaktır zira kendileri işlemci değil ram bazlı melet şey karnı doymuyor ram e
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.