Şimdi Ara

HT 1050 HOMETECH uydu alıcı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
7
Favori
90.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İleriye dönük yatırım
  • Benim ihtiyacım full hd olması değil, hem uydu alıcı hem receiver ve kayıt özellikleri olmasıdır, ben bilmiyorum eğer sen hem uydu alıcı, hem tv den kayıt hemde mediaplayer özellikli bir cihaz biliyorsan onu söyle onu alayım.
  • Takip
  • Hometech 1200 sadece ip tv icin alinirmi arkadaslar ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: khedira_34

Hometech 1200 sadece ip tv icin alinirmi arkadaslar ?
    25 Aralıkta almıştım işte buraya yazdım. ilk aldığım 1 hafta cok memnunduk suan hiç memnun değiliz, kanal atlama yapıyordu ilk şimdi durum ilerledi kumanda da ok a basıyorsunuz menü bi 20 saniye sonra cıkıyoru ses kısılıyor garip garip. kullanılmıcak seviyeye geldi işte 1 ayda.

Ama görüntüler bu paraya gaayet güzel.
  • quote:

Hocam alıp ürünle ilgili görüşlerini ileten arkadaşın mesajını yolladım özel mesaj olarak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: amer4a

quote:

Hocam alıp ürünle ilgili görüşlerini ileten arkadaşın mesajını yolladım özel mesaj olarak.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar A101 bu ürünü satıyor.
    https://store.donanimhaber.com/58/9f/1d/589F1D3DA837F20D433DAE142C5EA83F.jpg
    İçinde wifi antenide var. Tam olarak bu cihaz ile ne yapılabilir? İnternete bağlanıp film falan izlenir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Arkadaşlar A101 bu ürünü satıyor.
    https://store.donanimhaber.com/58/9f/1d/589F1D3DA837F20D433DAE142C5EA83F.jpg
    İçinde wifi antenide var. Tam olarak bu cihaz ile ne yapılabilir? İnternete bağlanıp film falan izlenir mi?

internet menü içerigini bilmiyorum. fakat youtube destegi vardır büyük ihtimal. iptv destegi de veriyor yani iptv linklerini bulup eklerseniz internete baglı olarak o yayın akışını izlersiniz.

daha önceki sayfada genel incelemesini yaptım. Bu fiyata alınabilecek iyi ürünlerden birisi. neredeyse her akşam 1080P mkv film izliyorum. donma takılma atlama yok.

kanal geçişlerinde sorun yok. ilk gün nasıl çalışıyorsa şimdide böyle 20 günden fazla oldu alalı.

Düşünenler varsa wifi özelikli olanı hemde wifi adaptörü yanında veriliyor. düşünen kaçırmasın derim. aynı özellikleri olan benzer cihazların fiyatları daha yüksektir.

• McCarty kullanıcısına yanıt
    Asıl sorum o işte filmi nereden izliyorsunuz? İnternetten indirip mi izliyorsunuz? Yoksa wifi ile internete bağlanıp mı izliyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatin

Asıl sorum o işte filmi nereden izliyorsunuz? İnternetten indirip mi izliyorsunuz? Yoksa wifi ile internete bağlanıp mı izliyorsunuz?

internetten indiriyorum. alt yazı dosyasını filmle aynı isim yapıyorum. (*srt uzantılı) sonrada flash bellege atıyorum.
    Cihaz'ın menüsünde "medya" bölümü var. oraya girince taktiginiz flash bellek veya usb harddisk'i görüyor. okuyor. sonrada istediginiz filmi oynatabiliyorsunuz.
    Son bir ayar olarak cihaz direk altyazıyı görmüyor. kumandadan "sub" tuşuna basınca altyazı aktif oluyor.

bu 1200 modelinde de ayndır. ancak wifi destegiyle nekadar seçenek sunuyor bilemiyorum.
  • Tuner kalitesi nasil acaba?merkezi sistem bunulan yerde sıkıntı olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cekool

bence gayet iyiymis goruntuler net kanal gecisleride iyi kumandasida iyi baskada biseye gerek yok zaten..
    cihazın kumandası aniden çalışmaz oldu. yardım edebilecek var mı? üç defa pil değiştirdim, nafile. sanırım kumanda ben evde yokken darbe almış. yenisini nereden bulabilirim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ponponius

cihazın kumandası aniden çalışmaz oldu. yardım edebilecek var mı? üç defa pil değiştirdim, nafile. sanırım kumanda ben evde yokken darbe almış. yenisini nereden bulabilirim?

Hocam servisinden yardım alabilirsin bu konuda.

Servise ulaşmak için;http://www.hometech.com.tr/index.php?route=information/contact
  • Bu ürün yarin yeniden A101 e gelicek almayi dusunuyorum ama sd kanallarda goruntu kalitesi konusunda biraz kafam karisik modelini tam hatirlamadihim next&nextstar scartli uydu kullaniyoruz cok guzel goruntu kalitesi var, hd ye gececez diye bu goruntuden olmayalim
  • quote:

Orijinalden alıntı: hubey

Bu ürün yarin yeniden A101 e gelicek almayi dusunuyorum ama sd kanallarda goruntu kalitesi konusunda biraz kafam karisik modelini tam hatirlamadihim next&nextstar scartli uydu kullaniyoruz cok guzel goruntu kalitesi var, hd ye gececez diye bu goruntuden olmayalim

yakından çamur gibi ama uzaktan gayet iyi, bilmiyorum belki de hd tv den kaynaklıdır. benim izlediğim kanalların neredeyse hepsi zaten hd yayın yapıyor, sadece ntv ve ntv spor hd değil, bunlar dışında star ve kanal d var. ama hd nin tadı başka.

ben cihazdan memnunum ama bazen seste gittikçe artan titremeler oluyor, kanal değişince veya cihazı kapatıp açınca düzeliyor. benim için tek sıkıntısı bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TROJ

quote:

Bu ürün yarin yeniden A101 e gelicek almayi dusunuyorum ama sd kanallarda goruntu kalitesi konusunda biraz kafam karisik modelini tam hatirlamadihim next&nextstar scartli uydu kullaniyoruz cok guzel goruntu kalitesi var, hd ye gececez diye bu goruntuden olmayalim

yakından çamur gibi ama uzaktan gayet iyi, bilmiyorum belki de hd tv den kaynaklıdır. benim izlediğim kanalların neredeyse hepsi zaten hd yayın yapıyor, sadece ntv ve ntv spor hd değil, bunlar dışında star ve kanal d var. ama hd nin tadı başka.

ben cihazdan memnunum ama bazen seste gittikçe artan titremeler oluyor, kanal değişince veya cihazı kapatıp açınca düzeliyor. benim için tek sıkıntısı bu.

Alıntıları Göster
    Hometech HT 1050 Second Edition A101'lere geldi...

HT 1050 HOMETECH uydu alıcı

• Cihazi aldim ama iade edecegim eski kullandigim scarta takilan next mini de goruntuler daha netti, sonucta sd kanallar cogunlukta ve sd kanallarda farkedilebilir bir goruntu bozuklugu var ayni camur gibi, ayrica kanal devistirirkwn ses gec geliyor sadece 3-5 hd kanal seyretmek icin alinabilir ancak onlarda da goruntu akis hizibtatmin edicu degil bazen takiliyor.scart baglantiki Next&Nextstar mini modeli resmen daha iyi onu kullanmaya devam edecegim.
  • quote:

Cihazi aldim ama iade edecegim eski kullandigim scarta takilan next mini de goruntuler daha netti, sonucta sd kanallar cogunlukta ve sd kanallarda farkedilebilir bir goruntu bozuklugu var ayni camur gibi, ayrica kanal devistirirkwn ses gec geliyor sadece 3-5 hd kanal seyretmek icin alinabilir ancak onlarda da goruntu akis hizibtatmin edicu degil bazen takiliyor.scart baglantiki Next&Nextstar mini modeli resmen daha iyi onu kullanmaya devam edecegim.
    2 gün önce tüplü tv mizin uydusu bozuldu. içini açtım. cam sigortası yanmış. Gittim sigorta aldım 1 TL ye. taktım makine çalışmadı. 3 -5 dk sonra sigorta patladı. Zaten kontrol kalemiyle kontrol ettiğimde cihazın metal kısımlarında dahi elektrik vardı. Kısa devre var sanırım. Zaten eski uydu 8-9 sene oldu.

Ben bu uyduyu alayım diyorum ama bizim TV tüplü. önceki yazılarda tüplü için almayın kablo almanız gerekiyor diyorlar. (Ayrıca tüplü için Full HD almayı eleştirenler var)

Ben bu uyduyu alsam evdeki tüplü tv ye nasıl bağlıyacağım. Bu cihazda scart yok. Birde kablomu alacağım.(alacaksam ne kablosu olacak ayrıca kaç para)
    Ayrıca fullhd uydu alayımki ilerde tüplü tv değiştirince(ki evde 48 inç başka bir LED tv var) kullanabileyim.

Ben Benzer fiyata Next HD Mini Black+ modeli ile arasında kaldım. Bu modeli alıncada illa kablomu alacam scart için. Bununda içinden bu tarz bir kablo çıkmazmı ki)
    Yada başka bir tavsiyeniz varmı?

• mr.nfyc M kullanıcısına yanıt
    Bu tip mini uydu alıcılarında istisnalar dışında sadece hdmi çıkışı olur. Dolayısıyla hdmi'dan scart dönüşümü yapacak bir aparata ihtiyacınız var.

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=hdmi+to+scart

Görüldüğü üzere alacağınız cihazdan daha fazla parayı dönüştürücüye vermeniz gerekiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Bu tip mini uydu alıcılarında istisnalar dışında sadece hdmi çıkışı olur. Dolayısıyla hdmi'dan scart dönüşümü yapacak bir aparata ihtiyacınız var.

http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=hdmi+to+scart

Görüldüğü üzere alacağınız cihazdan daha fazla parayı dönüştürücüye vermeniz gerekiyor
    https://www.youtube.com/watch?v=-7VTX9Injp4 bu video da TOS kablosu diyor . TV nin arkasına baktım Sarı kırmızı beyaz girişler mevcut. Sanırım bu kablonun içinden çıktığı (AV Out) bir model almalıyım. Böylece bahsettiğiniz dönüşümü yapmama gerek kalmasın. Acaba bu kablo ile ses ve görüntü iletilirmi? Ayrıca SCART girişine göre görüntü netliği nasıl olur. Benim Tüplü TV 100 HZ SABA nın tv si. Bununla HD yayın izleyebilirmiyim. En azından SD den daha iyi yayın olurmuki

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.